forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 76  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 lip 2018, 22:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Abo w kiblu na PKP za wyczystkę dupy służyć. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2018, 22:42 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
ksionc pisze:
Ktoś go qrwa czyta?!


Ochujałeś...!
Tyle literek... ?!
Nawet MMM - choć z racji funkcji powinna. :lol:
On po prostu tak ma, że musi i nic nie poradzisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: polskie drogi
Post: 09 lip 2018, 12:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
ksionc pisze:
Ktoś go qrwa czyta?!

Najsz, najszanowniejszy panie ksionc, osobiście znam osoby, które moje listy czytają, ale jak jest na tym forum tego nie wiem.
Uważam jednak, że umiejętność czytania ze zrozumieniem ma przyszłość, to znaczy może wpłynąć pozytywnie na jakość naszego życia.
Proszę się nie bać i spróbować przeczytać.
Zasadniczo powyższy list dotyczy niebezpieczeństw czyhających na nas na drogach. Piszę o tym, że wypadków jest za dużo i zastanawiam się, co zrobić, by sytuację poprawić.

A pan, najszanowniejszy panie ksionc, co myśli na temat stanu bezpieczeństwa na naszych drogach?

Pozdrawiam pana najserdeczniej i życzę najlepszości. Naj, ahmadeusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: polskie drogi
Post: 09 lip 2018, 12:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
WLR pisze:
Szkoda, że to nie gazeta bo byłoby w co śledzia zawinąć.


Najsz. Najszanowniejszy panie WLR, chciałem pana pochwalić za praktyczne i pro ekologiczne podejście do życia.
Najszanowniejszy panie WLR, czy przeczytał pan, któryś z moich listów zamieszczonych na tym forum?

Pozdrawiam pana najserdeczniej i życzę najlepszości. Naj, ahmadeusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lip 2018, 12:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
stary praktyk pisze:
ksionc pisze:
Ktoś go qrwa czyta?!


Ochujałeś...!
Tyle literek... ?!
Nawet MMM - choć z racji funkcji powinna. :lol:
On po prostu tak ma, że musi i nic nie poradzisz.


Najsz. Najszanowniejszy panie stary praktyk, czyżby miał pan problemy ze zrozumieniem większej ilości literek ułożonych w zdania zawierające w sobie ukryte myśli?

Czytając pana wpisy naszła mnie myśl by napisać do najszanowniejszego pana prezydenta Andrzeja Dudy listu o wulgaryzmach. Co pan myśli o tym pomyśle?

Pozdrawiam pana najserdeczniej i życzę najlepszości. Naj, ahmadeusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2018, 21:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
Jacek Kwaśniewski 26 dzień 7 miesiąc 9 rok EY


Najsz. Najszanowniejszy panie prezydencie Andrzeju Dudo, najszanowniejsi czytelnicy tego listu, piszę kolejny list. W pierwszym liście pisałem o haniebnej ustawie dotyczącej ograniczenia handlu w niedzielę. List bez echa, co bardzo cieszy piekielnych sadystów a pana prezydenta powinno to martwić. W drugim liście pisałem o dzieciach gorszego sortu, o dzieciach skrzywdzonych przez los i ustawodawców, w tym również i przede wszystkim przez pana prezydenta. Z każdym miesiącem krzywda ta rośnie. W trzecim liście pisałem o chrześcijańskiej rachubie kłamstw, która jest obrazą dla najszanowniejszego Boga Biblii i najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) oraz przejawem wielkiej obłudy chrześcijan używających tego kalendarza. W czwartym liście pisałem o wierze, tradycji, przekonaniach. W piątym liście pisałem o pomnikach, o komunizmie i faszyzmie, który jest wielce popularny i objawia się antykomunistycznymi fobiami. W szóstym liście pisałem o złodziejach, którzy kraj rujnują. W siódmym liście pisałem o kłamcach, którzy nas okłamują. W ósmym liście pisałem o tajnych służbach, które mogą działać na niekorzyść Polek i Polaków. W dziewiątym liście pisałem o wcieleniu się pana prezydenta w rolę antychrysta. W dziesiątym liście pisałem o katastrofalnym stanie bezpieczeństwa na polskich drogach. Nadeszła pola na napisanie jedenastego listu. W międzyczasie byłem na stacji benzynowej. O alkoholu, o który można się na stacji benzynowej potykać już list napisałem. O cenach benzyny też pisałem, ale cena ta znowu wzrosła. ULT 98 ACT 5,57 zł za litr. Kiedy najszanowniejszy pan poseł Jarosław Kaczyński był w opozycji tak się na temat ceny benzyny wypowiadał:

„Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny. Ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności.”

