forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 lut 2019, 18:32 
Gdzieś mi się obiło o uszy, że ten niezwykle sprawny prezydent Słupska, jedyna sprawnością jaką popisał się ratując budżet zadłużonego miasta, było podniesienie czynszów komunalnych. Czyli biedocie. Może o tym nawet pisał zweryfikowany na fejsbuku konferansjer, a może nie...?

Nie starczyło weny i operatywności, żeby ściągnąć do miasta inwestorów, nie starczyło wiedzy i kompetencji żeby stworzyć miejsca pracy, żeby ruszyć ekonomicznie region pozwalając/przeszkalając ludzi pod kątem spółdzielczości chociażby ( region rolniczy, może zdrowe żarcie, agroturystyka ) najprościej sięgnąć do kieszeni Golców. Nie tych z orkiestry. I rżnąć zbawcę budżetu.


Na górę
  
 
Post: 10 lut 2019, 18:49 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No dobra bo zaczynam już mieć dosyć:
Cytuj:
O tym, że większość wojujących antyklerykałów i i antykatolików (bo ciężko tę grupę za ateistów uznać jak albo w 3 oko zaglądają albo reinkarnują albo jeszcze w jakiś inne swoje prawie religijne idee wierzą), palikotociarzy a obecnie biedroniarzy to swoisty kościół z fanatycznymi wyznawcami to pisałem tu (jeszcze biedroniarzy nie było) wiele lat temu.


Teza w skrócie jest taka ze o tym pisałem wiele lat temu. O tych wyznawcach. Jak mam tego dowieść ze pisałem? No nie dowiodę bo nie mam jak. Można mi tylko uwierzyć na słowo, ze pisałem.
Ba, powiem więcej. Cały czas o tym piszę, że wszelkiej maści zbyt zagorzali zwolennicy jakiejś idei niczym praktycznie nie różnią się od wyznawców religii często są też tak samo fanatyczni. Jak mam to uzasadnić to też się postaram, ale tyle razy już to uzasadniałem....

Cytuj:
Zachowania w stylu blokady, bana za krytykę też mnie nie dziwi skoro ja tu za krytykę Palikota...


No i powiedzcie mi jak ja mam uzasadnić albo udowodnić, ze coś mnie nie dziwi. No nie dziwi... Ma mnie Maniu dziwić? No może powinno ale nie dziwi i co ja na to poradzę...?

KOLEJNY POST.

Cytuj:
Tam jest, ze Biedroń krytykę blokuje wiec jaką ma mieć z niej korzyść?


No dobra tezą jest, ze TAM w artykule jest, ze Biedroń blokuje krytykę. Mam udowodnić, ze TAM jest?
Proszę cyt. z TAM:

Cytuj:
Najbardziej irytuje mnie u Biedronia to, co w ramach propagandy wyprawia w mediach społecznościowych. Blokowanie krytycznych (albo i nie) użytkowników Facebooka i Twittera ma miejsce od miesięcy, na ogromną skalę i za cholerę nie potrafię znaleźć klucza, według jakiego się odbywa. Jeśli chodzi o to, by otoczyć się tylko tymi, którzy wodzowi potakują i klaszczą, to fatalnie...


I co jest TAM o blokowaniu czy nie jest? Skłamałem albo coś nie zweryfikowałem, ze tam jest a nie jest?


Cytuj:
Po za tym autor wykazuje całkiem merytorycznie, ze kłamie i oszukuje w wielu sprawach.


Autor wykazuje, ze B. Kłamie i oszukuje... taka jest teza. Może autor nie wykazuje? Moja jedyna ocena dołożona od siebie to to, ze całkiem merytorycznie. Nawet nie, ze merytorycznie tylko, ze całkiem. A potocznie np "całkiem mądry" to chyba mniej niż po prostu "mądry". A oceniłem tak bo autor podaje przykłady. Niektóre znane. Przecież w konia wyborców a Słupsku zrobił. Pewnie cześć poczuła się oszukana. Ja bym był. Ze Świeżakami też trochę manipuluje. Sam jest nieświeży nieco. SdRP, SLD, TR, Wiosna - przecież to fakt. Żadna nowość z Biedronia w tej polityce. Raczej stary wyga co wielokrotnie próbował i mu się nie udawało aż został posłem w TR a potem już samodzielnie prezydentem Słupska. Wiec jak świeżość dziewicza taka czy nie bardzo? Jest tam też Gawkowski z SLD - też raczej nie Świeżaczek, jest kilku wśród przedstawionych wielu byłych radnych, burmistrzów... to nie politycy?. Politycy moi drodzy, politycy... ta samorządowa apolityczność to mit. Pewnie w regionach podobnie.
To, że ktoś od wielu lat z różnych opcji politycznych, komitetów, organizacji próbuje w polityce zaistnieć ale mu się nie udaje nie oznacza, że w polityce jest świeżością jakąś.

