forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 799, 800, 801, 802, 803, 804, 805 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 kwie 2019, 20:23 
Cytuj:
Mnie się wydaje, że tu nie o to chodzi. Problem jest w tym, że zarobki nauczycieli są żenująco małe.
Ot i wracamy do początku sporu. Pensum nauczyli plasuje się w granicach 16,30 ha-18 ha tygodniowo.
Sami nauczyciele twierdzą, że to bzdura, bo owszem, przy tej tablicy, z uczniami pracują, tyle, ale większość roboty przynoszą do domu.
Pytanie, kto to sprawdzi? Bez złośliwości, kto ? Za moich czasów nauczyciele brali zeszyty do domów, były tzw. 5 minutówki, ktore belfer sprawdzał podczas lekcji, a my siedzieliśmy jak trusie, bo kto by chciał pałę zarobić.
Nauczyciele mowią o wywiadówkach. Hmmm, mój najstarszy syn ma 20 lat a podopieczny 23. Jak świat, światem wywiadówka jest raz na każde półrocze, czyli 2 razy do roku. Jest też pierwsze zebranie około 15 września, które sobie odpuszczam, bo dowiaduję się na nim, że mam wpłacić 100 od dzieciaka na radę rodziców-dawniej to był komitet, 90 zł na ubezpieczenie, 50 zł na klasowe, kupić papier toaletowy, ten do ksero, teczkę z papierem kancelaryjnym, plus inne pierdy. Ano takie np, że będzie wycieczka do Londynu, 1500 zł wpłać w ratach, kup funty, bo pojedziem na London Eye.
Najmłodszy kończy podstawówkę, Po 30 zł składki na prezent dla wychowawcy, był nim 9 miesięcy, 160 zł na gimbal, a jak nie bierze udziału to 90 zł, bo za nauczycieli trzeba zapłacić. Autentyk, nie ściema. 380 zł za wycieczkę, do jakiegoś zadupia, którego nazwy nawet nie pamietam, tam nic nie ma, z jednym noclegiem, dodaj kieszonkowe najmniej stówkę. Chcesz więcej? O wywalaniu słabszych uczniów, a raczej takich co to mają przerąbaną sytuację rodzinną, już pisałam. To też autentyk.

Teraz przypomnij sobie swoją szkołe i nauczycieli, ilu z nich było w porządku? Ilu uczyło faktycznie, 3, 4?
Wspominasz o babeczce z Tesco, a wiesz że one dwie godziny przed otwarciem i po otwarciu rozkładają towar, spisują straty, liczą, przygotowują sklep? Coś o godności wspominasz? Boruch, godność to mają te babki właśnie, byłam dzisiaj w Polo, Pani spocona przy kasie, ludzi multum, a ona miła, uśmięchnięta, ciasta kupiliśmy, bo nie mam siły piec , zawołała pana z obsługi żeby dał kartonik, bo się pogniotą. Te babki często mają wyższe wykształcenie i zachowują się godniej.
Nie, mój drogi, nie studia decydują o wartosci czlowieka, o jego intelekcie, dla mnie nauczyciele są taką samą elitą co politycy. Za to ogromnym szacunkiem darzę tych zwyczajnych, cichych proli.
Aprops, słyszałeś że Biedroń 19 lat temu znęcal się nad własną matką i młodszym bratem? Podobno szczękę matce połamał, został skazany, wyrok w zawiasach. Dziś tłumaczy, że to ojciec bił, ale matka jego podała do sądu, bo tak bywa w rodzinach gdzie ojciec jest alkolikiem.

Kurwa...nóż mi się w kieszenie otwiera na taką głupotę.
Żebym nie była gołosłowna, sprawdziłam sobie oświadczenie majątkowe nauczyciela z mojej wsi, który jest tu radnym. 88 tysi tylko z tytułu umowy o pracę w podstawówce (fakt wickiem jest).Za góra 18 godzin pracy w tygodniu.
Nie mam więcej pytań. Sprawdź u siebie, będziesz miał obraz.


Na górę
  
 
Post: 19 kwie 2019, 20:38 
Komandor pisze:
A tam, ciężko pracują, uczą, materiał przeładowany i ponoć ta reforma Buska zaczynała właśnie efekty przynosić...
https://www.youtube.com/watch?v=UHNNpsbxNrs
Dzieci mamy zdolne a nauczycieli dobrych. co widać.... :D



Ano właśnie. Ja rozumiem, że uczniowie mogą być mniej zdolni, ale bez jajec. Mogłabym książkę napisać z doświadczeń, ale jeszcze sobie daruję, bo dwójka jeszcze szkoły średnie kończy, ale jak boga kocham, o ile dożyję, opiszę tę całą patologię..