Na wątpliwość, że obniżenie podatków nie koniecznie musi się przełożyć na obniżenie cen benzyny najszanowniejszy pan Jarosław Kaczyński tak ripostował:

„Mamy dwie wielkie firmy państwowe (Orlen i Lotos). Tu można oddziaływać.”

Najszanowniejszy pan Jarosław Kaczyński przynajmniej teoretycznie ma wielką władzę. Partia Prawo i Sprawiedliwość może bez problemu przegłosować obniżenie cen benzyny. Robi jednak coś przeciwnego. Podnosi podatki zawarte w benzynie a za pieniądze tak uzyskane planuje wpierać bogaczy dofinansowując kupno aut elektrycznych. Szczegóły tego genialnego projektu można znaleźć w poprzednim liście. Według marzeń polityków Prawa i Sprawiedliwości (to tylko nazwa partii, która chętnie stosuje niesprawiedliwość i lekceważy prawo) za 10 lat ma być milion takich samochodów:

„Za 10 lat chcielibyśmy mieć milion samochodów elektrycznych w naszych miastach. Takich samochodów, które wystarczą do tego, by zawieźć dzieci do szkoły i przedszkola, pojechać na zakupy, załatwić wszystkie sprawy, które w tej chwili załatwiamy samochodami napędzanymi paliwami - mówił podczas prezentacji planu minister energii Krzysztof Tchórzewski. (...)
- Ten program ma być kołem zamachowym polskiej gospodarki, kołem zamachowym polskiej reindustrializacji - zapowiedział Morawiecki.

Tego typu deklaracje były by dla mnie zrozumiałe, gdyby Polska była właścicielem sprawnie działającej fabryki samochodów posiadającej najnowsze technologie i samochody elektryczne w ofercie. Tak jednak nie jest i dlatego podobne deklaracje odbieram jako przejaw kalectwa umysłowego naszych demokratycznych polityków. Jednak wyjątkowym kalectwem umysłowym popisał się najszanowniejszy pan prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki, który elektryczne samochody połączył z ekologią:

„Morawiecki zapowiedział, że plan elektromobilności ma rozwiązać wiele wyzwań stojących przed polską gospodarką, takich jak wymogi klimatyczne UE i unijny plan dekarbonizacji, czyli zmniejszenia emisji CO2. - Transport odpowiada za blisko połowę całej emisji [CO2], w związku z tym my chcemy tę połowę właśnie bardzo mocno zaatakować - powiedział Morawiecki.”

Jeżeli takie tezy lansuje premier odpowiedzialny za losy naszego kraju znaczy, że coś się dzieje. Znaczy, że dzieje się coś bardzo złego. Rozumiem, że można nie wiedzieć skąd się bierze prąd. Ale jeżeli nie wie tego premier kraju, którego energetyka opiera się na węglu jest to bardzo wyraźny znak, że niewłaściwa osoba znalazła się w rządzie:

„Polska energetyka, a co za tym idzie gospodarka, uzależniona jest od węgla, który – jak zgodnie twierdzą już nie tylko ekolodzy – nie ma przyszłości. Co więcej, węgiel truje – właśnie z tego powodu Polacy – mieszkający w 36 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie – oddychają smogiem.” (…) „Strata po drodze 7 procent - tyle z wytworzonej energii ginie w czasie jej przesyłu. Powodem jest zły stan linii energetycznych oraz przestarzałe rozwiązania technologiczne. To spora strata, która realnie przekłada się na pieniądze, bo jak wynika z szacunków Biura Bezpieczeństwa Narodowego, chodzi o aż 2 mld zł rocznie. Gdyby chcieć sieć zmodernizować, w tym okablować ją pod ziemią zamiast utrzymywać kable wiszące na słupach, należałoby wyłożyć ponad 40 mld złotych.
Ale dziur jest więcej. Realne straty notowane są także na etapie produkcji - około jednej czwartej mocy wytwórczych w Polsce pochodzi z bloków starszych niż 40 lat, a 60 proc. ma więcej niż 30 lat. W przypadku bloków węglowych (tych mamy najwięcej) stare jednostki mają katastrofalną wręcz sprawność - ok. 33 proc. To znaczy, że ze 100 proc. węgla są w stanie wycisnąć jedynie 33 proc. Dla porównania jednostki gazowe pracują z ponad 60 proc. efektywnością, a najnowsze bloki węglowe, jak ten oddany ostatnio w Kozienicach przez Eneę czy budowany w Jaworznie przez Tauron oraz w Opolu przez PGE dochodzą do 46 proc.
Ubytki podczas przesyłu są również wynikiem dużego rozproszenia sieci - elektrownie są rozmieszczone nierównomiernie, a odbiorcy prądu znajdują się w dużych odległościach od nich.”