Wiec co mam tu takiego uzasadniać? Nieswoją zresztą tezę na którą patrzę jednak przychylnym okiem.

Cytuj:
Nawet wyznawcy ci sami. No może trochę mniej.


No tu mogę się przyznać do błędu albo złe sformułowanego zdania. Faktycznie powinno być - nawet wyznawcy czesto ci sami. i bez tego mniej. Bo może i więcej. I tam nigdzie nie ma o foNie, jakby kto się pytał chociaż statystycznie (i nie tylko staystycznie) rzecz biorąc i tu ci wyznawcy są.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 19:45 
Będąc szczerą, nie wiem w czym.
Przynajmniej udam żem średnio kumata.
Ja umieściłam linka , a Ty przybrałaś atak, jak na moje oko mocno agresywny... po co, nie wiem.
Fakt jest taki, że Libertè! To jeden z moich ulubionych periodyków i świetna oficyna wydawnicza. Obok Krytyki Politycznej i Kultury Liberalnej.
I ja, się zgadzam, w kwestii Bierdonia ze wszystkim, co napisano. Czemu się zgadzam, ano temu że już miewałam różnorakie propozycje, a że rewolucyjną mam naturę byłam doskonałym kandydatem na cyngla. Całe szczęście, że poza emocjami mam też rozum, bo dziś tkwiłabym w czarnej dupie z Wandą Nowicką i durnowatą Kazimierą.
Mało już ważne, Biedroń, jak w linku napisano, nie jest żadną nowością, nie jest objawieniem. Jest cwaniakiem, który na chwilę przysiadł w Słupsku, a przysiadł po to, bo ma apetyt na stołki, władzę, a wtedy nie mógł niczego więcej. Zapytasz o argumenty pewnie, ja mam czuja, szósty, siódmy zmysł może, co oczywiście w powaznej debacie nie będzie argumentem, ale mnie to wystarcza..w dodatku jest to całe spektrum, o którym pisał Komandor, a za które Go, moim zdaniem zaatakowałaś i to bezpardonowo. Tak,Biedroń skupia ludzi nie nowych, a takich, którzy wcześniej się nie załapali ani z Ruchu Palikota, ani z Kukiza, ani z Nowoczesnej, ani Kod-U nawet. A wiem to stąd, bo tacy właśnie ludzie struktury Biedronia u mnie tu budują. Facet jest inteligentny, ale jednocześnie to bufon,celebryta raczej, rozdaje stanowiska na które sam szans nie ma. I nie o to nawet chodzi, że to pedał, za trzy miesiące świat zapomni o Biedroniu, a wyborach może przekroczy minimum, a może nie.
Reasumując, Biedroń to cwaniak kuty na 4 łapy, czy blokuje krytykę-nie wiem, ale wcale niewiele różni go od szefa wszystkich szefów. Ten sam sort, inny sztandar.


Na górę
  
 
Post: 10 lut 2019, 20:33 
Pewnie, że się nie da polemiki uskuteczniać, przecież sama to napisałam, zatem? Myślę Mańka, że szukasz dymu, ale po co, nie mam pojęcia, bo nikt Ci tutaj wrogiem nie jest.


ps. Czytam bardzo dokładnie, zawsze...


Na górę
  
 
Post: 10 lut 2019, 21:22 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
AGAFIA pisze:
Będąc szczerą, nie wiem w czym.
Przynajmniej udam żem średnio kumata.
Ja umieściłam linka , a Ty przybrałaś atak, jak na moje oko mocno agresywny... po co, nie wiem.
Fakt jest taki, że Libertè! To jeden z moich ulubionych periodyków i świetna oficyna wydawnicza. Obok Krytyki Politycznej i Kultury Liberalnej.---------------------
-------------------bufon,celebryta raczej, rozdaje stanowiska na które sam szans nie ma. I nie o to nawet chodzi, że to pedał, za trzy miesiące świat zapomni o Biedroniu, a wyborach może przekroczy minimum, a może nie.
Reasumując, Biedroń to cwaniak kuty na 4 łapy, czy blokuje krytykę-nie wiem, ale wcale niewiele różni go od szefa wszystkich szefów. Ten sam sort, inny sztandar.



