forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 sty 2019, 14:59 
Yhym, z tym, że mamy podobny ogląd sprawy.
Biedroń już buduje struktury, zmęczony PiSem, alternatywny elektorat odda na niego głosy, pan Robert więc prawdopodobnie wejdzie do parlamentu i na tym rzecz się zakończy. Kariera również, bo .. Biedroń jest za krótki, by ruszyć konkordat, a i trzeba sobie jasno powiedzieć, że spora część społeczeństwa nie jest skłonna zaakceptować geja na najwyśzych stołkach. Wielu pamięta też powiązania z Palikotem i cały ten cyrk. Jest jeszcze jedno, co pewnie dla Ciebie nie będzie zaskoczeniem, ale coś co mnie osobiście mierzi.
Mianowicie, pod Biedronia zaczynają podpinać się tacy, co to wcześniej działać w KOD-zie chcieli, tudzież jeszcze spod innych bander pochodzą i karier nie porobili. Znam rzecz z własnego podwórka. Dostałam już kilka zaproszeń od faceta, który jeszcze nie tak dawno na alimenty Kijowskiego zbierał, a jeszcze wcześnie z list PO stratował. Jakby się głębiej dokopać, to przed PO było SLD. Dlatego kibicuję, ale bez entuzjazmu czy wielkich oczekiwań. Żeby w Polsce doszło do znaczących zmian, potrzebna jest świeża krew, ale przecież to nierealne, bo układy i powiązania powodują, że u sterów stoją ci sami, co 5-10-20 lat temu. Nowy, nieznany, bez pleców, nie ma szans przebicia.
Tak sobie myślę, że to celowe, bo przecież nie chodzi o realne dobro kraju i społeczeństwa, a o prrywatne interesy polityków. Tak więc możemy się szarpać, opluwać przez 20 lat w świetle kamer, byle utrzymać stołki, bo na końcu zawsze jest kasa. Kamery zgasną, pójdziemy razem na wódkę.


Na górę
  
 
Post: 07 sty 2019, 15:12 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Jak dla mnie, - chwatit...... :lol:
Dzięki....!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 15:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
AGAFIA pisze:
Yhym, z tym, że mamy podobny ogląd sprawy.
Biedroń już buduje struktury, zmęczony PiSem, alternatywny elektorat odda na niego głosy, pan Robert więc prawdopodobnie wejdzie do parlamentu i na tym rzecz się zakończy. Kariera również, bo .. Biedroń jest za krótki, by ruszyć konkordat, a i trzeba sobie jasno powiedzieć, że spora część społeczeństwa nie jest skłonna zaakceptować geja na najwyśzych stołkach. Wielu pamięta też powiązania z Palikotem i cały ten cyrk. Jest jeszcze jedno, co pewnie dla Ciebie nie będzie zaskoczeniem, ale coś co mnie osobiście mierzi.
Mianowicie, pod Biedronia zaczynają podpinać się tacy, co to wcześniej działać w KOD-zie chcieli, tudzież jeszcze spod innych bander pochodzą i karier nie porobili. Znam rzecz z własnego podwórka. Dostałam już kilka zaproszeń od faceta, który jeszcze nie tak dawno na alimenty Kijowskiego zbierał, a jeszcze wcześnie z list PO stratował. Jakby się głębiej dokopać, to przed PO było SLD. Dlatego kibicuję, ale bez entuzjazmu czy wielkich oczekiwań. Żeby w Polsce doszło do znaczących zmian, potrzebna jest świeża krew, ale przecież to nierealne, bo układy i powiązania powodują, że u sterów stoją ci sami, co 5-10-20 lat temu. Nowy, nieznany, bez pleców, nie ma szans przebicia.
Tak sobie myślę, że to celowe, bo przecież nie chodzi o realne dobro kraju i społeczeństwa, a o prrywatne interesy polityków. Tak więc możemy się szarpać, opluwać przez 20 lat w świetle kamer, byle utrzymać stołki, bo na końcu zawsze jest kasa. Kamery zgasną, pójdziemy razem na wódkę.



Wiele jest w tym prawdy, że Biedroń jako osamotniony może sobie mówić to co mówi. I tak naprawdę na głowie może stanąć i nic wielkiego sam nie zdziała. Nie ma również nadziei, aby jakaś znacząca część Polaków wraz z nim stworzyła w tym kraju coś nowego. Coś co diametralnie zmieni Polskę no i oczywiście zrealizuje wizje Biedronia. Polacy są podzieleni co do oceny Biedronia. Jedni mówią, że czyni gesty pod publiczkę. Inni, że owszem ale nierealne do realizacji. Jak ostatecznie zachowa się Biedroń nie wiemy. Możemy jedynie podejrzewać z dużym prawdopodobieństwem stworzy sobie trampolinę do PE. I ja z drugiej strony nie zdziwię się zbytnio. Skoro tak mało ludzi wierzy w niego? Jego dobre chęci zostaną zastąpione koniunkturalizmem. Wtedy ci co wierzą Biedroniowi będą zawiedzeni, a ci co powątpiewają powiedzą - a nie mówiłem.