Powyższe opracowania są ogólnie dostępne a premier naszego kraju taką wiedzą powinien dysponować. Myślę, że każdy absolwent liceum ogólnokształcącego lub innej szkoły średnie powinien się orientować w takich kwestiach. W zaistniałej sytuacji rodzi się podejrzenie, że najszanowniejszy pan Mateusz Morawiecki mógł kupić maturę na bazarze, albo też skończył szkołę dzięki łapówkom. To jest jednak sprawa dla organów śledczych Istnieje też możliwość, że najszanowniejszy pan prezes rady ministrów taką wiedzą dysponuje, ale może jest miłośnikiem aut elektrycznych i z uporem maniaka będzie lansował rozwój elektromobilności, w kraju nieprzystosowanym do niej. Jaka jest prawda, tego nie wiem, ale wiem, że dzieje się coś złego. Ponad premierem powinna być ustanowiona jakaś rada nadzorcza złożona z wybitnych fachowców po to by w wypadku takich wypowiedzi zawiesić działalność premiera i rozpisać konkurs na nowego, wybitnego fachowca. Żyjemy jednak w kraju demokratycznym, a w demokratycznych krajach takie anomalie bywają powszechne. Dlatego nie ma co się dziwić, mamy przecież w Polsce chrześcijańską demokrację, która z głupoty słynie. I nie są to moje słowa, ale nauka płynąca z Biblii, gdzie jawnie napisano, że Bóg wybrał to co głupie:

1 Koryntian 1:26, 27
Widzicie bowiem, bracia, jak was powołał, że powołano niewielu mądrych na sposób cielesny, niewielu mocnych, niewielu szlachetnie urodzonych; lecz Bóg wybrał to, co głupie u świata, (…)

Podobną ocenę chrześcijańskiej demokracji znajdziemy również współcześnie. Na przykład najszanowniejszy pan Stanisław Srokowski w Gazecie Warszawskiej napisał:

„Często rządzą nami durnie, bezdenni głupcy, którzy czynią tylko szkody, a nam się wydaje, że to nasi przedstawiciele. Wybieramy prymitywnych prezydentów państwa, których się tylko wstydzimy. (...)”

Za tą moim zdaniem trafną oceną naszej rzeczywistości kryje się wielki dramat demokratów i krajów demokratycznych, ale nie to jest tematem tego listu. Najszanowniejszy panie prezydencie niedawno zostałem w Internecie zaatakowany taką reklamą:

„Na stacjach ORLEN dbamy o wszystkich podróżnych (…) Stop Cafe i O!Shop otrzymały właśnie branżowe wyróżnienie za najlepszy koncept sklepu na stacji paliw w plebiscycie MARKET ROKU.”

Również Lotos pracuje nad udoskonalenie swoich sklepów:

„DZIAŁALNOŚĆ POZAPALIWOWA – OFERTA SKLEPU I USŁUG SKLEP
Doradztwo w zakresie doboru asortymentu w oparciu o najlepsze praktyki i doświadczenia sieci (lista towarów marek własnych, lista towarów obowiązkowych, lista towarów rekomendowanych)
Swobodę w dostosowaniu oferty sklepowej do potrzeb lokalnego klienta
Projekt umeblowania sali sprzedaży oraz ekspozycji towarów w sklepie (...)”

Bardzo proszę przypomnijmy sobie słowa najszanowniejszego pana Jarosława Kaczyńskiego:

„Mamy dwie wielkie firmy państwowe (Orlen i Lotos). Tu można oddziaływać.”

