forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 463, 464, 465, 466, 467, 468, 469 ... 530  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 maja 2019, 9:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
“Pułapka”, “Odwróceni. Ojcowie i córki”, “Listy do M.” czy “Aż po sufit”, to przykłady produkcji, gdzie rolę kierownika pełnił Malec. Oprócz podkreślanej przez współpracowników fachowości, filmowiec ma inną pasję: myślistwo. To właśnie to hobby przysporzyło mu tylu hejterów.

Malec, który jest członkiem PZŁ- Polskiego Związku Łowieckiego, zapłacił za komercyjny odstrzał dwóch niedźwiedzi w Kanadzie. Najpierw były one zanęcane i filmowiec mógł spokojnie poczekać aż podejdą do miejsca pułapki. Sprawą oburzeni są internauci. “To obrzydliwe, mordowanie dla przyjemności zwierzęcia w naturze” – pisze Klaudia. “Co z ekoideałami TVN?” – dopytuje Marcin. A jakie jest wasze zdanie na temat polowań za pieniądze?

Obrazek

https://life4style.pl/kierownik-produkc ... 8KQBCI7ZIs


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2019, 9:38 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Osobiście jestem zdania, że w dzisiejszych czasach, gdy pożywienie bez problemu można kupić w pobliskim sklepie, - za wynaturzenie oraz dewiację nie godną Homo sapiens sapiens.
Oczywiście rozumiem, odstrzał sanitarny czy eliminację osobników chorych czy w inny sposób zdegenerowanych, bądź niebezpiecznych dla otoczenia. Choć w tym ostatnim przypadku, jest wiele lepszych sposobów by zagrożeniu zapobiec.
Ale strzelanie do zwierząt w każdym innym przypadku powinno być zabronione. Przynajmniej w naszej europejskiej kulturze.
Ludzie to jednak skurwysyny są......... :( Ale czemu tu się dziwić, gdy nawet w stosunku do siebie nie postępują inaczej. No bo czym innym jest brak troski o niepełnosprawnych czy starych i chorych, których nie stać na leki ratujące zycie bo sie ich nie refunduje....... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2019, 9:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Dla odmiany coś pozytywnego.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2019, 10:03 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Czy to aby nie chwilowo...?!
U mnie - w bloku !!!!!, - przez parę lat gniazdowały Pustułki.
Az w końcu, lokator, mający balkon pod gniazdem, zadzwonił do spółdzielni, by usunąć zamieszkujące tam "gołębie" bo mu srają na balkon.....!
Na szczęście akurat, gdy podjechała zwyżka z następnymi durniami ( którzy nie odróżniali gołębia od pustułki) - byłem na spacerze z psem i widząc co się dzieje zrobiłem taką chaję, że odjechali, pozostawiając ptaki w spokoju. Ale jesienią wrócili i pozakładali tzw. wróblówki a otwory pozamykali kratkami. Dziś mamy w okolicy setki gołębi dokarmianych przez głupie emerytki ale za to zasrane wszystkie ławki i jak byś chciał usiąść i odpocząć, musisz najpierw umyć ławkę.
Oczywiście emeryci nadal są niezadowoleni bo sprzątaczki się lenią i ławki osrane............paranoja !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2019, 11:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A żeby go chuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2019, 11:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Nie wiedziałem, że w Europie dzieje się coś takiego.... Ja pierdolę.... :evil:

Bestialski zwyczaj w Hiszpanii. W cieniu tradycji ginie nawet 100 tys. psów rocznie

Niegdyś były hodowane przez rodziny szlacheckie, dziś są "narzędziem" w rękach myśliwych. Charty hiszpańskie, można kupić już za 10 euro (ok. 43 zł), a gdy stają się niepotrzebne, poddawane są okrutnemu traktowaniu. Są okaleczane, mordowane, porzucane. Nawet 100 tys. zwierząt rocznie.

Zwierzęta te wykorzystywane są tylko przez jeden sezon. "Gdy są takie tanie, łatwo kupić nowe. W sezonie łowieckim, który trwa od listopada do lutego, myśliwi mają po 10, a nawet więcej, niektórzy nawet 70" – czytamy na stronie Podróże z pazurem.

– Byłam świadkiem jednego z takich polowań na zające w Teide na Wyspach Kanaryjskich. Odbywa się ono według podobnego schematu jak w całej Hiszpanii. Widziałam na własne oczy, jak traktowane są galgos. Jeśli pies po polowaniu na dźwięk gwizdka nie wróci do samochodu myśliwego – jest porzucany, zostaje na tych zboczach i po prostu umiera z głodu, bo nie jest w stanie samodzielnie wyżywić się na wyspie – opowiada Zielińska.

Autorzy bloga Iza i Piotr Podróże z pazurem, dzielą się bardziej drastycznymi opisami znęcania się nad wyeksploatowanymi zwierzętami.

