forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298 ... 315  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 maja 2019, 18:30 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
No to teraz dołożyłeś do pieca......przecież takich, o których wspominasz, - nie ma....!
Moim zdaniem, ci o których wspominasz, dawno wyjechali. Ich TU nie ma......!
To na kogo mam iść i głosować...?!
Dobra: - masz łeb na karku, - proszsz......wskaż mi, komu dać kreskę a pójdę i dam.
Nazwiska proszę..........!
Podasz nazwisko, - zamknę oczy na przynależność i klepnę........obiecuję........ :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2019, 18:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Kolego Stary Praktyku to ma być Twój wybór nie Komandora. Skoro jest tak, że nie mamy mądrych polityków wcale, a wyboru trzeba dokonać, to proponuję wybrać tego najmniej głupiego. No, innego wyjścia nie ma. :D

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2019, 19:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
No, teraz toś powiedział...
Najmniej głupiego.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2019, 19:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
Komandor pisze:
No przecież o tym właśnie od wczoraj pisze, że nie wie co mówi i sam sobie przeczy nie tylko po 24 h ale jednym tchem. W pięć minut.
Jest gdzieś wideo na YT jak dostaje sarmacką szable od swoich ludzi z TR (bo stare nagranie) jako symbol walki o tolerancje jak za I RP a potem się kłóci z jakimś gostkiem, że za I,RP nie było tolerancji bo były pogromy i Żydzi masowo z niej uciekali. Pewnie do Hiszpanii :P

Ja nie mam nic do Biedronia geja, mam za to wiele co do jego kondycji intelektualnej, wiedzy.
Dla porównania. Raczek (gej), i wieli innych, zdobył sobie sobie szacunek i pozycję za wiedzę, za inteligencję a Biedroń wydaje się że, karierę robi na gejowskie. To jest ta różnica. Pewnie studia skończył na zasadzie - jak mnie oblejesz to będzie homofobia. Bo jak doktorant politologi nie wie co czym jest konwent seniorów w polskim sejmie to chyba coś znaczy. Nie, nie jest to jakaś tam niewinna wpadka. To tak jakbym ja, mgr. inż nawigacji, nie wiedział czym jest ortodroma albo nawet kurs magnetyczny. A architekt czym jest kratownica.

I przejrzyjcie w końcu na oczy, i nie wpadajcie w zachwyt tylko dlatego, że ktoś KRK dowalił albo PiS i jest gejem. Może tak w końcu zamiast na plemienne podziały PIS- PO- Wiosna, czy inne, zacząć patrzeć na wiedzę, inteligencję, mądrość... bo ja mam już dosyć Jolant z różowym koniem co jest jednorożcem robiących karierę.


a ja sie cichutko zapytam...i to nie jest zadna ironia czy taz sarkazm, czemu sie , kurwa, komandorze nie wezniesz sam za polityke, czytam Twoje posty, jako chyba jedynego od slowa do kropki. Twoje argumenty sa bez zarzutu.

Biedronia, mimo jego przez Ciebie zauwazonych brakow, zreszta tez uwazam ze robienie politycznej kariery na odmiennosci ulubien seksualnych to troche za malo, ale Schetyna ma w moich oczach jeszcze mnie i nawet tej odmiennosci nie ma.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2019, 20:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Umiłowani Siostry i Bracia!
Mój dziadek Franciszek (nomen omen) wydał właśnie na forum rodzinnym oświadczenie urbi et orbi o treści:
Cytuj:
Jestem ochrzczony, w odpowiednim czasie przystąpiłem do sakramentu pokuty w ramach I Komunii czyli eucharystii, następnie do sakramentu bierzmowania. Potem sakrament małżeństwa. Zostało namaszczenie chorych i kapłaństwo, co już raczej mi nie grozi. No, ale jednak jestem w pełni wtajemniczonym, pełnoprawnym, legalnym do bólu katolikiem. Na wszystkie sakramenty mam dokumenty.
Z tej pozycji chcę z mocą oświadczyć, że Matka Boska od Tęczy nie obraża w żaden sposób moich uczuć i jest przepiękna.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2019, 20:20 
Offline

Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:40
Posty: 980
Killashandra Ree pisze:
Biedroń pozował do zdjęcia, trzymając w reku figurkę Maryi, zdjęcie kursuje w necie z komentarzem, czy jak taką figurkę trzyma gej,opozycjonista, lewak i ateista w jednym, to jest to profanacja, czy nie......

