forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 sty 2019, 17:08 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
wykasowałem bo to był cytat samego siebie. Przez pomyłkę

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 12 sty 2019, 17:32 przez Komandor, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 17:13 
Boruch pisze:
Z tymi lordami to Pani przesadziła i bardzo dobrze Pani o tym wie.


Mylisz się Pan. Pani Czarna jest bardzo precyzyjna. To ja niby śniadam z lordami w UK, bo
napisałem kiedyś, że jednego znam i byłem jego gościem. Ale nie wystarczy chcieć, bo to
oczywiście lord musi chcieć. Ten jest akurat bardzo ciekawym wszystkiego starszym panem,
a do tego niezwykle sympatycznym. Nie czyni bariery z powodu swojego urodzenia, czy
majątku. Jeździ kilkuletnim terenowym samochodem i na co dzień chodzi w gumiakach, co
odróżnia go zasadniczo od typowego "dorobionego" Polaka - cebulaka. Dementuje natomiast
iż lord śniada. Otóż nie zwykł tego czynić.


Na górę
  
 
Post: 12 sty 2019, 17:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Jeżeli tak jest jak Pan pisze to przepraszam. I wydaje mi się, że to chyba dobrze, bo taki pracujący Polak ma okazję z wszystkimi stanami się otrzeć. Taki lord to zazwyczaj człowiek jak Pan pisze, nietuzinkowy, kultura przechodzi z dziada pradziada. a u nas co Kulczyk. Jaki z niego lord?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 17:47 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Pierdolicie tu jak potłuczeni, a gdzie Biedroń?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 17:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Widzi Pani - myli się Pani. Nie tyle chodzi mi o biorców 500+ ile o brak refleksji na temat tego co w tym kraju się dzieje. I jakie jest to oszustwo. Czy stosowałem wyzwiska? Do końca pewny nie jestem, bo człowiek różne rzeczy pisze zwłaszcza w chwili poruszenia do czego się nie uniknie. Śmiem jednak wątpić, że poleciały wyzwiska za to, że ludzie ci dostają te pieniądze.

Poza tym wyzwiska lecą w naszą stronę. A ja mam taką zasadę, może niezbyt elegancką, że dłużny nie pozostaje.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 18:37 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ja się już rozpędziłem to jeszcze o tym systemie emerytalnym (i budżecie) co to tego wszystkiego wytrzyma.

1. Może trzeba zmienić podejście. Kiedyś aby wykopać dół pd fundamenty trzeba było 10 chłopów z łopatami którzy nimi przez tydzień machali. Tych 10 chłopa płaciło do ZUS (czy innego sytemu) składki. Dzisiaj tę samo robotę jeden dzień wykona jeden facio z koparką. I tylko on za ten jeden dzień składki odprowadzi. Ale robota wykonana ta sama. Podobnie z obrabianiem pola, produkcją samochodów, butów itp. Bo automatyzacja. bo maszyny itd. Fizycznie rzec biorąc produkt wytworzony (i jego wartość materialna) ten sam albo i większy ale mniej roboli i składek od nich. Wiec może zamiast grzmieć o demografii i ze coraz mniej osób pracuje na coraz więcej staruszków zacząć pobierać składkę nie od marnego wynagrodzenia robola (co produkuje i tak więcej od tych dziecięciu kiedyś a zarabia może dwa razy więcej od jednego) zacząć składkę pobierać od obrotów firmy? Od wielkości jej produktu.
2. Fajnie się słucha jak system się wali i jak ZUS okrada od ludzi co często cale życie ten ZUS w konia robili. Bo ci najczęściej te argumenty podnoszą. Płacili np minimalną możliwą zarabiając o wiele więcej.
W TVPis na temat raz bziaknął Ziemkiewicz w ichnim szkle kontaktowym zwanym w tylewizji. Pożalił jaką prognozę marną z ZUS dostał. Przyznał co prawda, ze prawie cale życie na ZUS nie płacił bo unikał złodziei jak mógł, kilka lat teraz płacił bo już nie można się wykpił jak umowy cywilno prawne "ozusowali" i miał rację bo mu 400PLn naliczyli. czyli kradną. Albo system nie wyrabia. No faktycznie. Granda. Nie wydala bo Ziemkiewicz nie płacił latami ale emeryturę dostanie minimalną jak ten co cale życie za marne grosze pracował i składki odprowadzał. I nie będzie to 400PLN. Potem się żalil Rudi Szubert. Też artysta co składek nie płacił albo płacił minimalne zryczałtowane a teraz płacze ze dostanie 1000 złotych. No fakt dostanie tyle co sprzątaczka a sprzątaczka nie ma wypasionego 18 metrowego jachtu motorowego (spotkaliśmy się kiedyś na Pętli Żuławskiej w Osłonce) na utrzymaniu, I jak tu żyć z tym złodziejskim ZUS?
Ale zejdźmy niżej. Mój wujek, właściciel warsztatu samochodowego, i salony z motocyklami też składki na ZUS płacił mniejsze od mojej żony technika diagnostyki medycznej. No też płacze ze kradną jak emeryturę dostał. Swoim pracownikom też płacił oficjalnie minimalną lub niewiele więcej (i takie składki na ZUS i na NFZ i PIT) a dwa razy tyle pod stołem. A ZUS. budżet się wali.
Ludzie z dobrą fuchą, menedżerowie itp. przechodzą na samozatrudnienie (tym się opłaca i sami chcą, sprzątaczki wyganiają) bo ZUS w ryczałcie mniejszy niż gdyby normalnie płacili a i można sobie paliwo do samochodu, laptopa, telefon, drukarkę... od podatku odpisać - system i budżet się wali.
Ci co na umowie zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie też na ZUS przestają w pewnym momencie płacić bo jest limit maksymalny składki na ZUS (i NFZ) w tym roku płaci się je do wys 142 tyś PLN rocznie. Od tego co przekroczysz już nie płacisz ani grosza.
Znaczy ktoś kto zarabia jak dyrektorka departamentu w NPB ok 50 tyś miesięcznie od kwietnia nie zapłaci ani grosza na ZUS.Skladka zdrowotna też ma limit. Coś chyba ok 12 - 13 tyś złotych rocznie. Wiec też nie placi. A ZUS i NFZ się wali.

