forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1033, 1034, 1035, 1036, 1037, 1038, 1039 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 cze 2018, 23:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
ladaco pisze:
niejakiego dudy w pizzerii nie widziałeś?
tu sie gotuje i prosze nie wkurwiać tego szakala Arenda..



a lizał mu pies facjatę ( andzejowi )i wam tysz ;P ))

Ja tam we sobotę testowałem przydatność kulinarną mnidlonki wieprzowo drobiowej z ąhą (takiej zwykłej w bloczku ociągniętej we folijkę).

Przesmażona z cezbulą i czosnkiem na smalcu ze skwarką z lokalnego ( dla miejsca popasu) Lewiatanie, potem połączona z kaszą gryczaną i puchą fasolki w pomidorach okazała się zajebista ponad wszelkie przypuszczenia

PS filmiku nie będzie bośmy kamery zapomnieli :oops:

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2018, 20:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Arend pisze:
ladaco pisze:
niejakiego dudy w pizzerii nie widziałeś?
tu sie gotuje i prosze nie wkurwiać tego szakala Arenda..



a lizał mu pies facjatę ( andzejowi )i wam tysz ;P ))

Ja tam we sobotę testowałem przydatność kulinarną mnidlonki wieprzowo drobiowej z ąhą (takiej zwykłej w bloczku ociągniętej we folijkę).

Przesmażona z cezbulą i czosnkiem na smalcu ze skwarką z lokalnego ( dla miejsca popasu) Lewiatanie, potem połączona z kaszą gryczaną i puchą fasolki w pomidorach okazała się zajebista ponad wszelkie przypuszczenia

PS filmiku nie będzie bośmy kamery zapomnieli :oops:


Mnie ostatnio dobrze wchodzi golonka świniowa, peklowana bez kości z makro. Są takie w woreczkach po 8/12 szt.
Wciska się to do słoika daje do tego łyżkę kaszy pęczak albo lepiej półtorej do tego czosnek pieprz itp. solić nie trzeba, żadnej wody / zalewy proste jak p.... 15 minut roboty. Zakrętkę i do tyndalizacji.
Można podgrzewać w celu spożycia można i nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2018, 13:54 
Przesoliłam zupę i mizerię. Jak będzie z kurczakiem, nie wiem, bo jeszcze w piecu.


Na górę
  
 
Post: 13 cze 2018, 14:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Do zupy dolać wody, na nowo, dowalić pyrów jak z pyramy, dodać przypraw, oczywiście bez soli, zaklepać śmietankom jak się zaklepuje. Albo przed zakończeniem gotowania włożyć jednego dużego obranego zimniaka ( pyrę) i gotować. Potem wyjąć. Do mizerii dodać ogórka, śmietanki, czy tam jogurtu. Najwyżej będzie więcej.

Dziś daję dobre rady. Jestem wujek dobra rada. Cieślańskiemu na kotach też dałem rady odnośnie mrówek w chacie, to mu się nie podobały. Zapamiętam mu to. :x

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2018, 14:40 
Pomidorówka z pyrami jakoś mi się nie komponuje, szczególnie że jest już z ryżem. Nawaliłam naci, trochę stłumiła.


Na górę
  
 
Post: 13 cze 2018, 14:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Pomidorówka? To pyrki nie. Dodałbym trochę przecieru, dolał wody, dodałbym ryżu ugotowanego, ryż zagęszcza pięknie, śmietany, zielska i po sprawie. Idzie uratować. Jak mówiłem - najwyżej będzie więcej. Rodzinka zapyta - mama a co dziś tyle zupy nagotowałaś czyżbyśmy się gości na obiedzie spodziewali? A ty odpowiesz - jutro będzie to samo. :D Masz dzień wolny Aga! :D Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło. :D Ja na ten przykład pomidorowe mogę trzy dni pod rząd wpierniczać. Tylko wolę z kluseczkami. :D

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2018, 14:55 
Ile można wpierdalać pomidorówke? Trzy dni? Nie!!!


Na górę
  
 
Post: 13 cze 2018, 16:03 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Wy się older robicie bezczelni.
Z Francji do Bugarii, z Bugarii do Grecji, z Grecji do Ojcowa, z Ojcowa dokądś tam.
Gyros sryros.
Retsina, pffff.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2018, 16:18 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Hornet pisze:
Ja zrobiłem bazyliowe pesto neapolitano, dobre jest i na słoność i pikantne ale nie wkleję bo wygląda mniej więcej tak:
http://2.bp.blogspot.com/-8BqYL3NO37Y/U ... 3e9a4.jpeg


Już po samej nazwie podejrzewałem, że tak właśnie będzie toto wyglądało........ :roll:
Już Ty lepiej wklejaj to co wędzisz.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2018, 16:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
older pisze:
Ile można wpierdalać pomidorówke? Trzy dni? Nie!!!


Pomidorówkę ( o ile dobra) można jeść dopóki jest :mrgreen:

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1033, 1034, 1035, 1036, 1037, 1038, 1039 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group