forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 861, 862, 863, 864, 865, 866, 867 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 cze 2019, 0:30 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Boruch pisze:
Dobra bójcie się sami. Ja nie zamierzam. Bójcie się islamu, bójcie się pedałów. Kogo jeszcze macie się bać? Zapytajcie ojca narodu z nowogrodzkiej. On wam powie. Brońcie tej naszej cywylyzacji. Tylko pamiętajcie że my nawet własnych wartości nie szanujemy. Potraficie je chociaż wymienić? Nie! Potraficie sprzedać je za +.

Mam dość tej popierdolonej dyskusji z ludźmi, którzy widzą tylko same strachy i strzygi.Brońcie wartości tradycyjnej rodziny, honoru Polaka katola. Brońcie kurwa tradycji czyli kołtuna i ciemniactwa.


Ja wymieniałem (o wolności głoszenia poglądów, zrzeszania, zgromadzeń, zakazie prewencyjnego karania i zakazów w tym zakresie i parę innych podstawowych) ale raczej właśnie do ciebie nie trafiało.

Ale jak widzę to fajnie żyć w urojonej rzeczywistości.

Tradycyjnej rodziny (co prawda nie katolskiej) i wartości bronią, i to wyjątkowo skutecznie, właśnie Ci tak przez Ciebie kochani biedni imigranci, nie ja. A będzie ich więcej to będziesz miał tradycyjnych rodzin z żoną w burce ze spuszczonym wzrokiem idącą za mężem na pęczki. Tradycyjnych również bo mających po 5-7 dzieci. Pedałów już nikt bać nie będzie bo zostaną ukamienowani albo zepchnięci do podziemia. To oni będą się bać. O 10-12 letnich żonach już było.

Ja nie bronie żadnych wartości tylko staram się dokonać w miarę obiektywnej analizy sytuacji.
I dziwi mnie, że w obronie i w imię wartości godzisz się na to by ściągać do nas ludzi, którzy mają je głęboko w dupie a ich mentalność i kultura jest jeszcze gorsza od naszej, tej z którą tak walczysz. Takie gaszenie ognia benzyną trochę.

Ja bym widział wyjście. Przyjeżdża do nas imigrant z 12-14 letnią żoną i sobie z nią u nas baraszkuje to żona NATYCHMIAST jak tylko się dowiedzą do opieki społecznej a mężunio kochliwy na 12 + latek do ancla. W szkole wymuszają ramadan na stołówce. Dwa ostrzeżenie i ośrodek wychowawczy. A jak bez obywatelstwa jeszcze to deportacja, czyli bezwzględne karanie za nieprzestrzeganie naszych norm prawnych albo won!

No ale się nie da. Bo zaraz larum podniesie tysiące Boruchów, że to dyskryminacja, brak tolerancji, strach i faszyzm oraz obrona katolskich wartości. Lepiej niech małe dziewczynki są gwałcone (systemowo, dzień w dzień przez wiele lat ( i niech rodzą dzieci) jak to w małżeństwie a nie od czasu do czasu na plebani) przez swych mężów, bite itp bo przecież tego wymaga tolerancja.

Swoją drogą ciekawe jaki wyrok wyda Federacyjny Trybunał Sprawiedliwości w sprawie tych małżeństw. Może nam Irek doniesie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 7:02 
korbaczeska pisze:
Powiem ci cos teraz i to jest najprawdziwsza prawda - całe to gadanie ze tylko od ciebie i innych ludzi zależy czystość planety, całe to oszczędzaj energię , gas światło, oszczędzaj wodę itd, itp - to jest wielka ściema.
Owszem, to jest dobre bo wyrabia pewne nawyki i uczy szacunku do otoczenia i środowiska. Człowiek ma poczucie ze cos znaczy w większej skali, przyjemniej sie żyje w czystości i bez smrodku rezygnując ze szkodliwych śmieci.
Ale w skali globalnej to nie ludzie trują tylko korporacje - duze fabryki, przemysł i hodowle zużywające masę wody, chemikaliów, produkujące ścieki i odpady na olbrzymia skalę. To oni powinni byc eko a tak naprawde przerzucają całą odpowiedzialność za stan środowiska na zwykłych ludzi. To nie znaczy ze masz przestać robić to co robisz, trzeba tylko miec świadomość jak oni nas robia w chuja i bojkotować ich działania. presja ma sens. na zachodzie to działa.