A żeby było śmieszniej bogaty więcej (finasowo) z publicznej służby zdrowia skorzysta od biedaka. Bo ma wejścia i znajomości i jemu łatwiej jakieś badania i zabiegi drogie czy inne świadczenia uzyskać niż bidulę, którego zleją i pogonią albo nie doczeka. A często nie łazi bo nawet nie wie, ze trzeba i można.
I bez bajek, ze bogaty prywatnie. Prywatnie to do znajomego ordynatora czy profesora pójdzie a ten już na NFZ do szpitala połozy.
Zona w szpitalu pracuje i się wścieka bo jeden taki ordynator akurat w niedzielę, wieczorem, swoich do szpitala kładzie a ona musi jechać i badania robić. Za frico! W normalnych godzinach nie, bo kto by chciał w niedziele rano do szpitala iść i czas tracić, po 22:00 to co innego.

A ile na podatkach ten nasz walący budżet. co to nic nie wytrzyma, kroimy? Dentystka co w prywatnym gabinecie same straty ma (Nowakowa), lekarka co bez kasy fiskalnej przecież przyjmuje i też ledwo koniec z końcem wiąże, adwokat, ale i hydraulik, kafelkarz, malarz. fotograf weselny i zespól grajków, co fuchę bez faktury odwalą i oni zadowoleni i my - a budżet nie wytrzyma przecież tych 500+, i ten mechanik co swoim pracownikom płaci oficjalnie minimalną a resztę pod stołem.

Oczywiście to są grosze, jednostkowo patrząc ale w skali to może być więcej od wszystkich afer typu Amber Gold, SKOK czy innej w skutkach dla budżetu

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 12 sty 2019, 18:45 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 18:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czarna_Mańka pisze:
Boruch pisze:
Widzi Pani - myli się Pani. Nie tyle chodzi mi o biorców 500+ ile o brak refleksji na temat tego co w tym kraju się dzieje. I jakie jest to oszustwo. Czy stosowałem wyzwiska? Do końca pewny nie jestem, bo człowiek różne rzeczy pisze zwłaszcza w chwili poruszenia do czego się nie uniknie. [color=#FF0000]Śmiem jednak wątpić, że poleciały wyzwiska za to, że ludzie ci dostają te pieniądze.
[/color]


Nie, nie mylę się. Umiem czytać i mam niezła pamięć.
Proszę...pierwszy z brzegu.
Nie jest trudno znaleźć przykłady, bo Pan co drugi post od bydła, hołoty, katopolactwa itd jedziesz

Boruch pisze:
A mnie wkurw na to polskie bydło nadal bierze. Niestety z natury jestem porywczy. I gotów za niegodziwość nawet dać w mordę. A tej w tym społeczeństwie jest multum. Bo jak tu przejść obok takich faktów, że Rodak potrafi wyzbyć się wartości ludzkich za ochłap materialny w postaci 500+?


stąd:
viewtopic.php?f=4&t=1048&start=450

ps. Betonka i nie tylko ona zwracała Panu uwagę; pamięć krótka? jakież to wygodne...
zresztą nie po raz pierwszy w żywe oczy się Pan wypierasz własnych słów


Jak Pani zauważyła nie powiedziałem że absolutnie nic takiego nie napisałem. Nie napisałem również wyzwisk pod adresem tych ludzi, że pobierają 500+. To po pierwsze. Oni są beneficjentami tego wielkiego oszustwa. Tak więc nie rozumie Pani kontekstu tego co napisałem. Nie mam w tej kwestii nic sobie do zarzucenia, bo skierowane jest to do tych ludzi, którzy popierają bandycką partię PiS na czele z Kaczyńskim nie zważając na kwestie wartości. Posłużyłem się tu 500+ tylko dlatego, że uważam to za polityczny populizm Kaczyńskiego i podłość wobec wyborców tej partii. Równie dobrze mogłoby to być kilogram diamentów dla każdego Polaka, gdyby tak było.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 18:45 
Komandor pisze:
wykasowałem bo to był cytat samego siebie. Przez pomyłkę


I niepotrzebnie. Mądrego cytować zawsze warto. :lol:


Na górę
  
 
Post: 12 sty 2019, 18:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A z tym Biedronie to jak jest, bo nie wiem?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 18:53 
Idzie na Warszawę.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group