a, w którym ręku? Pionowo, czy poziomo?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2019, 20:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
(Napisałem do KEP czyli Episkookupanta apelując o rozwagę...)
=============
Umiłowani Siostry i Bracia!
Zważcie w Waszych wielebnych umysłach: Przecież nie można naruszać czegoś co jest nienaruszalne to jak to coś może kogokolwiek ranić i jeszcze łamać wolność - to są potworne brednie tym bardziej że sprawa nie dotyczy żywych tylko urojonej martwej pseudo-materii - ale u kleru i pis-polityków trudno znaleźć mózg, dlatego zawsze powołują się na jakąś bliżej nieokreśloną świętość chcąc tym nadać wysoka rangę każdemu idiotyzmowi - tyle, że żadni bogowie nie wydali zezwolenia na określanie tego co ma być święte a co nie: ani dla kleru ani dla nikogo - więc samowolne określanie rzeczy, ludzi i czegokolwiek jest bezprawne i łamie każdego prawa. Zatem samym oszustów należy zamykać do wiezienia, albo kierować do szpitala psychiatrycznego.
Tęcza w chrześcijaństwie posiada znaczenie symboliczne: jest znakiem przymierza ludu wybranego z bogiem Jahwe. Wszyscy ci, którzy na nią napadają, wykazują albo głęboką niewiedzę, lub wręcz odejście od chrześcijaństwa. Napaść taka stanowi zatem obrazę usakralnionych słowem bożym uczuć religijnych tych, którzy jeszcze przy chrześcijaństwie trwają i mają o nim jakieś pojęcie. Oskarżenie o obrazę wspomnianych uczuć powinno więc dotyczyć zupełnie innych osób (listę każdy może sobie sporządzić). Nie wykluczam więc, że jeszcze znajdą się prawdziwi chrześcijanie i z takim oskarżeniem wystąpią.
Biskupy jak te barany czy może owieczki dały sobie narzucić sposób odczytywania symbolu tęczy, który dokładnie przysłonił im wykładnię biblijną. I teraz te wymóżdżona szamaneria ex cathedra z pozycji autorytetów głoszą antychrześcijańską egzegezę tęczy, a inne odmóżdżone barany potulnie i bezkrytycznie to przyjmują.
Może to jest pomysł dla jakiegoś spin doctora od prania mózgów, żeby spróbował przekonać biskupów, że krzyż to satanistyczna szubienica, żłób to brzydki epitet, gołębica to ptaszek obsrywający wszystko dokoła, a wpływowy żyd (celowo pisany tu małą literą) to śmiertelne niebezpieczeństwo dla Polaka-katolika.
Jednym słowem :-)
Katolicy schowajcie swoje bałwochwalcze figurki i obrazki :-)
Bo obrażacie uczucia religijne chrześcijan ikonoklastów w tym świadków waszego boga Jehowy.
A po co wam ich obrażać ?

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2019, 21:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Qśka QqRydz-Qqć pisze:
Killashandra Ree pisze:
Biedroń pozował do zdjęcia, trzymając w reku figurkę Maryi, zdjęcie kursuje w necie z komentarzem, czy jak taką figurkę trzyma gej,opozycjonista, lewak i ateista w jednym, to jest to profanacja, czy nie......

a, w którym ręku? Pionowo, czy poziomo?

W obu ,pionowo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2019, 22:06 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Boruch pisze:
Kolego Stary Praktyku to ma być Twój wybór nie Komandora. Skoro jest tak, że nie mamy mądrych polityków wcale, a wyboru trzeba dokonać, to proponuję wybrać tego najmniej głupiego. No, innego wyjścia nie ma. :D


Problem w tym, że ja się absolutnie za Alfę i Omegę nie uważam i jesli - przynajmniej w/g mnie, - ktoś niegłupio gada, bywa, - że zmieniam swoje zdanie .
Ponieważ aż tak się polityką nie interesuję, - Biedronia obserwowałem podczas pełnienia stanowiska w Słupsku, - (głównie interesowały mnie opinie w mediach,) - nie zanotowałem jakichś poważnych wpadek. Stąd moje sympatia do człowieka.
Dlatego podjąłem decyzję, że będę na niego głosował. Ostatnio jednak, informacje od przekaziorów nieco nadwyrężają moją opinię o nim ....jednak odkładam poprawkę, że to normalna akcja przeciwników politycznych.
Jednak słucham również innych opinii....stąd mój wpis do Komandora.
To w końcu marynarz ....w dodatku nie głupi. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2019, 22:38 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
IroB pisze:
a ja sie cichutko zapytam...i to nie jest zadna ironia czy taz sarkazm, czemu sie , kurwa, komandorze nie wezniesz sam za polityke, czytam Twoje posty, jako chyba jedynego od slowa do kropki. Twoje argumenty sa bez zarzutu.

