forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 lis 2019, 11:01

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308 ... 323  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Qśka QqRydz-Qqć pisze:
Killashandra Ree pisze:
Biedroń pozował do zdjęcia, trzymając w reku figurkę Maryi, zdjęcie kursuje w necie z komentarzem, czy jak taką figurkę trzyma gej,opozycjonista, lewak i ateista w jednym, to jest to profanacja, czy nie......

a, w którym ręku? Pionowo, czy poziomo?

W obu ,pionowo.

Boruch pisze:
Kolego Stary Praktyku to ma być Twój wybór nie Komandora. Skoro jest tak, że nie mamy mądrych polityków wcale, a wyboru trzeba dokonać, to proponuję wybrać tego najmniej głupiego. No, innego wyjścia nie ma. :D

Problem w tym, że ja się absolutnie za Alfę i Omegę nie uważam i jesli - przynajmniej w/g mnie, - ktoś niegłupio gada, bywa, - że zmieniam swoje zdanie .
Ponieważ aż tak się polityką nie interesuję, - Biedronia obserwowałem podczas pełnienia stanowiska w Słupsku, - (głównie interesowały mnie opinie w mediach,) - nie zanotowałem jakichś poważnych wpadek. Stąd moje sympatia do człowieka.
Dlatego podjąłem decyzję, że będę na niego głosował. Ostatnio jednak, informacje od przekaziorów nieco nadwyrężają moją opinię o nim ....jednak odkładam poprawkę, że to normalna akcja przeciwników politycznych.
Jednak słucham również innych opinii....stąd mój wpis do Komandora.
To w końcu marynarz ....w dodatku nie głupi. :lol:

IroB pisze:
a ja sie cichutko zapytam...i to nie jest zadna ironia czy taz sarkazm, czemu sie , kurwa, komandorze nie wezniesz sam za polityke, czytam Twoje posty, jako chyba jedynego od slowa do kropki. Twoje argumenty sa bez zarzutu.

Biedronia, mimo jego przez Ciebie zauwazonych brakow, zreszta tez uwazam ze robienie politycznej kariery na odmiennosci ulubien seksualnych to troche za malo, ale Schetyna ma w moich oczach jeszcze mnie i nawet tej odmiennosci nie ma.

A ja ci cichutko odpowiem, że dlatego bo jestem na to za mądry (nie to żart ale trochę prawdy też)
A serio: nie zabieram się za robotę na której się nie znam, a uczyć i nabierać doświadczenia mi się już nie chce;
Powiedzmy jednak ze bym się zabrał to miałbym przesrane bo byłbym zbyt szczery. Np:
-nie obiecywał bym dostępu do lekarza specjalisty a jednocześnie zwolnienie od podatku emerytów i wysoką kwotę wolną bo to trochę sprzeczne.
Przecież prawie polowa naszych podatków to składka na NFZ. Niky na emeryturze, rencie, umowie o pracę, osobno tej składki przecież nie płaci. Z podatku idzie. Jak zwolnimy z podatku emerytów i większość mniej zarabiających (np do 30 tyś rocznie) to jak to wpłynie na finansowanie NFZ?
- nie gadał bym, ze wszystkie obietnice sfinansuje bo zlikwiduje religię w szkołach. I inne dotacje do KRK itp bo z tego nie wiem czy by się dało ze 3 mld wycisnąć a bardziej realnie ze 2. A sami nauczyciele chcą kila razy więcej.(co nie znaczy, ze bym nie zlikwidował każdy grosz się liczy).
- mówiłbym, ze albo ekologia i ratowanie klimatu albo wzrost gospodarczy i wzrost konsumpcji. Jasno bym powiedział, ze ratowanie Ziemi będzie nas kosztowało obniżeniem jakości, w sensie konsumpcji, życia. Bo globalnie wzrost gospodarczy powinien wynieść zero albo być ujemny.
- obiecując poprawę ochrony zdrowia jasno bym powiedział, że to wymaga podniesienie składki zdrowotnej czyli podatku. Najpewniej bym skończył z jej odpisywaniem od podatku a po prostu podzielił jasno co na co idzie. Np. podatek 10% składka 10%.
Niby podatek bym obniżył nie :D Ale by była jasność. Co jest podatkiem a co ubezpieczeniem zdrowotnym. Przecież gdyby nie było takiego jak u nas to byśmy płacili jak w USA. Podatek + ubezpieczenie (fakt ze dobrowolnie).
- nie bajerował bym o programach socjalnych, komunikacji, sprawniejszym państwie, edukacji, żłobkach itp i jednocześnie o obniżeniu podatków. Trudno. To kosztuje. Więc bym przywrócił ten co był. Z dwoma progami i trzema stawkami.
- System emerytalny - No cóż. Zmienił bym nieco zasady. Problemy systemu wynikają nie tylko z powodu demografii ale też i wydajności pracy. Bo kiedyś aby wykopać fundamenty trzeba było zatrudnić 100 kopaczy na miesiąc i ci płacili składki. dzisiaj wystarczy 10 ludzi z koparkami, spychaczami itp. A koparki, spychacze (ale też inne maszyny składek nie płacą). I może za 100 lat, oprócz niektórych usług ludzie w ogóle nie będą pracować. O co wtedy. Więc dążył bym do tego by cześć składek emerytalnych była płacona od obrotu firmy.
- w imię ochrony ziemi bym postawił sprawę jasno. Koniec wielkotowarową produkcją rolniczą. Więc żarcie znowu drogie albo na kartki :P
W wielu innych rzeczach byłbym szczery albo proponował niepopularnie rozwiązania. No i tego się nie da w jednym kraju. Bo wyobraźcie sobie jakby w Polsce np. zatrzymać wzrost gospodarczy a inne kraje by parły do przodu.
I pewnie bym przegrał i jeszcze otrzymał etykietę oszołoma.
A jakbym jakiś cudem zaczął realizować to by mnie powiesi. Wszyscy, zgodnie razem. Przedsiębiorcy, elity i robole.

