forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 6:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1570 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 157  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 mar 2018, 16:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
AGAFIA pisze:
No to szepnę Ci na uszko, że na owym wysypisku z dobrą wykrywką, a taką mam, znaleźć możesz takie skarby, że ten Średzki to będzie pikuś..

Agafia, wejść może na jakieś zbocze, to wejdziesz, ale czy coś zdążysz wykryć i pokopać,
to nie wiem. Jest zakaz wstępu, bo w górze śmieci, zwanym teraz zielonym wzgórzem,
nadal zachodzą procesy chemiczne.Pod pokrywą składowiska nadal wytwarza się gaz,
który za pomocą infrastruktury znajdującej się na terenie składowiska jest zbierany,
a następnie spalany w pochodni gazowej usytuowanej u podnóża.
Z tego względu obszar jest terenem objętym strefą wybuchu.
Teren jest objęty stałym monitoringiem, ze szczególnym uwzględnieniem
stabilności skarp i procesu odgazowania.
Dookoła zielone wzgórze można obejść czy objechać rowerkiem, ale wyżej nie da rady.
Jestem ciekawa,czy saneczkarze legalnie wyżłobili ten zjazd widoczny na drugim zdjęciu,
czy cichcem im się to udało.
Zresztą są plany, aby tam zrobić tereny rekreacyjne, ale dopóki wysypisko gazuje, to odległa przyszłość.
Przepisy mówią, że takie zagospodarowanie dawnego wysypiska śmieci jest
możliwe dopiero 50 lat po jego zamknięciu.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2018, 16:59 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
No! - w porównaniu do Czarnobyla czy Fukuszimy to i tak szybko....... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2018, 7:42 
O to już prędzej. Z tym gonieniem to jakaś zmora, od kiedy zmieniło się prawo, trzeba kombinować z pozwoleniami.


Na górę
  
 
Post: 27 mar 2018, 15:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kamienica przy ulicy Oławskiej we Wrocławiu.
Dwa mieszkania i lokal użytkowy są własnością premiera Mateusza Morawieckiego.
Upss,żony premiera.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2018, 18:18 
Ładne te schody, na szczęście tylko odrobinę ażurowe. Wchodząc na górę, nie będę patrzyła na to co na dole...ale chwila, chwila..Pan Mateusz to chyba w Warszawie siedzi? Mało???
No najwdoczniej mało..

Ot dobra zmiana, ale też trzeba uważać bo pani Szydło zjebie jak psa. Im się należy.


Na górę
  
 
Post: 27 mar 2018, 18:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
AGAFIA pisze:
Ładne te schody, na szczęście tylko odrobinę ażurowe. Wchodząc na górę, nie będę patrzyła na to co na dole...ale chwila, chwila..Pan Mateusz to chyba w Warszawie siedzi? Mało???
No najwdoczniej mało..
Ot dobra zmiana, ale też trzevba uważać bo pani Szydło zjebie jak psa.

Po drugiej stronie tego miejsca,czyli po prawej,troszkę dalej od tego„Ocularium”,
zachodziłam do serdecznej koleżanki z lat szkolnych,której rodzina otrzymała mieszkanie
w tym miejscu,bo poprzednie zostało wyburzone z powodu budowania trasy W-Z.
Tak, W-Z. Wschód-Zachód. Od ulicy Ruskiej,po wyburzeniu Złotego Koła,części Psich Bud,
a na lewo części Białoskórniczej powstała trasa W-Z czyli ulica Kazimierza Wielkiego,
od Ruskiej do placu Dominikańskiego. Na Złotym Kole też miałam koleżankę z lat szkolnych.
Ale wracając do tej z Oławskiej,to otrzymanie mieszkania za zburzenie poprzedniego
było wielką wygraną. W poprzednim też bywałam,jak człowiek wchodził na 3 piętro,
to nie wiedział czy zejdzie z powrotem.Była to ruina po Festung Breslau.
Ta wielka wygrana,wyglądająca jak to, co ma premier, teraz po wykupieniu na własność
to fabryka pieniędzy.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2018, 19:20 
Zrituś, pisałam nie raz, ja jestem rodowitą Wrocławianką. Wprawdzie niezależnie od mnie, wiele tam lat później od urodzenia poznałam Wrocław , w sensie dawniej Żerniki, potem Mokre, pod koniec Leśnica, ale to zawsze jest mój Wrocław, moja kolebka, że tak powiem. To miasto ma niesamowitą i niebanalną historię, wiele tajemnic nieodkrytych i potężne możliwości. Cóż cieszę się, że urodziłam się właśnie we Wrocławiu, ale boleję nad tym, że tak do końca go nie znam. A może wcale nie znam Wrocławia.. Stawy w Mokrym, bloki w Leśnicy, czy tam Fredruś, kilka barów mlecznych dla studentów wokół rynku , to jeszcze nie Wrocław.