Widzimy, że państwowe filmy działają wykorzystując idiotyczną ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. Wygląda na to, że mogła ona być pisana z myślą o tych podmiotach gospodarczych,. Rozbudowują one , przebudowują, udoskonalają swoje markety, które bywają większe od wielu osiedlowych sklepów. A wszystko to dzieje się pod hasłem dobrej zmiany. Bez cienia wątpliwości działalność partii rządzącej jest dobrą zmianą dla piekielnych sadystów, którzy z utęsknieniem czekają na głupców i obłudników, a deklaracje i czyny partii Prawo i Sprawiedliwość świadczą o ogromnej obłudzie. A obłuda to jeden z najcięższych grzechów. Najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) przeklął obłudników słowem biada:

Mateusza 23:27, 28
(...)Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Przypominacie bowiem pobielane groby, które z zewnątrz wprawdzie wydają się piękne, ale wewnątrz są pełne kości zmarłych oraz wszelkiej nieczystości. Tak i wy wprawdzie z zewnątrz wydajecie się ludziom prawi, ale wewnątrz jesteście pełni obłudy i bezprawia.

Ostrzegł też swoich uczniów przed obłudą:

Łukasza 12:1
(…) zaczął mówić najpierw do swych uczniów:
„Strzeżcie się zakwasu faryzeuszy, którym jest obłuda. (...)”

Więcej na temat tego co też może obłudników czekać w Piekle napisano w Koranie:

Sura 9:68; 4:140; 39:71; 78:17-30; 4:56
I obiecał Bóg obłudnym, mężczyznom i kobietom, jak i niewiernym, ogień Gehenny, gdzie będą przebywać na wieki. On im wystarczy! Przeklął ich Bóg i kara ich będzie nieustanna!
(…) Zaprawdę, Bóg zbierze obłudników i niewiernych w Gehennie, wszystkich razem!
(…) Niewierni skazani zostaną do piekła; oni tam pułkami wstępować będą. Bramy przepaści otworzą się, a ich zapytają: Czyż Prorocy pośród was nie byli? czyż wam nie opowiadali prawdziwej wiary? Myśmy słyszeli ich opowiadanie, odpowiedzą. Niewierni będą przeznaczeni na wieczny ogień. Dzień rozstrzygnięcia jest wyznaczony.
(…) Tego Dnia, kiedy zadmą w trąbę, przybędziecie grupami.
Niebo zostanie otwarte i stanie się bramami.
Góry zostaną z posad poruszone i staną się mirażem.
Zaprawdę, Gehenna jest na czatach jako miejsce powrotu dla buntowników!
Będą przebywać w niej przez wieki. Nie zakosztują w niej ani ochłody, ani napoju, a jedynie wodę wrzącą i ropę cuchnącą jako zapłatę odpowiednią.
Zaprawdę, oni się nie spodziewali, iż będą zdawali rachunek!
Uważali znaki Nasze za kłamstwo podczas gdy My wyliczyliśmy każdą rzecz, zapisując ją.
Zakosztujcie więc! My nie zwiększymy dla was niczego oprócz cierpienia!
(…) Zaprawdę, tych, którzy nie uwierzyli w Nasze znaki, będziemy palić w ogniu. I za każdym razem, kiedy się ich skóra spali, zamienimy im skóry na inne, aby zakosztowali kary. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry!

Najszanowniejszy panie prezydencie, myślę, że słowa najszanowniejszego pana posła Jarosława Kaczyńskiego o cenie benzyny, podatkach i wpływie państwa na to co się dzieje na stacjach benzynowych również tych państwowych w kontekście podatków i niedziel wolnych od handlu można uznać za wzorowy przykład obłudy. Można by je dla potomnych zapisać w książkach do etyki dla najmłodszych dzieci jako ostrzegawczy przykład jak postępować nie należy.
Współczuję panu prezydentowi, że wywodzi się pan z tak obłudnej partii i musi pan współpracować z takimi kanaliami jak najszanowniejszy pan Jarosław Kaczyński. Muszę tutaj dodać, że słowo kanalia nie jest moim wymysłem, ale słowa te wypowiedział najszanowniejszy pan Jarosław Kaczyński o swoich politycznych oponentach. Ja zacytowałem je tylko i wyłącznie w celu edukacyjnym. Najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) tak nauczał:

Mateusza 7:12 Łukasza 6:31
(...)„Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie; takie w istocie jest znaczenie Prawa i Proroków. (...)„I jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, czyńcie im tak samo..."

