forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 22:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 cze 2019, 12:52 
I co Pan sugeruje, że niby te opluwane przez Pana +500 jest powodem tej inflacji??


Na górę
  
 
Post: 05 cze 2019, 13:17 
Tak, według boruchowej ekonomii, inflacja jest tylko i wyłącznie powodem wewnętrznej politykiem gospodarczej i społecznej Polski.
Natomiast sama gospodarka Polski jest jak najbardziej zależna od gospodarki światowej.
I teraz sprząść to w jedną, logiczną całość, potrafią tylko nieliczni.
:D

Choć Panie Kowalew znam takiego jednego ekonomistę, który zara tu przyjdzie i niezwykłe zgrabnie roztłomaczy mi w szczególności meandry tej fiksacji.
To będzie taka ekwilibrystyka z której chuj wynika.
;)


Na górę
  
 
Post: 05 cze 2019, 13:38 
Dziękuję Polar za dowcipne roztłumaczenie logiki < takiego jednego ekonomisty, który zara tu przyjdzie>

Ja jednak poważniej wtrącę fragment komunikatu z ostatniego posiedzenia RadyPP NBP.

Cytuj:
Od początku roku wzrosły ceny ropy naftowej na rynkach światowych, co przyczyniło się do pewnego podwyższenia inflacji w wielu krajach. Jednocześnie wzrosła nieco inflacja bazowa w otoczeniu polskiej gospodarki, w tym w strefie euro . ---W Polsce utrzymuje się dobra koniunktura, choć tempo wzrostu PKB w I kw. br. było nieco niższe niż w poprzednich kwartałach. Wzrostowi aktywności gospodarczej sprzyja rosnąca–choć nieco wolniej niż w poprzednich kwartałach–konsumpcja wspierana przez zwiększające się zatrudnienie i płace oraz bardzo dobre nastroje konsumentów. Towarzyszy temu wzrost inwestycji. W ostatnich miesiącach wzrosła dynamika cen konsumpcyjnych, do czego przyczynił się wzrost cen paliw i żywności, a także wyższa inflacja bazowa.Mimo to inflacja utrzymuje się na umiarkowanym poziomie.

https://www.nbp.pl/polityka_pieniezna/dokumenty/files/rpp_2019_05_15.pdf

Ja do powyższego dorzuciłbym jeszcze koszty "walki z globalnym ociepleniem" czyli konieczność płacenia przez elektrownie haraczu związanego z tym CO2. No i kłania się stawiania się dupą do ruskich - chodzi tym razem o wynegocjowane ceny na gaz.


Na górę
  
 
Post: 05 cze 2019, 13:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
kowalew pisze:
I co Pan sugeruje, że niby te opluwane przez Pana +500 jest powodem tej inflacji??


Proszę Pana ja jako laik nic nie sądzę. Powtarzam tylko za ludźmi, którzy się na tym znają. A oni twierdzą, że 500+ nie pozostaje bez wpływu na inflację. Jest jednym z wielu elementów negatywnych skutków wzrostu cen. I nie opluwam 500+. Proszę sobie to zapamiętać. Korzystają z tego zwykli ludzie i to mnie interesuje. Niestety nie spełnia to zadania szumnie przez PiS nazywanego "programem". To co robię to krytykuję, jak to Canis napisał słusznie "korupcję polityczną" PiSu jeżeli chodzi o 500+. Bo czuć to na milę przekupstwem zwykłych Polaków na rzecz popularności i utrzymania władzy. To rozsiewanie mgły nad podłą polityką PiSu i robienia z Polski państwa tylko jednego wodza, który ma paranoję.

ps.

Panie kowalew - ma pan specyficzne poczucie humoru. Nie podejrzewałem Pana o to. Ale to Pana sprawa. Dowcip na poziomie kibola Arki Gdynia fiu, fiu :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2019, 14:54 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Oj Panie Boruch, pięknie Pan z tą inflacją pojechał. Aż zaniemówiłem z wrażenia.

Dlatego w imię ratowania naszego narodu, gospodarki itd mam postulat. Zero rewaloryzacji czy innych podwyżek oraz 13tek emerytury dla Pana Borucha i reszty, Dla tych dziennikarzy i ekspertów, których przytacza też zero podwyżek apanaży.

Oni to zrozumieją przecie bo wiedzą ze każda podwyżka o 100+ to tak naprawdę 50 minus. Bo infacka i tak żeżre i takie tam inne powody,

Ratujmy Pana Borucha przed biedą. Bo załóżmy ze Pan Boruch ma 1000 emerytury na rękę. Jak mu się da co roku po 100+ to po 10 latach zostanie mu 500 ino (-50 razy 10). A do tego przecież nie możemy dopuścić.

