forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 6:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 lip 2018, 10:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6452
a to otwarte niemieckie pytanie to z ktorego roku jest ? juz sama wzrokowa ocena grafiki cos mi mowi ze pytanie moze byc z przed 2004, ale moge sie mylic.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lip 2018, 22:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
IroB pisze:
a to otwarte niemieckie pytanie to z ktorego roku jest ? juz sama wzrokowa ocena grafiki cos mi mowi ze pytanie moze byc z przed 2004, ale moge sie mylic.


Owszem z przed, poglądy helmuta kohla w kwestii granicy na odrze i nysie też były z przed, http://www.spiegel.de/international/eur ... 48364.html
Tyle że wierna uczennica kohla jest jak najbardziej dzisiejsza.
Przypominając sobie co odpowiedział Szewardnadze zapytany o zjednoczenie niemiec, należy podejrzewać że ten akurat wymóg zostanie podtrzymany w razie dalszych zmian a że one nastąpią wydaje się być pewnym, pytanie kiedy i kto będzie decydował.
Konferencja 2+4 na pewno nie odbędzie się ponownie w dotychczasowym składzie.
Jedyny pewnik jest taki że w razie czego Polska będzie zignorowana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lip 2018, 13:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6452
nie wiem czy wiesz, od zjednoczenia Niemiec minelo blisko trzydzieci lat, w miedzy czasie doszlo do zjednoczenia Europy i to jednoczenie nadal trwa ........tylko dlatego ze niemieckie spoleczenstwo oddalo polowe swojego wypracowanego dochodu na kapital startowy i z tych srodkow jest to jednocznie finansowane.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lip 2018, 14:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
IroB pisze:
nie wiem czy wiesz, od zjednoczenia Niemiec minelo blisko trzydzieci lat, w miedzy czasie doszlo do zjednoczenia Europy i to jednoczenie nadal trwa ........tylko dlatego ze niemieckie spoleczenstwo oddalo polowe swojego wypracowanego dochodu na kapital startowy i z tych srodkow jest to jednocznie finansowane.


No wiem, przypomniała mi o tym Bettina Limperg, gdy poczuła się szczególnie odpowiedzialna ...... ostatnie wzięcie przez niemców odpowiedzialności za generalną gubernię skończyło się milionami trupów i grabieżą większą niż potop szwedzki.
Wzruszyłem się troską, niepomiernie.

https://twitter.com/waldemar_kowal/stat ... 3472060416


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2018, 2:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Obrazek

i cza jeszcze od wschodu dodać granicę na Bugu i bedzie Wielka PiS-landia.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 11:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Broimy się szybko i sprawnie. :D

Cytuj:
Po trzech latach analiz i negocjacji MON kończy procedurę zakupu rakiet dalekiego zasięgu o nazwie Homar. Chce kupić rakiety bez konkurencji, prosto od Amerykanów. - To kapitulacja. Kolejny kluczowy program wymyka się z rąk polskiej zbrojeniówce - mówi tvn24.pl Mariusz Cielma, redaktor naczelny miesięcznika "Nowa Technika Wojskowa". - W zamian wojsko szybciej dostanie nowy sprzęt - ocenia Andrzej Kiński, redaktor naczelny miesięcznika "Wojsko i Technika". Komunikat o takiej "decyzji Mariusza Błaszczaka" MON wydał w piątek po południu. Dotychczasowe postępowanie prowadzone od 2015 roku ma zostać zakończone. W zamian ministerstwo postanowiło "natychmiast rozpocząć negocjacje z amerykańską stroną rządową". Oznacza to zakupienie uzbrojenia w ramach procedury Foreign Military Sales, czyli wprost od rządu USA, bez konkurencji. - To metoda zakupu najbardziej korzystna dla dostawcy, czyli Amerykanów. Kupujemy sprzęt z półki. Oczekiwałem więcej - komentuje Cielma. - Rzeczywiście to oznacza początkowo mniejsze korzyści dla przemysłu, ale w zamian wojsko szybciej dostanie nowy sprzęt - dodaje Kiński.



https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 55800.html

Czy wyobraża sobie ktoś sraczkę, PiSiorów, kiedy do takiej transakcji z pominięciem przetargu chcieliby skorzystać poprzednicy czyli PO, PSL? Dziś przepis, prawo nie maja znaczenia. Amerykanie zacierają ręce bo trafili im się kolejni chętni idioci na ich buble.


I może sprawa najważniejsza. Trzy lata analiz. Kto prowadził te analizy, kiedy z wojska wypierdolono większość fachowców, większość kadry, która znała się na sprzęcie, na dowodzeniu, na strategii. Miękko to widzę.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 11:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
wa ma pisze:
Obrazek

i cza jeszcze od wschodu dodać granicę na Bugu i bedzie Wielka PiS-landia.


Nie wiem czy zna Pan ostatnie powiedzmy, "plotki" w temacie z tego co czytam to chyba nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lip 2018, 3:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Pantryglodytes pisze:
wa ma pisze:
Obrazek

i cza jeszcze od wschodu dodać granicę na Bugu i bedzie Wielka PiS-landia.


Nie wiem czy zna Pan ostatnie powiedzmy, "plotki" w temacie z tego co czytam to chyba nie.


A co PiS-landia będzie od morza do morza ?

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lip 2018, 7:54 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
To było realne za Sobieskiego pod warunkiem, że zamiast z papieżem,
trzymał by z sułtanem......... :lol:
Dziś to ja się martwię, czy mnie aby jakieś Żydy w jasyr nie wezmą w ramach zwrotu
majątków........a nie o naszą wielkomocarstwowość...... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lip 2018, 7:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
wa ma pisze:
Pantryglodytes pisze:
wa ma pisze:
Obrazek

i cza jeszcze od wschodu dodać granicę na Bugu i bedzie Wielka PiS-landia.


Nie wiem czy zna Pan ostatnie powiedzmy, "plotki" w temacie z tego co czytam to chyba nie.


A co PiS-landia będzie od morza do morza ?


Raczej Liban, istniejący o tyle o ile będzie to sąsiadom odpowiadać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group