forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303 ... 315  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 maja 2019, 16:09 
Jedyna wersja, którą znoszę: https://youtu.be/1vRYwaJC5FY

Tekst piosenki:

Dostała list...

Ciemna dziś noc,
Świszczą kule po stepie i znów
Za depeszą depeszę przez mrok
Wiatr po drutach przesyła.
Wiem, że tę noc
Znowu spędzisz do świtu bez snu
Przy łóżeczku dziecinnym i znów
W oczach łzy, moja miła.

Jakże bym chciał,
Gdy tak płaczesz, scałować te łzy,
Jakże bym chciał
Właśnie teraz przytulić czule.
Ciemna dziś noc,
Step rozdzielił nas czarny i zły
I dlatego nie słyszysz mych słów,
Gdy wiatr świszcze i kule.

Wierzę i wiem,
Żeś ty moja i ja jestem twój
I ta wiara serdeczna nie raz
Była tarczą od kuli.
Błogo mi tak,
Choć śmiertelny rozpętał się bój
I z uśmiechem już myślę o dniu,
Gdy mnie znowu przytulisz.

Co mi tam śmierć,
Choć na stepie złowieszcza jej moc
Nad głową mą
Tak jak teraz zakrąży srożej.
Czekasz mnie, wiem,
Przy łóżeczku dziecinnym w tę noc
I dlatego wiem dobrze, że nic,
Nic mi stać się nie może.

Nic mu stać się nie może...


Poznaj historię zmian tego tekstu
Drukuj tekst
Autor tekstu: Władimir Agatow, tłum. Julian Tuwim Edytuj metrykę
Kompozytor: Nikita Bogosłowski
Rok powstania: 1965
Wykonanie oryginalne: Leonid Utiosow (1943)
Covery: Jerzy Sergiusz Adamczewski, Chór Czejanda, Mieczysław Fogg, Wiera Gran, Władysław Michałowski
Płyty: Vera Gran śpiewa (LP, 1966), Legendarna Wiera Gran (CD, 2008)
Ciekawostki: Polska wersja piosenki "Темная ночь" (Леонид Утесов). W filmie "Dwie wojny" (1943) w reżyserii Leonida Łukowa wykonywał ją Mark Bernes. Mimo że w tej wersji piosenki śpiewa kobieta, nie zmieniono form męskich na żeńskie.


Na górę
  
 
Post: 19 maja 2019, 16:13 
Nikt mi nie dogodzi szmirą. :)


Na górę
  
 
Post: 19 maja 2019, 16:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ten "dyrektor" to pewnie taki sam dyrektor, który jest wzorcem z pewnej polskiej komedii "Poszukiwany Poszukiwany - odtwórca Jerzy Dobrowolski.

"Mój mąż, mój mąż jest z zawodu dyrektorem".

Z tego można uśmiać się po pachy. Jeżeli jednak ktoś taki zostaje dyrektorem w realu, dochodzi do takich właśnie żenujących sytuacji.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2019, 16:34 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Sam-eś szmirowaty. :lol:
Obydwie wersje dobre.
Może w Twojej tło realistyczne bardziej oddające o co w utworze biega.
Natomiast w obu wersjach słowa toczka w toczkę takie same.
Spadaj........nie mam zamiaru się spierać...... :lol:
I nie tłumacz mi rosyjskich tekstów, rozumiem je doskonale a nawet jeszcze lepiej...... :oops:
Urwał nać.....!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2019, 16:38 
No, to słuchaj oryginału albo chociaż tłumaczenia Tuwima. Tekst z googla rozjeżdża sie z muzyką jak rozkraczona krowa. :)


Na górę
  
 
Post: 19 maja 2019, 19:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
https://www.youtube.com/watch?v=f9ALS9m ... pc&index=6


trallallallallatraltralalalatralal

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2019, 20:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
https://www.youtube.com/watch?v=7vmw3qjidEM ja mialem dzisiaj swoje pabiedy ...

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2019, 2:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Trochę po terminie , ale mogą być.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2019, 8:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Kiedy zbliża się czas wyborów to nasi rządzący politycy z większym niż zawsze nasileniem udowadniają nam, że są gówniarzami, albo chamami. Inne charakterystyczne dla nich znaki rozpoznawcze pozostawmy, bo jest ich więcej. Chociażby podejrzane zakupy ziemi przez obecnego premiera.

Jak wiemy w niedzielę miał miejsce atak nożownika na policjanta w Busku Zdroju. Policjant został ranny. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca został ujęty i osadzony w areszcie, postawiono mu zarzuty.


Nie chodzi tu o obronę sprawcy, bo taki czyn jest niedopuszczalny, grożą za to określone prawem konsekwencje i kropka. Moją uwagę zwróciła gówniarska i nieodpowiedzialna wypowiedź Patryka Jakiego wiceministra sprawiedliwości.

To urząd, do którego pełnienia powinni być delegowani ludzie szczególnie odpowiedzialni o odpowiednim dorobku. Niestety Patryk Jaki po raz już nie wiem który udowadnia swoim zachowaniem, że jest niedojrzałym gówniarzem nadającym się do dowodzenia co najwyżej bandą kiboli na stadionie.

Zapytany o sprawę, co stało się przed chwilą w TV odpowiedział, że "z-ca prokuratora generalnego już dopilnuje aby sprawca przez najbliższe lata nie zobaczył wolności". Czyli co wg Jakiego nie sąd wydaje wyroki tylko prokurator? A jaka jest prokuratora Ziobry wiemy. Niby nic wielkiego, ale moim zdaniem to wiele znaczy, jeżeli chcieć pokusić się o ocenę co dzieje się z naszym wymiarem sprawiedliwości. Czy tak powinien odpowiadać minister sprawiedliwości? Czyli co, sprawca przez najbliższe lata będzie gnił "w pierdlu"? Tak w sejmie wyraził się ostatnio Ziobro. Ładny mamy tam układ w ministerstwie, minister i prokurator generalny jest niezrównoważonym emocjonalnie , mściwym typem, jego zastępca gówniarzem, któremu bliżej do blokersa niż do polityka.

Od tak wysokiego urzędnika trzeba się spodziewać wyważonej wypowiedzi - sprawca zostanie postawiony przez sąd, a jego czyn osądzony.

Przede wszystkim takt i pokora, to powinno być wyznacznikiem profesjonalizmu polityka a nie chuligańskie odzywki i komentarze, które nadają się do annałów języka żulii.

Ale może ja się nie znam i niepotrzebnie się przypierdalam?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2019, 9:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Przeciez takie teksty ze strony ludzi PiSu to jest norma odkad zaczeli rzadzic. W przypadku Ziobry od czasow pierwszych rzadow PiS.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303 ... 315  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group