Zara, zara...to pojedynczy człowiek nie ma wpływu na klimat, bo wpływ mają korporacje, ale już głos wyborczy pojedynczego Kowalskiego ma moc sprawczą. Ułudą jest walka Kowalskich z nadchodzącą apakalipsą, ale wybory już nie. :D

Cieszy mnie korbeńko twój zapał w walce o sprawiedliwość i tolerancję, tylko tak trochu śmierdzi mi to hipokryzją, albo niezbyt szerokimi horyzontami. ;)
I dziwi, powiem szczerze, wobec tego co napisałaś powyżej, cedowanie odpowiedzialności na Kowalskich, wyzywanie ich od motłochu i katolskiego zaścianka, za stan rządów w tym bantustanie.
Musisz się zdecydować - albo obarczasz winą za obecny stan gospodarczy, ściśle wiążący się ze zmianami między innymi klimatycznymi, katola Kowalskiego, albo ponadnarodowe korporacje i system powiązań między nimi zwany w skrócie kapitalizmem.

Jednak bawiąc się dalej w te jakże uczone dyskusje, można by dojść do wniosku, że jest to zwykłe pierdolenie, mimo używania w nim "merytorycznych" dowodów, naukowych opracowań, podpierania się autorytetami.
Bo tak naprawdę chcąc poprowadzić poważną bajerę o stanie naszej cywilizacji, musiałabyś uderzyć w fundamenty na których ona stoi. Fundament wiary jest jednym z nich, ale nie jedynym.

Słusznie zauważasz, że większe szkody na tej planecie generują korporacje, niż katol Kowalski ze swoim grillem. I pewnie paru innych też to zauważa. ;)
Weźmy na przykład taki przemysł metalurgiczny. Produkcję blach i blaszek i hutach i walcowniach. Potrzebnych to produkcji samochodów i statków wodnych i powietrznych. Też wojennych.
I weź teraz roztłomacz gawiedzi, że nie powinni kupować nowego Volvo S90, ani budować Gawronów i F 139.
Zaraz ci merytorycznie roztłomaczą, że wojna jest w genach człowieka, wojna to pokój, wojna to cywilizacja.
I będziemy się smażyć za la trzydzieści w tropikalnym słońcu i chuj.
I po co te dyskusje? To mądrowanie? Jak nie prowadzą one do żadnych rozwiązań. Tylko do wojny.
;)


Na górę
  
 
Post: 12 cze 2019, 10:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Czytaj dokladnie :) Ludzie maja wplyw na srodowisko tylko w mniejszym stopniu niz przemysl i rolnictwo, czyli korporacje, a nie ze nie maja go wcale.

Spora czesc ludzi w Polsce nie widzi zwiazku miedzy glosowaniem na prawice ktora idzie rasia w rasie z kapitalem a degradacja ich zycia, beda za to sluchac pierdolenia ze oto przyjda imigranci i im cos zabiora.
Polityka z kapitalem zabiera im codziennie - pieniadze, godnosc, czyste powietrze ale Polacy maja ogolnie niska swiadomosc tego, na drabinie zaspokajania potrzeb caly czas jestesmy na etapie potrzeb materialnych. Dlatego dziala rozdawanie 500 plus i dlatego PiS wygra kolejne wybory.
Kowalski moze rownie dobrze walczyc z apokalipsa w wyborach jak w w zorganizowanych spolecznych ruchach i protestach. Tylko do tego potrzebna jest wlasnie swiadomosc, ktorej u nas dlugo nie bedzie bo bedziemy utrzymywani na poziomie zaspokajania potrzeb materialnych przez kolejne lata rzadow prawicy - PiS lub PO.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 10:06 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Dobrze mówicie Korbaczeska.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 10:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Czesia, niestety masz rację, i dłuuugo będziesz miała...... :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 10:46 
Nie korba, nie masz racji. :)

A powiedz mi co to jest ta świadomość?
Jak ją zdobyć? Gdzie ją można kupić i za ile? A może się ją dziedziczy?