Bo cholera dobrym pedagogom i nauczycielom ta cała patola obraz robi, i to jest bardzo zły obraz.


Na górę
  
 
Post: 19 kwie 2019, 20:51 
Cytuj:
Już zapomnieliśmy chyba jak strajkowali lekarze rezydenci, rodziny niepełnosprawnych. PiSowcy zrobili wszystko aby strajki i protest niepełnosprawnych stłamsić. Obiecali im wiele i do dziś nie robi się w tych sprawach nic. To samo czeka nauczycieli.
I tu masz rację. Ale o czym ja piszę od początku? Właśnie o tym..Nauczycielom brakło strategii, wzięcie uczniów za zakładników, było najgorszym posunięcem z możliwych. O tym też pisałam, ale mnie zakrzyczeliście, bo kiedy mieli strajkować? Choćby podczas reformy, podczas półrocza.. Ale nie, wybrali okres strategicznie ryzkowny, bo albo rząd się ugnie, albo oni. Rząd nie może się ugiąć, bo jeśli pójdzie im na rękę, pojawią się inne grupy, które na krok nie odpuszczą i będzie pozmiatane. Każdy zacznie stawiać twarde warunki i po ptokach.
Rozumiesz, czy dalej nie?
Nauczyciele są na przegranej pozycji, bo żaden normalny rodzić nie będzie 1000 zł podwyżki, czy tam 30 % dla nauczyciela wynosił ponad dobro własnego dziecka. Żaden!!!!!
Nie wiem jak to jaśniej wyłożyć.


Na górę
  
 
Post: 19 kwie 2019, 20:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ta to się naoglądała TVPis. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 21:01 
Spierdalaj.


Na górę
  
 
Post: 19 kwie 2019, 21:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ojej, jak można tak brzydko się wyrażać.
Damie nie przystoi. :lol: :lol:

Jak obrzydzić społeczeństwu strajk i nauczycieli? 10 strategii władzy


W budżecie nie ma pieniędzy, nauczyciele się awanturują, rządzi nimi polityk, któremu wszystko dyktuje Grzegorz Schetyna. Nauczyciele biorą dzieci za zakładników, ośmieszają się śpiewając, chodzi im tylko o kasę. A gdy rząd ją daje, to ją odrzucają. Prawica przez dwa tygodnie strajku na wszystkie sposoby stara się strajkujących obrzydzić i zdelegitymizować

https://oko.press/jak-obrzydzic-spolecz ... ZGA6ELQZqY

Czy nie to właśnie wydaliłaś, ignorantko?
Zanim się zaczniesz produkować, to zasięgnij rzetelnych informacji z wiarygodnych źródeł.
A nie z Wiadomości TVP. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 22:08 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Jakub Bielikowski/ z facebuka
Jak nauczyciele mogą wygrać z rządem?
Strajk nauczycieli zamiera, tymczasem jest to klasyczna walka z tyranem klasowym. Przemocowym osiłkiem, pewnym swego. I wiadomo jak ją wygrać. Wy – nauczyciele – to umiecie. Co więcej – rząd tego strajku wygrać nie może.

Strajk, którego rząd nie może wygrać
Strajku nauczycieli i lekarzy rząd wygrać nie może. Po prostu, żadna z ostatecznych metod rozwiązania strajku – lokaut, wyrzucenie wszystkich z pracy, zniszczenie branży – czyli tych metod jak wygrywa się przeciw strajkującym w przemyśle, w tych dwóch działach zastosować się nie da. Służby zdrowia i szkół z przedszkolami zamknąć się nie da, a zastąpić ich nie ma kim. Sorry – nie ma jak zastąpić pół miliona nauczycieli i opiekunów w przedszkolach. Można zatrudnić nowych śmieciarzy, zamknąć kopalnie i importować węgiel, jeździć samochodami zamiast kolei. Ba, nawet od biedy, zamiast policji niech porządku pilnuje wojsko i gwardia narodowa. Ale leczyć mogą tylko lekarze, a uczyć nauczyciele. I ktoś to musi robić. Szkół na zawsze zamknąć się nie da. Tego strajku rząd wygrać nie może.

