forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 17 kwie 2024, 0:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 paź 2018, 14:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Boruch pisze:
Chyba, że katapulta odpierdala fotel przez podłogie. :lol:

Tego nie podumałem ,ale znając ruskie maszyny po roku sama podłoga odpadnie :mrgreen:

no i wykrakałeś
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 paź 2018, 14:46 
czytelniknie pisze:


WLR mogę cię nazwać :twisted: ale nie zrobię tego
zadzwoniłem do fachowca ad tych maszyn


A se nazywaj - wisi mnie to kalafiorem.
Twój fachowiec to pizda.

Fotel z Mi-4 z miejscem na spadochron.
Obrazek

Cytuj:
a katapulty nie ma żaden wiertalot
bo by muśiął rotor łbem rozjebać .
A pilot siędzi na dupie i spadachrony niema


Cytuj:
Katapultowanie może nastąpić na dowolnej wysokości i przy maksymalnej prędkości.
W pierwszej fazie lotu fotela wyrzucanego z przypiętym do niego pilotem
jego tor przebiega
przez płaszczyzny obrotu wirników. Konstruktorzy rozwiązali ten problem przez zastosowanie
systemu odstrzeliwującego łopaty wirników tuż przed wystrzeleniem fotela, oczywiście cała
sekwencja katapultowania jest w pełni automatyczna.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ka-50

Fachowcy. :mrgreen:


Ostatnio zmieniony 06 paź 2018, 14:54 przez WLR, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 06 paź 2018, 14:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czytnik nie bądź taki malkontent co do ruskich maszyn. To najwyższej jakości sprzęt. Ale jak się o niego nie dba to każdy staje się po czasie złomem. Większość sprzętu wojskowego Rosji ma tę zaletę, że jest podatna na wprowadzanie innowacji. I z tego względu wydawałoby się stare modele służą długie lata.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 paź 2018, 15:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
WLR pisze:
czytelniknie pisze:


WLR mogę cię nazwać :twisted: ale nie zrobię tego
zadzwoniłem do fachowca ad tych maszyn


A se nazywaj - wisi mnie to kalafiorem.
Twój fachowiec to pizda.

Fotel z Mi-4 z miejscem na spadochron.
Obrazek

Cytuj:
a katapulty nie ma żaden wiertalot
bo by muśiął rotor łbem rozjebać .
A pilot siędzi na dupie i spadachrony niema


Cytuj:
Katapultowanie może nastąpić na dowolnej wysokości i przy maksymalnej prędkości.
W pierwszej fazie lotu fotela wyrzucanego z przypiętym do niego pilotem
jego tor przebiega
przez płaszczyzny obrotu wirników. Konstruktorzy rozwiązali ten problem przez zastosowanie
systemu odstrzeliwującego łopaty wirników tuż przed wystrzeleniem fotela, oczywiście cała
sekwencja katapultowania jest w pełni automatyczna.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ka-50

Fachowcy. :mrgreen:
[img][img][img][/img][/img][/img]
tA A DACH Z ROTOREM NAJPIERW PALNIKIEM ODPALISZ :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 paź 2018, 15:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
[img]tA%20A%20DACH%20Z%20ROTOREM%20NAJPIERW%20PALNIKIEM%20ODPALISZ%20[/img]
Obrazek

Fakt rułe ma wielką tendy się pilot wypierdoli
Obrazek

tu lotczik
Obrazek
To tak jak by katapulte w tanku zamontował


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 paź 2018, 17:37 
czytelniknie pisze:
tA A DACH Z ROTOREM NAJPIERW PALNIKIEM ODPALISZ :mrgreen:


Masz tu czytnik film wszystko wyjaśniający i nie zapomnij
go swojemu fachowcowi od wiertaliotów pokazać.
https://www.liveleak.com/view?i=e42_1429167831
i animacju
Jak będzie mało, to ci jeszcze rysunek kredkami zrobię.

Ja naprawdę wiecznie żył nie będę. :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 07 paź 2018, 0:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Owszem WLR ma o tyle rację, że takie testy były w warunkach powiedzmy laboratoryjnych, ale w praktyce (w śmigłowcach seryjnych) nigdy go nie zastosowano. Skończyło się na testach i demonstratorze technologii. Śmigłowiec to nie samolot który ma skrzydła i można go ustabilizować. Śmigłowiec w locie po odstrzeleniu łopat, rotora i części kabiny stawał się nieprzewidywalną kupą złomu. Wszystkie próby prowadzono na manekinach. Rosjanie nie zaryzykowali życia pilota. W czterech na pięć przypadków manekiny były w kawałkach. W sumie więc i czytnik ma rację, a jego ekspert to płk pilot.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 paź 2018, 0:50 
starykizior pisze:
Owszem WLR ma o tyle rację, że takie testy były w warunkach powiedzmy laboratoryjnych,
ale w praktyce (w śmigłowcach seryjnych) nigdy go nie zastosowano.
Skończyło się na testach
i demonstratorze technologii.


