forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 lut 2018, 0:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Nie wiem jak do Pana dotrzeć.
Powiem najprościej.
Ruch nie jest materią. Ruch jest sprzeczny z materią. Ruch jest abstrakcja.
Polem abstrakcji jest czas a jej wymiarem siła.
Polem materii jest przestrzeń a jej wymiarem opór.

Proszę zrozumieć to co nazywamy abstrakcyjnym to to co występuje wyłącznie w czasie. To co nazywamy materialnym to to co występuje wyłącznie w przestrzeni.

Proponuję Panu eksperyment myślowy.
Niech Pan ustali różnice pomiędzy siłą i oporem.
Niech Pan ustali różnice pomiędzy czynnością i ciałem.

Nie będzie mógł Pan jej odgadnąć i zacznie Pan uciekać od odpowiedzi ale ja Panu proponuję wniosek.
To są sprzeczności jak czas i przestrzeń.

Sprzeczności, które wzajemnie przeksztalcaja się co określamy zmianą.

Jeśli wsadzisz Pan paluchy do kontaktu to nie tylko wiązania pańskiego ciała rozpadna się, zmieni się coś jeszcze czego Pan nie dostrzegasz.
Zmieni się prędkość prądu w przewodach elektrycznych bowiem nastąpi przekształcenie prędkości elektronów w trwalsze wiązania zweglonych białek, które to wysokie wiązania zaburza czynności organizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 0:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
Nie wiem jak do Pana dotrzeć.
....
Jeśli wsadzisz Pan paluchy do kontaktu....


Nie jest pan jedynym, niech pan sobie nie pochlebia.

Co do wsadzania paluchów to ja w przeciwieństwie do wielu, wiem, że oddziaływanie przepływu prądu elektrycznego jest zjawiskiem materialnym, wątpliwości w tym temacie, pozbyłem się w tak młodym wieku że już tego nie pamiętam.

Wracając do naszych baranów, to powtórzę, ze spokojem, abstrakcje, dogmaty, aksjomaty, przepływy, energia, matematyka, dowody, oraz inne nierzeczywiste pojęcia, to produkty ludzkiego mózgu, protezy, mające umożliwić poprzez metodę naukową, poznawanie istniejącego świata.
Po prostu nie umiemy ułomnymi ludzkimi zmysłami poznać otaczających nas zjawisk materialnego świata.
To dlatego że nie pojmujemy go "bezpośrednio", zawsze musimy posługiwać się tzw abstrakcyjnym myśleniem.
Nasze ograniczenia w pojmowaniu, rzeczywistego świata, w żaden sposób go "nie obchodzą"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 7:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Proszę Pana używasz Pan pojęcia zjawiska materialnego, bo intuicyjnie wyczuwasz, że prędkości elektronów nie możesz Pan przypisać pojęcia materii.

Więc prowokuje Pana, nazwij Pan drogę elektronu w przewodzie elektrycznym materią!

Czynności materii nie są materią!
Czas nie jest przestrzenią!
Ci mi Pan tu wpierasz?


Czynności są abstrakcja.
Czynności naszego mózgu są tak samo abstrakcyjne jak czynności naszego ciała np. podskoki albo obroty. Fikolek, który Pan wykonasz teraz na podłożu jest czysta abstrakcja i nie jest materią.

Proszę Pana każdemu ciału, wszelkiej materii towarzyszy czynność choć ja wolę określenie dusza lub świadomość.

Pan się nie możesz uwolnić od przekonania, że tylko człowiek myśli abstrakcyjne, że tylko ludzkiemu ciału towarzyszy świadomość, otóż nie, każdy zbiór materii myśli abstrakcyjne i każdemu towarzyszy świadomość. My jesteśmy tylko kolejnym zbiorem materii, który jest także podzbiorem czegoś większego i nadzbiorem czegoś mniejszego.

Proszę Pana komputery tak samo jak homo sapiens odczuwają emocje i tak samo mają potrzebę działania.

Świadomość ludzka e żadnym sensie nie jest oderwana od materii ona jest czynnością materii i ulega wzajemnym przeksztalceniom z materią.

Czynności materii i materia czynności przekształcają się wzajemnie.
Ciało przekształca się w ruch a ruch przekształca się w ciało.
Czas przekształca się w przestrzeń a przestrzeń przekształca się w czas.
Sekundy przekształcają się w centymetry a centymetry w sekundy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2018, 7:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Ostatnio zastanawiała mnie definicja psychozy.
Czym jest psychoza?
Wychodzi mi na to, że psychoza jest umyslowym stanem niepowszechnej wiary.

