forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 57  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 paź 2018, 8:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Być może, że ma, nie twierdzę, że nie ma, ale ton i tendencyjność w jakim to ujął nie podoba mi się. Dziś mieliśmy w Polsce jeden przypadek rozboju dokonany przez Amerykanów, ale kilka miesięcy temu mieliśmy przypadek, kiedy to jeden polski żołnierz pobił dotkliwie dwóch Amerykanów. A było to w Złocieńcu woj. Zachodniopomorskie.

Nie rozumiem o co chodzi takiemu Wa Ma. Zabronić wojskom NATO w tym Amerykanom aby do nas nie przyjeżdżali. Zrezygnować ze wsparcia naszej rozpierdolonej armii przez PiS, bo przecież gwałcić mogą? Myślenie podobne do prezesowskiego o emigrantach, którzy przynoszą robaki i zarazki.

Takie sytuacje zdarzały się w przeszłości i zdarzać się będą. Nie wiem jak było w przypadkach przez Ciebie przedstawianych ale często dzieje się tak, że po zdarzeniu najwięcej fermentu sieją media. A to jest sprawa do załatwienia na szczeblu polityków i wojskowych aby bezwzględnie ścigać sprawców. Takie sprawy sa niezwykle drażliwe i pochopnie rozstrzygać ich nie można.

I może sobie Wa Ma wybić z głowy bazę, którą wybudują Polacy. Już z USA mamy sygnały, że Polski na to nie stać. Przynajmniej ja tak zakładam. Nie w tym dziesięcioleciu. A jeżeli dalej będą rządzić łachmyty z PiSu to zostaniemy europejskimi dziadami na uboczu. Bo i w UE nas nie będzie ani w NATO.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 17:06 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2018, 8:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Problem w tym, że amerykańskich sprawców się nie ściga, ponieważ nie podlegają jurysdykcji żadnego państwa, w którym przebywają.

Wrzucałem ostatnio coś o tym, że grożą wiezieniem nawet sędziom Trybunału w Hadze, jeśli ci będą chcieli sądzić Amerykanów.

No, w ten sposób nie budzi się sympatii.


Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 8:32 przez Wielki Wezyr, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2018, 8:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Owszem jest problem z tym ściganiem. Nie będę się tu indorzył bo nie wiem do końca jak z tym jest. Ale nie wydaje mi się aby amerykański, cywilny czy to wojskowy wymiar sprawiedliwości nie dosięgał sprawców. Może mamy tu problem z komunikacją? Już to pisałem - media zajmują się sprawą na początku, bo to gorąca bułeczka wyjęta z pieca. Smakuje, dobrze się sprzedaje. A może by tak po czasie napisać co stało się ze sprawcami? Napisać wprost - np sprawcy gwałtu nie zostali objęci śledztwem, nie ponieśli stosownej kary, lub coś w tym rodzaju. Z tym nigdy się nie spotkałem. Chodzi o to, żeby nie siać fermentu bo nie wszyscy amerykańscy żołnierze to "bandyci" jak nazwał ich WaMa.

A co do tego straszenia - czytałem to co pisałeś. Uważam to za zwykła rozgrywkę polityczna. Amerykanie nie pierwsi, którzy w ten sposób traktują takie instytucje. Robią to bo wszędzie ich pełno a na sumieniu mają też wiele. Poza tym wydaje mi się, że Trybunał w Hadze nie jest od tego aby rozstrzygać sprawy, np chuligańskich wybryków żołnierzy, albo nawet pojedynczych ciężkich przestępstw.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2018, 8:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Jasne, że nie jest od chuligańskich wybryków.
On zajmuje się zbrodniami. A więc sprawami wielokrotnie poważniejszymi.

Piszesz, jakiś czas temu pobił Polak.
Zgadza się. Polak siedzi i pewnie dostanie konkretny wyrok za obicie "sojusznika".
Ciekaw jestem, jak zostaną ukarani ci Amerykanie. I czy cokolwiek o tym usłyszymy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2018, 8:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 17:35
Posty: 1639
Lokalizacja: Kresy pn-wsch.
Moim zdaniem WW odpowiedź już znasz, w najgorszym wypadku wrócą se do kraju i tyla z tego będzie :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2018, 9:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wielki Wezyr pisze:
Jasne, że nie jest od chuligańskich wybryków.
On zajmuje się zbrodniami. A więc sprawami wielokrotnie poważniejszymi.

Piszesz, jakiś czas temu pobił Polak.
Zgadza się. Polak siedzi i pewnie dostanie konkretny wyrok za obicie "sojusznika".
Ciekaw jestem, jak zostaną ukarani ci Amerykanie. I czy cokolwiek o tym usłyszymy.


