forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 960, 961, 962, 963, 964, 965, 966 ... 1082  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 cze 2019, 15:31 
Normalne marki tak mają. Troszkę drozej niż u idioty z kluczem francuskim, ale sie per saldo opłaca. :)


Na górę
  
 
Post: 10 cze 2019, 17:14 
Cytuj:
Coś budują, chyba lodową areną dla sportowych zajęć, chyba dla dzieci.
Mnie to na arkę Noego wygląda, z tym że do góry dnem. ;)


Na górę
  
 
Post: 10 cze 2019, 18:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Przed chwilą podali w wiadomościach, że jeden taki rolnik rosyjski miał taki pomysł jak w naszym filmie Kondratiuka, pt. "Gwiezdny Pył' i wybudował sobie elektrownie wykorzystując do tego niewielki potoczek, który opodal jego gospodarstwa sobie przepływał. I produkował sobie na swoje potrzeby prąd. Cieszył się chłopina, że ma w mieszkaniu prąd za darmo, grzeje sobie wodę, itp.

I tak sobie pomyślałem, jakby w Polsce tak ktoś chciał? Zaraz rząd urzędników zgłosiłoby się na posesji z żądaniem zezwoleń, pozwoleń, badań krwi, moczu, prześwietlenia klatki piersiowe i USG prostaty. Miejscowy proboszcz z dwoma przewodami aby ewentualnie podłączyć kościółek i plebanię. A tak w ogóle w trybie nakazu musiałby się biedak tym prądem z narodem dzielić, bo tak samolubnie korzystać z własnej pomysłowości i pracowitości nienada.

Nie wiem jak naprawdę jest z tym w Rosji, czy ów pomysłowy Rosjanin, który mi zaimponował nie będzie miał kłopotów z władzą?

Pana Piotra proszę o wypowiedź jakby zechciał. Niestety umknęło mi jaka to część Rosji była, ani dierewnia.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2019, 22:49 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Był w Polsce taki facet, który zrobił to samo. W dodatku zaopatrzył w ten sposób w prąd nie tylko swoje gospodarstwo, ale całą okoliczną wioskę.
Zgłosiło się do niego z nadstawioną kieszenią ze 100 instytucji, z elektrownią i urzędem skarbowym na czele.
Zrezygnował, wyszło mu, że za dużo musiałby dopłacać do tego pomysła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2019, 23:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Jeśli ktoś sobie postawi elektrownie z kołem podsiębiernym to nie widzę żadnych problemów.
Na pewno nie na Syberii, to wszystko jest tak drogie że nie ma najmniejszego sensu, przy cenie prądu w 90 kopiejek.
To po pierwsze primo, po drugie primo rzeczki u nas dziwnym trafem zamarzają w listopadzie i odmarzają w maju.
Pisałem już wielokrotnie, u nas a nie w Waszych Europach jest swoboda, ja mam zbudowany dom bez jedynej bumażki.
Nado bedzie zarejestrować, obejdzie się jakieś sto-dwieście dolarów i wsjo.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2019, 5:54 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Dziwny kraj....ta Rosja....... :
A u nas piszą, że bez łapówki nic się u Was nie załatwi..... :shock:

p.s
90 kopiejek powiadasz.......a to dużo czy mało...?!
U nas do tej pory wychodził po 1.75zł. Przy cenie chleba 4,60 za kg.
Znaczy tyle, co i litr benzyny. Dziś litr 95 = 5,20...........a ile za kg chleba u Was.....?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2019, 6:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
65 rubli dolar
benzyna 95 43 ruble
chleb pewnie około 30 rubli

emerytura mojej teściowej 28 000 rubli (no ona stara jak gówno mamuta)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2019, 9:06 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ale te germańska mercedes na zegarze mu pisze ze serwis A czy inny B za 500 km.
Dobrze, że chociaż mercedes nie poszedł jeszcze na te wymiany oleju co 30 000 czy nawet 40 000 km jak np francuzy. A potem płacz.
Co 15000 karze. Ale ja uważam ze i te 15 000 to za dużo ale jeszcze w normie. Automat niby bezobsługowy (wymiana oleju na remoncie głównym) ale ja bym jednak radził co 100 tyś wymienić. A Ty Piotrek już chyba tyle nakręciłeś.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2019, 9:11 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Boruch pisze:
Przed chwilą podali w wiadomościach, że jeden taki rolnik rosyjski miał taki pomysł jak w naszym filmie Kondratiuka, pt. "Gwiezdny Pył' i wybudował sobie elektrownie wykorzystując do tego niewielki potoczek, który opodal jego gospodarstwa sobie przepływał. I produkował sobie na swoje potrzeby prąd. Cieszył się chłopina, że ma w mieszkaniu prąd za darmo, grzeje sobie wodę, itp.

I tak sobie pomyślałem, jakby w Polsce tak ktoś chciał? Zaraz rząd urzędników zgłosiłoby się na posesji z żądaniem zezwoleń, pozwoleń, badań krwi, moczu, prześwietlenia klatki piersiowe i USG prostaty. Miejscowy proboszcz z dwoma przewodami aby ewentualnie podłączyć kościółek i plebanię. A tak w ogóle w trybie nakazu musiałby się biedak tym prądem z narodem dzielić, bo tak samolubnie korzystać z własnej pomysłowości i pracowitości nienada.

Nie wiem jak naprawdę jest z tym w Rosji, czy ów pomysłowy Rosjanin, który mi zaimponował nie będzie miał kłopotów z władzą?

Pana Piotra proszę o wypowiedź jakby zechciał. Niestety umknęło mi jaka to część Rosji była, ani dierewnia.


U nas też nie ma problemu. Baterie słoneczne, wiatraki (do iluś metrów wys. bez zezwolenia) i jedziesz. Formalności są praktycznie żadne. Szczególnie jak tylko dla siebie ale i zrobić możesz bo nadmiar sprzedajesz. Z kołem wodnym jednak gorzej. Wszystkie wody płynące są publiczne i nie mogą być prywatne. Ingerencja w ich bieg zaś jest bez odpowiedniej zgody niemożliwa. I dobrze chyba. Wyobrażasz sobie, ze każdy mądry bu sobie potoki grodził jak chce?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2019, 9:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
120000 mam przejechane serwis każde 10 tys*. filtr paliwa co 30tys.
Olej w skrzyni na 100 tysiącach wymieniony
Klocki i tarcze wymieniam sam a płyn hamulcowy co dwa lata w servisie Mercedes


*teraz zrobili raz w 15000 pewnie za mało się psują.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 960, 961, 962, 963, 964, 965, 966 ... 1082  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group