Zgodnie z tą tak zwaną złotą regułą najszanowniejszy pan Jarosław Kaczyński nazywając innych posłów kanaliami wyraźnie pokazał, że chce by inni ludzie też jego kanalią nazywali. Pamiętam dzieci, które tę złotą regułę sparafrazowały – kto się przezywa sam się tak nazywa.
Muszę tutaj dodać, że nikogo nie zachęcam do stosowania w życiu tej reguły, która zwłaszcza w rękach wiernych chrześcijan może być źródłem wielkiego zła. Chrześcijanie w swoim psychopatycznym, masochistyczo sadystycznym pojmowaniem życia stosując tę zasadę mogą trafić w przerażające i bolesne czeluści piekielne. Najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus szczęście umiejscawiał w lżeniu i prześladowaniu:

Mateusza 5:11; Mateusza 16:24, 25; Jana 15:20; Dzieje 5:40, 41
(...)Szczęśliwi jesteście, gdy was lżą i prześladują(...)
(...)Potem Jezus rzekł do swych uczniów: „Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie swój pal męki, i stale mnie naśladuje. Bo kto by chciał wybawić swą duszę, ten ją straci, ale kto by stracił swą duszę ze względu na mnie, ten ją znajdzie.
(...)Pamiętajcie o słowie, które wam powiedziałem: Niewolnik nie jest większy od swego pana. Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować(...)
(...)wezwawszy apostołów, wychłostali ich i rozkazali im, żeby przestali mówić z powoływaniem się na imię Jezusa, i pozwolili im odejść. Ci więc odeszli sprzed Sanhedrynu, radując się, że zostali poczytani za godnych znoszenia zniewag ze względu na jego imię.

W dzisiejszych czasach nie wszyscy chrześcijanie bywają prześladowani i może to świadczyć, że albo tracą duchową łączność z najszanowniejszym władcą Jehoszua Masziach (Jezusem Chrystusem), a może nawet tak się oddalili od nauk chrześcijańskich, że nie są już jego uczniami:

2 Tymoteusza 3:12; Łukasza 14:27
(...)Doprawdy, wszyscy, którzy pragną żyć w zbożnym oddaniu w łączności (!) z Chrystusem Jezusem, będą też prześladowani.  (...)Kto nie nosi swego pala męki i nie idzie za mną, ten nie może być moim uczniem.

Buszując w internecie natrafiłem na ciekawe doniesienie opisujące uroczystość chrześcijańską:

„Duński filmowiec dał się przybić do krzyża. Fantastyczne uczucie
Wierni w północnych Filipinach od lat rozpoczynają obchody Wielkanocy, przybijając się do krzyża, żeby w ten sposób upamiętnić dzień, w którym został ukrzyżowany Jezus Chrystus. Spektakularne, choć krwawe wydarzenie oglądały w Wielki Piątek tysiące mieszkańców i turystów z różnych stron świata. Jednym z nich był duński producent filmowy. - Fantastyczne uczucie - powiedział po wszystkim.”

To chrześcijańskie umiłowanie cierpienia najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) połączył z szukaniem szczęścia w biedzie, głodzie oraz płaczu:

Łukasza 6:20, 21
(...)Szczęśliwi jesteście wy, biedni(...)
(...)Szczęśliwi jesteście wy, którzy teraz głodujecie(...)
(...)Szczęśliwi jesteście wy, którzy teraz płaczecie, gdyż będziecie się śmiać.

Natomiast ludzi bogatych, sytych, radosnych najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) przeklął zapowiadając im nieszczęście:

Łukasza 6:24, 25
(...)Natomiast biada wam, bogacze, gdyż w pełni odbieracie swe pocieszenie. „Biada wam, którzy teraz jesteście nasyceni, gdyż będziecie głodować. „Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, gdyż pogrążycie się w żałości i będziecie płakać.

Myślę, że powyższy cytat i wersety pozwalają lepiej zrozumieć jak niebezpieczna może był złota reguła w rękach chrześcijan:

Mateusza 7:12 Łukasza 6:31
(...)„Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie; takie w istocie jest znaczenie Prawa i Proroków. (...)„I jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, czyńcie im tak samo..."