To forum skupia jednostki uparte do granic głupoty. Wydaje im się, że jak czegoś nie wiedzą, to to nie istnieje.
Gdyby tak było naprawdę, to 99,9% dorobku ludzkości zniknęłoby niczym bańka mydlana. A przecież wystarczy
powiedzieć - OK, nie wiem wszystkiego, fajnie się czegoś nowego dowiedzieć. To jednak nie na tym forum.
Kizior nie widział takiego wiertalota, więc ten istnieć nie może. Podobnie ekspert Czytnika.

Ale do rzeczy.
Cytuj:
Ewenementem konstrukcyjnym na skalę światową jest zastosowanie na śmigłowcach rodziny Ka-50/52
foteli wyrzucanych.
Jest to model K-37-800 klasy zero-zero,

Cytuj:
29 października 2013 roku na przedmieściach Moskwy rozbił się Ka-52[5]. Dwaj piloci pozostali w maszynie
w momencie uderzenia o ziemię, w stanie ciężkim trafili do szpitala[6]. Piloci nie zdążyli skorzystać z
istniejącego w tym śmigłowcu systemu katapultowania załogi
[7].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ka-52


104 wiertalioty Ka-52 z fotelami katapultowymi latają sobie w SZ Rosji, ale Kizior i ekspert nie widzieli, więc nie istnieją.
Ot logika typowa dla forum NIE.

Cytuj:
Produkcja seryjna Ka-52 rozpoczęła się w roku 2008. Obecnie rosyjskie siły zbrojne posiadają 104 egzemplarze tego śmigłowca.


Seryjna Kizior, a nie eksperymentalna. One latają w służbie.

EDEK

Tak fotel jak i wiertaliot, a nawet cała ruska armia gówno mnie interesują, ale chodzi o absolutny brak możliwości
dyskusji na forum. Na nic dowody, kiedy łby zakute. Z każdym jest tak samo. Można do usranej śmierci zamieszczać
linki, skany, zdjęcia i filmy, a nikogo się nie przekona. Ja przynajmniej nigdy się z tym nie spotkałem. Co najwyżej
sprawny inaczej napisze, że zmontowałem zdjęcie Mateuszka z faszystą w Photoshopie i wrzuciłem na jego blog.
Teraz Kizior napisze, że sfałszowałem info na Wiki, a może i podrzuciłem fotele katapultowe do wraku śmigłowca.
Cóż, wszystkiego się po tutejszych ekspertach spodziewam, oprócz rozumu.


Ostatnio zmieniony 07 paź 2018, 1:10 przez WLR, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 07 paź 2018, 1:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Kurwa czy ja pisałem o K-52, że są eksperymentalne?! One latają, ja pisałem o stosowaniu foteli katapultowanych w śmigłowcu. Dlaczego piloci nie katapultowali się? Bo dzięki temu przeżyli! Nie było do tej pory przypadku aby pilot katapultował się ze śmigłowca poza eksperymentami. Nie wiem wszystkiego, ale w przeciwieństwie do poniektórych sięgam do źródeł, także rosyjskich. Na części seryjnych system zainstalowano, ale jest tak ryzykowny, że piloci wolą lądować awaryjnie.

PS. K-50/52 są jedynym śmigłowcem na którym ten system zastosowano mają współosiowy wirni bez wirnika ogonowego. Dzięki temu śmigłowiec w razie awarii na wchodzi w autorotację.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 paź 2018, 1:16 
Nie chce mi się kurwa gadać. Na wszystkich zainstalowano, a to że piloci próbują siadać na autorotacji
nie znaczy, że nie mają pod dupą fotela k-37. Mają, bo to jest element tego śmigłowca. Podobnie to,
że większość tutejszych ekspertów nie używa mózgu nie oznacza, że urodzili się z pustym baniakiem.
Po prostu nie chcą używać i tyle w temacie.

Ab ovo.
starykizior pisze:
Kochani, w śmigłowcach nie ma foteli do katapultowania.


WLR pisze:
Niektóre mają - np. rosyjski Kamow Ka-50


Czego nie rozumiecie Kizior?


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group