Na górę
  
 
Post: 27 mar 2018, 19:24 
Dziś zatelefonowałam do Męża, jak wróci, pojedziemy na ten cmentarz żydowski, i może na Żerniki..nie wiem co tam zostało, ale chcę zobaczyć.


Na górę
  
 
Post: 27 mar 2018, 20:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
AGAFIA pisze:
Zrituś, pisałam nie raz, ja jestem rodowitą Wrocławianką. Wprawdzie niezależnie od mnie, wiele tam lat później od urodzenia poznałam Wrocław , w sensie dawniej Żerniki, potem Mokre, pod koniec Leśnica, ale to zawsze jest mój Wrocław, moja kolebka, że tak powiem. To miasto ma niesamowitą i niebanalną historię, wiele tajemnic nieodkrytych i potężne możliwości. Cóż cieszę się, że urodziłam się właśnie we Wrocławiu, ale boleję nad tym, że tak do końca go nie znam. A może wcale nie znam Wrocławia.. Stawy w Mokrym, bloki w Leśnicy, czy tam Fredruś, kilka barów mlecznych dla studentów wokół rynku , to jeszcze nie Wrocław.

Agafio, miejsca urodzenia nie wybierałam, ale też mam radochę z tego powodu,
że tu się urodziłam.W dodatku mieszkam w domu, który został wybudowany w 1936 roku,
czyli za Rzeszy Niemieckiej. Często myślę o poprzednikach,zamieszkujących to miejsce i to
jak przeżyli tą, makabryczną wojnę.Czy byli hitlerowcami, faszystami, czy też mogli być zupełnie spokojnymi ludźmi, nie mieszającymi się do polityki i tu,
gdzieś na boku, przycupnięci, chcący przeżyć tą makabrę. Twoje miejsca we Wrocławiu są
zarazem moimi, choć o kilka lub kilkanaście lat wcześniejszymi.Leśnica i okolice,zmiany teraz są
nie do określenia,rozbudowa tak zmienia Twoje i moje zapamiętania, i tego co chciałabyśmy widzieć z poprzedniego pobytu tutaj.

AGAFIA pisze:
Dziś zatelefonowałam do Męża, jak wróci, pojedziemy na ten cmentarz żydowski, i może na Żerniki..nie wiem co tam zostało, ale chcę zobaczyć.

Cmentarz Żydowski jest już stałym miejscem.
A Żerniki,to co zapamiętałaś,może być już zupełnie inne.
A zwłaszcza Nowe Żerniki, czyli Wu-Wa 2.
Tego nie musisz pamiętać,bo to jest projekt teraz budowany na pamiątkę Wu-Wy.
http://nowezerniki.pl/idea/wuwa-1929/

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2018, 8:35 
Dziękuję Maniu, niech tylko trochę się ociepli, a rzucę pomysła ekipie. Mamy takie Stowarzyszonko i działamy na legalu. Albo i nie :lol:

Obok Świdnickiego, jest wejście do schronu(?), wiecie coś na jego temat? Póki co zasypany śmieciami..


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1570 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 157  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group