"Jeśli polują słabo, są torturowane jako kara za wstyd, jaki przyniosły swoim właścicielom. Tradycyjne wytłumaczenie okrucieństwa wobec nich polega na tym, że jeśli psy skompromitują swego pana, nie spełniając jego oczekiwań, to zniesławienie musi zostać "zmyte" przez tortury i zabicie zwierzęcia. (…) Psy polewane są kwasem, przeciągane za samochodem, obdzierane ze skóry, grzebane żywcem, wrzucane do głębokich studzien, kanionów, no i postrzelane (jak mają szczęście i myśliwemu nie szkoda naboju). Ale jest jeszcze jedna – najgorsza tortura. 'Taniec fortepianowy'. Polega on na przywiązaniu psa za szyję i przymocowaniu go w taki sposób, że tylko lekko dotyka opuszkami tylnich łap ziemi. W ten sposób pies walczy o każdy oddech i powoli dusi się od tych ruchów. Trwać to może nawet 3 dni. Czemu fortepianowy? Bo pies wydaje przy tym charakterystyczne dźwięki" – czytamy na stronie blogerów.

https://turystyka.wp.pl/bestialski-zwyc ... 7yd2DrTqtg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2019, 16:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Żeby tak wszystko podsumować. Łowiectwo rozumiem, bo prócz polowań co jest dla ludzi atrakcją kontroluje się liczebność zwierzyny i jej stan zdrowotny.W rezultacie ma to pozytywny wpływ. Nie rozumiem jednak czemu ma służyć odstrzał niedźwiedzi? Z potrzeby kulinarnej? Wątpliwe. Liczebność tych zwierząt? Można przecież odłowić i przenieść w miejsce gdzie ich jest mniej albo wcale. No i oczywiście tylko prostak chełpi się fotografią zabitego zwierzaka.

Pustułki:

U mnie kiedyś na balkonie zrobiły sobie gniazdo jaskółki. zasrały mi cały balkon i okno. Wytrzymałem rok po wykluciu się młodych i odlocie towarzystwa do ciepłych krajów gniazdo zlikwidowałem. Przykre to było ale wybrałem czysty balkon, albowiem gówna zaczęły spadać sąsiadom na głowy.

Niektóre narody mają swoje haniebne tradycje do dziś. Np corrida. Po prostu człowiek to barbarzyńca.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2019, 22:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Któryś z kolegów w pracy opowiadał, że u jego znajomego na balkonie zagnieździły się kosy. Zrobiły sobie gniazdo w kwiatkach i nic sobie nie robiły jak wychodził na balkon. Cwane dranie wiedziały, że nic im nie zrobi. Teraz już wykluły się pisklęta. Ciekawa sprawa bo kosy to wielkie czyściochy. Stare odlatują aby się załatwić, a po młodych dokładnie sprzątają. Znajomy zadowolony bo ma ładne ptaszki na balkonie i pięknie gwiżdżą.
Te ponure hiszpańskie zwyczaje to dziedzictwo Maurów. Naród z jednej strony zdolny do niezwykle honorowych i szlachetnych czynów, z drugiej do aktów najwyższego okrucieństwa. Tak w stosunku do zwierząt jak i do ludzi. Tym stosunkiem do chartów niespecjalnie się chwalą. Ciekawe co na to obrońcy praw zwierząt w UE? Jeszcze jeden klepnięty zwyczaj kultury regionalnej?
Corrida, to też zwyczaj przejęty od Maurów tylko, że dawniej odbywało się to inaczej. Był tylko jeździec uzbrojony w lancę i byk. Jeździec musiał uniknąć ataku byka. Jeśli byk powalił konia wraz z jeźdźcem było po nich. Byk musiał być zabity jednym pchnięciem lancy w określony sposób. Żadnych banderilleros, żadnych pikadores. Tylko jeździec i byk. szanse były wyrównane. Czarny andaluzyjski byk to nie jest byczek Fernando. To półtonowa bestia szkolona do walki.
Teraz to zrobili z tego krwawe i żenujące widowisko.
Co do tzw myśliwych to mam o nich ustabilizowane zdanie. To banda. Odstrzałem selekcyjnym czy sanitarnym powinny się zajmować służby leśne. Łowiectwo jako sport to obrzydliwe. Najbardziej obrzydliwi z obrzydliwych są polujący księża. Franciszek powinien takich obłożyć anatemą i pozbawić kapłaństwa.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2019, 23:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Zwierzęce dzieciaczki. 8-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej:

https://www.swiatkreatywny.pl/widok-now ... YlIvDY3Q9s


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2019, 10:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
To małe,pasiate, to chyba czipmanek?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 463, 464, 465, 466, 467, 468, 469 ... 530  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group