Biedronia, mimo jego przez Ciebie zauwazonych brakow, zreszta tez uwazam ze robienie politycznej kariery na odmiennosci ulubien seksualnych to troche za malo, ale Schetyna ma w moich oczach jeszcze mnie i nawet tej odmiennosci nie ma.


A ja ci cichutko odpowiem, że dlatego bo jestem na to za mądry (nie to żart ale trochę prawdy też)
A serio: nie zabieram się za robotę na której się nie znam, a uczyć i nabierać doświadczenia mi się już nie chce;
Powiedzmy jednak ze bym się zabrał to miałbym przesrane bo byłbym zbyt szczery. Np:
-nie obiecywał bym dostępu do lekarza specjalisty a jednocześnie zwolnienie od podatku emerytów i wysoką kwotę wolną bo to trochę sprzeczne.
Przecież prawie polowa naszych podatków to składka na NFZ. Niky na emeryturze, rencie, umowie o pracę, osobno tej składki przecież nie płaci. Z podatku idzie. Jak zwolnimy z podatku emerytów i większość mniej zarabiających (np do 30 tyś rocznie) to jak to wpłynie na finansowanie NFZ?
- nie gadał bym, ze wszystkie obietnice sfinansuje bo zlikwiduje religię w szkołach. I inne dotacje do KRK itp bo z tego nie wiem czy by się dało ze 3 mld wycisnąć a bardziej realnie ze 2. A sami nauczyciele chcą kila razy więcej.(co nie znaczy, ze bym nie zlikwidował każdy grosz się liczy).
- mówiłbym, ze albo ekologia i ratowanie klimatu albo wzrost gospodarczy i wzrost konsumpcji. Jasno bym powiedział, ze ratowanie Ziemi będzie nas kosztowało obniżeniem jakości, w sensie konsumpcji, życia. Bo globalnie wzrost gospodarczy powinien wynieść zero albo być ujemny.
- obiecując poprawę ochrony zdrowia jasno bym powiedział, że to wymaga podniesienie składki zdrowotnej czyli podatku. Najpewniej bym skończył z jej odpisywaniem od podatku a po prostu podzielił jasno co na co idzie. Np. podatek 10% składka 10%.
Niby podatek bym obniżył nie :D Ale by była jasność. Co jest podatkiem a co ubezpieczeniem zdrowotnym. Przecież gdyby nie było takiego jak u nas to byśmy płacili jak w USA. Podatek + ubezpieczenie (fakt ze dobrowolnie).
- nie bajerował bym o programach socjalnych, komunikacji, sprawniejszym państwie, edukacji, żłobkach itp i jednocześnie o obniżeniu podatków. Trudno. To kosztuje. Więc bym przywrócił ten co był. Z dwoma progami i trzema stawkami.
- System emerytalny - No cóż. Zmienił bym nieco zasady. Problemy systemu wynikają nie tylko z powodu demografii ale też i wydajności pracy. Bo kiedyś aby wykopać fundamenty trzeba było zatrudnić 100 kopaczy na miesiąc i ci płacili składki. dzisiaj wystarczy 10 ludzi z koparkami, spychaczami itp. A koparki, spychacze (ale też inne maszyny składek nie płacą). I może za 100 lat, oprócz niektórych usług ludzie w ogóle nie będą pracować. O co wtedy. Więc dążył bym do tego by cześć składek emerytalnych była płacona od obrotu firmy.
- w imię ochrony ziemi bym postawił sprawę jasno. Koniec wielkotowarową produkcją rolniczą. Więc żarcie znowu drogie albo na kartki :P
W wielu innych rzeczach byłbym szczery albo proponował niepopularnie rozwiązania. No i tego się nie da w jednym kraju. Bo wyobraźcie sobie jakby w Polsce np. zatrzymać wzrost gospodarczy a inne kraje by parły do przodu.
I pewnie bym przegrał i jeszcze otrzymał etykietę oszołoma.
A jakbym jakiś cudem zaczął realizować to by mnie powiesi. Wszyscy, zgodnie razem. Przedsiębiorcy, elity i robole.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298 ... 315  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group