forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 6:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1016, 1017, 1018, 1019, 1020, 1021, 1022 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 maja 2018, 18:11 
stary praktyk pisze:
No!
Zwłaszcza ten z Pangi.......! :lol:
Szanowny Arendu:
Proponuję zaryzykować i kiedyś spróbować wędzonego albo świeżo usmażonego węgorza albo suma.
Nie wspomnę o sandaczu czy okoniu choć ten ostatni ma trochę ości.
Karaś w śmietanie o którym wspomina Hornet to również przysmak godny królewskiego stołu.
Jednak na początek tego węgorza/suma........one nie mają ości..... :oops:
A później pogadamy...... :roll:


A co masz do pangi? Wprawdzie jakiś specjalnych walorów smakowych nie ma, ale jest tania, nie rozlata się przy smażeniu i przy odpowiednim doborze przypraw, jest całkiem zjadliwa.
Tak wiem, rybni potenaci, usiłowali pangę obrzydzić konsumentom, bo niezdrowa, bo zawiera rtęć, z zanieszczyszczonych wód itp.. teraz nie znajdę, ale krąży gdzieś artykuł ichtiologa, naukowca, który badał ryby i ów spisek odkrył. Nie panga nie jest bardziej szkodliwa niż kurczak, ani bardziej od łososia z marketów. Z tym, że dużo tańsza.. Taka to historia z pangą..


Na górę
  
 
Post: 15 maja 2018, 18:16 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Hornet pisze:
E, znawcy? Macie tu ode mnie rarytas godzien waszych gąb ekspertów :lol:

Obrazek



:lol: :lol: :lol:

Nie śmiej się, nie śmiej: :oops: Kiedyś była to niezła konserwa.
Zwłaszcza dla będących w delegacji lub na polu namiotowym.
Przyrządzałeś szybko i wygodnie nawet będąc na ciężkim kacu.
Nawet dziś od czasu do czasu sobie kupuję ale f-my DEGA.
Reszta robi badziewie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2018, 18:25 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
......... ale krąży gdzieś artykuł ichtiologa, naukowca, który badał ryby i ów spisek odkrył........


Ty masz oczywiście dowody na to, że ten "naukowiec" to uczciwy chłop nie zaangażowany przez producentów Pangi - w celu zaprzeczenia, że ta ryba hodowana jest w warunkach zaprzeczających podstawowym warunkom higieny oraz zagrożenia zdrowia konsumentom..... :lol:
Piszę to, ponieważ ja czytałem opis hodowli tej ryby oraz sposób i składniki karmy jaką oni stosują.....!
Artykuł, który ja czytałem tyż podpisał "naukowiec" a nawet całe ich grono........ ;)
Oczywiście absolutnie nie odradzam spożywania Pangi. Osobiście jednak tej ryby nie tknę nawet kijem. Pozostanę przy rybach, które wymieniłem wyżej.........i śledziu. Niezrównanym na zakuske..... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2018, 18:43 
A ty masz oczywiście, że nie odkrył? Przestań Praktyku, już żyję na tym świecie, na tyle długo, by wiedzieć, że nie zawsze to co tanie, jest złe. Ot, jak z nawigacjami, poszłam do sklepu i chciałam kupić nawi z mapami Europy. Tanią, zwykłą, żeby podziała,ze dwa lata. Pan mi oferował jakieś od 500 zł w zwyż. Gdybym była snobem, pewnie bym kupiła, bo miałam nieco kasy przeznaczonej, ale że snobem nie jestem, zaczełam sama szukać po półkach, znalazłam Mantę, za 250 zł. Pytam chłopa czemu mi o niej nie powiedział, a on na to, wie pani, to 250 złotcych, nie wiem jak będzie działała..działała 3, a może nawet 4 lata, potem spuchła, ale może dlatego że zostawiłam na słońcu, na kupę godzin. A może czas się jej skończył. Nie wiem. Potem kupiłam taką za 700 zł i działała rok. Podobnie jest ze wszystkim, z jedzeniem również. Płatki zwyczajne, śniadaniowe kosztują 3 zł za 250 gram, te fitness, już 7, 8 złotych za 250 gram. I te fitness, mają w ciul więcej cukru od tych zwykłych, nie wierzysz? Sprawdż w byle jakim markecie. Jakie one są fitness, skoro mają więcej cukrów, a mniej błonnika? To samo jest z pangą, produktami eko, albo bez glutenu.. Słyszałeś 10 lat temu o produktach bezglutenowych, nietolerancji glutenu?

Poczytaj, zajrz na ten profil https://www.facebook.com/Koneserzy-glut ... qE&fref=nf

A może spotkałeś się z reklamą jajek bez GMO? Też poszukaj, poczytaj. To jedynie chwyt reklamowy, jajka bez GMO, chodzą za wyższą cenę niż te bez, ale wszystkie są bez.. To zwykłe oszustwa, wymyślane przez speców od marketingu, na które w ciul społeczeństwa się łapie. Ryba panga była jedną z ich pierwszych ofiar.


Na górę
  
 
Post: 15 maja 2018, 18:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Hornet pisze:
Obrazek



kurła takie rzeczy to sobie sam robię

z FILETÓW

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2018, 19:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
No proszę - sam. Nie wpadłem na to, ale może warto spróbować.

ps.

Agafio i Stary. Ja tam pangi nie jadam, bo nie lubię. Ale nie powiem, że będę innym odradzał. Jak ktoś lubi to proszę. Może sprawa rozbija się o samo przygotowanie. Co do zawartości tzw szkodliwych substancji. Kurwa nie słuchajcie tego, bo jakby tak było to nawet oddychać już nie powinniśmy.

Prawie każdą rybkę lubię, ale szczególnie dorszyka, ostatnio mirunę, oczywiście morszczuka, makrelkę. Aha i jeszcze brotolę - choć trudno ostatnio osiągalna.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2018, 19:06 
Nie jadłam brotoli, nie mam pojęcia czym jest.


Na górę
  
 
Post: 15 maja 2018, 19:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
AGAFIA pisze:
Nie jadłam brotoli, nie mam pojęcia czym jest.




To taka ryba

Obrazek

Poławiana u wybrzeży Południowej Ameryki. W smaku podobna do dorsza.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2018, 19:25 
Nie spotkałam się w sklepach, ani na wyspie. Może w większych miastach jest do nabycia.. Podobna smaczna jest ''ryba maślana'', ale też nie miałam okazji.. Najlepsze co z ryb jadłam do tej pory, to wędzony węgorz. Dosłownie rozpływał się w ustach.


Na górę
  
 
Post: 15 maja 2018, 20:26 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Dobry Boruchu.......!
Czytaj że ze zrozumieniem:
Przecież nie odradzam jedzenia Pangi.
Napisałem jedynie co o tym sądzę na podstawie pewnych przeczytanych informacji.
Mało z tego; - nie napisałem również, że to co zapodałem to pewnik jako że też był podpisanym przez "naukowca/ów.
Ja po prostu jestem cholernym sceptykiem i doskonale zdaję sobie sprawę z dzisiejszych "metod" - jakie stosuje się w celu podniesienia sprzedaży.
Ponieważ jednak staram się posługiwać własnym rozumem, stosuję metodę "ograniczonego zaufania " do wszelkich reklam - zwłaszcza podpisanych przez "naukowe gremia" !
Mniemam więc , ze wystarczająco jasno swoje stanowisko wyjaśniłem ku obopólnemu porozumieniu i zgodzie. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1016, 1017, 1018, 1019, 1020, 1021, 1022 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group