forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1355 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 136  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 sty 2019, 19:48 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
Czarna_Mańka pisze:
Boruch pisze:
Choć w szczególnie głęboka refleksję Polaków nie chce mi się wierzyć, to jednak jestem ciekawy rezultatu. I co jak się czuja Ci, którzy tak bronią PiSu i oburzają się na to, że pewne rzeczy nazywa się po imieniu? Co, zatkało kakao?! :mrgreen:


A tak, zatkało na chwilę z podziwu dla Ciebie. Zero refleksji i świetne samopoczucie. Tylko podziwiać.

Jak dla mnie to jesteś forumową Pawłowicz.
Kipisz z frustracji i nienawiści.


Mnie też przytkało, baaaaa siedzę i drapie się w potylicę jaką by tu ripostę skrobnąć- wiem!

TO WINA TUSKA
A wydawało się że tu rozsądni ludzie piszą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 19:54 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Widziałam filmik z tym mordercą.
Moim zdaniem zachowywał się jak swir i usiłował robić za celebrytę.
Zresztą uważam, ze każdy morderca ma nie po kolei pod sufitem, nikt normalny nie zabija drugiego człowieka.

Jeśli wierzyć dotychczas podanych w internetach informacjom, ten 27-latek jest po 5letniej odsiadce wyroku za napady
na banki, a przed więzieniem brylował w luksusowych kurortach. Na ogół 22-latki nie mają aż takiej kasy.

Natomiast mowa nienawiści, dominująca w ostatnich latach, może u takiego świra powodować uczucie rozgrzeszenia, a nawet poczucie dumy.
Komentarze po ataku na Pawła Adamowicza typu "ten sprawca to polski bohater", nagrodzenie chuliganów rzucających kamieniami
w okna Michała Tuska posadami w spółkach skarbu państwa powodują u mnie uczucie grozy.
Gdybym była młodsza, spierdalałabym z tego kraju w podskokach.

A nie przyznawać to on się może. Są nagrania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 19:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Z tym nazywaniem go wariatem to najprostszy sposób, żeby się wyłgać od odpowiedzialności. Skoki na banki, udane, nie robi byle kiep. Że siedział w psychiatryku dowodzi tylko tego, że jest inteligentny. Udawanie wariata w zamian za całodobową opiekę (pielegniarki?) zawsze lepsze niż siedzieć z kryminalistami. Zresztą wyszedł, czyli zdrowy.

Zastanawiam się nad innym scenariuszem. Ile warte jest przejęcie gdańskiego ratusza dla mafii warszawskiej? Milion, dwa? Facet jest złakniony wakacji pod palmami, wystawnego życia, drogich fur i pięknych dziewczyn. Za trzy kolejne lata w pensjonacie z personelem w białych fartuchach i dwie banie w banku na Kajmanach...




PS
Reakcja Owsiaka to błąd. Teraz capi di tutti capi każe zniszczyć WOŚP. Łatwo pójdzie, bo nikt Owsiaka nie jest w stanie zastąpić. Krycha się posikała ze radości.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Ostatnio zmieniony 14 sty 2019, 20:07 przez stanax, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 20:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
https://natemat.pl/260735,jurek-zostan- ... esz-zrobic

Może jednak zostanie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 20:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Wyrażam wielki ból po tragicznej śmierci na skutek zbrodniczego zamachu na Pana Pawła Adamowicza Prezydenta Gdańska" - oznajmił prezes PiS Jarosław Kaczyński.


Bez komentarza.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 20:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
stanax pisze:
Z tym nazywaniem go wariatem to najprostszy sposób, żeby się wyłgać od odpowiedzialności. Skoki na banki, udane, nie robi byle kiep. Że siedział w psychiatryku dowodzi tylko tego, że jest inteligentny. Udawanie wariata w zamian za całodobową opiekę (pielegniarki?) zawsze lepsze niż siedzieć z kryminalistami. Zresztą wyszedł, czyli zdrowy.

Zastanawiam się nad innym scenariuszem. Ile warte jest przejęcie gdańskiego ratusza dla mafii warszawskiej? Milion, dwa? Facet jest złakniony wakacji pod palmami, wystawnego życia, drogich fur i pięknych dziewczyn. Za trzy kolejne lata w pensjonacie z personelem w białych fartuchach i dwie banie w banku na Kajmanach...