Trzeba tu koniecznie dodać, że ta osobliwa złota reguła nie była wymysłem najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa). Podobne reguły były znane i propagowane w czasach przed chrześcijańskich i bywają powtarzane przez różne szanowane i cenione autorytety wschodu i zachodu:

Budda:
„Nie traktuj innych w sposób, jaki wobec siebie uznałbyś za bolesny.”
Konfucjusz:
„Nie czyń innym tego, czego byś nie chciał, by czyniono tobie.”
Mahabharata:
„Oto najwyższa powinność: nie czyń innym tego, co wywołałoby ból, gdyby było czynione tobie.”
Baha’u’llah:
„Nie obarczaj żadnej duszy tym, czym nie chciałbyś, aby ciebie obarczano, i nie pragnij dla kogokolwiek rzeczy, jakich nie pragnąłbyś dla siebie.”
Mahawira, Sutrakrytanga:
„Każdy powinien tak traktować wszystkie istoty na świecie, jak sam chciałby być traktowany.”
Shayast-na-Shajast:
„Nie czyń drugiemu czegokolwiek, co jest krzywdzące dla ciebie.”
Tales z Miletu:
„Nie czyńmy tego, co ganimy u innych”.
Pittakos z Mityleny:
„Nie czyńmy tego, co nas gniewa u innych”.
Hilel:
„Nie rób bliźniemu swemu, co tobie nie miłe. Oto cała Tora. Reszta to jedynie komentarz. Idź i ucz się.”'

Bardzo proszę zwróćmy uwagę, że te dwie tak zwane złote reguły teoretycznie regulują wszystko to co człowiek powinien robić i czego nie czynić innym ludziom. Bardzo proszę przypomnijmy je sobie i zastanówmy się nad nimi jeszcze raz:

Mateusza 7:12
(...)„Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie; takie w istocie jest znaczenie Prawa i Proroków.

Hilel:
„Nie rób bliźniemu swemu, co tobie nie miłe. Oto cała Tora. Reszta to jedynie komentarz. Idź i ucz się.”'

Słowo złoto składa się z dwóch sylab.
Zło i to.
Jeżeli zamienimy je kolejnością to okazuje się, że złoto, to zło.
Tak też oceniam te powyższe złote reguły.
Zastanawiając się nad nimi zauważyłem, że wszystkie je cechuje skrajny egoizm, stawiający odbiorcę tych reguł w centrum wszechświata. Ty decydujesz o tym co czynić lub nie czynić innym. Liczy się twoje widzimisię a nie drugi człowiek.
Mniej więcej w czasach najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) rzymski poeta i filozof, najszanowniejszy pan Seneka Młodszy nauczał:

„Co zrobisz drugiemu, oczekuj od niego tego samego”

Zwrócił on uwagę na fakt, że nasza akcja może liczyć się z reakcją. Nawiązuje ta myśl do biblijnego prawa - oko za oko:

Wyjścia 21:23-25
(...)Ale jeśli nastąpi wypadek śmiertelny, to masz dać duszę za duszę, oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę, oparzenie za oparzenie, ranę za ranę, cios za cios.

Ta myśl, daje do myślenia, ale może być również źle zrozumiana przez ludzi nierozumnych. Człowiek z zamiłowaniem do boksu, będzie bił innych z nadzieją, że wywiąże się bójka.
Po przemyśleniu tematu wypracowałem swoją zwykła regułę, co też człowiek powinien innym ludziom czynić i czego im nie czynić:

Nie czyń drugiemu absolutnie nic co może mu zaszkodzić.
Czyń drugiemu tylko to co dla niego jest najlepsze.

Muszę tutaj dodać, że to czynienie najlepszego komuś drugiemu wymaga wnikliwej wiedzy o drugim człowieku. To co dla nas może być najlepsze drugiego człowieka może zabić. Jeżeli jesteśmy chorzy na jakąś chorobę i jakieś przepisane przez specjalistę lekarstwo nas uzdrawia nie koniecznie lekarstwo to może być zdrowe dla drugiego człowieka chorego dokładnie na tę samą chorobę. Ktoś może być uczulony na jakieś lekarstwo i nawet lekarz specjalista może niechcący kogoś takiego zabić.

