forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 maja 2019, 17:36 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
canislupus pisze:
Cytuj:
piszesz jak rzecznik Polskich Sil Zbrojnych

dobrze, powiedz czego takiego nauczyles sie w wojsku co wykorzystujesz teraz w zyciu codziennym?

Nie jak rzecznik, tylko jak człowiek będący wiele lat w tej formacji, służyłem w jednostkach specjalnych i rozpoznawczych co pozwoliło mi "zjechać Polskę wzdłuż i w szerz". ;)
Dlatego mogłem przyjrzeć się innym jednostkom i formacjom. Byłem na kilku misjach za granicami kraju gdzie mogłem porównać NAS z INNYMI.

Czego się nauczyłem, moim zdaniem dużo. Od umiejętności dowodzenia i znajomości rzemiosła wojskowego, po umiejętności wychowawczo dydaktyczne. Kadra dowódcza była kadrą wychowawczą.
Wojsko nauczyło mnie odpowiedzialności za siebie, ludzi którymi dowodziłem i posiadany sprzęt bojowy. To nie takie proste jak "malują", kiedy dostajesz pewną ilość ludzi, a każdy jest inny, każdy jest z "innego podwórka", trzeba takiego człowieka uczyć wszystkiego (no prawie wszystkiego) od ścielenia łóżka do posługiwania się bronią. Każde wojsko stało, stoi, będzie stało na musztrze i regulaminach, które trzeba wpoić i nauczyć. Szkoliło się ludzi w godzinach szkoleniowych, ale odpowiadało się za nich przez 24 godziny. Do tego dochodziły kursy dla kadry, które podnosiły kwalifikacje (w moim przypadku szkolenia na nowych spadochronach, czy nurkowania z nowym sprzętem itp)

Misje zagraniczne utwierdziły mnie w tym, że zupełnie nieźle wychodziliśmy na tle innych armii i brak sprzętowy nie wpływał na naszą gotowość i umiejętności bojowe (w Jugosławii nie mieliśmy "Toi Toi tylko latryny) :D

Co wykorzystuje teraz, niewiele, jestem rencistom z ograniczeniami ruchowymi, tak to dzięki specyfice formacji w której służyłem, ale nie żałuję nawet sekundy mojego wojskowego życia.


Cani, i tak nie dotrze. Po prostu większość myśli ze skoro obsługi kałacha można się nauczyć, nawet nie w jeden dzień, a mniej niż godzinę, i że jesteśmy urodzonymi wojownikami, to wojsko, szkolenie, itd jest nie potrzebne bo jak co chwycą i pójdą w bój - raczej w chuj. A potem jak w powstaniu Niemcy do nich jak do kaczek, przynajmniej na początku zanim się nie ostrzelali..
Afgańczycy też tacy dzielni, dumni, niepokonani, ale jak przyjdzie co do czego to nawet z zasadzki stosunek zabitych 1:20 w starciu z naszymi kalekami. Po odwaga to nie wszystko a właśnie wyszkolenie, współpraca, zgranie, odruchy... i nawet swoisty spryt nie pomaga.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2019, 17:59 
Stara prawda: im wiecej potu na cwiczeniach tym mniej krwi w boju. Tak jak w sporcie- cwiczysz, masz. :)


Na górę
  
 
Post: 14 maja 2019, 19:04 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Tyle, że te tępaki z Wiejskiej nie mają o tym pojęcia..........!
Przecież żaden z nich "unitarki" nie przeszedł więc skąd mają o tym wiedzieć......?! :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2019, 19:26 
Od Kaczyńskiego: pobudka - 11.45... :)


Na górę
  
 
Post: 15 maja 2019, 11:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Cytuj:
Cani, i tak nie dotrze. Po prostu większość myśli ze skoro obsługi kałacha można się nauczyć, nawet nie w jeden dzień, a mniej niż godzinę, i że jesteśmy urodzonymi wojownikami, to wojsko, szkolenie, itd jest nie potrzebne

To stereotypowe myślenie, które toczy umysły rodaków i wszelkiej maści domorosłych znawców którzy swą wiedzę nabyli dzięki kinematografii i dziwacznym opowieścią.
Sam Komandorze powiedz ile czasu było potrzeba na wyszkolenie poborowego w tak specyficznej formacji jak MW, przecież specjalności jest tam cała masa, wszystko musi działać jak w zegarku i to na ograniczonej przestrzeni jakim jest okręt. Trzeba to mówić i w miarę prosty sposób wyjaśniać, zaznaczam prosty. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2019, 7:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Duma mnie rozpiera.... Lider.....
Mamy żółtą koszulkę :lol: :lol:

Fotyga: Polska odzyskuje pozycję lidera. Świat liczy się z silną armią

http://polityczek.pl/uncategorised/1074 ... LhDYXxPnEY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2019, 8:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Amerykańscy kongresmeni rozważają szereg inicjatyw, które zmusiłyby administrację Donalda Trumpa do zażądania od Polski rozstrzygnięcia kwestii żydowskich roszczeń, zanim Stany Zjednoczone zbudują stałą bazę wojskową nad Wisłą - informuje portal The Washington Free Beacon.

Działacze żydowscy lobbują u prezydenta Trumpa, aby uzależnić budowę Fortu Trump od kwestii realizacji roszczeń spadkobierców ofiar Holocaustu
Polska pozostaje jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie wprowadził przepisów nakazujących zwrot zagrabione miena ocalałym z Holokaustu i ich rodzinom
Nigdy nie zapłacimy odszkodowań za II wojnę światową, ponieważ byliśmy głównymi ofiarami - powiedział w weekend polski premier Mateusz Morawiecki


Sojusznicy w mordę kopani. Ciekawe co robią w tym czasie działacze Polonii amerykańskiej? Kłucą się o miedzę. :lol:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ameryk ... ch/j8ehprf

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 16 maja 2019, 8:12 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2019, 8:11 
Obrazek

Obrazek

Mimikę ma jeszcze lepszą niż Duda :) :) :)


Na górę
  
 
Post: 16 maja 2019, 8:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Boruch pisze:
Cytuj:
Amerykańscy kongresmeni rozważają szereg inicjatyw, które zmusiłyby administrację Donalda Trumpa do zażądania od Polski rozstrzygnięcia kwestii żydowskich roszczeń, zanim Stany Zjednoczone zbudują stałą bazę wojskową nad Wisłą - informuje portal The Washington Free Beacon.

Działacze żydowscy lobbują u prezydenta Trumpa, aby uzależnić budowę Fortu Trump od kwestii realizacji roszczeń spadkobierców ofiar Holocaustu
Polska pozostaje jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie wprowadził przepisów nakazujących zwrot zagrabione miena ocalałym z Holokaustu i ich rodzinom
Nigdy nie zapłacimy odszkodowań za II wojnę światową, ponieważ byliśmy głównymi ofiarami - powiedział w weekend polski premier Mateusz Morawiecki


Sojusznicy w mordę kopani. Ciekawe co robią w tym czasie działacze Polonii amerykańskiej? Kłucą się o miedzę. :lol:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ameryk ... ch/j8ehprf

Z Niemców dziewięćset Jewrejam trzysta, sześćset do przodu; Wy tam co liczyć żeśta sie rozuczyli czy co.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2019, 9:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Boruch pisze:
Cytuj:
Amerykańscy kongresmeni rozważają szereg inicjatyw, które zmusiłyby administrację Donalda Trumpa do zażądania od Polski rozstrzygnięcia kwestii żydowskich roszczeń, zanim Stany Zjednoczone zbudują stałą bazę wojskową nad Wisłą - informuje portal The Washington Free Beacon.

Działacze żydowscy lobbują u prezydenta Trumpa, aby uzależnić budowę Fortu Trump od kwestii realizacji roszczeń spadkobierców ofiar Holocaustu
Polska pozostaje jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie wprowadził przepisów nakazujących zwrot zagrabione miena ocalałym z Holokaustu i ich rodzinom
Nigdy nie zapłacimy odszkodowań za II wojnę światową, ponieważ byliśmy głównymi ofiarami - powiedział w weekend polski premier Mateusz Morawiecki


Sojusznicy w mordę kopani. Ciekawe co robią w tym czasie działacze Polonii amerykańskiej? Kłucą się o miedzę. :lol:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ameryk ... ch/j8ehprf


No i bardzo dobrze, bo ten cały ford Tru(m)p jest nam tak poczebny jak czyrak na dupie . Brawo US-mańske żydki. Tak czymać i nie popuszczać , alleluja i do pszodu.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group