PS
Reakcja Owsiaka to błąd. Teraz capi di tutti capi każe zniszczyć WOŚP. Łatwo pójdzie, bo nikt Owsiaka nie jest w stanie zastąpić. Krycha się posikała ze radości.


Moge sie tylko podpisać bo mam podobne przemyślenia.
Nie chce mi sie pisać bo mam niski nastrój i jednocześnie ostre wkurwienie.

Moim zdaniem to nie był przypadek, zabójca jest jak najbardziej poczytalny (wyrok sądu) a całą odpowiedzialność za ten mord ponosi pisowska szczujnia. Korzyści dla PISU z tego sa dwie - otwarta droga do fotela prezydenta Gdańska oraz uwalenia Owsiaka i WOŚP.

Szczujnia PiS wlasnie bada kolejne granice ktore moze przekroczyć, po naszej reakcji pozna na ile jeszcze moze sobie pozwolić, od tego bedą zależały ich kolejne kroki (na Nowogrodzkiej wlasnie trwa narada) i czy zginie więcej ludzi. Jesli wczorajsze zabójstwo nie bedzie dla nas punktem zwrotnym, a według mnie nie bedzie, to od tej pory szczujnia nie cofnie sie absolutnie przed niczym. Niczym. To bedzie tylko kwestia czasu.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 21:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Tę śmierć przeżywam tragicznie, serce przestało bić dla rodziny, dla Gdańska, dla całej naszej społeczności i dla Polski – powiedział KAI abp Sławoj Leszek Głódź po śmierci prezydenta Gdańska. Metropolita gdański dodał, że "był przy łóżku Pana prezydenta, błogosławił mu i modlił się wraz z jego bratem Piotrem".


.

Podejrzewam, że gdyby Adamowicz był przytomny to ko......w ..........(ups. unikaj mowy nienawiści )wyprosił by pana abepa za drzwi

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 21:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 16:42
Posty: 483
korbaczeska pisze:
Korzyści dla PISU z tego sa dwie - otwarta droga do fotela prezydenta Gdańska oraz uwalenia Owsiaka i WOŚP.
Z tym drugim zgodzę się, choć to jeszcze nie przesądzone. Nadzieję mam, że racji nie masz.
A pierwsze? Chyba muszą być wybory? Jakoś nie wierzę, że wygra ktoś inny niż z frakcji nieżyjącego już prezydenta. Gdyby to było za rok, to może. Ale nie teraz gdy emocje sięgają zenitu. Wierzę w Gdańszczan.

_________________
Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Georg Orwell


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 21:38 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Jak ktoś tu zauważył mowa nienawiści i przyzwolenie na przemoc idzie małymi kroczkami.
Ale i my, tu na tym forum te kroczki robiliśmy i robimy.

Przyzwalamy przecież na wiele podłych mniejszych i większych kroczków.
I Czarna Mańka o tym chyba mówi. To nie jest tak, że jedni tylko szczują, nienawiścią plują a druga strona cała w bieli.
To dwie wzajemnie nienawidzące się sekty na siebie jadem plujące. Słowa sekty użyłem z premedytacją bo fanatyzm i dogmatyzm zgoła religijny.
Dla mnie tam w sumie nie ma mentalnej różnicy miedzy tym co chce niewiernych i ateistów na stosie palić i tym co chce księży i wierzących wieszać. Może wy widzicie? Ja nie.
Obiekt nienawiści inny ale nienawiść taka sama.

I tak się spirala nienawiści nakręca podsycana emocjami aż dochodzi to tragedii.
Piszecie, że nie wariat czy inaczej niezrównoważony psychicznie człowiek?
Ale jak nie to kto?
Opcje są takie:
1. Wariat lub niezrównoważony człowiek, myślący ze wszystko co go spotkało złego (wiezienie itp) to wina PO i szukający zemsty
2. Nasłany przez PiS (lub ich zwolenników) zabójca, który z zimną krwią planuje i wybiera cel.
3. Nasłany przez gangsterów (nie koniecznie z Warszawy) jak całkiem nie głupio napisał Stanax.

Widzicie jakąś inną jeszcze opcję. Bo ja nie. Przynajmniej prawdopodobną.