Najszanowniejszy panie prezydencie, a co pan myśli o tych regułach?
Ma to sens co napisałem?

Najszanowniejszy panie prezydencie myślę, że nadeszła stosowna pora na zakończenie tego listu.
Zasadniczym tematem tego listu była obłuda inaczej tez zwana hipokryzją lub dwulicowością.
Według mojej oceny jst to bezsprzecznie zła cecha, która ludzi ją przejawiających może zaprowadzić wprost w czeluści piekła.
Zastanawiając się nad obłudą zauważyłem też wielki dramat chrześcijan.
Z jednej strony potępiają ono obłudę, z drugiej zaś strony by być chrześcijaninem trzeba być obłudnikiem.
Bardzo proszę zastanówmy się nad jednym z najbardziej szanowanych chrześcijańskich autorytetów, najszanowniejszym panem apostołem Pawłem. W Biblii chwali się on swoją obłudną postawą i tym, że dzięki jego kłamstwom prawda Boga bardziej ujawniła się ku jego chwale:

1 Koryntian 9:19-22; Rzymian 3:7
Chociaż bowiem jestem wolny wobec wszystkich osób, uczyniłem siebie niewolnikiem wszystkich, aby jak najwięcej osób pozyskać. I tak dla Żydów stałem się jakby Żydem, aby pozyskać Żydów; dla tych pod prawem stałem się, jakbym był pod prawem — chociaż sam nie jestem pod prawem — aby pozyskać tych pod prawem. Dla tych bez prawa stałem się, jakbym był bez prawa — chociaż względem Boga nie jestem bez prawa, lecz podlegam prawu względem Chrystusa — aby pozyskać tych bez prawa. Dla słabych stałem się słaby, aby pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla ludzi wszelkiego pokroju, aby tak czy inaczej niektórych wybawić.
(...)Ale jeśli wskutek mego kłamstwa prawda Boga bardziej się uwydatniła ku Jego chwale(...).

Najszanowniejszy pan apostoł Paweł nie tylko chwalił się swoją obłudą i kłamstwami, ale zachęcał również chrześcijan by stali się jego naśladowcami:

1 Koryntian 4:15, 16
Choćbyście bowiem mieli dziesięć tysięcy wychowawców w Chrystusie, na pewno nie macie wielu ojców; bo w Chrystusie Jezusie ja zostałem waszym ojcem przez dobrą nowinę. Toteż upraszam was, stańcie się moimi naśladowcami.

Największym jednak przykładem chrześcijańskiej obłudy jest sam najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus), który zwodził tłumy na wielką skalę w nauczaniu posługując się przykładami mającymi tajemne znaczenie. Celem tego gigantycznego zwodzenia było to, by tłumy nie dostąpiły przebaczenia:

Mateusza 13:34; Marka 4:34; Łukasza 8:10; Marka 4:10-12
(...)Wszystko to Jezus mówił do tłumów w przykładach. Doprawdy, bez użycia przykładu niczego do nich nie mówił (...)Doprawdy, bez użycia przykładu niczego do nich nie mówił, ale na osobności wszystko swym uczniom wyjaśniał. (...)On zaś rzekł: „Wam dano zrozumieć święte tajemnice królestwa Bożego, ale dla pozostałych jest to w przykładach, żeby patrząc, patrzyli na próżno, i słuchając, nie pojęli znaczenia. (...)A gdy został sam, ci wokół niego wraz z dwunastoma zaczęli go pytać o te przykłady. I przemówił do nich: „Wam dano świętą tajemnicę królestwa Bożego, ale dla tych na zewnątrz wszystko dzieje się w przykładach, żeby patrząc, patrzyli, a jednak nie widzieli, i słuchając, słyszeli, a jednak nie pojęli sensu ani w ogóle nie zawrócili i nie dostąpili przebaczenia”.

Analizując Biblię można dojść do wniosku, że że najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) to zło wcielone, którego głównym celem działalności było uniemożliwienie dostąpienia przebaczenia. Podobnie muszą postępować chrześcijanie, którzy chcą być jego naśladowcami:

Mateusza 16:24; 1 Piotra 2:21
(...)Potem Jezus rzekł do swych uczniów:
„Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie swój pal męki, i stale mnie naśladuje. (...)Właśnie do tego biegu zostaliście powołani, gdyż i Chrystus cierpiał za was, pozostawiając wam wzór, abyście podążali dokładnie jego śladami.