Awatar użytkownika

gdybys zmienil zdanie, masz muj glos :) serio....a jako premier bedziesz potrzebowal dobrego ministra od zagranicy, znam jezyki :) :)

Awatar użytkownika

stary praktyk pisze:
Boruch pisze:
Kolego Stary Praktyku to ma być Twój wybór nie Komandora. Skoro jest tak, że nie mamy mądrych polityków wcale, a wyboru trzeba dokonać, to proponuję wybrać tego najmniej głupiego. No, innego wyjścia nie ma. :D

Problem w tym, że ja się absolutnie za Alfę i Omegę nie uważam i jesli - przynajmniej w/g mnie, - ktoś niegłupio gada, bywa, - że zmieniam swoje zdanie .
Ponieważ aż tak się polityką nie interesuję, - Biedronia obserwowałem podczas pełnienia stanowiska w Słupsku, - (głównie interesowały mnie opinie w mediach,) - nie zanotowałem jakichś poważnych wpadek. Stąd moje sympatia do człowieka.
Dlatego podjąłem decyzję, że będę na niego głosował. Ostatnio jednak, informacje od przekaziorów nieco nadwyrężają moją opinię o nim ....jednak odkładam poprawkę, że to normalna akcja przeciwników politycznych.
Jednak słucham również innych opinii....stąd mój wpis do Komandora.
To w końcu marynarz ....w dodatku nie głupi. :lol:

Ja też jestem zaskoczony negatywnie ale jeden raz nie może być powodem abym zrezygnował. Jak widać na lewicy nie mamy zbytniego wyboru.

ps.

I zaskakuje mnie jedno, dlaczego dyskusja o Biedroniu odbywa się w tym wątku a nie w wątku o Wiośnie?

Awatar użytkownika

Pojawiają się wariacje na tema Polski i MBC.

Obrazek

Uuuuu, grubo.
Nie dość, że kajdanki, to jaka jest ta aureola? No pytam grzecznie?
SREBRNA!!!
Toż to jawna prowokacja :D

No i co teraz?
Dzisiaj bylem w Biedronce, a co raz się żyje i trochę luksusu się człowiekowi należy, a tam znalazłem jakąś grę dla dzieci, zagadki logiczne czy coś takiego, jak talia kart, nawet tanio. Już chciałem do koszyka wrzucić ale odwróciłem na drugą stronę a tam co?
TĘCZA! A nawet dwie. Ze wstrętem odłożyłem na miejsce bo przecież nie pozwolę na propagowanie tęczy przez jakichś Portugalczyków na naszej świętej ziemi. Zaprawdę powiadam Wam, że to pedalstwo to już się wszędzie wciska. Sodomia i Gomoria normalnie. :shock: :lol:

Awatar użytkownika

Komandor pisze:
No i co teraz?
Dzisiaj bylem w Biedronce, ... :lol:

Sameś chciał Grzegorzu......

Awatar użytkownika

A ja tam lubię tęcze. ;)

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308 ... 323  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.