forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 3:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 114  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 kwie 2019, 21:37 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No ten ma właśnie 58 metrów długości i 500 t.

Port w Helu/ Dobrze ze są jeszcze morskie narody jak Czesi :P

To z NK. Z czasów kiedy faktycznie na nim byłem:
Obrazek

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2019, 22:13 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Kula. Pokazuje z jaką prędkością w znaczeniu cala. pół, wolno, stop statek (okręt płynie) Na dole cala - na samej gorze stop.

A ta kula, romb, kula przygotowane to podciągnięcia do znak dzienny statku o ograniczonej zdolności manewrowej (w nocy światła czerwone, białe, czerwone). Jak pracuje z pojazdem podwodnym to takie podnoszą.

A teraz nowy nabytek dywizjonu. ORP KORMORAN.

W porcie:

Obrazek

I na przejściu morzem z Gdyni pod Hel na pozycje zatopienia ORP Wicher w 1939 celem złożenia wianków z okazji świeta dywizjonu.(5.04.19).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla uspokojenia pacyfistów forumowych. Trałowiec, Niszczyciel Min to typowo defensywna jednostka. Nawet jak postawi miny to tylko w zagrodach obronnych.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2019, 22:41 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Tak, tak, zapraszam wszystkich do produkowania się...

Kiedyś pisaliśmy o grach i zabawach wojennych - przy okazji niebezpiecznych manewrów samolotów itp.
Kiedyś normalka. Z dozoru z roku 1989 zabawa ze Szwedem.
Obrazek

Tylko nie pyszczyć o burdel na rufie. To było zaraz po chrzcie morskim. Ten rękaw to pozostałość rekina. Co to rekin to ci co wiedzą to wiedzą a ci co nie wiedzą lepiej, żeby nie wiedzieli :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2019, 23:33 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Słusznie prawisz Komandorze.... Mógł by się ktoś wystraszyć i nie wleźć...... :lol:
Dobrze, że się już pod stępką za niesubordynację nie przeciąga...... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2019, 7:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie wiem kto tu jest pacyfistą. Może ja trochę, ale muszę powiedzieć, że te wszystkie wojenne zabawki mają w wyglądzie, sylwetce swój urok. A, że ja jestem wrażliwy na punkcie takich rzeczy od kobiet, muzyki, poprzez obrazki, rzeźby, budowle, mosty po czołgi, samoloty i okręty toteż podziwiam.

Tak więc jestem też zainteresowany. Nie znam się zupełnie na utkach. Ale chętnie poczytam dowiadując się czegoś pożytecznego. Już wiele się dowiedziałem z tego wątku a to tylko początek. :)

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2019, 11:14 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
No to - drogi Boruchu....na początek:
Co to jest jacht:
Okazuje się, że jacht, jest to dziura w wodzie obita deskami w której grupa facetów, za własne pieniądze walczy o przeżycie z rozszalałym morskim żywiołem......! :lol:
Poza tym:
Jacht posiada z przodu dziób ( to takie zaostrzone) a z tyłu rufę ( mniej zaostrzone ...tzw szpicgat) albo wcale nie zaostrzone.
Płynąc jachtem/łódką/kajakiem, - przed sobą widzisz farwater a za sobą kilwater.
Tyle na pierwszą lekcję........ :lol:


Aaa!
Wykłady będą darmowe z tym, że można wnosić " co łaska" na konta schronisk dla bezdomnych zwierzaczków...... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2019, 11:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Zapomniałeś dopisać, że co odważniejsi z tych walczących z żywiołem, wchodzą czasami na bocianie gniazdo. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2019, 12:24 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
O tym będzie na następnych wykładach. ;)

p.s
Prosiła wcześniej Czarna o wyjaśnieni oznakowania okrętu/statku poprzez umieszczenie pod salingiem pewnych znaków....jako to kuli rombu, etc,etc.... co oczywiście Komandor zgodnie ze stanem rzeczy był uprzejmy wyjaśnić.
Ja ze swej strony dodam jeszcze jedno "oznakowanie" o którym Komandor nie wspomniał:

Chodzi o znak w kształcie stożka.
Jeśli więc widzisz w szkłach lornetki sylwetkę statku a pod salingiem stożek, na bank masz przed sobą "rybola". I w tym momencie powinna Ci się zapalić "w głowie" czerwona lampka ....czyli ostrzeżenie!
Albowiem oznacza to, że "rybol" idzie pod trałem ( ma ograniczone możliwości manewru) ....z tym, że nie masz gwarancji, czy aby wszyscy na pokładzie są trzeźwi.
Co powinno natychmiast spowodować, - jeśli "rybol" leży na kursie, - zmianę Twojego kursu o co najmniej 45stopni i obejście go za rufą w odległości min. 5 kabli......... :lol: Wtedy masz pewność,- o ile na morzu może być coś pewnego, - że nie wciągną Cię na pokład razem z włokiem i rybami..... :lol:

Aaa!
I żeby nie było:
Aby brać udział w dalszych wykładach, obowiązkowo każdy z "kursantów" powinien się nauczyć podstawowej wersji najpopularniejszej przyśpiewki żeglarskiej którą tu wstawiam.
Ciekawskim dodam, że ponoć piosenka ta ma już ponad 200 zwrotek. Z tym, że nie wszystkie nadają się do zamieszczenia na publicznym forum.....ale pod koniec "kursu"!
Gdy już nieco się Państwo z "klimatem żeglarskim" - otrzaskają :twisted:
Oto - hymn wsiech żeglarzy: https://www.youtube.com/watch?v=69D-tQviQ7k

Bez znajomości tego "utworu" każde piwo wydaje sie być jakieś takie............do dupy!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2019, 15:35 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No stożek pod nokiem rei to strach i trwoga....:P

3 kule w trójkąt też. Bo najczęściej trałowce w trzy idą a za sobą każdy tak ze 600 m liny i na szerokość 360 rozchylone.

Co do szanty. A widzisz ja miałem tak. Tak dmuchnęło, że mi nie z Pucka a z Częstochowy babę przywiało lat temu, ze 35 i do tej pory siedzi :roll: Taki był cholerny sztorm :mrgreen: :

https://www.youtube.com/watch?v=n6nhekF2Lno

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2019, 15:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
stary praktyk pisze:
No to - drogi Boruchu....na początek:
Co to jest jacht:
Okazuje się, że jacht, jest to dziura w wodzie obita deskami w której grupa facetów, za własne pieniądze walczy o przeżycie z rozszalałym morskim żywiołem......! :lol:
Poza tym:
Jacht posiada z przodu dziób ( to takie zaostrzone) a z tyłu rufę ( mniej zaostrzone ...tzw szpicgat) albo wcale nie zaostrzone.
Płynąc jachtem/łódką/kajakiem, - przed sobą widzisz farwater a za sobą kilwater.
Tyle na pierwszą lekcję........ :lol:


Aaa!
Wykłady będą darmowe z tym, że można wnosić " co łaska" na konta schronisk dla bezdomnych zwierzaczków...... ;)


Dzięki za pierwsze wykłady. Bo ja na większej łajbie jak uć wędkarska nigdy nie siedziałem.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 114  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group