forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 486, 487, 488, 489, 490, 491, 492 ... 996  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 mar 2018, 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
@ST1111

To prawda. Ja też nie biorę tego na poważnie. Kto sobie myśli, że gaz, który przypływa do nas statkami rozwiąże nasze problemy energetyczne jest w błędzie.

Ale nasz rząd twierdzi inaczej.

Nie wiem co o tym sądzić, a może co sądzić o tym co to powiedział.

https://www.polskieradio.pl/42/3167/Art ... zu-z-Rosji

Do tego z importera gazu mamy stać się mocarstwem gazowym.

Ale gaz :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 15 mar 2018, 20:30 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2018, 20:28 
dżemojady niech uważają, co by im się nagle za ciepło nie zrobiło..


Na górę
  
 
Post: 15 mar 2018, 20:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ja jestem samowystarczalny, bo jem grochówkę.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2018, 20:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Boruch pisze:
@ST1111

To prawda. Ja też nie biorę tego na poważnie. Kto sobie myśli, że gaz, który przypływa do nas statkami rozwiąże nasze problemy energetyczne jest w błędzie.

Ale nasz rząd twierdzi inaczej.

Nie wiem co o tym sądzić, a może co sądzić o tym co to powiedział.

https://www.polskieradio.pl/42/3167/Art ... zu-z-Rosji

Do tego z importera gazu mamy stać się mocarstwem gazowym.

Ale gaz :lol:


Owszem z tym że nie chcą całkowicie zrezygnować z importu Rosyjskiego gazu tylko nie chcą podpisać umowy długoterminowej i kupować w cenach bieżących-czyli np za 300% ceny podczas mrozów.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2018, 20:38 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
Pantryglodytes pisze:
Ataman pisze:
No dobra. Coś nadinterpretowałem ....


To ja też spróbuję, za chwilę ruszyć ma nord stream2, w związku z tym pojawi się nadmiar, co z tym robić?
niemce sprzedadzą angolom czy....


Trudno powiedzieć jaki to by miał być nadmiar. NIemcy mogą zużywać coraz więcej gazu bo ich Energiewende wymaga coraz bardziej elastycznych elektrowni konwencjonalnych, czyli szybko sie włączających i wyłączających by uzupełniać dziury w produkcji z wiatru i słońca. I nie tylko Niemcy - reszta też.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2018, 20:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
st1111 pisze:
Boruch pisze:
@ST1111

To prawda. Ja też nie biorę tego na poważnie. Kto sobie myśli, że gaz, który przypływa do nas statkami rozwiąże nasze problemy energetyczne jest w błędzie.

Ale nasz rząd twierdzi inaczej.

Nie wiem co o tym sądzić, a może co sądzić o tym co to powiedział.

https://www.polskieradio.pl/42/3167/Art ... zu-z-Rosji

Do tego z importera gazu mamy stać się mocarstwem gazowym.

Ale gaz :lol:


Owszem z tym że nie chcą całkowicie zrezygnować z importu Rosyjskiego gazu tylko nie chcą podpisać umowy długoterminowej i kupować w cenach bieżących-czyli np za 300% ceny podczas mrozów.



Dziś płacimy za rosyjski gaz najdrożej w Europie. Taniej nie będzie. Ciekawy jestem co nasi szpece z PiSu wynegocjują, bo tak wyśmieali sztywnego Waldka.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2018, 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
st1111 pisze:
Boruch pisze:
Przykładem jesteśmy my. Kupujemy gaz od Jankesów. A co.


Podczas mrozów taki statek starczył nam na 1,5 dnia. Czyli jest to opowiadanie pierdół.


Te pierdoły sprowadzają się do tego że terminal gazowy który określone siły kazały nam zbudować, ze względów technicznych nie może stać pusty, MUSI pracować rozprężając gaz taka jego specyfika. Zbiorniki muszą być zapełniane, i systematycznie opróżniane, bo gaz tam składowany paruje i albo będzie wprowadzany do sieci gazowej i sprzedawany albo całość imprezy wygeneruje gigantyczne straty.
Coś jak wąż zjadający własny ogon.

PS

Nie muszę chyba dodawać że określone siły pracują nad rozbudową terminalu, nie sądzę by wydajność następnego była mniejsza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2018, 20:50 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
Boruch
Nie wiesz czy najdrożej, bo nie wiesz ile płacimy. Rząd ciebie ani mnie nie raczy poinformować. Oczywoście po to, żeby twierdzić że jest drogo. A fakty są takie, że nawet jak płacimy o parę $ więcej niż Niemcy to i tak jest to znacznie taniej niż import z Kataru czy USA.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2018, 20:51 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
Pantryglodytes pisze:
st1111 pisze:
Boruch pisze:
Przykładem jesteśmy my. Kupujemy gaz od Jankesów. A co.


Podczas mrozów taki statek starczył nam na 1,5 dnia. Czyli jest to opowiadanie pierdół.


Te pierdoły sprowadzają się do tego że terminal gazowy który określone siły kazały nam zbudować, ze względów technicznych nie może stać pusty, MUSI pracować rozprężając gaz taka jego specyfika. Zbiorniki muszą być zapełniane, i systematycznie opróżniane, bo gaz tam składowany paruje i albo będzie wprowadzany do sieci gazowej i sprzedawany albo całość imprezy wygeneruje gigantyczne straty.
Coś jak wąż zjadający własny ogon.

PS

Nie muszę chyba dodawać że określone siły pracują nad rozbudową terminalu, nie sądzę by wydajność następnego była mniejsza.


No nie wiem jak z tym jest dokładnie ale wg Szcześniaka - eksperta do tychże spraw = terminale na Zachodzie stoją w zasadzie puste lub są wykorzystane w bardzo małym procencie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2018, 21:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ataman pisze:
Boruch
Nie wiesz czy najdrożej, bo nie wiesz ile płacimy. Rząd ciebie ani mnie nie raczy poinformować. Oczywoście po to, żeby twierdzić że jest drogo. A fakty są takie, że nawet jak płacimy o parę $ więcej niż Niemcy to i tak jest to znacznie taniej niż import z Kataru czy USA.


Cytuj:
Z zaprezentowanego przez Interfax zestawienia wynika, że średnia cena za 1000 m3 gazu w latach 2013-2014 wynosiła dla Polski odpowiednio: 429 i 379 USD; dla Niemiec 366 i 323 USD; dla Słowacji 438 i 308 USD; dla Austrii 402 i 329 USD; dla Węgier 418 i 338 USD; dla Włoch 399 i 341 USD, wreszcie dla Francji 404 i 338 USD.


https://wpolityce.pl/gospodarka/236330- ... syjski-gaz

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 486, 487, 488, 489, 490, 491, 492 ... 996  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group