forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1501 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 151  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 kwie 2019, 9:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
na prywatnym balkonie nie mozna sobie juz wywiesic?
gdyby napisal do tego ze morawiecki to klamca to by mu mogli skoczyc

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2019, 9:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Facet postąpił podobnie jak Morawiecki. Konfabulował. Chociaż drugiej strony jak inaczej nazwać rządy PiSu jak nie złodziejstwo albo przynajmniej sprzyjanie złodziejstwu? A porównywanie naszych sędziów do kolaborantów faszystowskich jest absolutnie z dupy wzięte. Większość z nich miała za czasów PRLu jeszcze gile pod nosem. To co zrobił jest pomówieniem i dziwne, że sędziowie nie skierowali jeszcze wniosku do sądu. Żal dupę ściska, że trafił nam się ktoś komu z taka łatwością i wręcz radością na pysku przychodzi kłamstwo.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2019, 10:20 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Napisałem komentarz pod tym artykułem ale: Na dole jest coś takiego:
Save my namem email, and website is this browser for naxt time I comment.....!
A nie wiem co to oznaczy więc nie wysłałem bo kto wie, o co w tym chodzi......?!
Wiem, - cza sie było uczyć ale ja i tak sporo umie...... :roll:
Więc proszę nie mądrować się tylko przetłumaczyć..... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2019, 12:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Masz im dac namiary na swoje konto, karte i pin. Podpisane Morawiecki czy jakos tak

:D :lol:

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2019, 13:35 
Na Discovery Historia puszczajo cykl "Złoto Bałtyku" o bursztyniarzach. Trochę prawdy, trochę kitu, ale
w jednym z odcinków padła suma rocznego handełesu bursztynem firm nadzatokowych - MILIARD EURO!

Już widzę podniecenie Matołusza, szykującego się do meldowania Kłakowi, że znalazł kasę na obietnice.
Rydzol na razie wraca do przytomności po szoku jaki szmal mu bokiem idzie, ale wnet się otrząśnie.

Tych firm jest w regionie grubo ponad tysiąc, więc licząc po kilku pracowników i ich rodziny, wnet u wrót
Urzędu Pracy i MOPSU pojawi się kilka tysięcy interesantów.


Na górę
  
 
Post: 23 kwie 2019, 13:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Juz czytalam, ze tego skarbu jest mniej niz szacowali wiec moze zwroci sie inwestycja przekopu ale raczej sie nie obłowią.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2019, 13:51 
Przekop przekopem, ale kilka tysięcy luda w Pomorskim żyje z bursztynu, często pozyskując go
po prostu z morza po sztormie. Oczywiście chowają do kieszeni sztormiaka i pokątnie sprzedają
jubilerowi, a ten Chińczykowi. Gram takiego żółtego bursztynu w sprzedaży kosztuje więcej niż
gram złota, więc de facto jest grupa ludzi, która zbiera złoto należące w świadomości rządowych
złodziei do Skarbu Państwa. Dotychczas biznes przykrywała zasłona milczenia, ale serial zapewne
wybudzi fiskusa z letargu i jak zwykle zarżną ten interes. Zarobi Ruski i Litwin, a polscy bursztyniarze
pójdą na zasiłek. Wystarczy kilka nocnych nalotów na zbieraczy i kipisz w ich domach, by ogarnąć
skalę tego interesu. Jeden np. skleja z bursztynu modele samochodów i okrętów, a za model merca
z lat 30 wielkości tenisówki winszuje sobie 40000 euro.


Na górę
  
 
Post: 23 kwie 2019, 14:20 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Poławiaczom morskiego bursztynu mogą podskoczyć do samej szyi.
Ponieważ poławianie bursztynu z morza jest w pełni legalne i nie wymaga żadnych zezwoleń.
Każdy, rybak z Mierzei albo Ty i ja - możemy sobie wleźć w morze albo zbierać na brzegu. ile nam się tylko podoba.
Zezwolenie wymagane jest przy kopaniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2019, 16:19 
nick pisze:
Poławiaczom morskiego bursztynu mogą podskoczyć do samej szyi.


No jak pragnę zakwitnąć na wiosnę! Nie o to mnie chodzi. Wiem, że wolno, ale
jak się Matołusz skapnie i naśle kontrole, obłoży bursztyn akcyzą, spec podatkiem,
czy innym mytem, to ludziska obrabiające tego jantara padną, a to więcej luda
niż liczyły stocznie. Widziałem na własne gały, że kitajec płaci 20 - 30 ojro za gram,
więc ludziska sobie szlifują po szopach na wsi, a jak się za to PiS weźmie, to
pomorscy bursztyniarze niechybnie podzielą los koni z Janowa.


Na górę
  
 
Post: 23 kwie 2019, 21:47 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
A to jest niestety bardzo prawdopodobne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1501 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 151  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group