forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 350  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 lip 2018, 8:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... eerel.read

Cytuj:
Odkurzony peerel
To moja prywatna teza: realny socjalizm był ustrojem pod wieloma względami idealnym dla przeciętnego obywatela.


Cytuj:
22 lipca w PRL był narodowym świętem, upamiętniającym zadekretowanie nowego ustroju na terenach zajmowanych w 1944 r. przez Armię Czerwoną. W przeddzień 22 lipca oddawano do użytku, obowiązkowo przed terminem, drogi, fabryki i osiedla mieszkaniowe, a w gazetach ukazywały się komentarze podsumowujące kolejne zdobycze socjalizmu. Lud bawił się na zabawach i festynach. Zapomnieliśmy o lipcowym święcie, ale nie o tamtych czasach. Polacy coraz bardziej tęsknią za Peerelem – systematycznie wynika z badań opinii publicznej. Jednocześnie stale rośnie odsetek obywateli uważających, iż w dawnym systemie żyło im się lepiej. Ale, jak zauważają komentatorzy, nostalgia za przeszłością nie zawsze jest równoznaczna z pozytywną oceną tamtego, historycznego już okresu. W dużej mierze stanowi ona ilustrację stosunku do dzisiejszej sytuacji w kraju.

Obrazek
Może nie ze wszystkimi spostrzeżeniami autora się nie zgadzam to artykuł przeczytałem z rozrzewnieniem i nostalgią. To były jednak fajne czasy, może przaśne, ale fajne. Społeczeństwo było bardziej skonsolidowane i bardziej optymistyczne, młodzież była bardziej twórcza i mniej roszczeniowa. Ehhhhh........chyba dziś "umoczę dzióbka" na tę okoliczność. Artykuł polecam, warto przeczytać. :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lip 2018, 11:44 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
polar pisze:
I choćbyś cytował stu Heraklitów nie zmienisz tego.


Gałczyński mówił krótko:

"Mam w Efezie pańskiego Heraklita". :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lip 2018, 12:32 
Do zezowego przemawia tylko i wyłacznie Sedes z Ebonitu.
Z zawartością :)


Na górę
  
 
Post: 21 lip 2018, 12:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
canislupus pisze:
Może nie ze wszystkimi spostrzeżeniami autora się nie zgadzam to artykuł przeczytałem z rozrzewnieniem i nostalgią. To były jednak fajne czasy, może przaśne, ale fajne. Społeczeństwo było bardziej skonsolidowane i bardziej optymistyczne, młodzież była bardziej twórcza i mniej roszczeniowa. Ehhhhh........chyba dziś "umoczę dzióbka" na tę okoliczność. Artykuł polecam, warto przeczytać. :mrgreen: :mrgreen:


Otóż to. Ja też wspominam tamte czasy z nostalgią. Ale nostalgia pewnie podyktowana jest w większości wspomnieniem młodości. Wtedy inaczej odbierało się PRL. Ja miałem dwa okresy w tamtym czasie. Pierwszy wczesny młodzieńczy, kiedy byłem dumny z panującego porządku i drugi, kiedy wkroczyłem w życie dorosłe. Wtedy byłem już mniej przychylny - zbuntowany. Dziś przeżywam trzeci okres. Mogłem przecież z kultury tanich win jak Kuchciński i Terlecki wylądować w PiSie. Jednak pozostałem wierny tym ideałom, które kiedyś kultywowałem wraz z ww, dziś pisowskimi śmierdzielami.

Wtedy wśród Polaków nie było podziałów i nienawiści. Co najwyżej pewną część społeczeństwa ubrana w czerwone krawaty raziły takie cudaki jak ja.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lip 2018, 17:32 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Ten protestujący musi z in vitro:

Zatrzymany po protestach przed Sejmem trafił do szpitala.
"Bruzdy na całym ciele, kłujący ból pod żebrem"

@ObywateleRP
Dawid Winiarski został odnaleziony w szpitalu po wielu godzinach poszukiwań.
Policja_KSP odmawiała podania informacji o miejscu jego pobytu, tym samym uniemożliwiając zatrzymanemu dostęp do adwokata. Niestety jest to standardowa, bezprawna praktyka stołecznej policji.