Ja też jestem ciekawy i tu oczekiwałbym wiedzy, którą dla nas mają obowiązek uzyskać odpowiednie instytucje. To są oczywiście media, ale i MSZ i MON. Niestety nie wierzę, że tak się stanie. Bo nie ma takiej "tradycji". Aby wymusić i uczynić z tego standard trzeba jebnąć w podbrzusze naszych polityków. Niech przestaną zajmować się sobą a zajmą się sprawami ważnymi. Takie sprawy są ważne bo mają wpływ na nastroje społeczne. Gdyby jakiś żołnierz amerykański wyklepałby michę Tarczyńskiemu, co pewnie by się przydało, ooooo! to by była afera, łącznie z notami dyplomatycznymi. A, że dotyczy jakiegoś tam Polaka zwykłego szarka, to kto by się tym przejmował. Wszyscy politycy ze wszystkich stron od prawa do lewa pierdolą o bazach amerykańskich, o sojuszu, itp. Nie dbają o to aby zwykli Polacy uwierzyli w ten sojusz.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2018, 16:42 
Wielki Wezyr pisze:
Ciekaw jestem, jak zostaną ukarani ci Amerykanie. I czy cokolwiek o tym usłyszymy.


Przytocz chociaż jeden przypadek, kiedy sałdaty z Sojuza zostali ukarani za rozróbę
w czasie ich stacjonowania na terenie Wolski i które media o tym informowały oczywiście.
A rozrabiali bez porównania częściej niż ich następcy z USrAju, bo więcej ich było,
promili też więcej, a i żadna Milicja ani WSW nie miały prawa ich aresztować. Po
Ruskich przyjeżdżali swoi, a teren sowieckiej jednostki był niedostępny dla jakiejkolwiek
polskiej służby. Niedawno bo wczoraj chyba, pisałem o braku obiektywizmu cierpiących
na rusofilię. To kolejny wzorcowy przypadek. Jankesi bezkarni, a Ruscy czwórkami
meldowali się we wolskich aresztach. Weźcie towarzysze miesięczne zapasy prowiantu
oraz dwie pary butów i pójdźcie po rozum do głowy.

ED. Skrót dla tych co "nie habla" - Każdy okupant jest bezkarny. Koniec skrótu.


Na górę
  
 
Post: 12 paź 2018, 17:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Co to bredzisz?
Tu nie ma sołdatów od 30 lat.
Tu natomiast mamy przykład rusofoba.
Ja o konkretnej sprawie z przed kilku dni.
A ten o jakichś mitycznych z innego tysiąclecia. :lol:

Tak, tak. Najważniejsze, że w Ameryce biją murzynów. :lol:

I jeszcze jedno. To wątek o usmanach, a nie o wstrętnych kacapach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2018, 17:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Oczywiście, że sołdaty rozrabiali. W czasach, kiedy byłem czynny zawodowo miałem bezpośredni kontakt z ludźmi, którzy mieszkają w jednej z miejscowości koło Bornego Sulinowa gdzie była ważna baza Krasnej Armii. Znam kilka relacji z tamtych lat. Czy wyobrażasz sobie, że wtedy media mogły się rozpisywać na temat takich incydentów? Nie bądź naiwny.
Co jeszcze mi przekazano? To mianowicie, że dowództwo Rosyjskie było bardzo surowe dla takich, którzy byli chuliganami. Czy każdy przypadek sądzony był równo tego nie wiem ale informacje o tym do mieszkańców dochodziły. Niestety śladu dokumentów na to nie ma ze względów, jak podałem powyżej. Mogę polegać jedynie na przekazach, to się nazywa przekaz ludowy. Ja jednak wierzę tym ludziom. Mieli dobry kontakt z dowództwem jednostki w Bornym. Biesiadowali z nimi i dobrze żyli. Nie mówiąc już o tym jakie wiktuały w Polsce na rynku niedostępne od nich uzyskiwali. Takie to były czasy.

ps.

I jeszcze coś Ci powiem. Kiedy likwidowano bazę w Bornym a Rosjanie ładowali się na składy wagonów i wyjeżdżali to płakali i Rosjanie i mieszkańcy miejscowości.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2018, 22:33 
Wielki Wezyr pisze:
Co to bredzisz?
Tu nie ma sołdatów od 30 lat.


A ty Wezyr z logik się minąłeś o wielkość kosmiczną zdaje się.

Wyobraź sobie, że wiem iż ruskich baz już nie ma. Ale były i ruskie sałdaty bradziażyły
tak samo jak jankeskie, tylko częściej bo było ich więcej. Masz pretensje, że młody,
jurny wojak pokowboi w obcym kraju i masz pretensje, że media tego na czołówki nie
wrzucają. Głupi lub naiwny. Tak jak 30 lat temu zamiatali pod dywan pijackie wyczyny
ruskich, tak dzisiaj zamiatają jankeskie, bo tak samo jak 30 lat temu, mają głowy w
dupach umiłowanego sojusznika. Masz Wezyr nie klapki na ślipiach, ale wręcz deski
od sracza. Nic się nie zmieniło w postawie Polaka. Nadal na kolanach z głową w dupie
okupanta i dupą wypiętą do ruchania. Tak jak 30 lat temu. I tak jak zawsze, sprzedajny
rząd wsparty armią wierną wiekuistym sojuszom, nawet za cenę strzelania do swoich
obywateli w obronie tych sojuszy.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 57  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group