Nie rozumiem tej patologi co bierze te 500 plus i z każdym traci 300. To za co oni kurna żyją? Bogatych rozumiem. oni z dobroci serca biorą i tracą te 300 dla innych.

Również przestrzegam tych co głodnemu na bułkę z litości dają. Pamiętajcie - on każdych 50 gr straci 30gr. Więc proszę nie wpędzajcie tych ludzi w jeszcze większa nędzę. :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2019, 15:01 
polar pisze:
Tak, według boruchowej ekonomii, inflacja jest tylko i wyłącznie powodem wewnętrznej politykiem gospodarczej i społecznej Polski.
Natomiast sama gospodarka Polski jest jak najbardziej zależna od gospodarki światowej.
I teraz sprząść to w jedną, logiczną całość, potrafią tylko nieliczni.
:D


;)


I tu trzeba płakać, bo takich ekonomistów znajdziesz Pan w każdym warzywniaku. Nie wiem, ile wyniosła inflancja w maju? 2, 2 %? Więc jak dla polskiej gospodarki, wynik praktycznie idealny ( optimum to
2,5 proc., z odchyleniem o 1 pkt proc. czyli przedział między 1,5 a 3,5 proc).

Wydatek 1% PKB na polskie rodziny, to gwałt na gospodarce i rujnuje nasz budżet, więc forumowi ekonomiści drżą z niepokoju, ale kiedy w ciągu 10 lat z Polski wyprowadzono równowartość około 540 mld zł to nie drżeli, ani nawet się nie zorientowali. Ot mózgi, kurze..

A co do cen
https://www.forbes.pl/gospodarka/gospod ... 19/v69vc7r

Cytuj:
A ja sobie tak tylko piszę bo mam za każdym razem ubaw co też twoja mądra główka wymyśli.
Zapewne ;)


Ostatnio zmieniony 05 cze 2019, 15:03 przez AGAFIA, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 05 cze 2019, 15:02 
Następny kibol Arki Gdynia.
:lol:

AGAFIA pisze:
. Ot mózgi, kurze

Ale w ostrogach.
:D


Na górę
  
 
Post: 05 cze 2019, 15:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Komandor pisze:
Oj Panie Boruch, pięknie Pan z tą inflacją pojechał. Aż zaniemówiłem z wrażenia.

Dlatego w imię ratowania naszego narodu, gospodarki itd mam postulat. Zero rewaloryzacji czy innych podwyżek oraz 13tek emerytury dla Pana Borucha i reszty, Dla tych dziennikarzy i ekspertów, których przytacza też zero podwyżek apanaży.

Oni to zrozumieją przecie bo wiedzą ze każda podwyżka o 100+ to tak naprawdę 50 minus. Bo infacka i tak żeżre i takie tam inne powody,

Ratujmy Pana Borucha przed biedą. Bo załóżmy ze Pan Boruch ma 1000 emerytury na rękę. Jak mu się da co roku po 100+ to po 10 latach zostanie mu 500 ino (-50 razy 10). A do tego przecież nie możemy dopuścić.

Nie rozumiem tej patologi co bierze te 500 plus i z każdym traci 300. To za co oni kurna żyją? Bogatych rozumiem. oni z dobroci serca biorą i tracą te 300 dla innych.

Również przestrzegam tych co głodnemu na bułkę z litości dają. Pamiętajcie - on każdych 50 gr straci 30gr. Więc proszę nie wpędzajcie tych ludzi w jeszcze większa nędzę. :lol:


Panie Komandor ostatnio coś obniża Pan loty. Dowcip się Panu spsił. Chyba, że jest Pan tak samo ofiarą propagandy TVP jak Agafia. To wtedy współczuję. I nie zdziwię się jak za jakiś czas będziecie przekonywać, że jedyna nadzieja dla Polaków w PiS i prezesie. Tylko muszą wszyscy być prezesowi posłuszni - naturalnie. :mrgreen:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2019, 15:22 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
No nie jestem ofiarą TVPiS tylko poczytałem ten artykuł i wniosków w stylu: 1000 + 500 = 700 nawet uwzględniając inflację nie pojmuje. Bo nawet jak z 500+ połowę by inflacja zjadła to i tak by mieli 250 więcej niż mieli.

Ale może tak pójść dalej tym tokiem rozumowania/ Przepraszam, że tak późno, ale walnąłem setę i mnie olśniło.

Jakby tak, Panu Panie Boruch zabrać te 500 zl z emerytury? To zyskał by Pan 300 w sumie. I panu by się poprawiło i kraj uratowany...

Idę strzeli drugą, to mnie jeszcze bardziej możne olśni. :D

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2019, 15:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wypij Pan za moje zdrowie. Widzę, że w dobrym kierunku prowadzi Pan tą dyskusję. Nie tak jak Agafia. Może i jej Pan poradzi walnąć lufę, to też może przejrzy?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 180  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group