Kiedy przyjrzymy się ludzkości, spostrzeżemy, ze różnice w wierze są totalne.
Zatem wszyscy jesteśmy w psychozie ; ).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 14:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pojęcie społeczeństwa odnosi się do pojęcia grupy a zatem do pojęcia zbioru, chcąc lepiej zrozumieć społeczeństwo potrzeba zrozumieć zbiór.
Czy zastanawialiście się kiedyś nad pojęciem zbioru? Jak zdefiniować zbiór?
Ja pojmuję zbiór jako związek działań zbioru (jego właściwości) z elementami zbioru (jego częściami).
Sam zdefiniowałbym zbiór mniej więcej tak:
Zbiór to grupa odrębnych od siebie elementów związanych najmniej jednym wspólnym działaniem a także grupa odrębnych od siebie działań związanych najmniej jednym wspólnym elementem.
Rozwijając tę definicję na zbiory społeczne, tak definiowałbym społeczność.
Społeczność to grupa odrębnych od siebie osobników związanych najmniej jednym współdziałaniem.
Zatem kluczem do określenia społeczności jest współdziałanie.
Gdy się pojawia współdziałanie, związek we współczynności i wg mnie wcale nie musi być związkiem pomiędzy osobnikami tego samego gatunku, wówczas powstaje społeczność.
Wg mnie każdemu współdziałaniu towarzyszy współczucie, które można też przedstawić jako współmyślenie, tzn. każda społeczność ma świadomość grupową i mimo wewnętrznych sprzeczności osobników w grupie zewnętrznie powstaje spójność i jedność grupy.
Może sami tego wyraźnie nie dostrzegamy ale nasze umysły bazują na mechanizmach współczucia co daje się łatwo rozpoznać choćby w sytuacji naszych reakcji emocjonalnych na płacz drugiego człowieka.
Dla mnie jednak dużo ciekawsza jest nasza reakcja emocjonalna na pieniądz. To jest także mechanizm współczucia z tym, że niezmiernie rozwinięty. Prezencja emocji w systemie pieniężnym nie jest już bezpośrednia ale realizowana za pośrednictwem nośników emocji.
Gdybyśmy nie wytworzyli wśród siebie mechanizmów współczucia opartych na kapitale wówczas mogłoby nas istnieć na Ziemi może kilka, kilkanaście milionów ale w żadnym razie 7.000.000.000. Liczebność ludzi na poziomie 7 mld wywodzi się wprost z istnienia kapitalizmu. Kapitał w życiu ludzi jest nie do zakwestionowania, bo od niego zależy w tej chwili życie całej ludzkości .

Niemniej niejawny i nieopodatkowany kapitał nie tylko można zakwestionować ale wręcz zakwestionować go należy, bo ten utrzymuje nas w bardzo prymitywnych stosunkach społecznych.
A kto tego nie rozumie, ten niech idzie już najlepiej do piachu i innym zrobi przysługę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 14:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Teraz będziesz o społeczeństwie nauczał? O matkum boskum!

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 14:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Ile jeszcze wątków założysz kretynokoniu?
Pierdol siem w jednym wątku ze swoimi teoriami!
Milicja!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 15:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
jak dobrze że ja socjopatą jestem i te pierdolety mię nie dotyczą

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 15:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
ksionc pisze:
Ile jeszcze wątków założysz kretynokoniu?
Pierdol siem w jednym wątku ze swoimi teoriami!
Milicja!


A co będziesz mi wyznaczał ile mogę?

Ksionc nie zapominaj, że żyjemy w świecie, gdzie każdy robi co chce srajac na potrzeby innych.
Zrobiłem Ci nieprzyjemnośc swoimi poglądami na rzeczywistość? Bo Ty lubisz sobie zwyczajnie wykpic Kaczystow?
A to pech.
Gdybyś miał wpływy to mógłbyś mnie skasować ale bez wpływów nie masz jak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 15:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch pisze:
Teraz będziesz o społeczeństwie nauczał? O matkum boskum!


Zauważ to naprawdę ciekawe, że wszyscy osobnicy jak jeden wierzą, że coś tam należy do konkretnej osoby np. kawałek lasu. Nie ciekawi Cię jak się taka wiara kształtuje u wielu osobników jednocześnie?

Wiesz, mówią, ze to taka umowa społeczna ale tak naprawdę to czy umawiales się z kimś na to?

Twoja akceptacja wynika z tego, że tego chcesz ale dlaczego wszyscy chcą tego samego?
Jak dochodzi do jednakowej u wielu chciwości?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group