forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 76  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 kwie 2019, 13:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Długo tak możesz dupczyć bez sensu, jak chuj spod kredensu?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 14:47 
ksionc pisze:
Długo tak możesz dupczyć bez sensu, jak chuj spod kredensu?!



Jebnij mu, chujowi!
Przy okazji ci oddam jestem wypłacalny! :)


Na górę
  
 
Post: 19 kwie 2019, 20:46 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Panowie........panowie.........!
Święta za pasem......trochu miłosierdzia........może to nie Amadeusza wina....... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 21:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
https://youtu.be/qOTGzOPi_Ac


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 22:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
ksionc pisze:
Długo tak możesz dupczyć bez sensu, jak chuj spod kredensu?!

Najsz, Najszanowniejszy panie ksionc, wielce dziękuję za opinie. Czy mogę poprosić o jej uzasadnienie?

Wracając do tematu Wielkich Jaj Wielkanocnych. Co najszanowniejszy pan myśli o tym, że kapłani robią z siebie i z swoich owieczek głupców w najważniejsze chrześcijańskie święto?

Pozdrawiam najserdeczniej i życzę najlepszości. Naj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 22:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
older pisze:
ksionc pisze:
Długo tak możesz dupczyć bez sensu, jak chuj spod kredensu?!



Jebnij mu, chujowi!
Przy okazji ci oddam jestem wypłacalny! :)

Najsz. Najszanowniejszy panie older, argument siłowy w dyskusji jest intelektualną porażką. Chce najszanowniejszy pan skompromitować intelekt najszanowniejszego pana ksionca?

Powróćmy proszę do tematu Wielkich Jaj Wielkanocnych. Czy jest coś w liście dotyczącym tych świąt, co najszanowniejszy pan zrozumiał i mógłby na ten temat podyskutować?

Pozdrawiam najserdeczniej i życzę najlepszości. Naj. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2019, 20:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
jacek kwaśniewski 10 dzień 6 miesiąc 10 rok EY

Najsz.

Najszanowniejszy panie prezydencie Andrzeju Dudo, najszanowniejsi czytelnicy moich listów otwartych, poprzedni 30 list otwarty poświęcony był grzechowi ogromnemu, który śmiało można by zaliczyć do grzechów wielkogabarytowych, dzięki którym łatwiej do Piekła trafić. List 31 poświęcony będzie 'sądowi' tradycyjnemu, który odbył się w Wielki Piątek w miasteczku Pruchnik. O wydarzeniu tym zaczęły pisać polskie i zagraniczne media:

„W Wielki Piątek na słupie przy ul. Jana Pawła II w centrum Pruchnika (woj. podkarpackie) została zawieszona wypchana słomą kukła mężczyzny z pejsami, charakterystycznym nakryciem głowy i dużym czerwonym nosem. Mieszkańcy urządzili nad nim "sąd". Na kukle wymalowano napis "Judasz 2019. Zdrajca!". Dzieci i dorośli bili kukłę kijami, ciągnęli ją po ulicach miasta, a na koniec spalili.”

Z encyklopedii wynika, że nie jest to incydentalne zdarzenie, ale stara chrześcijańska regionalna tradycja:

„Tradycyjną praktyką związaną z obchodami Świąt Wielkiej Nocy jest w Pruchniku palenie i topienie kukły „Judasza”, która nosi cechy wyznawcy judaizmu. Kukła jest wleczona przez Pruchnik przez grupę mieszkańców, w tym i dzieci, poniewierana i uderzana, przed utopieniem odcinana jest jej głowa i rozrywany brzuch.”

Wydarzeniem tym zainteresował się światowy kongres Izraelitów:

„Światowy Kongres Żydów (World Jewish Congress; WJC) potępił w niedzielę "antysemickie" spalenie kukły Judasza w ramach wielkopiątkowego rytuału. (...)
WJC podkreśla w komunikacie, że źródłem zaniepokojenia były informacje, że kukła Judasza Iskarioty została "wykonana w taki sposób, by wyglądać jak stereotypowe wyobrażenie Żyda". Na temat incydentu wypowiedział się dyrektor wykonawczy Kongresu i jeden z jego wiceprezesów, Robert Singer, który wyraził "niesmak i oburzenie" wobec tej "jawnie antysemickiej manifestacji". W oświadczeniu czytamy, że "Żydzi są głęboko zaniepokojeni upiornym odradzaniem się średniowiecznego antysemityzmu, który prowadził do niewyobrażalnej przemocy i cierpień". Singer odwołuje się również do św. Jana Pawła II, "który uczył katolików w swej ojczystej Polsce i na całym świecie, że antysemityzm jest grzechem przeciwko Bogu i człowiekowi".”

Najszanowniejszy panie prezydencie Andrzeju Dudo, najszanowniejsi czytelnicy bardzo proszę zastanówmy się proszę nad tym wydarzeniem.
W powyższych notatkach widzę kilka błędów językowych.

