forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 maja 2019, 9:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Będziemy mieli szkolone psy i konie.

Wojska Obrony Terytorialnej rosną w siłę


Pod koniec 2019 roku w WOT ma służyć ponad 31 tys. żołnierzy
34 proc. żołnierzy WOT ma wykształcenie wyższe, 47 proc. średnie
Wojska Obrony Terytorialnej szkolą już snajperów, osoby do obsługi dronów; w planach jest szkolenie koni oraz psów, które miałyby służyć w WOT

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wojska- ... cs&utm_v=2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2019, 9:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
No juz bez jaj :lol:

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2019, 10:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A ja by się z tego nie śmiał. Owszem cały ten pomysł z WOT jest poroniony, ale szkolenie zwierząt dla wojska jest w świecie sprawą normalną. Podobno szkoli się nawet delfiny.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2019, 11:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:36
Posty: 1179
Boruch pisze:
A ja by się z tego nie śmiał. Owszem cały ten pomysł z WOT jest poroniony, ale szkolenie zwierząt dla wojska jest w świecie sprawą normalną. Podobno szkoli się nawet delfiny.

Racja. Bo to Średnio śmieszne jest.Dajmy na to taki koń czy za przeproszeniem pies powinien wiedzieć jak nosić różaniec. I co żołnierz WOT ma :?:

_________________
Najważniejsze w życiu jest zeby sie dzieci samolotów nie czepiały


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2019, 11:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
To o wojsku, ale polskim....

Supermyśliwce i defilady... A żołnierze na poligonach śpią w kałużach albo pod "plandekami z Biedry"

MON jest zajęte wielkimi zakupami za miliardy złotych, defiladami i ściąganiem do kraju Amerykanów. Tymczasem, jeśli zwykły polski żołnierz musi się przespać "pod chmurką" i spadnie deszcz, to będzie leżał w kałuży. Wydawałoby się, że jakiś płaszcz czy płachta to wojskowa żelazna norma od wieków, ale nie. Polskie wojsko jest w awangardzie. W efekcie żołnierze prywatnie kupują plandeki ogrodowe i z nich budują sobie obozowiska.

- Jesteśmy prawdziwymi prekursorami. Jako pierwsi od czasów legionów rzymskich nie dajemy żołnierzom czegokolwiek do ochrony przed warunkami atmosferycznym. O, przepraszam, poza kurtką z kapturem - mówi Gazeta.pl doświadczony żołnierz. Oczywiście anonimowo, bo oficjalnie w polskim wojsku wszystko jest super i się nie narzeka.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... SbieJyZ6z0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2019, 12:17 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Może, - kurwa, - im ogrzewane domki czteroosobowe na poligon dostarczać......co ?!
Ja na zimowym poligonie pod Żaganiem - dwa tygodnie w ziemlance spałem. A śniegu bylo na dwa metry. Się wykopało, śniegiem obsypało i się spało......! Zrobiliśmy piec, a jakże........z rury od dmuchawy do siana.....metr średnicy więc nie nadążaliśmy drzewa nosić. Poza tym, przy piecu było za gorąco a metr od pieca koce zamarzały. I, - kurwa, - nikt nawet kataru nie dostał........ :oops:
Ale my byliśmy jeszcze z tego twardego rocznika........powojennego. Nie to, co te mamlasy teraz...... :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2019, 12:21 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No, parady, defilady a jak co to:

https://www.youtube.com/watch?v=ElxQHlZMUXg

:lol:

@ SP. A zimy były jak należy za naszych czasów.
A ja na zimowym nawet ziemianki raz nie miałem. Ogólnie to miałem świetnie bo na radiostacji to ciepełko było od samej pracy nadajnika, ale padła łączność z dowództwem i musiałem z telegramem dygać a miedzy czasie radiostacja zmieniła miejsce postoju (okresowo zmieniała aby nie rozwalili po namierzeniu to R-140 była) no już przed nocą nie zdążyłem odnaleźć nowego postoju. Jakby ktoś się zdziwił skąd te wspomnienia u marynarza to informuję, że ja w zasadniczej służbie ponad rok bylem.
A wstanie wojennym (ale to już nie mnie) wysłali ludzi (no dobra nie ludzi - podchorążych :mrgreen: ) do ochrony Radiokomunikacyjnego Centrum Odbiorczego w Rekowie Górnym(Gdynia-Radio). Bo tak w jakimś planie obrony było. I zapomnieli. Zamiast po 24 h po trzech dniach ich zmienili. Tam była jakaś buda taki blaszak ale miejsca tyle co nic. No i mieli namiot. Bez piecyka.

Żołnierz od tego jest by w błocie czasami spać i aby mu d... marzła. Ale fakt, w dzisiejszych czasach kiedy takie "pałatki" są coraz lepsze i tańsze to trochę wstyd. Tak przy okazji, W pałatce i pod tymi zachodnimi wynalazkami też zimno i się w błocie lub na zimnym leży.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 09 maja 2019, 12:41 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2019, 12:22 
Rurki, kapturki, kurwa, dostanie taki karabin parę kilo, powiesi se na prawym ramieniu, do tego plecak i już ma skolioze :)


Na górę
  
 
Post: 10 maja 2019, 6:51 
Offline

Rejestracja: 04 lis 2015, 9:10
Posty: 718
older pisze:
Rurki, kapturki, kurwa, dostanie taki karabin parę kilo, powiesi se na prawym ramieniu, do tego plecak i już ma skolioze :)


wygodna wersja, ,,stare pokolenie bylo meskie a nowe to takie zniewiesciale'', dlaczego tak zaniżacie jakosc nowych pokolen we wlasnych oczach?

wycofanie poboru to byla jedna z najlepszych decyzji o zasiegu ogolnokrajowym jakie podjeto po 1989, sluzba poborowa to byl jeden wielki syf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2019, 7:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
"Jeśli pani to ujawni, będzie katastrofa". Jak wojskowa uczelnia próbowała fałszować badania

Zaufanie do przełożonego wśród podchorążych Akademii Wojsk Lądowych spada o 41 proc., szacunek do symboli narodowych o 35 proc., a lojalność wobec przełożonego o 25 proc. – wynika z badań Agnieszki Taurogińskiej-Stich. Władze uczelni próbują zatuszować sprawę. Nakazują pracowniczce fałszowanie wyników badań naukowych, a gdy to się nie udaje, straszą ją "konsekwencjami prawnymi" i kontrwywiadem wojskowym. - Jak pani to ujawni, to będzie katastrofa – mówi jej przełożony.

Agnieszka Taurogińska-Stich badała kompetencje przywódcze w grupie podchorążych – studentów pierwszego roku wojskowej uczelni. Potem porównywała je z wynikami badań wśród podchorążych z wyższych roczników. Z jej badań wynika, że o ile do AWL trafiają aktywni, zmotywowani młodzi ludzie, to po kilku latach nauki ich kompetencje przywódcze lecą na łeb na szyję. Zaufanie do przełożonego w tej grupie spada o 41 proc., szacunek do symboli narodowych o 35 proc., a lojalność wobec przełożonego o 25 proc.

Długi artykuł:

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... BtU#page=1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group