Biedroń to młody facet - dużo młodszy ode mnie. Kiedy ja byłem już dorosłym człowiekiem to Robercik przyszedł na świat. Premierem w tym kraju nigdy nie będzie. Jeżeli już to może dożyć tego, że na stare lata, kiedy będzie już pchany na wózku inwalidzkim z powodu starości jakiś gej w końcu w tym kraju zostanie premierem, jak premier Kanady. Ja tego nie doczekam. Tyle nas dzieli od tego momentu. A to są lata świetlne jeżeli chodzi o wyjście społeczeństwa z zaścianka.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 16:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Oj ma Pani rację.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 18:15 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Biedroń w SLD był, no może nie pełnoprawnym członkiem ale z list UP-SLD do rady Warszawy kiedyś startował.
Jakoś go to nie bolało.
Bez struktur, bez marki, to można w TV brylować a nie wygrywać wybory i świat zmieniać. A lepiej przejąc struktury niż budować od zera.

Lewica nie istnieje? Ano nie istnieje bo "panienki celebrytki" fochami zaczęli strzelać. Ambicje bycia prawdziwie nowoczesną lewicą mają. I mamy co mamy. Wodzów w cholerę tylko Indian nie ma. A elektorat, też niezbyt, liczny podzielony. A ten socjalny co w lewicy nie tylko hasła antyklerykalne, prawa dla LGBT widział a głównie socjalnie poszedł o zgrozo do PiS i w niej lewice widzi.
I nawet im uległość do KRK wybaczy bo sam w znacznej mierze wierzący. A i za gejami niespecjalnie przepada.

Więc co Wy naiwnie oczekujecie? Ze się za Biedronia do urn wyborczych rzucą bo ten chce porządek z KRK zrobić?

PS.Tak przy okazji to się antyklerykalnych piewców Biedronia zapytam. Tak przy okazji Jankowskiego prałata.
Jak to jest. Czy związku pedofilią ten papież święty to winny był? Przecież ponoć nic nie wiedział. Dziwisz przed nim okrywał problem, i inni. Czy biskup za swojego proboszcza czy wikarego z diecezji odpowiedzialność ponosi czy nie?
Tak pytam bo mnie bardzo ta kwestia interesuje. Dawno na forum nie bylem i tak się zastanawiam czy coś się nie zmieniło.
Może to nie na temat a może jednak na temat.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 07 sty 2019, 18:32 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 18:26 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
PS. Sprawdziłem - startował też listy SLD do Sejmu w 2005 roku a od tego samego roku do 2011 był jego członkiem. Nawet miał w 2011 powtórnie na posła SLD startować ale przeszedł do Palikota.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 18:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Komandor pisze:
PS. Sprawdziłem - startował też listy SLD do Sejmu w 2005 roku a od tego samego roku do 2011 był jego członkiem. Nawet miał w 2011 powtórnie na posła SLD startować ale przeszedł do Palikota.


Czyli też wędrowniczek .

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 18:45 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
To z tego, ze jak się chce coś naprawdę zmienić to nie wystarczy mieć rację ale trzeba jeszcze myśleć i być realistą. Nie zakładać kolejnej kanapowej partyjki z jednym czy dwoma hasełkami tylko ciężko pracować, mieć spójny i wieloaspektowy program, tak aby trafić do jak największej grupy wyborców. Poruszać tematy realnie dla ludzi ważne i takie, które ich naprawdę interesują. I większość bo większość daje zwycięstwo przy urnie a nie nawet najwspanialsza grupka światłych idealistów. Populizm? Demagogia? Ale w demokracji niestety to Populos i Demos daje władzę. A jak się ją ma to można rozpocząć pracę u podstaw aby ten demos i populos powoli zmieniać a i swoje pomysły, te antyklerykalne, zrealizować. Ale przy okazji. A nie jako swój główny prawie jedyny cel.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 18:59 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Z tym wędrowniczkiem to o tyle racja, ze oni wszyscy bardzo niecierpliwi są. Młodzi znaczy. Za słaba pozycja na liście to ja dziękuję. Odchodzę. Gdzie dadzą lepszą. Albo swoje założyć. Zamiast zostać i powoli przejąć władzę w miarę silnej partii co chociażby z tytułu biologi nieuniknione i potem w tej silnej i nieosłabionej znacząco organizacji realizować swoje cele i ambicje to będą się rzucać. Nowe tworzyć. Słabe bo nowe i podzielone. A przy okazji i ta stara słabnie bo młodzi rzutcy odeszli, kostnieje bo zostały tylko stare pryki i ci bez ambicji, pomysłów, idei większych.

I przegrani są wszyscy. Niestety.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2019, 19:01 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ale Mańko on przecież do Europarlamentu nie chce. Wyraźnie to powiedział. Sam na własne uszy z jego ust słyszałem. Zdobędzie mandat i zrezygnuje jak z mandatu radnego. bo on tylko listę chce pociągnąć, A swoje mniejsze w Sejmie widzi. Bo Polskę chce zmieniać a nie UE (co i racja akurat)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group