Po pierwsze imię Judasz nie jest prawdziwym imieniem, ale przezwiskiem jednego z apostołów najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa).
Jego prawdziwe imię to Jehuda i według biblii znaczy ono Jehowie chwała - oznacza ono wychwalanie najszanowniejszego Boga Jehowy.

W powyższych informacjach użyto też nacechowanego negatywnymi emocjami przezwiska Izraelitów.
Mam na myśli słowo Żyd.
Wyraz ten usłyszymy w takich słowach jak bRZYDal, bRZYDKI, bRZYDota …
Może ono odnosić się do Izraelitów jak i Jehudejczyków częściej zwanych Judejczykami.
Różnica pomiędzy nazwą Jehuda a Juda wpływa na znaczenie tych nazw.
Nazwa Jehudejczycy znaczy 'wychwalający Jehowę'.
Nazwa Judejczycy znaczy 'wychwalani'.
Nazwa ta jest niebiblijna i moim zdaniem nie powinna być stosowana.

Najszanowniejszy panie prezydencie Andrzeju Dudo, najszanowniejsi czytelnicy zastanowimy się teraz nad inną kwestią. Nad postacią najszanowniejszego pana apostoła Jehudy (Judasza).
Według Biblii był to jeden z apostołów - zdrajca:

Mateusza 10:2-4
A imiona dwunastu apostołów są następujące: pierwszy — Szymon zwany Piotrem i Andrzej, jego brat; i Jakub, syn Zebedeusza, i Jan, jego brat; Filip i Bartłomiej; Tomasz i Mateusz, poborca podatkowy; Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz; Szymon Kananejczyk i Judasz Iskariot, który go później zdradził.

Według oficjalnych ewangelii był on złodziejem:

Jana 12:1-7
(...)A na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie był Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. Toteż wydali tam dla niego wieczerzę i Marta usługiwała, a Łazarz był jednym z tych, którzy półleżeli z nim przy stole. Maria zaś wzięła funt wonnego olejku, prawdziwego nardu, bardzo drogiego, i natarła stopy Jezusa, i wytarła jego stopy swymi włosami. Dom napełnił się zapachem wonnego olejku. Ale Judasz Iskariot, jeden z jego uczniów, który miał go zdradzić, powiedział: „Czemuż nie sprzedano tego wonnego olejku za trzysta denarów i nie dano biednym?” Rzekł to jednak nie dlatego, że się troszczył o biednych, lecz dlatego, że był złodziejem, a miał szkatułkę i podbierał pieniądze, które do niej wkładano. (…)

W Biblii znajdziemy też opis domniemanej zdrady:

Marka 14:10, 11; Mateusza 26:47-50;
A Judasz Iskariot, jeden z dwunastu, poszedł do naczelnych kapłanów, żeby im go wydać. Gdy to usłyszeli, uradowali się i obiecali dać mu srebrne pieniądze. Zaczął więc szukać dogodnej sposobności, żeby go zdradzić. (...)
I gdy on jeszcze mówił, oto przyszedł Judasz, jeden z dwunastu, a razem z nim wielki tłum z mieczami i pałkami, od naczelnych kapłanów i starszych ludu. A jego zdrajca wcześniej podał im znak, mówiąc: „Ten, którego pocałuję — to on; weźcie go pod straż”. I podchodząc wprost do Jezusa, rzekł: „Witaj, Rabbi!”, i pocałował go bardzo czule. Lecz Jezus rzekł do niego: „Człowieku, w jakim celu jesteś tu obecny?” Wtedy oni wystąpili i pochwycili Jezusa w swe ręce, i wzięli go pod straż.

Według oficjalnych ewangelii i Dziejów Apostolskich powiesił się lub też rzucił się w przepaść głową w dół, pękł pośrodku i jego jelita wypłynęły:

Mateusza 27:3-5; Dzieje 1:15-20
(...)Wtedy Judasz, który go zdradził, widząc, że on został skazany, poczuł wyrzuty sumienia i zwrócił trzydzieści srebrników naczelnym kapłanom i starszym, mówiąc: „Zgrzeszyłem, zdradzając krew człowieka prawego”. Ci rzekli: „Co nam do tego? To twoja sprawa!” Rzucił więc srebrniki do świątyni i się oddalił, a odszedłszy, powiesił się. (…)
A w tych dniach Piotr powstał pośród braci i rzekł (ogółem rzesza ta liczyła około stu dwudziestu osób): „Mężowie, bracia, było konieczne, żeby się spełniły słowa Pisma, jakie ustami Dawida duch święty uprzednio wypowiedział o Judaszu, który stał się przewodnikiem tych, co pojmali Jezusa, a był zaliczany do nas i otrzymał udział w tym usługiwaniu. (Tenże człowiek nabył pole za zapłatę uzyskaną za nieprawość i runąwszy głową w dół, pękł pośrodku, a wszystkie jego jelita wypłynęły. I stało się to znane wszystkim mieszkańcom Jerozolimy, tak iż owo pole nazwano w ich języku Akeldama, to jest Pole Krwi). Albowiem jest napisane w Księdze Psalmów: ‚Niech jego siedziba opustoszeje i niech nie będzie w niej żadnego mieszkańca’ oraz: ‚Niech jego urząd nadzorcy przejmie ktoś inny’.

