forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 14:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 553, 554, 555, 556, 557, 558, 559 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 cze 2018, 19:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
AGAFIA pisze:
stary praktyk pisze:
No to sporo już dowiedzieliśmy się na temat fok w Bałtyku.
To teraz organizuję referendum:
Poproszę wpisywać, kto jest za odstrzałem a kto przeciw.
Ja osobiście bym ograniczył liczebność tych drapieżników.
Ponieważ zachwialiśmy równowagę w przyrodzie, musimy jakoś reagować by całości szlag nie trafił.
Nadmierne odłowy, zanieczyszczenie rzek i tarlisk w górze Wisły i Odry oraz intensywne kłusownictwo na rzekach bezpośrednio wpadających do Bałtyku spowodowały, że naturalne odrodzenie się stada Łososia oraz Troci Wędrownej jest niemożliwe.
Musimy zdecydować: priorytetem jest rybołówstwo czy zachowanie nadmiernego stada fok w obrębie naszej części Bałtyku.
Decyzja nie jest prosta ani łatwa. Jednak nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.
Ja, jak już pisałem, jestem za ograniczeniem liczebności fok. Oczywiście w sposób możliwie jak najbardziej humanitarny.
Jeśli bowiem nie podejmiemy jakiegoś działania, niedługo w Bałtyku nie będzie ryb w ogóle.

Serio? I to foki są winne? Aż się we mnie zagotowało...
Nie, to ludzie są winni, ekspansywna gospodarka , bez zachowania rozsądku. To trwa lata, w sieci łapane jest wszystko, co oczka sieci wyhamują, młode osobniki, w trakcie rozrodu, wszystko. Mieszkałam na wyspie kupę lat i widziałam te zbiorowe kurewsto. Rybak to nie wędkarz na jeziorze, czy rzece, tu ci straż nie wejdzie i nie sprawdzi. Gnoje łowią komercyjnie, bo przyjdzie Niemiec i kupi uwędzone maluchy.
I nie ma nad tym żadnej kontroli, jest taka niby ustawowa.. Chuja warta, bo wiadomo że na lokalnym gruncie jakiś tam radny ma udziały w smażalni albo sklepiku.
Ale żeby nie było, rybacy mają w ciul dotacji, w ciul ubezpieczeń, serio muszą foki mordować? Litości..

Ogólnie, od 3 lat, może 4 zauważam pewną prawidłowość. Wycięto jakieś 10 ha lasu, przy pasie nadmorskim w Świnoujściu. Tuż przy wydmach, dziki zaczęły nocami szturmować tzw. promenadę, padła decyzja- odstrzelić dziki. Gdzieś tam boberki zbudowały gniazda, zalało gospodarstwo możnego Kowalskiego, który w pobliżu bagien, małych strumyków postanowił wybudować wypasioną willę, bo okolica taka piękna, taka dzika. Odstrzelić bobry.
Wybudowano piękną drogę, wśród borów, pech chciał, łosie wchodzą.. weż się zderz z łosiem. Trup na miejscu, odstrzelić łosie.

Mieszkam tu od urodzenia, wprawdzie z przerwami, ale to mój rodzinny dom. Pamiętam zające biegające tuż u płota, kuny, sarenki o świcie pod płot mi podchodziły, lisy, teraz nawet pies z kulawą nogą jak przyjdzie, to zaraz go straż miejsca zwinie.


Obrazek

Obrazek

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2018, 19:30 
Cytuj:
Skończyć z masowym mordem świń.
Nie porównuj świń, masowo hodowanych na użytek, do dziko żyjących zwierząt, często zagrożonych wyginięciem...Nie mam pojęcia, nie sprawdzałam, jak się ma populacja zajęcy w Polsce, ale u mnie nie występuje kompletnie. Podobnie jak kuny.. Podobnie jak wydry, które w rowie leśnym jeszcze nie tak dawno harce odprawiały. Nogi moczyłam w tym rowie dzieckiem będąc. Ja to widzę gołym okiem. Nie ma, jakby ręką odjął.


Na górę
  
 
Post: 09 cze 2018, 19:33 
Boruch- buziole.


