forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 988, 989, 990, 991, 992, 993, 994 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 kwie 2018, 8:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ja chciałem powiedzieć, że nasz prezes wszystkie rozliczenia prowadzi dobrze, że jak komuś jest coś winien to zaraz odda............ bo bardzo jest w tych sprawach dbający. ;)

Ale tak na poważnie. Tym co nas na Ziemi wyróżnia jest podobno inteligencja. Ale i tak w potężnym imperium Natury jesteśmy jednym z ogniw. I to Ona panuje nad nami a nie my nad nią. To Ona zdecydowała o naszym menu. Wprawdzie tu i ówdzie próbujemy wszczynać rokosz, ale jak na razie nici z wolności.


Miałem taki przypadek w rodzinie, kiedy jedna z członkiń podążając za wzorem swojego oblubieńca postanowiła zbuntować się przeciw prawom Natury i przejść na wegetarianizm. Krótko to jednak trwało i zakończyło się chorobą. Na szczęście wyszła z tego. Dziś już o niejedzeniu mięska zapomniała i tak jak wszyscy szyneczką nie gardzi. I co ważne, może - zmienił się też oblubieniec. Ten, o ile wiem je mięsko.

Czy jeżeli jem mięso to nie kocham zwierząt? Owszem uwielbiam. Uwielbiam. Niestety jest pewna granica, której staram się nie przekraczać, bo uważam, że tak już być musi. Oka nie wyjmiesz.

Cywilizacja prze do przodu. Kiedyś aby zjeść mięso człowiek polował na zwierza. Miał jednak dla swojej ofiary szacunek. Modlił się do swojej ofiar, podziwiał potęgę i siłę. Próbował metafizyką - o czym nie wiedział, że to metafizyka - przejąć cechy zwierzęcia. Tak mu imponowały. Dziś już tego nie ma. Szacunek zastąpiła taśma produkcyjna. Byle więcej. I być może to jest problemem największym.

Mowa tu była o wędkarstwie. Już pisałem o tym - też jestem wędkarzem. Jestem zagorzałym przeciwnikiem łowienia ryb na wędkę dla zabawy - i wypuszczenia jej. To ludzka próżność. To zaprzeczenie korzeniom tej profesji. Po to się rybę łowi żeby ją zjeść. Tak było od zarania dziejów. Bo tak postanowiła Natura, Nasz Matka. A wolę rodziców powinno się szanować. I najważniejsze - łowi się tyle ile potrzeba. To jest zgodne z Naturą. Inaczej być nie może. Zawsze tak robiłem i robił będę. Łowię tyle i takie ryby, które wyznacza regulamin. Bawił się cierpieniem ryby nie będę.

Przepraszam z góry Kolegę Starego. Żeby mnie źle nie zrozumiał. On ma inny pogląd w tej sprawie. Każdy wybór szanuję.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2018, 12:08 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Co szanuje co szanuje, w łeb osiwiały w rozpuście trza mu dać. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2018, 12:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
O nie! Pana Starego Praktyka za kolegę uważam i za każdy włos jego bić się będę.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2018, 16:03 
w czoło? :)


Na górę
  
 
Post: 01 kwie 2018, 16:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
so nie żartuj, bo to nie jest kawał na primaaprilisa?

Ale skoro chcesz wiedzieć, to dobrze bije z bańki, czyli z czoła :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2018, 16:19 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Znaczy, - rozumiem, - każdy pozostaje przy swoim.
Nie ze wszystkimi poglądami się zgadzam ale..........jest demokracja i każdemu wolno mieć swoje zdanie.
O! - jestem wzorem demokraty........ :oops:
Gdyby wszyscy byli tacy jak ja, - nie było by wojen........ :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2018, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Boruch pisze:

Ale skoro chcesz wiedzieć, to dobrze bije z bańki, czyli z czoła :lol:


to widać po wypłaszczeniu :mrgreen:

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2018, 18:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
no właśnie. Pan Arend fachowiec to się zna. :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2018, 10:15 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
:lol: A ja tutaj nie będę pisał, bo i tak nikt nie docenia smaków szlachetnych tylko śledzie z puszki by wpierdalali!

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2018, 11:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
Parafon pisze:
:lol: A ja tutaj nie będę pisał, bo i tak nikt nie docenia smaków szlachetnych


Ja wkleiłem świeżutkie, jeszcze ciepłe bułeczki drożdżowe z marmoladką rurzaną, to jedna pierdoła napisał, że wymiotował po marmoladce rurzanej, głupek wsiowy, no. :lol: Własnej roboty marmoladka, czaisz?

Od tamtej pory powiedziałem, że wieprzom tylko ziemniaki z parzoka, niech żro. (przepraszam Panie Stasiu, ta dygresja pana nie dotyczy) :lol:

Nie pisz, znaczki obraźliwe stawiaj, niech gówna jedzo, patałachy. Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 988, 989, 990, 991, 992, 993, 994 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group