forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 8:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 28 lut 2018, 11:00 
piotrek pisze:
Przykryj usta czymś ręką rękawiczką szalikiem.

to jest słuszna koncepcja, proszę się zakneblować..


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 28 lut 2018, 12:10 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Dobrowolnie, w dodatku samemu..........nie ma takiej opcji........ :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 28 lut 2018, 12:11 
piotrek pisze:
Przykryj usta czymś ręką rękawiczką szalikiem.


Mus był, bo u Capienków się sadza w kominie zapaliła.
3 straże przyjechały.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 28 lut 2018, 12:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Boruchu, u mnie 7.30 rano, temp. - 18*C,12.00 temp. -10*C, odczuwalna - 19*C, słonko, i co z tego.......pies odmawia wyjścia, nawet w kubraczku puchowym.......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 28 lut 2018, 12:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Moje koty tez nie chcą wychodzić, znaczy piździ fest.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 28 lut 2018, 12:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Ukradzione Toffikowi z fejsa


Załączniki:
mrozna monalisa.jpg
mrozna monalisa.jpg [ 62.22 KiB | Przeglądany 1845 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 28 lut 2018, 12:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
W pogodzie mówią, że trza przeczekać do łykendu. Ma być lepiej. A w połowie marca temperatury wzrosną do +15. Moim zdaniem niech się teraz wymrozi a potem niech już będzie ciepło. Bo to różnie bywa. Często tak jest, że kiedy mamy zimę za oknem temperatury jak wiosną. Kiedy przychodzi kwiecień, maj to przymrozki. W zeszłym roku tak było i dwa lata temu. Ja nie mogę się doczekać, kiedy wyjdę wreszcie w ogród i zatopię paluchy w mokrej pulchnej pachnącej ziemi spragnionej ludzkich rąk jak pożądliwa kochanka.


ps.

Poza tym jak znam się na przepowiadaniu pogody ( jestem wędkarzem a prognozowanie na swój użytek to niezbędna umiejętność) to wiosna jest już za laskiem. Dlaczego? Dlatego, że u mnie w krainie noteckiej pojawiły się na polach żurawie. A to ptak zwiastujący nadchodząca wiosnę. Ptak tzw przedwiośnia.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 28 lut 2018, 13:10 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Niby masz rację ale:
Ostatnie lata pokazały, że pogody już stoi na głowie.
Moim zdaniem zanika okres przejściowy. Znaczy nie ma jak dawniej wiosny czy jesieni.
W związku z tym, ja bym obserwował, - masz sporą okazję - jak to sie obecnie dzieje i czy się te anomalie sprawdzają. Niby wiosna za pasem a mróz jak diabli. Aby nie zaszkodził żurawiom.
Być może to tylko chwilowe odejście od normy ale jednak ja bym się temu przyglądał.......... :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 28 lut 2018, 20:02 
Żadne tam przejściowe, to fakt. Od lat piszę że za dwa, trzy wieki zamiast wisienek w ogrodach będą kwitły mandarynki, nasze pra pra wnuki śnieg zobaczą w Szpindlerowym Młynie, a dzieci w Polsce będą rodziły się smagłe, kędzięrzawe i ze strusimi piórami w dupkach.
Nagie, w sensie bez sierści koty będą polowały w ogródkach na gekony, tudzież inne warany, a zamiast karpia w stawie, częściej złowisz piranię. W Bałtyku, pojawią się rekiny, w sumie już są, ale nie ludojady, ale będzie tak, że taki rekin na Helu komuś stópkę upierdoli. Bedą też huragany; co to dachy zrywają, lasy jak zapałki łamią, oraz grady, że jak ci kulką w łepetynę walnie, to dziurę zrobi aż do żołądka.
A! I pająki będą takie, że zamiast kątnika olbrzymiego (mam je na stanie) pojawią się tarantule.
Będzie głośno, będzie radośnie.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 28 lut 2018, 20:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
W sumie to ocieplenie klimatu w naszym rejonie już było. Np w wczesnym średniowieczu było o wiele wilgotniej i cieplej niż dziś. Wprawdzie mandarynki nie rosły i tarantule nie biegały po chłopskich chatach, ale podobno mieliśmy urodzaj winorośli. A co do anomalii - kiedy byłem smarkiem nie było takich sytuacji, że trąby powietrzne niszczyły całe rejony, zrywały dachy. Dziś w roku podobnych zjawisk notujemy kilkanaście. Mnie ostatnio też w dupie się gotowało kiedy opodal przechodziła słynna już nawałnica. Rozbłyski były, że nocy dzień się robił. Trąba przeszła przez Nakło a to kilkadziesiąt kilometrów od miejsca gdzie mieszkam. Współczuję ludziom, którzy tracą dach nad głową, a na pomoc liczyć nie bardzo mogą. Wiemy jak to jest. Miesiącami nie można doprosić się o odszkodowanie. Kto ma trochę wyobraźni ten wie, że to nie wszystko. Gdyby mnie coś podobnego spotkało to tylko sznur kurwa.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 212  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group