Na górę
  
 
Post: 09 cze 2018, 20:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Zawsze popieram mądrych ludzi, którzy występują w obronie zwierząt. Nie uwierzę w takie bzdury, że dziś nagle foka w Bałtyku jest taką plagą, że przez nią rybacy dogorywają z głodu bo foka dziesiątkuje ich sieci. Jeszcze do niedawna foka bałtycka na naszym wybrzeżu była taką rzadkością jak delfin butlonosy w okolicach Helu, którego ostatni raz widziano w wieku XIX. No kurwa! Jak się nie mylę powyżej zamieściłem link gdzie napisano w czym tak naprawdę tkwi problem. Uważam, że ten kto zabija te foki to psychol. A jeżeli jeżeli ktoś uważa, że foka jest problemem dla rybaków to wyolbrzymia. Intuicja mi podpowiada, że te zwierzęta nie są problemem.

Pisze się, że foki niszczą sieci rybaków i polowy łososia bałtyckiego oraz dorsza. Moim zdaniem to totalna bzdura. Foka przede wszystkim żywi się małą rybą. Ich menu to przede wszystkim śledź i sardynka a nie ważący nawet 10kg i więcej łosoś lub dorsz.


Poza tym to zwierze do chuja jest pod ścisła ochroną :lol: A jest pod ochroną, bo jest gatunkiem zagrożonym u nas. Czy w tym kraju na kogoś to działa? :evil:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2018, 20:20 
No i to jest clou. Niczego dopisywać nie muszę.


Na górę
  
 
Post: 09 cze 2018, 20:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Żeby była równowaga należy sprowadzić białe niedźwiedzie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2018, 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Foka spełnia w Bałtyku rolę czyściciela,zjadając ryby małe i słabe.Prace nad odbudową populacji foki szarej doprowadziły juz do tego,że jest tych fok obecnie dwukrotnie więcej ,niż w roku 2003.Działania zmierzają w kierunku ustalenia optymalnej wielkości populacji,na takim poziomie,kiedy liczba fok się ustabilizuje.Drastyczne ograniczenie ich liczebności teraz doprowadziłoby do sytuacji,w której koszt odbudowy foczej populacji wzrósłby drastycznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2018, 20:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Killashandra Ree pisze:
Foka spełnia w Bałtyku rolę czyściciela,zjadając ryby małe i słabe.Prace nad odbudową populacji foki szarej doprowadziły juz do tego,że jest tych fok obecnie dwukrotnie więcej ,niż w roku 2003.Działania zmierzają w kierunku ustalenia optymalnej wielkości populacji,na takim poziomie,kiedy liczba fok się ustabilizuje.Drastyczne ograniczenie ich liczebności teraz doprowadziłoby do sytuacji,w której koszt odbudowy foczej populacji wzrósłby drastycznie.



Pani mnie dzisiaj zaskakuje celnością. Nie wiem który to już raz. Ale, żeby nie być gołosłownym to powiem, że dzieje się to już od jakiegoś czasu. Co nie znaczy, że jeszcze wcześniej tak nie było. ;) To nie żart ani próba przypodchlebiania.

Pozdrawiam - boruch

ps:

A Panu Stanisławowi jak zwykle czarnego humoru nie brakuje ;)

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2018, 20:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
st1111 pisze:
Żeby była równowaga należy sprowadzić białe niedźwiedzie.


Słuszny wniosek, a gdyby tak jeszcze Eskimosów jakich, byłby komplet, regulowali by się nawzajem, a tak mając tylko budynia z jego regulacjami, do pełnej homeostazy może braknąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2018, 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Pantryglodytes pisze:
st1111 pisze:
Żeby była równowaga należy sprowadzić białe niedźwiedzie.


Słuszny wniosek, a gdyby tak jeszcze Eskimosów jakich, byłby komplet, regulowali by się nawzajem, a tak mając tylko budynia z jego regulacjami, do pełnej homeostazy może braknąć.



Gówno prawda. Niesłuszny! Białe misie - proszę ich nie lekceważyć i nie używać jak przedmiotów. One są bardziej zagrożone niż foki. A to ze względu na ocieplanie się klimatu. Jest ich coraz mniej na świecie, a te które są cierpią niejednokrotnie głód. Pan Świniak chcąc je do nas sprowadzić musiałby stworzyć im idealne warunki do życia. Zainstalować wzdłuż wybrzeża Bałtyku zamrażarki, które produkowałyby non stop lód, śnieg, góry lodowe i zamiecie śnieżne.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 553, 554, 555, 556, 557, 558, 559 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group