Są to oficjalne dostępne nam informacje, ale nie wiadomo czy prawdziwe.
Nie dysponujemy dziś żadnymi wiarygodnymi dowodami, pozwalającymi nam sprawdzić wiarygodność tych zapisów.
Nawet nie wiemy, czy były one w oryginalnych ewangeliach bo takimi nikt według oficjalnych doniesień nie dysponuje.

Negatywne informacje na temat najszanowniejszego pana apostoła Jehudy (Judasza) mogły zostać sformułowane przez zazdrosnych apostołów lub też dopisane przez nieuczciwych kopistów.
Tacy istnieli na co dowodem jest słynny werset z listu najszanowniejszego pana apostoła Jehochanana (Jana).
Podam trzy różne przekłady Biblii zawierające te trzy różne wersje tych samych wersetów:

Nowy Testament Przekład z Wulgaty KS Eugeniusz Dąbrowski – Doktor Świętej Teologii, Doktor Nauk Biblijnych Wydawnictwo PAX 1949 rok.

1 Jana 5:7,8
7 Albowiem Trójca wydaje świadectwo na niebie: Ojciec, Syn i Duch Święty, a Trójca ta jednym jest.
8 I Trójca wydaje świadectwo na ziemi: duch, woda i krew, a Trójca ta jednym jest.

1 Jana 5:7, 8 Przekład Nowego Świata Świadków Jehowy:
7. Bo jest trzech świadków: 
8. duch i woda, i krew, a ci trzej są zgodni.

Biblia Tysiąclecia aktualnie obowiązujący w liturgii przekład:
1 Jana 5:7,8
7 Trzej bowiem dają świadectwo:
8 Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą.

Komentarz do wersetu siódmego powyższego przekładu:
Wiersz 7 jest uzupełniony w Wlg: „ W niebie Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej są jednością. I trzej są, którzy dają świadectwo na ziemi”. Słów tych (tzw. Comma Johhaneum) brak w najstarszych rkp gr. i w najstarszych przekładach. Nie spotykamy ich również w ważniejszych kodeksach Wlg. Prawdopodobnie stanowiły one marginesową glosę, później w niektórych kodeksach włączoną do tekstu.

Powyższe wersety są dowodem na to, że Biblia była przez niegodziwych ludzi fałszowana, a niektóre fałszerstwa zostały zdemaskowane stosunkowo niedawno.

Załóżmy jednak, że werset dotyczące najszanowniejszego pan apostoła Jehudy (Judasza) to autentyczne zapiski apostołów, którzy ewangelie spisali.
Niekoniecznie muszą być one prawdziwe.
Apostołowie mogli nie rozumieć tego co się wydarzyło, mogli nakłamać, a nawet zabić najszanowniejszego pana apostoła Jehudę (Judasza) i upozorować samobójstwo.
W Biblii mamy bowiem dwa opisy tej śmierci znacznie różniące się szczegółami:

Mateusza 27:5
(...)odszedłszy, powiesił się.

Dzieje 1:18
(…) runąwszy głową w dół, pękł pośrodku, a wszystkie jego jelita wypłynęły.

Różnice te mogą świadczyć o mataczeniu.

By móc sprawę rozsądzić trzeba by przesłuchać również najszanowniejszego pana Jehudę (Judasza).
Niestety nie jest to możliwe.

Czytałem apokryfy, według których, najszanowniejszy pan apostoł Jehuda (Judasz) był najbardziej zaufanym apostołem, dlatego też był skarbnikiem, a do wspólnej szkatułki dokładał pieniądze bo był bogaty z domu.
Apokryfy są jednak niepoważane przez chrześcijan, dlatego w dalszej analizie tematu pominiemy je.

Są jednak wersety biblijne, z których wynika, że zdrajcą okazał się zupełnie inny apostoł.
Po pierwsze sam najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) nauczał, że musi iść do Jerozolimy, wiele wycierpieć i zostać zabity:

Mateusza 16:21
(...)Od tego czasu Jezus Chrystus począł ukazywać swym uczniom, że musi iść do Jerozolimy i wiele wycierpieć od starszych oraz naczelnych kapłanów i uczonych w piśmie, i zostać zabity, a trzeciego dnia wskrzeszony.

Kiedy najszanowniejszy pan apostoł Piotr począł go ganić za te nauki sam został bardzo surowo potraktowany – został nazwany Szatanem:

Mateusza 16:22, 23
Wtedy Piotr wziął go na bok i począł go ganić, mówiąc:
„Zlituj się nad sobą, Panie; los ten wcale cię nie spotka”.
On zaś, odwróciwszy się, rzekł do Piotra:
„Zejdź mi z oczu, Szatanie! Jesteś dla mnie zgorszeniem, gdyż nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku”.

