forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 4:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 269  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 kwie 2019, 19:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
AGAFIA pisze:
Przejdż na prąd, tv, telefon itd od jednego dostawcy. Mi roczne rachunki spadły o 1200 zł, zawsze to coś. Nie wiem jak to dzisiaj wygląda, bo myka zrobiłam kilka lat temu, ale wtedy podpisałam umowę i wszelakie formalności, załatwiono za mnie. Jedyny minus był taki, że przez pół roku nie mogłam doprosić się o fakturę, ale to były początki.


Agafio, czy wyobrażasz sobie, że pompa Betonki, pracuje ot tak sobie, bo Betonka jej rozkaże ?

Prąd w Polsce jest najdroższy w całej UE.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2019, 19:53 
Nie rozumiem. Chodzi o to, że jeżeli bierzesz prąd, telewizję, internet, a może i telefonię u jednego dostawcy, możesz zaoszczędzić. Mnie się udało. Bardzo dużo płaciłam za prąd bo w pewnym okresie, korzystało z niego 7 osób, każdy mikrofalę, czajnik elektryczny, suszenie prania, elektryczny piekarnik, oświetlenie altanki, domu, podjazdów, komputery, telewizory, wszystko powodowało, że te rachunki płaciłam wysokie. Po przejściu do jednego dostawcy, wyszło mi na plus 1200 zł w skali roku.
Też pompę miałam, ale zasypałam studnię, bo była straszna. Spędzała mi sen z powiek bo po podwórku biegały dzieci, a ta miała skruszone brzegi i chociaż zabezpieczona kręgiem z betonu, bałam się tych wszystkich wypadków, o których czytamy dzisiaj w gazetach. Osobiście, własnymi rękoma ją zasypałam. Trochę to trwało, ale się udało. Trochę wszystko osiadło, ale już nikt do niej nie wpadnie.
Mam w ogrodzie beczkę, z kranikiem do której zbieram deszczówkę, potem niestety z konewką, albo wąż do kranu, ale za to już się płaci.


Na górę
  
 
Post: 28 kwie 2019, 20:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Jeszcze raz, po przemyśleniu, pod wieczornym tuszem, w prysznicu,
oczywiście ciepła woda za gaz, pompa, która tłoczy ciepłą wodę do mycia, za prąd.
Nawet, gdybym rozkazała im głosowo, co mają zrobić, bez gazu i prądu nic nie zrobią.

Oczywiście, że mogę sobie zmienić dostawców tych mediów, ale co to może zmienić ?
Stawka o grosz niżej lub wyżej?

Agafio, nie myśl, że piszę to przeciwko Tobie lub innym, którzy mogą się ze mną nie zgadzać.
Jedynym moim atutem jest doświadczenie życiowe
Za darmo nie ma nic.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2019, 20:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
To napisałam po twoim poście.
Może masz rację, że jak jest dużo ludzi w domu, mogą być pewne oszczędności.
Jakieś taryfy.



Ale generalnie uważam, że mamy najdroższy prąd w Europie. :cry:

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2019, 20:23 
Podobno, bo nie wiem, najdroższy prąd w Europie ma Dania. Ale pewne jest że do niej dołączymy. Wszak wszędzie stawia się wiatraki, a u nas likwiduje, z powodu zaraz odwiatrakowych i innych cudów.
Niemcy też cholernie dużo płacą, płacili i 10 lat temu, wiem bo byłam usedomerem.
Z pewnością gaz jest u nas drogi, a to znowu jest efektem polskiej polityki zagranicznej, gdzie narracja jest taka iż Putin jest zły, Rosja zła, wychodzimy przed szereg w obornie Ukrainy, podczas gdy Niemcy i Francja, robią z Rosją interesy. W łeb trzeba się jebnąć, ale u nas nikt się nie jebnął, a dalej z motyką na słońce. Skutki są, jakie są. Na miejscu Putina też bym nie miała litości, a gazoport w Śwninoujściu, jednak nie zaopatrzy całego kraju.


Na górę
  
 
Post: 28 kwie 2019, 22:12 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Gazoport w Świnkowie to nieco ponad 20%.......potrzeb.......więc nie ma co Ruskim Fucka pokazywać bo jak go nam zakręcom.....będziemy chrust na zimę zbierać.........gupi kurdupel......!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2019, 22:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Wczoraj wpadłem na informację, że rozważamy zakup gazu w Izraelu.
Trzeba by jeszcze spytać Marsjan.

Polska może wkrótce podpisać ogromne umowy na zakup gazu z Izraela. Krajowa spółka gazowa PGNiG ogłosiła, że ​​rozważa podpisanie umowy zakupu gazu z Izraelem w celu jak największego ograniczenia zakupów gazu z Rosji.

Prezes PGNiG Piotr Woźniak ogłosił, że polska spółka gazownicza rozważa obecnie możliwość współpracy z Izraelem.

http://www.israelnationalnews.com/News/ ... _Cl0X8TZaY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2019, 15:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Na złość mamie odmrozimy sobie uszy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2019, 18:03 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
już taki zarzut dostał... czy to aby w Twoich stronach nie było?

https://www.wroclaw.pl/portal/wroclaw-n ... owerzystom

ale zaraz zaraz, bo dopiero doczytałem... pewnie według wielu na tym forum jednak zarzut niesłuszny. Ten taksówkarz to bohater narodowy. To wszystko tłumaczy:

Cytuj:
40-letni rowerzysta prawdopodobnie przejechał na czerwonym świetle, co miało wyprowadzić z równowagi taksówkarza.

Po krótkiej wymianie zdań rowerzysta odjechał, a 38-letni kierowca swoim pojazdem zaczął ścigać go po Parku Skowronim
[...]
Wiadomo, że poszkodowanym był obywatel Ukrainy

https://www.wprost.pl/zycie/10212031/sa ... wocie.html


Czerwone światło, pewnie mordę darł jeszcze po swojemu... jak nic banderowska prowokacja...

PS. Ja nie robię teraz sobie jaj. Z nutką sarkazmu co prawda ale na poważnie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2019, 18:14 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
...no przecież pisze, ze ukraińska prowokacja jak nic...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 269  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group