forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 6:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 696, 697, 698, 699, 700, 701, 702 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 sty 2019, 12:01 
To teraz mi wytłumaczcie; dlaczego 80% dzieciaków chodzi na religię w szkole?


Na górę
  
 
Post: 13 sty 2019, 13:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Dlaczego? Bo rodzice mówią - niech chodzi bo co ludzie powiedzą. Tak robi moim zdaniem większość. Nie wyklucza to jednak istnienia tych, którzy posyłają dzieci na religię bo naprawdę wierzą. Poza tym dzieci bywają okrutne. Potrafią dać do zrozumienia co myślą o takim, który nie chodzi na religię. Tak więc dla świętego spokoju chodzą.

Dziś w jednym z programów publicystycznych Kukiz podzielił moje zdanie, że na temat religii w szkole i w wielu innych ważnych sprawach Polacy powinni wypowiedzieć się w referendum. To jest jedno z kluczowych punktów programowych ugrupowania Kukiz 15. Jestem daleki od popierania Kukiz 15 ale tu akurat się zgadza. Twierdzi on, że w ten sposób wyeliminowalibyśmy wiele problemów nad którymi okresowo cyklicznie debatujemy bijąc niepotrzebnie pianę. Niestety tak jak to ktoś wcześniej zauważył, u nas takie rozwiązanie jest nierealne, bo zawsze kwestie światopoglądowe, o dupie zajmowały pustkę polityczną, przedwyborczą.

ps.
przypomniał mi się tera pewien epizod z mojego dzieciństwa potwierdzający to, że bachory potrafią być okrutne. Tak więc może jest to odpowiedź w kwestii dlaczego tyle dzieciaków jednak na religię chodzi.
Miałem w szkolę kolegę. Jego rodzice byli Świadkami Jehowy. Tak więc z oczywistych względów na religię nie chodził. Ale nie to było głównym problemem. Należał do tzw "kociej wiary". Tak katole nazywali tych ludzi. Jednak kiedy cała sprawa wyszła na jaw i rozeszła się po szkole, chłopak nie miał życia. Prześladowanie przez bachory odbywało się na okrągło. Wyzwiska, a nawet bicie. Po interwencji rodziców chłopaka przeniesiono do innej szkoły.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2019, 22:28 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Kiedy zaczynałam chodzić do podstawówki (1959), religia była jeszcze w szkołach.
W mojej klasie 2 chłopców nie chodziło na religię - jeden był żydem, a drugi adwentystą.
Wszyscy o tym wiedzieliśmy, bo też wcale się z tym nie kryli, ale nikt im nie dokuczał.
Nie chodzą, to nie chodzą, jakoś nikogo to nie obchodziło.
Zazdrościliśmy im tylko, że nie przychodzą do szkoły w soboty, która w obu tych wyznaniach jest dniem świątecznym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 13:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Już wiadomo, do czego jankesi szukają wspólników prywislanskim kraju.
Głupszych pewnie nie znajdą.

USA szykują atak na Iran. Pentagon ma przygotować plan uderzenia

Biały Dom zlecił Pentagonowi przygotowanie planów ataku zbrojnego na Iran. Choć to działanie o charakterze rutynowym, amerykańskie media donoszą, że raportowi towarzyszy ogromna nerwowość urzędników.

https://www.o2.pl/artykul/usa-szykuja-a ... 789474433a


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2019, 14:36 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Polska tylko wynajmuje salę konferencyjną i daje jakieś buły na lunch, my niewinowaci.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cytuj:
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Bytomiu ma kłopoty. Dach nad salą gimnastyczną przecieka.
Każdy może pomóc.

Ni ma pieniędzy, Do widzenia.
Wisła Kraków w opałach, trzeba ratować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 15:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Chyba śnię.... :lol:

Tadeusz Rydzyk rozpoczyna współpracę z właścicielem Żabki

Amerykański fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners (należy do niego sieć sklepów Żabka) podpisał umowę o współpracy z o. Tadeuszem Rydzykiem - poinformowała "Gazeta Wyborcza". W najbliższy piątek zorganizują razem konferencję dot. cyberbezpieczeństwa.

Jak informuje gazeta, konferencja pt. "Wyzwania XXI wieku, sojusz polsko-amerykański – Cyberbezpieczeństwo" odbędzie się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W jej trakcie o. Tadeusz Rydzyk podpisze list intencyjny o współpracy z prezesem CVC Polska Krzysztofem Krawczykiem. CVC jest właścicielem sieci sklepów Żabka, a także spółki PKP Energetyka.

Na konferencji Antoni Macierewicz
Jednym z gości konferencji ma być Antoni Macierewicz. "Były szef MON zabierze głos w bloku >>Współpraca na rzecz cyberbezpieczeństwa w ramach NATO<<. Jego partnerem w dyskusji będzie Avi Corfas z firmy Skybox Security. To działająca w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej spółka zajmująca się cyberbezpieczeństwem" - czytamy w "GW'.

Podczas konferencji wystąpić ma też m.in. minister energii Krzysztof Tchórzewski.

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... L0-WNzu8RY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 15:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A mnie to nie dziwi.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 18:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
:lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 19:12 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Oczywiście rozważam złożenie zażalenia na tymczasowe aresztowanie, jednak zostałem ustanowiony obrońcą z wyboru przez osobę najbliższą mojemu klientowi we wtorek, dzisiaj miałem okazję spotkać się z podejrzanym, ale decyzji jako takiej nie podjąłem - powiedział "Dziennikowi Bałtyckiemu" Kotulski. Adwokat dodał, że musi się najpierw zapoznać z uzasadnieniem postanowienia sądu o tymczasowym aresztowaniu. 
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =BoxOpImg2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2019, 19:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
maerose pisze:
Adwokat dodał, że musi się najpierw zapoznać z uzasadnieniem
postanowienia sądu o tymczasowym aresztowaniu. 

Bobrzesz, ty nie mój. Kogo ty ustanawiasz adwokatem ludzi -zabójców ?

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 696, 697, 698, 699, 700, 701, 702 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group