Myśl, że najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) nie zostanie pojmany i uśmiercony była gorsząca. By jednak to się stało potrzebny był ktoś zaufany.
Z wersetów, które przed chwilą przeczytaliśmy można wyciągnąć wniosek, że najszanowniejszy pan apostoł Piotr, do misji sprowadzenia żołnierzy mających pojmać najszanowniejszego władcę Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) się nie nadawał. Pomimo tego, że wiedział, co musi się wydarzyć, kiedy nadszedł moment wydania najszanowniejszy pan apostoł Piotr, próbował wszystko popsuć:

Jana 18:10, 11
(…) Wtedy Szymon Piotr, mając miecz, dobył go i uderzył niewolnika arcykapłana, i odciął mu prawe ucho. Niewolnik ten miał na imię Malchus. Lecz Jezus rzekł do Piotra: „Schowaj miecz do pochwy. Czyżbym nie miał wypić kielicha, który mi dał Ojciec?”

Bardzo proszę powróćmy proszę myślami do Ostatniej Wieczerzy. Po ustaleniu Eucharystii – rytualnego spożywania chleba i wiana najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) odprawił najszanowniejszego pana apostoła Jehudę (Judasza) słowami co czynisz uczyń szybciej:

Jana 13:27-30
(…) Toteż Jezus powiedział do niego:
„Co czynisz, uczyń szybciej”. Jednakże nikt z półleżących przy stole nie wiedział, dlaczego mu to rzekł. Albowiem niektórzy mniemali, że skoro Judasz miał szkatułkę na pieniądze, Jezus mu powiedział: „Nakup, czego nam potrzeba na święto”, albo żeby dał coś biednym. On zatem, wziąwszy kęs, natychmiast wyszedł. A była noc.

Inni apostołowie nie wiedzieli co się dzieje - że najszanowniejszy pan apostoł Jehuda (Judasz) ma misję, którą musi wypełnić i nie była to zdrada, ale wierność i odpowiedzialność za to, by wszystko się wypełniło zgodnie z pismami. Bardzo proszę zwróćmy uwagę na sam moment wydania najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa):

Marka 14:45
(...)A idąc prosto ku niemu, podszedł i powiedział: „Rabbi!”, i pocałował go bardzo czule.

Bardzo proszę zastanówmy się proszę o czym świadczy bardzo czuły pocałunek?
Świadczy o bardzo pozytywnym nastawieniu do osoby, którą się całuje.
Zdrajca całował by wyrachowanie, ze złością ewentualnie z obrzydzeniem a nie czule, tym bardziej nie bardzo czule.

Z powyższych wersetów można wyciągnąć wnioski, że wydanie najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) nie było zdradą, ale misternym planem, dzięki któremu spełniły się słowa proroków:

Mateusza 26:56
(...)Ale to wszystko się stało, żeby się spełniły pisma proroków”. Wtedy wszyscy uczniowie pozostawili go i uciekli.

Jeko ciekawostkę dodam, że według Świadków Jehowy odprawienie najszanowniejszego pana Jehudy (Judasza) nastąpiło przed ustaleniem Eucharystii – rytualnego spożywania chleba i wina. Pisze o tym na przykład w leksykonie Wnikliwe Poznawanie Pism (wydawnictwo Świadków Jehowy):

*** it-2 s. 1034 ak. 6 Wieczerza Pańska ***
Jezus ustanowił Wieczerzę Pańską w wieczór przed swoją śmiercią, zaraz po obchodach swej ostatniej Paschy. Przedtem jednak — kiedy już „była noc” — odprawił jeszcze zdrajcę Judasza (Jn 13:30).

Świadkowie Jehowy uznają najszanowniejszego pana apostoła Jehudę (Judasza) za zdrajcę i według ich własnej Biblii brał on ponad wszelką wątpliwość w tym wydarzeniu:

Łukasza 22:19-23
(...)Wziął też chleb, złożył podziękowania, połamał go i dał im, mówiąc: „To oznacza moje ciało, które ma być dane za was. Czyńcie to na moją pamiątkę”. I tak samo kielich — gdy już spożyli wieczerzę — mówiąc: „Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi, która ma być za was wylana. „Ale oto ręka mego zdrajcy jest ze mną przy stole. Gdyż Syn Człowieczy odchodzi zgodnie z tym, co jest wyznaczone, niemniej biada temu człowiekowi, przez którego zostaje zdradzony!” Oni więc zaczęli między sobą dyskutować, który z nich miałby to uczynić.

Jest to jeszcze dowód na to, że na temat najszanowniejszego pana apostoła Jehudy (Judasza) ludzie wymyślają i rozgłaszają różne kłamstwa.

Załóżmy proszę, że najszanowniejszy pan apostoł Jehuda (Judasz) zdrajcą nie był.
Powstaje zatem pytanie, kto tym zdrajcą był.
Wiele wersetów wskazuje na to, że zdrajcą był najszanowniejszy pan apostoł Piotr.
Bardzo proszę przypomnijmy sobie naukę najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa):

Mateusza 10:32, 33
(…) Co do każdego więc, kto przyzna się przed ludźmi do jedności ze mną, ja też przyznam się do jedności z nim — przed moim Ojcem, który jest w niebiosach; ale kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego ja też na pewno się zaprę przed moim Ojcem, który jest w niebiosach.