09:20 - 21 lip 2018


To już WLR i Polar nie muszą się bić o racje, faszyzm już u nasz jest.Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lip 2018, 18:39 
A polar mówi, że nie... :) On mówi, że to druga dobra ZMIANA!!! Kurwa, nigdy się nie nauczą bez kija! :)


Na górę
  
 
Post: 21 lip 2018, 19:29 
Ależ Rosisławo, faszyzm był, jest i będzie.
Faszyzm, to nie tylko terror państwowy.
Zresztą sami faszyści jak i akademicy nie za bardzo wiedzą czym jest ten faszyzm.
Cytuj:
Faszyzm uważany jest na ogół za doktrynę skrajnie prawicową lub (przez takich politologów jak Zeev Sternhell, Hugh Seton-Watson, Eugen Weber) hybrydową, tzn. łączącą elementy lewicowe i prawicowe[3]. Sami faszyści uważali tradycyjny podział za przestarzały; twierdzili, że nie są „ani prawicą, ani lewicą”


Ja na ten przykład za faszystę pierwszego sortu uważam chuja co płaci minimalną pensję swoim pracownikom. Wykorzystujący terror na rynku pracy i silne państwo zabierające prawa prolom.
A on za chuja nie powie, że jest faszystą, on powie, że jest zaradny. Po prostu. Liberał pierdolony. A to kurewstwo naziolem śmierdzi na kilometr.
Albo drugi chuj, co robotnika uważa za gorszą rzecz niż muslima, czy innego czarnego. I spaliłby ich w komorach, bo oni nie noszą wyciągniętych swetrów i ksiąg Sokratesa pod pacha. I na Minoltach się nie znają.
To jest apogeum faszyzmu, tow. Rosisławo. Właśnie to.


Na górę
  
 
Post: 22 lip 2018, 18:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
– Dzisiaj pani Gersdorf, jak Jaruzelski, prosi o interwencję w polskie sprawy – powiedział w programie "Woronicza 17" szef gabinetu politycznego premiera. To efekt wykładu, który wygłosiła w piątek Małgorzata Gersdorf w niemieckim Karlsruhe. Skrytykowała zmiany w sądownictwie autorstwa partii rządzącej.


http://natemat.pl/244409,co-powiedzial- ... uzelskiego

Pytanie, kiedy to Jaruzelski prosił kogokolwiek "o interwencję w polskie sprawy"? Coś mi umknęło?

Z drugiej strony trzeba przyznać, że ta wypowiedź potwierdza kilka faktów. To, że Suski jest nieszkodliwym durniem i idiotą. Takim wioskowym głupkiem. Choć absolutnie nie można powiedzieć o nim, że jest kanalią jak np Macierewicz. To jest wrażliwiec.

I jest lojalny wobec szefa, który w Brukseli kilka tygodni temu zrobił z Polski poligon przestepczości, korupcji i bandytyzmu. Tu Pan Suski milczał. :lol:

Być może uznał, że jako podwładnemu nie wypada mu komentować kłamstw i obelżywych słów pryncypała Matousza. :mrgreen: Wrażliwy lojalista :D

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 wrz 2018, 10:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Solidarni z Maliniakiem. :lol: :lol: :lol:

Obrazek

Pracownicy Polskich Zakładów Lotniczych w Świdniku są zmuszeni do pracy na kolanach. Szefowie zabrali im krzesła, bo im się nie spodobały. Nie dostarczyli jednak nowych.



Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... NajCzytSST


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2018, 3:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
I niech tak zostanie na wiedcznom pamiontkę .

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 350  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group