forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 sie 2018, 8:37 
A powiedz mi stanax w jaki sposób Norwegia doszła do bogactwa? Dzięki indywidualizmowi i wizjonerstwu jakiś nadludzi tam mieszkających? Czy może poprostu zgodnie z interesem publicznym, mądrze dysponują tym co dała im za darmo natura? A indywidualizm i chęć posiadania kapitalistycznych akcjonariuszy, to samo darmowe dobro,zamienia w rzekę krwi i cierpienie niewinnych.


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2018, 8:55 
polar pisze:
Ja nie neguję doświadczenia starszych pokoleń, bo na tym opiera się nasza cywilizacja, ale na przykładzie tego fo widać gołym okiem, że indywidualizm prowadzi do spięć i nieporozumień. I dodatkowo jest on sankcjonowany wiekiem. Nic dobrego z tego wyjść nie może.
A niewielu znam posiadających narzędzia, którzy postawią interes społeczny powyżej własnego.

No własnie, mniewielu ma takie narzędzia i możliwości.
Gdybym miał ciężkie miliony, fabryki czy coś równie dochodowego, napewno starałbym się ulżyć gorzej sytuowanym choćby przez płace.
Teraz natomiast w myśl socjalistyczno-komunistycznych bajań miałbym oddać jedną parę butów potrzebującego, zakładając, ze mam dwie?
To ma być ta ZMIANA?
Ta lewicowość od nowa ( nie odnowa! )
Kto za młodu nie był lewicowcem na starość zostaje raczej skurwysynem.
Ja z robotniczej rodziny pochodzę. Nikt mi nic nie dał. Nie byłem nigdy w polityce ani w żadnej organizacji oprócz harcerstwa. Nic nikomu nie jestem winien oprócz szacunku jesli ktoś sobie na niego zasługuje.
Niby czemu mam się dzielić z kimś dorobkiem życiowym ze względu na jego pęd do rewolucji, do wyzwalania mas pracowniczych spod tyranii kapitalizmu...
Polityka mnie nie interesuje, chyba tylko jako obserwatora.
W moim zyciu może się coś zmienić już tylko na gorsze.
Ale - proszę bardzo młodzi : walczcie, wywalczajcie, nieście swe sztandary wypatrujcie nowej jutrzenki, prowadźcie na barykady. Miałem już swoje barykady i skończyło się bidą z nędzą poprawie czterdziestu latach i dyktaturą socjalistyczną kaczora.
Socjalizm w Polsce był zawsze utopią. Przed II wojną był traktowany poważnie a przed pierwszą to była normalna walka na smierć i życie - o przetrwanie.
Teraz kazdy ma co do michy włożyć. Za mało, zeby dobrze żyć ale zadużo aby zdechnąć. I dobrzy panowie dzielą bedło czarne na obozy - wszak divida et impere, nieprawdaż? Prawdaż!
Proszę zatem nie zawracać mi dupy walką klasową bo przeżyłem dwa ustroje już a zaczynam nowy rozdział w dyktaturze.
Młodzi - na barykady.
Ja pierdole, nie ide!


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2018, 9:05 
Nie te czasy żeby młodzi poszli na jakieś barykady. Nie maja o co walczyć wszak dostali gówno w pozłotku i zadowoleni, że teryki musieli zadowolić się octem i pustymi półkami pykają na srajfonach jak ogłupiałe, z tępym wyrazem twarzy cyborgi.


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2018, 9:05 
ahaa, ja też pierdolę, nie idę!


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2018, 9:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Po co pytasz polar, skoro w tej sprawie myślimy podobnie. Różnice będą w użytych słowach, ale sens ten sam. Raczej zastanówmy się komu, którym lewicowym ideologom (i czy w ogóle?!) zawdzięczają miejsce, w którym teraz są.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2018, 9:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
older pisze:
Młodzi - na barykady.


Nie potrzeba krwawej rewolucji wystarczy wzorem przywołanej tu Norwegii aby raz do roku nasz urząd podatkowy opublikował w internecie listę nazwisk z informacją, ile kto zarobił, ile odprowadził podatku i jaki ma majątek.
Mnie taka transparentność odpowiada.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2018, 10:09 
To była paralela. Niech se zrobią inne barykady i szańce niekoniecznie z kostki brukowej i tramwajów jak 1905. Inne srodki są teraz oraz inne sposoby walki. Może na poczatek iść na wybory?
I naprawdę iść, mimo że jest podejrzenie, ze sfałszują szuje :)


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2018, 11:00 
Nikt nie każe nikomu nic oddawać, to retoryka rodem z wystąpień oszołoma Korwina. Strachy, mające wzmocnić pielęgnowane przez dekady demony socjalizmu.
Nie trzeba mieć fabryk i setek robotników żeby próbować.
Mój znajomy prowadzi projekt osada obywatelska.
Na początek jeździ od firmy do firmy i prosi o zbędne kontenery socjalno-mieszkalne, które później chce stawiać w miastach jako punkty zborne dla mniej zaradnych. Może jak spotka się w takim miejscu parę osób, wspólnie wymyślą coś co pozwoli im przekroczyć próg wykluczenia. Jak to mówią - w kupie siła.
To czywiście ogólny zarys. Projekt jest przygotowany bardzo merytorycznie.
Ale nie nikogo nie zamierzam przekonywać do faszystowskich pomysłów, nie każdy musi mieć w sobie pokłady empatii i czas na pewne wyrzeczenia.
Ale podobno niedacznictwo, to wymówka i lenistwo przed operatywnością. ;)


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2018, 11:09 
Bez ironii proszę. Ja na poważnie, mam w dupie utarczki słowne.
Nie mam siły na społecznikostwo, za to wychowałem swoje potomstwo w duchu pomocy i solidarnosci.
Córka już nie, ale wnuczka działa w wolontariatach, w gdańsku gotowała w moim moieszkaniu zupy dla głednych w ramach programyu Jedzenie zamiast bomb i pod neptunem rozdawała ją potrzebującym zimą co niedziela przez dwa lata zanim wyjechała na studia do Krakowa.
Ja swoimi dokonaniami nie będe się dzielił bo mi dorobi się zaraz mordę. Nie to, zebym się przejmował, ale lepiej jak ktoś dobre słowo o nas mówi a autoreklama dobra jest w TV.
Nikt, kto u mnie pracował nie poszedł nigdy do domu bez terminowo zapłaconych pieniedzy, chociaż było ciężko z uwagi na zusy srusy fiskusy.
Po prostu uważam, ze jestem uczciwy.
Utarczkami słownymi bawię się.
Co do pryncypiów uważam iż nie ma sprawiedliwosci społecznej nigdzie na swiecie.
Trzeba jednak wszystko robić aby ludzie w swoim kraju czuli się jezeli nie komfortowo - to chociaż bezpiecznie, zeby ich nie wyjebano na ulicę, aby dostawali godziwe pieniadze i zeby sobie mogli kupować drogie buty :)


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2018, 11:27 
Ale retoryka o społeczeństwie debili i nieudaczników nie pomaga, a wręcz szkodzi. Nakręca spiralę nienawiści. Dzieli społeczeństwo. Po co? Dla śmiechu? Zabawy?
Nie.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group