Jeżeli zaparcie się potraktujemy jako zdradę, to beż wątpienia zdrajcą okazał się najszanowniejszy pan apostoł Piotr, który w krótkim czasie zaparł się trzy razy. Prorokował o tym najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus):

Mateusza 26:31-35
(...)Wtedy Jezus im powiedział:
„Tej nocy wy wszyscy zgorszycie się w związku ze mną, jest bowiem napisane: ‚Uderzę pasterza i owce trzody się rozproszą’. A gdy zostanę wskrzeszony, pójdę przed wami do Galilei”.
Ale Piotr, odpowiadając, rzekł mu:
„Choćby się w związku z tobą zgorszyli wszyscy inni, ja nigdy się nie zgorszę!”
Jezus rzekł do niego:
„Zaprawdę ci mówię: Tej nocy, zanim kogut zapieje, trzy razy się mnie zaprzesz”.
Piotr mu powiedział:
„Nawet gdybym miał umrzeć z tobą, na pewno się ciebie nie zaprę”. Także wszyscy inni uczniowie powiedzieli to samo.

Według Biblii proroctwo to okazało się prawdziwe:

Łukasza 22:54-62
(…) Wtedy go pojmali, wyprowadzili i przywiedli do domu arcykapłana; Piotr zaś szedł z tyłu w pewnej odległości. Gdy rozpalili ognisko na środku dziedzińca i usiedli razem, Piotr siedział wśród nich. Ale pewna służąca zobaczyła go siedzącego przy jasnym ogniu, a przyjrzawszy mu się, rzekła:
„I ten był z nim”.
Lecz on temu zaprzeczył, mówiąc:
„Nie znam go, niewiasto”.
A po krótkim czasie ktoś inny, ujrzawszy go, powiedział:
„Ty też jesteś jednym z nich”.
Ale Piotr rzekł:
„Człowiecze, nie jestem”.
Po upływie mniej więcej godziny ktoś inny zaczął stanowczo twierdzić:
„Ten z całą pewnością również był z nim; bo przecież jest Galilejczykiem!”
Ale Piotr rzekł:
„Człowiecze, nie wiem, co mówisz”. I natychmiast, gdy on jeszcze mówił, zapiał kogut. Pan zaś odwrócił się i spojrzał na Piotra, a Piotr przypomniał sobie wypowiedź Pana, jak rzekł do niego: „Dzisiaj, zanim kogut zapieje, trzykrotnie się mnie zaprzesz”.
I wyszedłszy na zewnątrz, gorzko zapłakał.

Pomimo tego najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) po zmartwychwstaniu dał najszanowniejszemu panu Apostołowi Piotrowi jeszcze jedną szansę przewodzenia chrześcijańskiemu kościołowi:

Jana 21:15-19
(…) Kiedy już zjedli śniadanie, Jezus powiedział do Szymona Piotra:
„Szymonie, synu Jana, czy mnie bardziej od tych miłujesz?”
Ten mu rzekł:
„Tak, Panie, ty wiesz, że cię kocham”.
Powiedział do niego:
„Karm moje baranki”.
Znowu powiedział do niego, po raz drugi:
„Szymonie, synu Jana, czy mnie miłujesz?”
Rzekł mu:
„Tak, Panie, ty wiesz, że cię kocham”.
Powiedział do niego:
„Paś moje owieczki”.
Powiedział mu po raz trzeci:
„Szymonie, synu Jana, czy mnie kochasz?”
Piotr zasmucił się, iż rzekł do niego po raz trzeci:
„Czy mnie kochasz?”
Rzekł mu więc:
„Panie, ty wiesz wszystko; ty dobrze wiesz, że cię kocham”.
Jezus powiedział do niego:
„Karm moje owieczki. Zaprawdę, zaprawdę ci mówię: Gdy byłeś młodszy, przepasywałeś się i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce i ktoś inny cię przepasze i poprowadzi, gdzie nie chcesz”.
Rzekł to, aby wskazać, jaką śmiercią odda chwałę Bogu. A to rzekłszy, powiedział do niego:
„Dalej mnie naśladuj”.

Początek Dziejów Apostolskich wskazywać by mógł na to, że najszanowniejszy pan apostoł Piotr dzielnie się z powierzonej myśli wywiązywał:

Dzieje 5:14-16
(...)Ponadto stale przybywało wierzących w Pana — mnóstwo mężczyzn i kobiet; i wynoszono chorych nawet na szerokie ulice, i kładziono ich na małych łożach i noszach, aby na któregoś z nich chociaż padł cień przechodzącego Piotra. Schodziło się też mnóstwo ludzi z miast wokół Jerozolimy, niosąc chorych i trapionych przez duchy nieczyste, i oni wszyscy byli uzdrawiani.

Pojawił się jednak najszanowniejszy pan apostoł Paweł, który się mu sprzeciwił w twarz:

Galatów 2:11
(...)Kiedy jednak Kefas przyszedł do Antiochii, sprzeciwiłem mu się w twarz, ponieważ zasłużył na potępienie.

