forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1097, 1098, 1099, 1100, 1101, 1102, 1103 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 sty 2019, 20:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
stary praktyk pisze:
Patent na grochówkę poproszę........!Tylko żadnego "przecierania " przez sitko.........mam czuć groch..... :oops:



Otósz to Kolego Praktyku
Ja Ci napiszę jak ja robię grochówkę. Mnie smakuje.

Bierzesz Pan 0,5 kg boczusiu wędzonego surowego chudego. Żebyś Pan samego łoju nie nagotował. Kroisz Pan cały boczuś w kostkę, może być gruba, bez pierdolenia, po męsku. Rzucasz Pan dany boczuś na patelkę i smażysz. W tym czasie w garnku gotujesz Pan 0,5 kg grochu nieuskanego, któren to groch musisz Pan moczyć dzień przed tym. Może być uskany jak kto woli. Tego moczy nie trza. Gotujesz Pan ten nieuskany w tej samej wodzie co Pan moczyłeś zwracając uwagę aby się nie przypierdolił do dna. Mieszać chochlą.

Wracając do naszego boczusiu. Kiedy się już obsmaży, do boczusia wrzucam cztery średnie cebule pokrojone w kostkę. Może być i mniej cebuli jak kto woli. Jedną bym nie radził bo za mało. I to smażę dalej aby cebulka się zeszkliła, ale nie przypaliła. Zapach marzenie. I całe to dobro jebniesz Pan do gara z grochówką. To co przypierdoliło się do patelki przelać wodą z gara i dobrze wyskrobać bo to jest najlepsze. Do tego wrzucisz Pan z dwa ząbki czosnku- rozduszone. Dodasz Pan dwie marchewki utarte na tarce. To samo zrobisz Pan z kawałkiem selerka oraz pietruszko. Wszystko to gotujesz Pan aż groch będzie miętki. Na koniec dodajesz Pan łyżeczkę mielonego kminku. A to po to abyś Pan po zjedzeniu nie gazował zbytnio. Na koniec rozetrzeć w dłoniach słuszną porcję majeranku i zagotować.

No i oczywiście zapomniałem - soli i trochu pieprzu zmielić dla smaki w trakcie gotowania.

Chyba o niczym nie zapomłem.

Smacznego! :)

ps.

no i zapomłem o pyrach - dwa, trzy, bo zupka jest i tak giensta. Pokrojone w drobną kostke wrzucić do gara po tym jak już groch będzie miętki.

Teraz już wszystko.

I jeszcze uwaga. Grochówka najlepsza jest na drugi dzień. Wtedy wszystkie smaki harmonizują się ze sobą, jak młoda para w alkowie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 19:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Łapa z kurczaka (a w zasadzie trzy) zmielona na grubym sicie (8/9) razem z boczkiem. Dwa dni marynowana w mieszance mielonej kozieradki, pieprzu zielonego, chili i słodkiej wędzonej papryki plus sól do smaku. Pucha grzana do 75 stopni wody i utrzymana przez 40 minut w tej temperaturze. Odprężona zaraz po wyjęciu z wody. Studzona na dworze przez 3 godziny plus godzinka w lodówce. doszło jeszcze trochę galaretki nie wchłoniętej.

No i mam przez parę dni kanapki.


Obrazek

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 19:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
Oczywiście, że kapie z pyska.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 20:21 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Dzięki za "patenta" odnośnie grochówki........!
Przejrzałem zarówno zapodane przez Arenda jak i przez Borucha...... :lol:
I faktycznie......kapie z gęby, że ścierać musiałem.......
Jutro namaczam groch i po jutrze przystepuję do działania.
Opiszę , - oczywiście, - co wyszło i jak smakowało...... ;)
Jeszcze raz dzięki..... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 21:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 17:35
Posty: 1639
Lokalizacja: Kresy pn-wsch.
Boruchowe znam i powiem, że dobre bo moja tak robi ino ja lubię z dużą ilością majowegoranka :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 22:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Ciekawe,czy z cieciorką miast grochu byłoby smaczne...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 22:59 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Gotowałam, bardzo dobre, tylko moczyłam całą noc to cholerstwo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 23:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Killashandra Ree pisze:
Ciekawe,czy z cieciorką miast grochu byłoby smaczne...



W zasadzie i z cieciorką i z soczewicą baza grochowej da radę. Kwestia tylko wietrzenia pomieszczeń po konsumpcji ;P
Przyznam się że jak w ubiegłym tygodniu nagotowałem fasolowej z dodatkiem soczewicy czerwonej to nie dość że bym mój kwartał przez dobę w gaz zasilił to i jeszcze bym się mógł Himmlerowi podnająć....Tak, trzeba kminku i czubricy więcej dawać

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 23:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Tak jest,cieciorka wymaga moczenia,no chyba że ta na parze od Bonduelle,ew.do ciasta mąka z cieciorki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2019, 9:44 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ciecierzyca, - nie powiem, jest smaczna ale cztery razy droższa od grochu.
A aż takiej różnicy w smaku nie widzę.........pozostanę tradycjonalistą....... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1097, 1098, 1099, 1100, 1101, 1102, 1103 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group