forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371 ... 530  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 cze 2018, 14:29 
Ile ci taka mrówka zje, chujozo?!!!
Liczykrupy!


Na górę
  
 
Post: 13 cze 2018, 14:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Zobacz Pan Panie Older, człowiek z wdzięcznością leci, radzi a tu się nie podoba. Ja wiem, że z tą szczelbą to pomysł zbyt skomplikowany, a może tego mrówkojada zatrudnić też, bo taki mrówkojad w lato zajęty jest bardzo.

Dałem linki na przepisy, to jeszcze się nie podoba. I stary dowcip z Olbrychskim i Panem Tadeuszem. To jest jeszcze starsze niż mineta.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2018, 16:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
A może wykorzystać mrówkolwa?Ich jakby więcej, niż mrówkojadów jest :
https://youtu.be/CGqUWe7oPQg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2018, 16:33 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Jerzuś nie bierze pod uwagę prostego rozwiązania.
Przecież Kuchciński zajmuje się odszczurzaniem, pewnie odmrówczaniem też.
Posadzić murszałka na ścieżce mrówczej i będzie sobie dziubał całe wakacje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2018, 16:40 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ty Rosia nie ocipiałaś aby....?! :o
Kuchciński w Twoim/ moim a nawet u Jerzusia - domu...?!
To już wolę te mrówki.
One przynajmniej uczciwe są......... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2018, 18:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Killashandra Ree pisze:
A może wykorzystać mrówkolwa?Ich jakby więcej, niż mrówkojadów jest :
https://youtu.be/CGqUWe7oPQg


I pewnie ten pomysł też mu się nie spodoba. Chociaż jak mrówkolew to piasku ładnego z plaży potrzeba.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2018, 20:13 
Napiszę coś teraz. Staram się omijać na fejsie takie wątki, które traktują o o okrucieństwie wobec zwierzaków. Świata nie zmienię, cierpię, biorę te kocie niebogi, sterylka 250 zł, kastracja 150, szczepienia, wyżywienie, żwirek, Stary potem mówi, sorry nie pojedziemy na wczasy. Wydałaś 4 tysie na koty, faktycznie wydałam.. tu sierść, tu łapki odbite po szafkach, stołach, bo akurat błoto na dworze. Biegam jak ten głupek ze ścierką i sprzątam. Chora jestem bo Maciej już 17 dni nie wraca..Czuję, że już nie wróci.
Wywaliłam więc z fejsa wszystkie takie organizacje.. a tu zaś znajoma udostępniła posta. Jakiś przygłup, czy tam przygłupia, uwiązali psa u drzewa przy trasie, psina miała owiniety taśmą pyszczek, i łapki. Ktoś to to nieszczęście odnalazł i zrobił zdjęcie.. I ja, kurwa, to zdjęcie musiałam zobaczyć. Serce mi pękło, serio, tak mnie coś w klacie zabolało, że opisać się nie da, I teraz smutek, żal. Oczy tej psiny, ta mina..tego nie da się opowiedzieć. Jest mi tak strasznie przykro, tak strasznie żal, tak strasznie wstyd.. Patrzę na tego mojego kundla, jego zakochane oczy i zastanawiam się, co jest grane..Co się z nami, ludźmi porobiło... Co się stało, z homo sapiens...


Na górę
  
 
Post: 13 cze 2018, 22:07 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Co się miało stać...?! Nic.
Człowiek zawsze taki był. Z małymi wyjątkami.
Dlatego zawsze twierdzę, że mam większe zaufanie do zwierzęcia niźli do osobników własnej rasy.
Co mi, - oczywiście, - przyjaciół nie przysparza....... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 cze 2018, 12:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
http://natemat.pl/240311,ranna-sarne-do ... eterynarza

Cytuj:
Próbowała uratować życie sarnie potrąconej przez samochód. Przegrała z bezdusznością przepisów i policji

Ranny kozioł został zastrzelony na miejscu wypadku. Funkcjonariusze nie poczekali na przybycie lekarza weterynarii.
Ranny kozioł został zastrzelony na miejscu wypadku. Funkcjonariusze nie poczekali na przybycie lekarza weterynarii.
Ta historia pewnie mogłaby się zdarzyć każdemu, kto choć raz przejeżdżał w nocy drogą przez las. Pani Judyta Baudelaire była świadkiem, jak potrącona przez samochód sarna walczyła o życie próbując zejść z jezdni. Ona sama włączyła się do tej walki, próbując uratować zwierzę przed odstrzeleniem. Niestety, obie przegrały.



Pani Judyta Baudelaire opisała na Facebooku zdarzenie, jakich pewnie wiele w całej Polsce. Przy drodze leżała ranna sarna, potrącona przez samochód. Miała złamaną nogę, ale walczyła o życie. Pani Justyna postanowiła jej pomóc.