Blokuje . mnie też zablokował
masz lajka :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 21:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Biedroń w Białymstoku


Cytuj:
ROBERT BIEDROŃ
podczas konferencji w Białymstoku (10.02.19)
Trzeba rozdzielić Prokuraturę Krajową od Ministerstwa Sprawiedliwości i doprowadzić do tego, że status prokuratury będzie podobny do statusu rzecznika praw obywatelskich czy prezesa Najwyższej Izby Kontroli, czyli prokurator będzie się cieszył ogromną autonomią działania, tak aby był wolny od jakichkolwiek podejrzeń politycznych.


https://natemat.pl/263597,robert-biedro ... zje-wiosny

Pomysł iście szlachetny ale czy w Polsce możliwy do zrealizowania. U nas nie ma poszanowania dla tego co zrobili poprzednicy. Kiedy przychodzi nowa siła do rządzenia uważa poprzedników za zdrajców, postokomuchów i zaczyna przewracać państwo do góry nogami. Przypuśćmy, że Biedroń wygrywa wybory i zaczyna realizować swoje obietnice. Kto da gwarancję, że za kilkanaście lat, kiedy wybory wygra kolejny szajbus równy małemu żoliborskiemu nie będzie chciał wrócić do stanu obecnego? U nas nie ma tradycji poszanowania dla tego co zrobili poprzednicy. Bo nie ma poszanowania dla dobra obywateli i Polski.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2019, 9:58 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No dobra dziewczyny. Spokój. Faktycznie Mańce nie chodzi o Biedronia tylko o to, w komentarzu do linka nie rozmieniłem go na drobne co zwykłem czynić. Tylko, ze w tym przypadku nie miałem zamiaru udowadniać tez autora. Zwyczajnie napisałem, że mnie nie dziwi gdyby tak było. Oprócz ludzi z Nowoczesnej - to mnie trochę dziwi.
Mimo to wywołany do tablicy podałem kilka przykładów, że nie jest żadną nową jakością bo przecież to fakt ze był SdPR, SLD. TR a z tego ostatniego przez 4 lata był w sejmie. Był też prezydentem Słupska. A w telewizjach różniastych POLITYCZNIE się produkował od wielu lat.
Więc to stary polityk jest a nie żadna nowość. I na tym właściwie mógłbym skończyć uzasadnianie tezy, ze nią są żadną nowością ale jeszcze dołożyłem Gawkowskiego. Sekretarz generalny oraz wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, członek tej partii przez 18 lat. To nowa jakość? Myślę ze te dwa przykłady wystarczą by z dużym prawdopodobieństwem założyć ze autor ma rację w tym temacie. Bo ile lat Maniu można być nowością i nową jakością?
Oszustwa polityczne Biedronia też autor wyliczył. Kandydowanie w Słupsku i rezygnacja i parę jeszcze innych jak z tą nowością i nowymi ludźmi w polityce(było powyżej).
Gdzieś tu na forum sama napisałaś kiedyś ze jakbyś chciała by Schetyna był wicepremierem to byś na niego glosowała. A teraz wejdź w skórę wyborcy w Słupsku. Może one też jakby chciał by jego radnym był X co wszedł za Biedronia do rady to by na niego glosował. No co tu więcej uzasadniać?

Ale jak już tak proszą to sobie poszperałem.
Biedroń głośno krzyczy (a może oszukuje) o swoich niebywałych sukcesach w Słupsku. Stąd się wzięło to jego "da się!"
„Słupsk nauczył mnie, że nie ma czegoś takiego jak „nie da się”. Oczywiście, że się da.”
To zobaczmy co się dało?

Pozwolę sobie na zbitkę - program Wiosny, program Biedronia w Słupsku z 2014 roku i co wyszło.

dzisiaj: „darmowy i szybki internet w cały kraju”
w 2014 „darmowy internet w mieście”.

Macie znajomych w Słupsku? To się spytajcie czy mają.