W dalszych rozdziałach dziejów apostolskich rola najszanowniejszego pana apostoła Piotra maleje.
W dalszej części Dziejów Apostolskich najszanowniejszy pana apostoł Paweł nauczał, że najszanowniejszy Bóg Jehowa dokonał wyboru i przez jego usta ludzie z narodów usłyszeli dobrą nowinę:

Dzieje 15:6-8
Toteż apostołowie i starsi zebrali się, aby rozpatrzyć tę sprawę. A gdy doszło do wielkiego sporu, wstał Piotr i rzekł do nich:
„Mężowie, bracia, dobrze wiecie, że już w dawnych dniach Bóg dokonał pośród was wyboru, aby przez moje usta ludzie z narodów usłyszeli słowo dobrej nowiny i uwierzyli; a Bóg, który zna serce, złożył świadectwo, dając im ducha świętego, tak jak i nam.

Ten przywilej odebrał mu najszanowniejszy pan apostoł Paweł:

Galatów 2:7; Dzieje 19:11, 12
(…) powierzono mi dobrą nowinę dla nieobrzezanych, tak jak Piotrowi dla obrzezanych (…)
A Bóg dokonywał przez ręce Pawła nadzwyczajnych potężnych dzieł, tak iż nawet chusty i fartuchy przenoszono z jego ciała na niedomagających, a opuszczały ich dolegliwości i wychodziły z nich niegodziwe duchy.

To on się stał naczelnym teologiem chrześcijaństwa. Chodząc do różnych kościołów chrześcijańskich zauważyłem, że najbardziej poważane są nauki najszanowniejszego pan apostoła Pawła. To przede wszystkim na podstawie jego listów układane są kazania. Ale nie to jest tematem tego listu. Bardzo proszę powróćmy myślami do zasadniczego tematu tego listu:

„W Wielki Piątek na słupie przy ul. Jana Pawła II w centrum Pruchnika (woj. podkarpackie) została zawieszona wypchana słomą kukła mężczyzny z pejsami, charakterystycznym nakryciem głowy i dużym czerwonym nosem. Mieszkańcy urządzili nad nim "sąd". Na kukle wymalowano napis "Judasz 2019. Zdrajca!". Dzieci i dorośli bili kukłę kijami, ciągnęli ją po ulicach miasta, a na koniec spalili.”

Z przeprowadzonej analizy wynika, że symbolicznie spalono nie tego Izraelitę co potrzeba. Podejrzewam, że gdyby spalona została kukła z napisem najszanowniejszy pan apostoł Piotr Izraelici i taki spektakl by potępili:

„Światowy Kongres Żydów (World Jewish Congress; WJC) potępił w niedzielę "antysemickie" spalenie kukły Judasza w ramach wielkopiątkowego rytuału. (...)

Uliczne przedstawienie zostało również potępione przez Kościół Rzymskokatolicki:

„Komunikat Episkopatu ws. wydarzeń w Pruchniku. "Kościół wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka".”

Najszanowniejszy panie prezydencie Andrzeju Dudo, najszanowniejsi czytelnicy tego listu otwartego uważam, że koniecznie trzeba w tym momencie napisać, że podobne przedstawienia, ale z przedstawicielami innych narodów urządzają niektórzy Izraelici. Mam na myśli święto Purim, o którym można przeczytać:

„Wieszanie kukieł ludzkich w święto Purim to radosna żydowska tradycja, którą przekazuje się z pokolenia na pokolenie.”

Święto to ma biblijne, pochodzenie, ale nie jest świętem nakazanym przez najszanowniejszego Boga Jehowę. W encyklopedii można o tym święcie przeczytać:

„Purim (פורים - hebr. losy) – święto żydowskie, obchodzone 14 dnia miesiąca adar (w roku przestępnym w drugim miesiącu adar) upamiętniające uchronienie Żydów od zagłady w perskim imperium Achemenidów za czasów panowania króla Achaszwerosza (prawdopodobnie był to Kserkses I).
W tym dniu czytana jest w synagodze Księga Estery. Ilekroć pada słowo "Haman", zebrani hałasują, tupią, grzechoczą kołatkami. Po południu spożywa się posiłek świąteczny. Tradycyjnie spożywa się trójkątne słodkie bułeczki z makiem, zwane "uszami Hamana" (Oznei Haman). Obowiązkiem religijnym jest w ten dzień pić alkohol aż do momentu, w którym nie można będzie rozróżnić wznoszonych okrzyków: "Niech będzie błogosławiony Mordechaj" i "Niech będzie przeklęty Haman" - Adlojada.
Święto Purim ma charakter karnawałowy i jest chętnie obchodzone także przez niereligijnych Żydów. Uczestnicy przebierają się w kostiumy, często mężczyźni w kobiece, a kobiety w męskie. W tym dniu wielu religijnych Żydów popełnia ograniczone wykroczenia przeciwko prawu żydowskiemu. Zakładane są maski. Tradycyjnie dzieci chodzą od domu do domu i odgrywają przedstawienie Purim Spiel, oparte na historii Estery, natomiast studenci w satyryczny sposób objaśniają naukę żydowską. Obyczaj nakazuje spełniać w święto dobre uczynki, posyłać prezenty z pokarmów ubogim osobom.”