Widzisz różnicę w zdobywaniu świadomości niemieckiego pracownika z zarobkami 3 koła ojro netto, a Polaczka w stoczni remontowa za ojro 1000 brutto. I to z nadgodzinami w niedzielę i święta?
Albo jak ma zdobyć tę świadomość szwaczka z Łodzi za 1200 zł pensji przy 12-to godzinnym dniu pracy i trójce dzieciaków? Aaaa...wiem. Na inicjatywy społeczne ma chodzić. Tylko czy one nie są przypadkiem organizowane w czasie pracy szwaczek?
Oczywiście argument że same sobie są winne jest jak najbardziej lewicowy i feministyczny. :)

Znowu patrzysz przez pryzmat swojego życia i czasu którym dysponujesz.
Czy twoje horyzonty są na tyle szerokie, żeby argument o kowalstwie własnego losu wsadzić między neoliberalne bajki?

Aha...i jeszcze proszę o procentowy udział korporacji i pojedynczych człowieków w degradacji środowiska. :D

P.S.
Na paradzie trzymałaś się za ręce z Goldman Saschem? :)


Na górę
  
 
Post: 12 cze 2019, 11:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
To jak to jest z ochroną środowiska przez szarego obatela w tym kraju miałem okazję się przekonać w ostatnich dniach. A chodzi o to jakie konsekwencje czekają na tego, kto przez niewielkie niedopatrzenie nie dopełni pewnych obowiązków.

Otóż należę do tych, którzy od początku jak wprowadzono segregowanie odpadów zdeklarowałem się to robić. I skrupulatnie, plastik do plastiku, metal do metalu, papiur - papiur do pieca, trawka z trawnika na kompost, choć można do biodegradalnych. Kilka dni temu nadszedł termin wywozu odpadów komunalnych. Przyjeżdżają panowie piekielną kosmiczną maszyną opróżniają pojemnik, odstawiają i jeden z panów kiwa na mnie ręką bom na podwórku był siedząc na krzesełku - odpoczynek bo drewno układałem na styrtę. Jak mnie woła to idę. Myślę sobie o co chodzi? A pan pracownik pyta się mnie czy ja segreguję śmieci? Odpowiadam, że tak. A on na to, to dlaczego wyrzuca pan trociny do kubła z komunalnymi? Powinien pan do biodegradalnych. Jakie trociny pytam głośno? Na to Pan podnosi z drogi resztkę tego co zgubił. Przypomniało mi się wtedy, że kilka dni temu ciąłem drewno opałowe i resztkę, może łopatę trocin wraz z korą wrzuciłem do kubła. Pan na to dalej - czy chce pan zapłacić 500 złotych mandatu? :o Powiadam, że nie. A on dalej - przyjdzie taki jeden narobi panu zdjęć i nie ma zmiłuj. Wytłumaczyłem więc, że to z pomyłki i więcej się nie powtórzy. Na tym zakończył się spór.

Chodzi jednak o to, że taki ja nic nieznaczący w łańcuszku przyrody kołek przy najmniejszym uchybieniu mam na głowie cały czuwający na każdym poziomie jak się okazuje w moim przypadku, aparat państwa. Gdzie jest ten aparat do ścigania tych wielkich trucicieli? Ci jak już wpadną mają za sobą armię prawników, którzy udowodnią, że te śmieci są niewiadomego pochodzenia a teren, na którym leżą nie należy do nikogo. I szukaj wiatru w polu. Od kurwa sprawiedliwość.

Tak więc prawo jest tu tylko dla maluczkich. A powiadają, że każdy ma wpływ na to środowisko.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 11:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Cytuj:
Oczywiście argument że same sobie są winne jest jak najbardziej lewicowy i feministyczny. :)

Znowu patrzysz przez pryzmat swojego życia i czasu którym dysponujesz.
Czy twoje horyzonty są na tyle szerokie, żeby argument o kowalstwie własnego losu wsadzić między neoliberalne bajki?