Moim zdaniem sytuacja obłudników w tym również wszystkich wiernych swojej religii chrześcijan jest katastrofalnie dramatyczna. Podobnie oceniał swoje życie najszanowniejszy pan apostoł Paweł.

Rzymian 7:24
(...)Nieszczęsny ja człowiek! Któż mnie wyratuje z ciała podlegającego tej śmierci?

Najszanowniejszy panie prezydencie, by zmienić coś w tej złej materii postanowiłem napisać ten list. Mam też radę dla pana prezydenta i innych ustawodawców.
Skoro obłuda jest złem to powinna być karalna.
Człowiek przyłapany na obłudzie powinien płacić wysokie kary, a politycy i urzędnicy państwowi powinni być usuwani z pełnionych funkcji.
Myślę, że takie prawo poprawiło by jakość naszego życia.

Najszanowniejszy panie prezydencie, a co pan myśli o takim prawie?

Najszanowniejszy pan papież Franciszek naucza:

„Wielu twierdzi: ‘Jestem gorliwym katolikiem, chodzę do kościoła’, ale niektórzy z nich powinni raczej mówić: ‘Moje życie nie jest chrześcijańskie. Nie płacę podwładnym godnych pensji, wykorzystuję ludzi, robię nieuczciwe interesy, piorę brudne pieniądze, prowadzę podwójne życie - Jakże często wszyscy słyszymy w swoim otoczeniu, jak ludzi mówią: ‘Lepiej być ateistą, niż takim katolikiem’ (…) Trzeba się wiele modlić, aby nie dać się zarazić „wirusem” obłudy, tą faryzejską postawą, która – pozostając w cieniu – uwodzi kłamstwem.”

Moim daniem bardzo mądre słowa, które powinny wszystkich ludzi pobudzić do działania.
Ja, by przeciwdziałać obłudzie napisałem ten list. Postanowiłem się też pomodlić w tej intencji do najlepszego, spośród wszystkich najlepszych, najbardziej Dobrych Bogów, Boga:

Najszanowniejszy, najlepszy spośród wszystkich najlepszych, najbardziej Dobrych Bogów czy mogę prosić o to byś dopomógł panu prezydentowi i wszystkim politykom oraz wszelkim innym istotom prowadzić doskonałe życie bez obłudy?
Jeżeli mogę, to proszę o to – błagam – najbardziej jak tylko można.

Z wyrazami największego szacunku i życzeniami najlepszości jacek ahmadeusz szatan kwaśniewski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2018, 21:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
A kiedy list do dżizasa?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2018, 21:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Pisał, ale dżizas go olał.
Teraz pisze do dudusia. Ten go osra :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: list do Jezusa
Post: 11 lip 2018, 8:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
ksionc pisze:
A kiedy list do dżizasa?

Najsz. Najszanowniejszy panie ksionc, nie wiem kogo pan ma na myśli?
Jeżeli Jezusa żyjącego w Polsce, najszanowniejszego pana Romualda Stańtkiewicza:
https://www.youtube.com/user/romualdjch
to takie listy pisałem, ale nie były to listy otwarte.

Bardzo proszę powróćmy myślami do zasadniczej treści ostatniego listu zamieszczonego na tym Forum poświęconego obłudzie i złotej regule.

Czytał go pan?
Zna pan tak zwaną złotą regułę?

Najszanowniejszy władca Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) nauczał:

Mateusza 7:12
(...)„Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie; takie w istocie jest znaczenie Prawa i Proroków.

Co pan myśli o tej myśli?

Pozdrawiam pana najserdeczniej i życzę najlepszości. Naj, ahmadeusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: list do Jezusa
Post: 11 lip 2018, 8:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
stanax pisze:
Pisał, ale dżizas go olał.
Teraz pisze do dudusia. Ten go osra :lol:


Najsz. Najszanowniejszy panie stanax, skąd ma pan takie informacje? Jest pan prorokiem?

Powróćmy proszę myślami do listu poświęconego tak zwanej złotej regule i obłudzie.
Czytał pan ten list?
Słyszał pan może o złotej regule?

Pozdrawiam pana najserdeczniej i życzę najlepszości. Naj, ahmadeusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 76  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group