Pierwszy na drodze zobaczył zwierzę partner pani Justyny, gdy po pracy jechał spotkać się ze swoją wybranką i kilkorgiem znajomych. Sarna, a właściwie koziołek, bo tak nazywa się samiec tych pięknych zwierząt. leżał na drodze. Nie mógł wstać, miał złamaną nogę. Próbował za to odczołgać się z jezdni. Nieznana kobieta, która także była świadkiem całego zdarzenia, zrobiła kilka zdjęć, zadzwoniła na numer alarmowy policji i pojechała dalej. Partner pani Judyty pozostał na miejscu, a ona sama, powiadomiona o wszystkim telefonicznie, rozpoczęła walkę o życie zwierzęcia. Walkę, która trwała niemal dwie godziny.

Procedury są takie, że policjanci przybyli na miejsce powinni powiadomić dyżurnego lekarza weterynarii. Ten powinien możliwie jak najszybciej przyjechać na miejsce i podjąć decyzję, czy zwierzę można leczyć, czy trzeba je uśpić. W sytuacji, gdy ani lekarz, ani łowczy z PZŁ z takich czy innych powodów nie mogą przyjechać szybko na miejsce, a zwierzę kona w męczarniach, policjanci mogą podjąć decyzję o zastrzeleniu go i skróceniu jego męczarni.

Wołanie o pomoc
– W tym przypadku tak nie było – twierdzi Judyta Baudelaire w rozmowie z naTemat. – Kozioł nie mógł oczywiście biegać w podskokach, ale nie był poważnie zraniony, a już z pewnością nie konał. Miał dość sił, żeby rzucać się i wierzgać nogami, gdy mój chłopak próbował do niego podejść – wyjawia pani Judyta. W tym czasie przyjechało dwóch policjantów z Giżycka. Zaproponowali, żeby partner Judyty pojechał do domu, a oni zajmą się koziołkiem.

Judyta pełna złych przeczuć zadzwoniła do dyżurnego policjanta w Giżycku. – Powiedział mi, że dyżurny lekarz weterynarii odmawia przyjazdu na miejsce wypadku, więc zwierzę trzeba będzie po prostu dobić. Próbowałam go przekonać, że w takiej sytuacji trzeba wezwać kogoś z Polskiego Związku Łowieckiego albo zadzwonić po innego lekarza. Mój chłopak sam chciał zapakować kozła do samochodu i zawieźć do jakiejś lecznicy, ale to było trudne z dwóch powodów. Po pierwsze na kanapie były dwa duże psy, po drugie kozioł rzucał się i nie dawał do siebie podejść – opowiada pani Judyta.

W końcu jednak dostała od swojego rozmówcy numer telefonu do dyżurnego lekarza weterynarii. – Zadzwoniłam. Dowiedziałam się, że lekarz ma podpisaną umowę z kilkoma gminami, ale akurat nie z tą, w której doszło do wypadku, a z jego doświadczenia wynika, że może nie dostać zwrotu kosztów i leczenia. Długo z nim rozmawiałam, chyba z kwadrans. W końcu lekarz zgodził się przyjechać – mówi. W poczuciu szczęścia zadzwoniła jeszcze raz do dyżurnego policji w Giżycku.




W tym czasie na leśnej drodze funkcjonariusze nakazali partnerowi pani Judyty przeparkowanie samochodu, twierdząc, że auto stojące w tym miejscu stwarza niepotrzebne ryzyko dla innych użytkowników dróg. Mężczyzna wsiadł do pojazdu i po przejechaniu około 400 m ponownie zaparkował. Była ciemna noc, nie widział więc, co się dzieje z koziołkiem, ale chciał pozostać w pobliżu, gdyby jeszcze mógł być potrzebny. – On bardzo chciał uratować to zwierzę – zaznacza pani Judyta.

Nawet nie poczekali
Gdy Judyta Baudelaire po raz drugi zadzwoniła do Giżycka, dowiedziała się, że wydano już polecenie użycia broni w miejscu publicznym i sarna została dobita. – Nie czekał na finał mojej rozmowy z weterynarzem. To dlatego mojemu chłopakowi kazali przestawić samochód, żeby nie używano broni w obecności świadków. Popłakałam się, poprzeklinałam i finisz – żali się kobieta.