Aha...i jeszcze proszę o procentowy udział korporacji i pojedynczych człowieków w degradacji środowiska. :D

P.S.
Na paradzie trzymałaś się za ręce z Goldman Saschem? :)



Za kogo ty mnie wlasciwie uwazasz polar, bo wnioski na moj temat masz zupelnie z dupy.
Wciskasz mi nie moje teksty i argumenty, chyba sie rozpedziles i z gory uznales ze popieram neoliberalizm, popijam sojowa latte a z nudow pisze krytyki kapitalizmu. Bo nie jestem robolem czy szwaczka na akordzie.

Cytuj:
Aha...i jeszcze proszę o procentowy udział korporacji i pojedynczych człowieków w degradacji środowiska


Na ten temat jako swiadomy prol powinienies do tej pory calkiem sporo sam wiedziec.
Z oldim rob sobie wycieczki personalne , mi sie w to nie chce. ;)

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 12:00 
MMM pisze:

Gawron jest samolotem rolniczym, pożytecznym itd, acz stareńkim mocno. Teraz to zabytek jedynie i też Ci nie pasuje?

Ta wszędzie samoloty widzi. ;)

Cytuj:
Korwety typu Gawron (projektu 621) – planowana seria korwet wielozadaniowych dla Marynarki Wojennej RP zaprojektowanych według koncepcji MEKO A-100 z niemieckiej stoczni Blohm und Voss w Hamburgu. Zamierzano wyprodukować 7 jednostek tego typu[1], wykonawcą wszystkich okrętów miała być Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni.


korbaczeska pisze:


Za kogo ty mnie wlasciwie uwazasz polar, bo wnioski na moj temat masz zupelnie z dupy.
Wciskasz mi nie moje teksty i argumenty, chyba sie rozpedziles i z gory uznales ze popieram neoliberalizm, popijam sojowa latte a z nudow pisze krytyki kapitalizmu. Bo nie jestem robolem czy szwaczka na akordzie.


Dlatego, bo nie jesteś szwaczką pewnie dość łatwiej ferować pewne opinie.
I tyle. Nic osobistego. Widzisz, co zechcesz.


Na górę
  
 
Post: 12 cze 2019, 12:02 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
A może tak wypośrodkujmy. OK trują korporacje. Jedna farbiarnia czy garbarnia truje więcej niż Kowalski a nawet 1000 Kowalskich i 1000 Nowaków razem. Kopalnia odkrywkowa kadmu w Afryce czy kobaltu w dżungli na tropikalnej pięknej wyspie jeszcze bardziej. Ale...
No właśnie ale. Trzeba sobie zadać pytanie czemu ona tak truje i dla kogo? Sama dla siebie by truła? No nie. Szkoda czasu i kasy. Ona truje dla zysku a zysk ma sprzedaje Kowalskim, którzy muszą np komórki wymieniać jak skarpetki bo nowsze weszły i bateria padła jak się nimi nie rozstają. Podobnie ciuchy. Pamiętacie PRL? Poza nielicznymi tak po dwie pary butów na lato, i ze dwie na zimę, oraz jakieś wiosenna jesienne, A i do garnituru czy wieczorowej kreacji.Podobnie ubraniem. Dżinsów miałem jedną parę, czasami dwie. Latami w nich biegałem. Ile dzisiaj mam różnego rodzaju butów ubrań?
Żarcie nawet bez kartek tak się nie marnowało jak teraz. A raczej na "bogato" w domu miałem.

Korporację trują dla nas, I te produkcje przenoszą tam gdzie truć można i bezkarnie ciąć koszty na wyzysku biedaków pracujących bez kodeksy pracy, elementarnego BHiP oraz na ekologii też dla nas. Bo już tak się przyzwyczailiśmy do taniego ze prosta sukienka za 200 zl nas szokuje, jaka droga! No góra 40! Ale czemu podobna faktycznie w niektórych miejscach (sklepach) kosztuje 60 a nie 200? Ano dlatego, ze korporacja truje i wyzyskuje gdzieś w Pakistanie czy Bangladeszu.