Ad1. Bardzo prawdopodobne. Odbicie dodatkowo wzmocnione faktycznie nagonką hejtem na Adamowicza i PO prowadzoną przez zwolenników PiS. Dlaczego na takiej imprezie? Bo medialne. Bo wykrzyczeć można, Bo przy okazji ofiarę z siebie zrobić (przynajmniej w chorym łbie), na bohatera ludowego wyjść (i jak widać po tym co zamieściła MMM w pewnych kręgach się udało). Wielu ludzi tak robi. To takie dowartościowywanie się. Mam deprechę i myśli samobójcze, no mogę się w lesie po cichu, bez słowa powiesić ale nie lepiej sobie do tego jakąś idee dorobić? Już nie zabijam się prozaicznie bo mi dekiel wali tylko dla idei. Moja śmierć na marne nie idzie. Nosi mnie z wściekłości i chęci zemsty i agresji? No mogę rzucić na pierwszego lepszego Kowalskiego i emocje rozładować w furii, albo w piwnicy uwieźć i zamęczyć ale czy nie nie lepiej w blasku kamer i fleszy, przy okazji wykrzyczeć swoje żale?
Lepiej zabić kogoś sławnego niż nieznanego szaraka, prawda? A wielu takich ma manie punkcie sławy. Zabiłem Lenona, zonę Polańskiego< Adamowicza to lepiej brzmi Józka od Nowaków. Dla własnego ucha lepiej.

I takich szaleńców mowa nienawiści, emocję rozpalane wokół polityki, bardzo inspirują.

Ad2. No tak. Pewnie wielu tu temu przyklaśnie. Ale ja wątpię. Odpada. Takie rzeczy to raczej po cichu się właśnie robi bo rozgłos zaszkodzić może. A już na pewno nie z takim orędziem na motywy i powiązania wskazującym.
No i rachunek strat i korzyści. Prezydenta Gdańska aż tak ważną personą nie jest żeby chcieć go się pozbywać. Przecież jak cię ręka swędzi to jej nie ucinasz. Najwyżej podrapiesz


Ad3. Jak wyżej. Też w sumie sam swoją piersią Wołomina, czy innego, ten Adamowicz nie powstrzymywał. Po co zabijać? No chyba, że jakoś wplątany albo w konkurencyjnej mafii i inaczej się nie dało albo przykład trzeba było dać ( i tu proszę mi nie wmawiać, ze jakieś uwikłania mafijne sugeruję to tylko zimne rozważanie za i przeciw w możliwych opcjach).
Tu nawet i te deklaracje bandyty sugerujące polityczne podłoże dałoby się prędzej wytłumaczyć jako zmylenie tropu lub po prostu taka próba bandziora zrobienia siebie na szaleńca. Ale też po cichu takie rzeczy mafia raczej załatwia bo rozgłos też jej nie na rękę.
Ale już bardziej prawdopodobne. Tyle ze PiS a nawet wpływ mowy nienawiści wyklucza całkowicie.

Więc jeżeli to zdarzenie wiązać z mową nienawiści to pozostaje tylko opcja pierwsza.
W pozostałych dwóch to bez znaczenia. Jak ktoś ma zginąć na zamówienie polityczne czy mafijne to ginie. czy jest na niego wylewana fala hejtu czy nie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 21:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Ociec dyrektor pisze:
korbaczeska pisze:
Korzyści dla PISU z tego sa dwie - otwarta droga do fotela prezydenta Gdańska oraz uwalenia Owsiaka i WOŚP.
Z tym drugim zgodzę się, choć to jeszcze nie przesądzone. Nadzieję mam, że racji nie masz.
A pierwsze? Chyba muszą być wybory? Jakoś nie wierzę, że wygra ktoś inny niż z frakcji nieżyjącego już prezydenta. Gdyby to było za rok, to może. Ale nie teraz gdy emocje sięgają zenitu. Wierzę w Gdańszczan.


Ociec - owszem wybory muszą byc, nie zapominaj jednak o dwóch rzeczach: determinacji PiSu w walce o władze absolutną i przejęciu kontroli nad instytucjami, ktore im to przejęcie mają ułatwić.
Tez chce sie mylić, ale .. PIS wlasnie liczy na to że za kilka miesięcy emocje opadną - Morawiecki powoła komisarza zastępczego, wybory musza sie odbyć w ciagu 90 dni a ogłosić je musi premier. Sądzę , że bedą czekać.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1355 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 136  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group