Spytajcie też o:
-obniżkę biletów komunikacji miejskiej;
- program rowerów miejskich;
- rozbudowę ścieżek rowerowych (Słupsk już wcześniej miał wyjątkowo dobre)
- przejęcie stołówek szkolnych przez miasto;
- kartę Słupszczanina;
- centrum medyczne dla seniorów;
- nową filharmonię i hale widowiskowa.
O budżet nie ma co pytać bo po pierwsze ludzie się nie znają na tym a po drugie zdania są podzielone. Wiele osób uważa ze po prostu przesunął długi na spółki miejskie. Cały program Biedronia dla Słupska tutaj (na jego stronach nie znajdziesz):

http://gryf24.pl/2014/11/22/programy-wy ... orownanie/

I teraz nie wiem, czy to wystarczy do twierdzenia, ze Wiosna jak każda inna partia w kulki leci i żadna tam nowością nie jest i czy te jego hasło "da się jak dało się w Słupsku" nie jest pewną manipulacją bo w Słupku wiele rzeczy się nie dało. I nie chodzi o to, ze i innym pewnie by się nie udało by się zrealizować swoich pomysłów. Ze realizacja niektórych nie zależała tylko od miasta ale od realiów zewnętrznych i obiektywnych. Nie. Kreacja na cudotwórce w Słupsku budowanie mitu o swoich niebywałych sukcesach i ze to samo przeniesie na cały kraj to "oszustwo" chociaż ja wole słowo manipulacja. Ze wygrał tam na kolejną kadencję? Tak. To fakt. Ale ja nie o jego popularności i tym czy jest (był) lubiany ale o tym "da się".
Co do blokowania krytyki to tylko napisałem, ze nie jestem zdziwiony. No i nie jestem. Nic na to nie poradzę.Uzasadniać tego nie mam zamiaru. Po prostu uważam to za możliwe.

Więc Maniu nie jest tak, że całkowicie nie weryfikowałem tego co w linku/ Sygnały o tym docierały do mnie z wielu stron. Wiem walka polityczna i każdy nadaje na każdego. ALE JA NIE POWTARZAŁEM ZA AUTOREM TYLKO OPISAŁEM CO TAM JEST I UZNAŁEM TO ZA PRAWDOPODOBNE a nie pewne!!!
Nie widziałem powodów by każdą rzecz z linka, który mnie na dodatek mało co obchodził, a odniosłem się do niego tylko dlatego, ze podejrzewałem, ze ktoś nawet tego nie przeczytał, a nie weryfikować.

A teraz z tego artykuliku, eseju zrobił się gwoźdź programu.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2019, 12:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
Polar pisze:
Już zmieniłem. :)
Przyznam szczerze, że pięć razy sprawdzałem, zastanawiając się dlaczego tekst nie jest cytatem.
Zwaliłem to na karb źle działającego forum, albo tego że korzystam z proxy.
A to poprostu zadymiony musk zaczyna szwankować. Życie.


Najwygodniej jest najpierw wrzucić w okienko tagi z forum a później już tylko kopiuj i wklej tekst pomiędzy nie.
Można też wrzucić tekst, później zaznaczyć go jak do skopiowania i klik na tagi, w tym wypadku Quote i masz gotowy cytat.
To samo dotyczy koloru, boldu, italiki.
Ja wstawiam w większości tagi sama, więc rozumiesz, że zwracam uwagę na litery.

P.S.
Może te informacje komuś się przydadzą, dlatego się wymądrzam Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2019, 20:51 
Kibicowałbym Biedroniu ze względu na dedykowany antyklerykalizm, ale to już było
przynętą u Palikotu i drugi raz w to nie idę, bo co z tego wyszło - pamiętamy.

W kwestii ewentualnego składu swojego rządu breszy Biedroń tak:
Cytuj:
Jako przyszły premier - bo po to się idzie po władzę, żeby ją sprawować -
(...)jestem gotów zaproponować liderowi tej partii (PO), rozumiem, że nadal jest nim Grzegorz
Schetyna (...) tekę wicepremiera, ministra spraw wewnętrznych - zadeklarował Biedroń
.


To może Waszczu na ministra MSZ? Albo Fotyga.

Gdzieś tam niedawno wspomniał, że kandydatem na ministra sprawiedliwości byłby
Krzysztof Śmiszek - prywatnie partner Biedronia, co znaczy, że strategia zapowiadanej
sanacji prawa, będzie się wykluwać w ich wspólnej sypialni, tak?

Do spójnej kompozycji brakuje mi kota.


Na górę
  
 
Post: 11 lut 2019, 21:30 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Biedronia bardzo-bardzo uwialbiałam,dopóki nie zaczął gwiazdorzyć.
A tak mu się ostatnio zdarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group