Oczywiście trują też dla siebie, dla zysku, bo lepszy jest zysk na wyrzucanych po roku tysiącach sukienek za 60 zl niż na setkach za 200 noszonych kilka lat.
No i gwarantują sobie spokój. Społeczeństwo ma poczucie względnego dobrobytu bo nigdy tak tanio nie kupowało tak wiele.

Że kosztem tych biedaków z Indii co na bosaka chodzą w kadziach ze świństwem chemicznym i skory garbują umierając w wieku 40-50 lat na płuca, raka to już nikogo nie obchodzi. Obaliliśmy przecież komunizm to nam się należy.
I to nie wytykanie palcami innych bo sam też tak mam i korzystam na tym.

I byłoby wyjście. Ale niestety nie tylko korporacje by były przeciw, zwykli ludzie, Nowak i Kowalski też. Aż by się zapluł i za kamienie jak 1980 chwycił. I Smith, i Muller...

Bo wyobraźcie sobie teraz powrót do talonów na samochody. Raz na 15 lat powiedzmy. Bo kto to słyszał wymieniać co 3-5 lat?
Ustalenie jakiś ram pożywienia aby zdrowo było, ustalenie takiego koszyka potrzeb biologicznych jako pewne minimum i kartki na żywność. A jak toś bardzo potrzebuje OK ale w odpowiednich cenach. Ktoś powie no tak. kulczyki se będą mogli nakupić a biedak tylko to co na karki. Ale bądźmy szczerzy i teraz może tonami i nawet jak nakupi i wyrzuci to i tak mniej zaszkodzi środowisku jak Kowalscy. Bo "kulczyków" jest 1 na 1000 kowalskich.
Wprowadzenie zasady aby każdy sprzęt był realnie naprawiany. Nie poprzez wymianie całego podzespołu w cenie wartości używanego sprzętu a realnie, jak poszło łożysko za 15 zl (no jak jakieś super niech i za 100) to wymieniamy łożysko a nie skrzynie biegów za 10 000. Bo i takie przypadki się zdarzają.

No tylko, że jak pisałem, mamy problem. MY!!! MY się na to nie zgodzimy. Jak by ktoś spróbował na silę to by była rewolucja. Wyobrażacie sobie moje drogie powrót do cerowania skarpetek, reparacji rajstop? Bo nowe drogie a i dostać trudno?

Więc bądźmy szczerzy sami ze sobą. Nie da rady. Nie przez pazerne korporacje tylko ale przez to, że my jesteśmy też pazerni. I chcemy więcej, więcej i coraz taniej. Nawet za cenę, nierówności i u siebie w kraju. Nawet ten biedny tego chce bo ma nadzieje ze się dorobi i będzie miał i na kolegę z oficyny sporzy z góry.

A ratowanie planety przy w miarę uczciwym podziale zasobów bez tego co opisałem jest niemożliwe.
Bo nawet jak my powiedzmy ze utrzymamy poziom konsumpcji i jakości życia to aby je podnieść w Afryce, Indiach, Pakistanie itp (bo im też się kurwa od życia coś należy nie tylko nam) i tak musi nastąpić wzrost produkcji, eksploatowania zasobów a tym samym wyniszczenie środowiska. A tych biednych jest 6-7 miliardów a będzie jeszcze więcej. Nas, względnie bogatych miedzy miliardem a dwoma.
Wiec jedyna droga taka np zrównać wszystkich do śladu ekologicznego do około 2 ha co podobno jest jeszcze wartością odtwarzalną przez przyrodę. A ttego bez gospodarki planowej, centralnie (nawet globalnie) sterowanej i reglamentacji (i pewnego stopnia przymusu) osiągnąć się nie da.
Bo np Amerykanie musieliby obniżyć swój standard życia z 10 - 5 razy. Norwedzy z 6 - trzy razy, my z ok 3.
No i niektóre pieski wypieszczone by musiały pójść na kompost ... bo średni piesek ma ślad ekologiczny 0.84 ha więcej od mieszkańca Bangladeszu i bardziej niszczy środowisko niż jeżdżenie SUVem (ten będzie na talon zresztą i benzyna też)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 12 cze 2019, 12:24 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 861, 862, 863, 864, 865, 866, 867 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group