forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2778, 2779, 2780, 2781, 2782, 2783, 2784 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 kwie 2018, 14:31 
Siergeja Skripala i jego córkę Julię otruto substancją chemiczną BZ, pochodzącą z arsenałów USA i Wielkiej Brytanii.


Jak poinformował w sobotę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow, do takich wniosków doszli specjaliści ze Szwajcarskiego Centrum Analiz Radiologicznych i Chemiczno-Biologicznych, którzy przebadali próbki z miejsca otrucia byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii. Ośrodkowi w Szwajcarii przekazała ja Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW).
W próbkach był również środek paraliżująco-drgawkowy A-234.

Rosyjski minister powiedział też, że w raporcie OPCW termin „nowiczok" (A0234 wg rosyjskiej terminologii) w ogóle nie jest stosowany. — Podano w nim długą formułę chemiczną, która — według ocen naszych specjalistów — wskazuje na substancję opracowywaną w wielu krajach i nie stanowi żadnej specjalnej tajemnicy — dodał Ławrow.


Na górę
  
 
Post: 16 kwie 2018, 14:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Wielki Wezyr pisze:
Chcecie bzdury, to macie.

Jankesi twierdzą, że wszystkie pociski doleciały do celu.
A tu walnęło 76. :lol: :lol:

Obrazek

Zniszczony kompleks Barzah.



A co tam robi maszyna budowlana?
Zupełnie nietknięta siemdziesiecioma pociskami.
Tak tylko pytam. :lol:

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2018, 14:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Sprząta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2018, 14:52 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
No i lejów po bombach niema , nie to co kiedyś jak bomba jebla,to dom z fundamentem rwala
Ja jak kiedyś kreta chciałam na śmierć wystraszyć i wepchlam mu do kretowiska puszkę z karbidem, to mi meter trawnika wyszarpalo. Phiii :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2018, 15:03 
ot, Prezydent..
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 16 kwie 2018, 15:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
beton pisze:
No i lejów po bombach niema , nie to co kiedyś jak bomba jebla,to dom z fundamentem rwala
Ja jak kiedyś kreta chciałam na śmierć wystraszyć i wepchlam mu do kretowiska puszkę z karbidem, to mi meter trawnika wyszarpalo. Phiii :D


Bo nie używała Pani karbidu po 1,5 mln $

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2018, 17:19 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
beton pisze:
No i lejów po bombach niema , nie to co kiedyś jak bomba jebla,to dom z fundamentem rwala
Ja jak kiedyś kreta chciałam na śmierć wystraszyć i wepchlam mu do kretowiska puszkę z karbidem, to mi meter trawnika wyszarpalo. Phiii :D


No!
A kret siedział metr za zakrętem kretowiska i w chuja grał........ :lol: Było mu "Nowiczopka" zapuścić.........zara by mu głupawy uśmieszek z ryjka zszedł....... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2018, 21:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Dziś generał Konaszenkow uzupełnił statystykę o szczegółowe ilości rakiet koalicji wystrzelonych na poszczególne obiekty w Syrii oraz ilość wystrzelonych rakiet przeciwlotniczych przez obronę przeciwlotnicza Syrii oraz skuteczność - porażone cele.
Jak widać najwyższa celność i skuteczność to systemy Pancyr-S1 i 9K37 "Buk"-1E . Leciwe , acz zmodernizowane S-125 "Peczora 2M", "Kwadrat" - zmodernizowany legendarny z wojny Yom Kippur 1973 "Kub" oraz systemy "Osa" spisały sie nie najgorzej.
Zerowa skuteczność systemu S-200 "Wega" nie powinna dziwić, to system przeznaczony do ataku na bombowce i samoloty a nie na małe cele - rakiety manewrujące.
Syria z braków w sprzęcie ma tzw. punktową obronę przeciwlotniczą, a ta wokół atakowanych lotnisk spisała się całkiem dobrze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2018, 21:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
kowalew pisze:
.... doskonała jakość.....



I nauka :o

Dostrzegam dwa aspekty, może być że niedokładnie, (jak to u mnie) pierwszy to taki że ten zaatakowany ośrodek był kontrolowany w marcu tego roku przez OPCW, pełny raport jest dostępny w sieci.
Usmani mogli wobec tego być pewni iż bombardowanie tego akurat ośrodka jest zupełnie bezpieczne dla okolicznej ludności, co w ostatecznym rachunku okazało się prawdą.
Stąd wynika samozadowolenie napastników.

Drugi jest taki że podobne a nawet identycznie efektowne i efektywne, chirurgiczne działania podjęte w swoim czasie pozwoliły na całkowite zniszczenie/usunięcie obiektów WTC

To co nie udało się w 1975 roku i w 1993 roku, powiodło się znakomicie 2001 roku.
Wtedy jednak mimo że paszporty napastników ocalały, nieco osób zginęło (?)

Tym razem nikt nie zginął i nie wiadomo co ocalało?

Co będzie dalej? :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwie 2018, 9:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Jak Rosjanie brytyjski atomowy krążownik podwodny wart dwa miliardy funtów od Syrii przegnali

Brytyjska prasa ujawniła incydent jaki rozegrał się tuż przed nalotami Waszyngtonu, Paryża i Londynu na Syrię. Dziś Rosjanie dodali szczegóły.
Otóż na Morzu Śródziemnym do ataku na Syrię Brytyjczycy wysłali jeden z trzech swoich najnowszych krążowników podwodnych o napędzie atomowym, nosicieli międzykontynentalnych rakiet balistycznych typu "Asute". Za 3 szt. podatnik brytyjski zapłacił 2 miliardy funtów.
Według rozkazów okręt miał odpalić 20 rakiet manewrujących "Tomahawk" na cele w Syrii.
No, nic z tego nie wyszło. Startujące z bazy w Chmejmim rosyjskie samoloty ZOP (zwalczania okrętów podwodnych iŁ-38 zlokalizowały "skrycie podchodzący" supernowoczesny okręt, dumę Royal Navy. Wówczas, aby Brytyjczycy się nie nudzili, osaczyły go dwa rosyjskie okręty podwodne projektu 636.3 "Warszawianka", jakie naprowadzili na cel lotnicy.
No i zaczęła się zabawa w "kotka i myszkę". Za diabła "brytole" nie mogli "urwać" "ruskim"., mimo, ze nadleciał z Sycylii amerykański samolot ZOP P-8 "Posejdon". Rosjan nie szło wykryć.
Rosyjskie okręty są cichsze i mniejsze, krążownik nerwowo starał się ujść prześladowcom. A, żeby "nie miał lżej" na powierzchni przybył zespół okrętów nawodnych pod banderą św. Andrzeja i okręty zaczęły zrzucać boje hydrolokacyjne. Dwie fregaty Floty Czarnomorskiej "Admirał Gregrowicz" o "Admirał Essen" pływały dokładnie nad brytyjskim podwodnym kolosem. Tym sposobem nie mógł okręt brytyjski odpalić rakiet "Tomahawk", gdyż przeleciałyby nad głowami okrętów rosyjskich, a zgodnie z zapowiedzą Moskwy, co stwarza zagrożenie na żołnierzy rosyjskich, czyli lata w pobliżu, to zostanie zestrzelone. Kapitan okrętu brytyjskiego nie chciał ryzykować i nie wykonując zadania odpłynął.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2778, 2779, 2780, 2781, 2782, 2783, 2784 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group