Jeżeli to prawda, to widzę wiele powodów, dla których święto to może budzić gniew najszanowniejszego Boga Jehowy.

1. Rytualne narkotyzowanie się alkoholem:
Obowiązkiem religijnym jest w ten dzień pić alkohol aż do momentu, w którym nie można będzie rozróżnić wznoszonych okrzyków: "Niech będzie błogosławiony Mordechaj" i "Niech będzie przeklęty Haman" - Adlojada.

Kapłańska 10:8-10 
A Jehowa odezwał się do Aarona, mówiąc: „Gdy przychodzicie do namiotu spotkania, nie pijcie wina ani odurzającego napoju, ty i twoi synowie z tobą, żebyście nie pomarli. Jest to ustawa po czas niezmierzony dla waszych pokoleń, aby odróżnić to, co święte, od tego, co nie jest święte, oraz to, co nieczyste, od tego, co czyste(...)

2. Ubieranie się w ubrania płci przeciwnej:
Uczestnicy przebierają się w kostiumy, często mężczyźni w kobiece, a kobiety w męskie. 
Jest to jawne zgwałcenie Bożego prawa:

Powtórzonego Prawa 22:5 
„Kobieta nie ma wkładać żadnej szaty krzepkiego mężczyzny, a krzepki mężczyzna nie ma nosić płaszcza kobiety; gdyż każdy, kto tak czyni, jest obrzydliwością dla Jehowy, twego Boga.

Przed podaniem trzeciego powodu przybliżę najpierw wydarzenia, które doprowadziły do tego święta.
Najszanowniejszy pan Haman wysoki urzędnik państwowy miał plan, według którego miało zginąć wielu Izraelitów. Dzięki wstawiennictwie Izraelskiej Królowej pogrom dotknął tych co chcieli dokonać pogromu:

Estery 9:24-26, 5-10, 16, 17  
(...)Gdyż Haman, syn Hammedaty, Agagity, który był wrogi wszystkim Żydom, uknuł plan przeciwko Żydom, aby ich zgładzić, i kazał rzucać pur, to jest los, aby ich niepokoić i zgładzić. Lecz gdy Estera przyszła przed oblicze króla, oznajmił on za pomocą spisanego dokumentu:
„Niech nikczemny spisek, który on uknuł przeciwko Żydom, wróci na jego głowę”; i powieszono go oraz jego synów na palu. Dlatego nazwano te dni Purim, od nazwy pur. (...)
(...)I Żydzi rozgromili wszystkich swych nieprzyjaciół, wytracając ich mieczem oraz zabijając ich i niszcząc, i postępowali według swego upodobania z tymi, którzy ich nienawidzili. Żydzi zabijali też na zamku w Suzie i zgładzono pięciuset mężów. Również Parszandatę i Dalfona, i Aspatę, i Poratę, i Adalię, i Aridatę, i Parmasztę, i Arisaja, i Aridaja, i Wajzatę, dziesięciu synów Hamana, syna Hammedaty, który był wrogi Żydom, pozabijali; lecz po łupy nie wyciągnęli swej ręki.
(...)Pozostali zaś Żydzi, którzy byli w prowincjach królewskich, zgromadzili się i powstano w obronie własnych dusz, i mszczono się na nieprzyjaciołach, i zabito siedemdziesiąt pięć tysięcy spośród tych, którzy ich nienawidzili; lecz po łupy nie wyciągnięto ręki — trzynastego dnia miesiąca Adar; natomiast czternastego dnia tego miesiąca odpoczywano i uczyniono go dniem ucztowania i wesela.

Trzecim powodem, dla którego święto Purim może się nie podobać najszanowniejszemu Bogu Jehowie, jest fakt, że jego świętowanie wiąże się z wielką tragedią nieprzyjaciół Izraelitów:

„W tym dniu czytana jest w synagodze Księga Estery. Ilekroć pada słowo "Haman", zebrani hałasują, tupią, grzechoczą kołatkami.”

W Biblii znajdziemy wiele wersetów przestrzegających nas przed cieszeniem się z niepowodzeń wrogów:

Przysłów 17:5 
(...)Kto się raduje z cudzego nieszczęścia, nie uniknie kary.

Abdiasza 12 
„A nie powinieneś się sycić tym widokiem w dniu swego brata, w dniu jego niedoli; i nie powinieneś się radować z powodu synów judzkich w dniu ich zguby; i nie powinieneś mieć wyniosłych ust w dniu ich udręki.

Przysłów 24:17-20 
Gdy upada twój nieprzyjaciel, nie ciesz się; a gdy zostaje doprowadzony do potknięcia, niech się twe serce nie raduje, żeby Jehowa tego nie zobaczył, a byłoby to złe w jego oczach i odwróciłby od niego swój gniew. Nie pałaj gniewem na złoczyńców. Nie zazdrość niegodziwcom. Bo żaden zły nie będzie miał przyszłości; lampa niegodziwców zostanie zgaszona.