Lekcje ze świata
Strajk nauczycieli (i lekarzy) można oczywiście przegrać. Takie przykłady są. Ale jeśli nauczyciele się nie złamią, jeśli totalny strajk potrwa 3 miesiące lub więcej – nie ma siły. I oczywiście, po miesiącu, jednym z pierwszych warunków końca strajku jest zapłata za strajk. Nawet w Kenii rząd musiał ustąpić lekarzom, trzymał ich ponad 100 dni, zamknął przywódców do więzienia – a potem wypuścił, za strajk zapłacił, nie ma wyjścia. Taka branża. Niewiele rządów pozwoliło sobie na testowanie lekarzy czy nauczycieli. Bo wiedzą, wpierw gniew ludzi, których dzieci siedzą w domu, lub mogą nie dostać świadectw, jest przeciw nauczycielom. Ale, po pewnym czasie, wszyscy pytają „czemu rząd nic z tym nie zrobi?” „my płacimy podatki, gdzie nasza szkoła” i, że użyję wulgaryzmu – kończy się babci sranie, rząd musi ustąpić, albo zostanie zmieciony.

Można strajk przegrać
To jest prawda – nauczyciele mogą strajk przegrać. Jak ustąpią. Jak się dadzą złamać łamistrajkom. A u nas do rzędu głupków dołączyły samorządy, co pieniądze zamiast na przedszkola dla 1000 dzieci wydały na łamistrajków egzaminacyjnych. Można dać się zwieść obietnicami bez pokrycia – to poznali lekarze rezydenci. Ten rząd nie dotrzyma żadnego słowa, liczy się kasa na stole. Będą szantażować dobrem dzieci, kretyni na służbie pis będą grozić procesami, będą nasyłać kontrole. Jeśli nauczyciele ustąpią – przegrają. Trzeba wytrzymać i być twardym. Łatwo mówić – niby tak – ale zwycięstwo jest pewne.

Walka z tyranem klasowym
Jako nauczyciele, wiecie jak walczyć z tyranem klasowym, czy nawet ich gangiem. Ustępować nie wolno. Ustępstwo to oznaka słabości – i psychopata ją wykorzysta. Wtedy niektórzy rodzice się wyłamują „bo mogą skrzywdzić mojego synka” – takie sranie w banie o krzywdzie maturzystów czy uczniów. Ale taki psychopatyczny tyran wie jedno – gdy słabi są razem i pokażą pięść, trzeba podkulić ogon i się poddać. Rząd uczniom będzie musiał pomóc, bo to jest podwójny rok wyborczy. Kaczyński zastrasza, ale portki ma pełne, bo jak nie ustąpicie, to on będzie musiał. Sprowokował strajk by wygrać, teraz od was zależy czy sromotnie przegra i odzyskacie szansę na godne życie.
Drugiej szansy, drodzy nauczyciele, mieć nie będziecie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2019, 23:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Ja tam na strajkach mogę się nie znać bo mnie strajkować nie było wolno Raz zaszumieliśmy i Pożoga przeszła przez Kraków. Dla niektórych z nas skończyło się przykro. Żeby nie było też oberwałem po grzbiecie. Dupę uratował mi mój szef który poszedł w zaparte. Też miał przez to kwasy, ale porządny człowiek i honorowy był, a właściwie jest bo żyje, no i z.ca komendanta woj. MO w Krakowie. Też porządny facet. Niestety już go nie ma.
Tak więc wracając do strajków. Wiem jednak jak powinni strajkować nauczyciele; strajk okupacyjny. Zamknąć i oflagować szkoły, nikogo nie wpuszczamy, koniec. Tak długo, aż ustąpią bo w końcu ustąpić by musieli. Policji i wojska nie wyślą aby strzelali do nauczycieli czy siłą wywlekali ich ze szkoły. Ach jak pięknie by to wyglądało w antyreżimowej tv i całej Europie. Ubaw po pachy. Tak się wygrywa strajki, a nie biadoleniem.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwie 2019, 2:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wielki Wezyr pisze:
Ojej, jak można tak brzydko się wyrażać.
Damie nie przystoi. :lol: :lol:
[b]


Dama mocno się wqrwiła i przywaliła.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwie 2019, 7:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
wa ma pisze:
Wielki Wezyr pisze:
Ojej, jak można tak brzydko się wyrażać.
Damie nie przystoi. :lol: :lol:
[b]


Dama mocno się wqrwiła i przywaliła.


Może przeszarżowałem z tą damą. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 799, 800, 801, 802, 803, 804, 805 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group