forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 13 lis 2019, 20:23

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Ide na muzyczny bo tu jeno zgorszenie sodmja i gomorja. :lol:

Sobie coś puszczę. Zapraszam towarzystwo. Tylko się zastanowię chwilę co puścić. I niech ksioncu nie mówi mi, że pawia :lol:

Witajcie kochani, już po sumie?
Chciałam wam donieść że Niemcy wyszli na ulicę. Protestują przeciwko rosnącym cenom mieszkań, czynszów/wynajmu oraz przeciwko brakom tychże. Reszte niech każdy sobie sam dopisze.
Dzionek zapowiada się piękny.

Awatar użytkownika

Po odmówieniu porannych paciorków :lol: i podstawowych czynności higienicznych przystąpiłem do spędzania niedzieli.

Jeżeli chodzi o pogodę to u mnie też pięknie. Nawet byłem z poranną kawką i pieskiem w plenerze. Trzeba tylko coś cieplejszego włożyć i nawet słoneczko poranne przygrzewało mnie w pysk. Ale podobno od jutra już tak dobrze nie będzie.

Niemcom korona z głowy nie spadnie. Moja córa, która tam mieszka mówi mi, że w stosunku do naszego Pięknego Kraju tam jest nudno co pod względem wydarzeń. "Zazdrości" mi.

Ceny mieszkań rosną, hm. Może to ze względu na imigrantów, bo rynek się kurczy?

Awatar użytkownika

Jak jest mało mieszkań na rynku to ceny ich rosną. Rozumiem, ze Niemcy protestują przeciwko prawom rynku w kapitalizmie, czy?

Awatar użytkownika

AGAFIA pisze:
Witajcie kochani, już po sumie?
Chciałam wam donieść że Niemcy wyszli na ulicę. Protestują przeciwko rosnącym cenom mieszkań, czynszów/wynajmu oraz przeciwko brakom tychże. Reszte niech każdy sobie sam dopisze.
Dzionek zapowiada się piękny.

Suma w sumie zanikła, po soborze watykańskim drugim, teraz to jest jakaś jadłodajnia, czy inny wyszynk, ze mszą wiele wspólnego to nie ma.

No tak, wyszli, ale tego nie wolno komentować na niemieckich portalach.

U nas droga krzyżowa, całą noc, podobne widziałem w Bukareszcie, Kawali, Ksanti, tyle że tam "od zawsze" A...tam nie było soboru watykańskiego drugiego.

Niemiaszki już szmat czasu borykają się z brakiem mieszkań, a jeszcze napływ ludności w ilości ekhm porażającej spotęgował problem. Ciekawa jestem, jak sobie z tym poradzą, bo przecież granice z gumy nie są.

Awatar użytkownika

AGAFIA pisze:
Niemiaszki już szmat czasu borykają się z brakiem mieszkań, a jeszcze napływ ludności w ilości ekhm porażającej spotęgował problem. Ciekawa jestem, jak sobie z tym poradzą, bo przecież granice z gumy nie są.

To nie jest problem niemiecki. (choć tak może wyglądać)

Tzw. "ludność" ma lub będzie miała problem.
Jako nie niemcom w rzeczywistości nic tej "ludności" się nie należy, ci którzy okażą się niepotrzebni będą wypychani na margines i na zewnątrz.

Cytuj:
Jeśli wnioski azylowe złożyli w Polsce, .... Złapani, np. w Niemczech, mogą być deportowani. ... w pierwszej połowie tego roku (2016) Niemcy zawrócili do Polski blisko cztery tysięcy osób. ...zawracają do innych krajów osoby, które przebywają na ich terytorium z naruszeniem procedur azylowych... Polska, zgodnie z konwencją dublińską, zarejestrowane tu wcześniej osoby ma obowiązek przyjąć tvn24.pl)

Cytuj:
odpowiedź ministerstwa spraw wewnętrznych na zapytanie posłanki partii "Lewica" Ulli Jelpke. Tym samym odestek imigrantów odesłanych do innych krajów Unii Europejskiej wzrósł z 15 proc. w 2017 r. do 24,5 proc. w 2018.....Tak duży wzrost liczby osób odsyłanych z Niemiec „nie jest dobrą wiadomością”, stwierdziła polityk Lewicy Ulla Jelpke. Jej zdaniem praktyka wcielania za wszelką cenę w życie „tego niesprawiedliwego systemu” (dublińskiego) jest „najzwyczajniej niehumanitarna”

Wiele zależy od aktualnej sytuacji gospodarczej, nawet "zasymilowani" i "potrzebni" niemieckiej gospodarce mogą mieć problemy.
To jest zwyczajny niewolniczy system, tyle że sprytnie postawiony z nóg na głowę poprzez wieloletnią politykę wobec państw biednych.
Od początku stawiano na eksploatację tyle że "humanitarną"
Wyszło bardzo dobrze, niewolników już się nie kupuje.
A co do mieszkań, niemcy wzorcowo potrafią prowadzić obozy pracy, to czy skorzystają z dawnych wzorów zależy od stanu gospodarki i potrzeb.

Awatar użytkownika

Vorurteil, na polski to bedzie uprzedzenie, to co do niewolniczego systemu.

Problem mieszkaniowy jest tylko w aglomeracjach pracy, czyli raczej w zachodnich czesciach Niemiec, natomiast w takim Mecklemburg Vorpommern pustostany, ale stawiam zloto przeciw orzechom, niemieckie spoleczenstwo sobie ten problem samo rozwiaze bez pomocy...szczegolnie z Polski.

Awatar użytkownika

IroB pisze:
...bez pomocy...szczegolnie z Polski.

Jak na razie eksportuje swe imaginacje na cztery strony świata, do Polski również.

Ostatnio zmieniony 07 kwie 2019, 14:11 przez Pantryglodytes, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

IroB pisze:
Vorurteil, na polski to bedzie uprzedzenie, to co do niewolniczego systemu.

Problem mieszkaniowy jest tylko w aglomeracjach pracy, czyli raczej w zachodnich czesciach Niemiec, natomiast w takim Mecklemburg Vorpommern pustostany, ale stawiam zloto przeciw orzechom, niemieckie spoleczenstwo sobie ten problem samo rozwiaze bez pomocy...szczegolnie z Polski.

Podzielam to zdanie, szczególnie jeżeli chodzi o rozwiązanie tego problemu. Marzy mi się abyśmy my mieli tylko takie kłopoty. Oczywiście przyrównując nasze problemy mieszkaniowe.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.