Fakty zaś są takie, że Izraelici wciąż są prześladowani na świecie, w Krakowie można znaleźć na ścianie napisy 'Zbij Żyda' lub podobne - chociaż bywają one zamalowywane.
Być może przyczyną tego może być między innymi święto Purim.
Myślę, że z analizy tej wyciągnąć mogą naukę również chrześcijanie. Najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) nauczał:

Mateusza 28:18-20 
(...)A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: 
„Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi. Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. (...)

Chrześcijanie mają nauczać i przede wszystkim wszystkiego co najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus). Jeżeli Izraelici, chrześcijanie chcą liczyć na uznanie najszanowniejszego Boga Jehowy powinni starannie przestrzegać, to co mają przykazane.
Jeżeli jakaś nauka, tradycja nie pochodzi od najszanowniejszego Boga Jehowy w przypadku Izraelitów, lub od najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) w przypadku chrześcijan to powinna zostać odrzucona.
Izraelici powinni porzucić świętowanie Święta Purim, bo najszanowniejszy Bóg Jehowa tego nie nakazał, a chrześcijanie powinni porzucić wszelkie nie mające korzeni w Ewangeliach praktyki takie na przykład jak Święta Wielkanocne, Boże Narodzenie itd.

Najszanowniejszy panie prezydencie Andrzeju Dudo, najszanowniejsi czytelnicy, bardzo proszę podsumujmy ten list. Po pierwsze Izraelitów nie powinno się nazywać Żydami, bo to jest niegrzeczne i może świadczyć o braku szacunku. Można ich nazywać Jehudejczykami, ale nie Judejczykami, bo nazwa ta godzi w imię najszanowniejszego Boga Jehowy.

Izraelici jak i chrześcijanie powinni zaprzestać wszelkich praktyk nie nakazanych przez najszanowniejszego Boga Jehowę w przypadku Izraelitów i nie nakazanych przez najszanowniejszego władcę Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa).

Ja ze swej strony by zmienić coś na lepsze zdecydowałem się napisać ten list. Oprócz napisania tego listu postanowiłem się również pomodlić do najszanowniejszego, najlepszego spośród wszystkich najlepszych, najbardziej dobrych Bogów Boga:

Najszanowniejszy, najlepszy spośród wszystkich najlepszych, najbardziej dobrych Bogów Boże, czy mogę prosić o to byś dopomógł ludziom i innym istotom możliwie jak najlepiej praktykować swoją religię. Oczyścić ją z wszelkiego zła i sprawić by ludzie i inne istoty znaleźli dla siebie jak najlepszą drogę prowadzącą do zbawienia – do wolności – do szczęścia?

Jeżeli mogę, to proszę o to – błagam – najbardziej jak tylko można.

Z wyrazami największego szacunku i życzeniami najlepszości jacek ahmadeusz szatan kwaśniewski

Naj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2019, 21:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ahmadeusz szatan pisze:
..... potrzebna jest reforma edukacji?
Jeżeli tak, to co najszanowniejszy pan by zrobił by poprawić jakość szkolnictwa?
Pozdrawiam najserdeczniej i życzę najlepszości.
Naj. :)

...
Pisałem o tym, że większości przypadków przeciętny człowiek niemal całej przymusowej edukacji szkolnej nie potrzebuje. ......Pierwsze lata nauki powinny się ograniczyć do nauki liczenia, czytania i myślenia oraz poznawania podstawowych słów. Pierwszą zaś czytanką powinna być Konstytucja


Konstytucja, jej nielogiczność, wewnętrzne sprzeczności, ograniczenie wolności obywatelskich, przez to "dzieło" niesione, może być traumatycznym doświadczeniem, dla co zdolniejszych dzieci.

Należy wrócić do metod nauki według schematu "mistrz uczeń" czy metod akademickich.
Państwowy przymus szkolny....dlaczego powstał, co ze sobą niesie...wystarczy się rozejrzeć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2019, 22:47 
Pantryglodytes pisze:
Konstytucja, jej nielogiczność, wewnętrzne sprzeczności,


I weś to Pan im roztłomacz...tę nielogiczność... Żądają logiki w nielogiczności.
Masz Pan cierpliwość do tych dzieci. ;)


Na górę
  
 
Post: 24 kwie 2019, 23:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
Pantryglodytes pisze:
Konstytucja, jej nielogiczność, wewnętrzne sprzeczności,


I weś to Pan im roztłomacz...tę nielogiczność... Żądają logiki w nielogiczności.
Masz Pan cierpliwość do tych dzieci. ;)


Mam, nie mam, czasem dobrze jest zapytać, dlaczego w polskiej konstytucji nie ma zapisu:

"Ludzie rodzą się i pozostają wolnymi i równymi w prawach.
Podstawą różnic społecznych może być tylko wzgląd na pożytek ogółu"

:o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 76  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group