– Jak sarna ma połamane nogi, to nadaje się w zasadzie tylko do tego, żeby ją dostrzelić. Nawet jeśli udałoby się ją wyleczyć i postawić na te nogi, to będzie kaleką do końca życia i łatwo może się stać ofiarą byle wiejskiego kundla – twierdzi Antoni Sierpiński, myśliwy z wieloletnim stażem. W swojej karierze był już kilkukrotnie wzywany do wypadku z udziałem dzikich zwierząt. – Raz nie dobiłem, gdy okazało się, że dla rannego daniela znajdzie się miejsce w pobliskim azylu dla dzikich zwierząt – dodaje Sierpiński. Tę opinię potwierdza lekarz weterynarii Justyna Woźnicka. – Raczej nigdy nie powróciłaby do pełnej sprawności. Dałoby się te nogi poskładać, kości mogą się zrosnąć, ale właściwie nie ma szans, żeby mogła znów swobodnie biegać po lesie – twierdzi.

Ale to jeszcze nie koniec historii. Pani Judyta wraz z przyjaciółką postanowić drążyć temat i dowiedzieć się, kto odpowiada za całą tę sytuację. W odpowiedzi dostały od komendanta policji w Giżycku pismo, z którego wynika, że zwierzę zostało potrącone przez samochód, a potem przynajmniej jeszcze raz przejechane, gdy już leżało na jezdni.

– Zwierzę w ocenie funkcjonariuszy bardzo cierpiało z powodu licznych obrażeń i straciło dużo krwi. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, podjęli jedynie słuszną decyzję – przekonuje oficer prasowy giżyckiej komendy policji. – Nic z tego, co twierdzi rzecznik, się nie zgadza. Przede wszystkim nie było wielkiej plamy krwi, po drugie zwierzę nie zostało przejechane dwa razy, bo wtedy nie leżałoby tak, jak widać na zdjęciu – przekonuje pani Judyta.

Przepisy sobie, a życie sobie
Choć w okresie letnim wypadki z udziałem dzikich zwierząt zdarzają się stosunkowo często, wielu kierowców nie wie, jak się zachować. Przede wszystkim nie chcą lub nie potrafią udzielić zwierzęciu pierwszej pomocy. Jeśli samochód po potrąceniu sarny czy zająca wciąż nadaje się do ruchu zwyczajnie odjeżdżają pozostawiając zwierzę przy drodze.

Tymczasem jeżeli kierowca nie zawiadomi odpowiednich służb, naraża się na karę aresztu lub grzywny, która może wynieść nawet 5 tysięcy złotych. To nie koniec, bo jeśli sprawa trafi do sądu, może zostać orzeczona nawiązka w wysokości do tysiąca złotych na cel związany z ochroną zwierząt.

Decyzję o uśmierceniu zwierzęcia może podjąć lekarz weterynarii, członek PZŁ, inspektor organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, funkcjonariusz Policji, straży miejskiej lub gminnej, funkcjonariusz Straży Granicznej, pracownik Służby Leśnej lub Służby Parków Narodowych, strażnik Państwowej Straży Łowieckiej, strażnik łowiecki lub strażnik Państwowej Straży Rybackiej.

Policjanci po przybyciu na miejsce organizują pomoc dla rannego zwierzęcia lub po kontakcie z lekarzem dyżurnym mogą skrócić męczarnie sarny czy dzika. Przy okazji sporządzą notatkę, która dla kierowcy będzie podstawą do ubiegania się o odszkodowanie. O ile zając czy żmija nie wyrządzą w samochodzie większych szkód, to uderzenie w sarnę z prędkością powyżej 80 km na godzinę z pewnością zakończy się kosztownymi naprawami blacharskimi. W przypadku większych zwierząt jak dzik czy łoś zderzenie jest bardzo niebezpieczne, może skończyć się nie tylko kasacją auta, ale i poważnymi obrażeniami pasażerów.

Jeśli nie posiadamy ubezpieczenia autocasco, to możemy ubiegać się o odszkodowanie od zarządców dróg, ale tylko wtedy, gdy droga nie była oznaczona znakiem "uwaga na zwierzęta leśne". Jeśli był taki znak, a my nie mieliśmy wykupionego ubezpieczenia autocasco, wszelkie naprawy trzeba niestety pokryć z własnej kieszeni. Gdyby do potrącenia zwierzęcia doszło w czasie polowania, możemy domagać się odszkodowania od zarządcy lokalnego koła łowieckiego.


Przerażająca bezduszność i głupota ludzi na służbie, która może zdarzyć się jedynie tu nad Wisłą. Okazuje się, że w Polsce nie działają żadne procedury. Przepisy leżą sobie gdzieś w kącie a życie toczy się sobie samo. Cierpią tylko niewinne niczemu stworzenia. Bo dla durnego kulsona czy innego Janusza cóż warte jest życie sarenki.

A temu co potracił to zwierze i nie udzielił pomocy to bym jaja wyciął.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 cze 2018, 13:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Jecie jeszcze cytryny?
Czy wiecie że tworzą one węglowy szlak?
Kapustę kiszoną do herbaty dodawajcie-ekogłupki.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371 ... 530  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group