forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 lut 2018, 14:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Panie Pantryglodytes Pan widzisz procesor Intel ale za nic nie chcesz zauważyć operujacego na nim systemu Windows.
Pan patrzysz w głąb Intela i widzisz pustkę a ja Panu mówię nie szukaj Pan wypełnienia ale szukaj Pan przekształcenia

Intel jest w przestrzeni, Windows jest w czasie. Intel i Windows przekształcają się wzajemnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2018, 16:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
Panie Pantryglodytes Pan widzisz procesor Intel ale za nic nie chcesz zauważyć operujacego na nim systemu Windows.
Pan patrzysz w głąb Intela i widzisz pustkę a ja Panu mówię nie szukaj Pan wypełnienia ale szukaj Pan przekształcenia

Intel jest w przestrzeni, Windows jest w czasie. Intel i Windows przekształcają się wzajemnie.


Niezbyt dobra analogia ale niech panu będzie, skąd ten popierdol..y procesor ma wziąć system operacyjny?
Ze supermarketa ze sieci czy od pana boga? stuknij pan się w makówkę.
Kto k..wa płaci za prąd i internet.
I dalej czy wie pan czym jest system operacyjny i to nam tu objaśni?

Bo mnie się wydaje że nie ma on nic wspólnego z rozumem, tym bardziej żadnym przekształcaniem a ten cały pański procesor to stos przełączników, po prostu mówiąc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2018, 16:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
krystkon pisze:
Panie Pantryglodytes Pan widzisz procesor Intel ale za nic nie chcesz zauważyć operujacego na nim systemu Windows.
Pan patrzysz w głąb Intela i widzisz pustkę a ja Panu mówię nie szukaj Pan wypełnienia ale szukaj Pan przekształcenia

Intel jest w przestrzeni, Windows jest w czasie. Intel i Windows przekształcają się wzajemnie.


Niezbyt dobra analogia ale niech panu będzie, skąd ten popierdol..y procesor ma wziąć system operacyjny?
Ze supermarketa ze sieci czy od pana boga? stuknij pan się w makówkę.
Kto k..wa płaci za prąd i internet.
I dalej czy wie pan czym jest system operacyjny i to nam tu objaśni?

Bo mnie się wydaje że nie ma on nic wspólnego z rozumem, tym bardziej żadnym przekształcaniem a ten cały pański procesor to stos przełączników, po prostu mówiąc.


Procesor to Pański gen - ciało - wiązanie w przestrzeni.
Program to mój mem - czynność - działanie w czasie.

Ale my mamy jeszcze inne nazwy na czynność - abstrakt, dusza, osobowość

Pan na pewno obserwujesz ewolucję Windowsa, Mac OS czy Linuxa, zapewne Pan widzisz jak się rozprzestrzeniają.
Sądzisz Pan, że śmierć jednego procesora kończy działanie systemu?
Sądzisz Pan, że memy w naszych umysłach ograniczają się do jednego ciała?

Jedno ciało to tylko krok na drodze umysłu. Umysł płynie pomiędzy ciałami.

Ciało i umysł przekształcają się wzajemnie. Ciało przekształca się w umysł i umysł przekształca się w ciało.

Następuje transformacja pomiędzy czasem i przestrzenią. Siła przekształca się w opór a opór w siłę. Działanie przekształca się w wiązanie a wiązanie w działanie. Prędkość przekształca się w masę a masa w prędkość. Promieniowanie przekształca się w grawitację a grawitacja przekształca się w promieniowanie.

Wreszcie abstrakcja przekształca się w fizyczność a fizyczność w abstrakcję.
Umysł przekształca się w ciało a ciało w umysł.

Kto tego nie widzi, kto tego nie rozumie?
Kto nie dostrzega, że każda zmiana to przekształcenie ruchu w materię i materii w ruch, opóźnienia w odległość i odległości w opóźnienie?
Alternatywa przekształca się w koniunkcję i koniunkcja w alternatywę, czynnik przekształca się w element i element w czynnik, całka w pochodną i pochodna w całkę, nadzbiór w podzbiór i podzbiór w nadzbiór, cecha w część i część w cechę i mógłbym tak bez końca wymieniać sprzeczność, bo to właśnie są wzajemnie przekształcające się sprzeczności jak argument i działanie.

Inni jakoś kompletnie nie czają tego przekształcenia, niby dostrzegają zmianę, ale nie mogą pojąć czym ona jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2018, 17:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:

Procesor to Pański gen - ciało - wiązanie w przestrzeni.
Program to mój mem - czynność - działanie w czasie.

Ale my mamy jeszcze inne nazwy na czynność - abstrakt, dusza, osobowość

Pan na pewno obserwujesz ewolucję Windowsa, Mac OS czy Linuxa, zapewne Pan widzisz jak się rozprzestrzeniają.
Sądzisz Pan, że śmierć jednego procesora kończy działanie systemu?
Sądzisz Pan, że memy w naszych umysłach ograniczają się do jednego ciała?

Jedno ciało to tylko krok na drodze umysłu. Umysł płynie pomiędzy ciałami.

Ciało i umysł przekształcają się wzajemnie. Ciało przekształca się w umysł i umysł przekształca się w ciało.

Następuje transformacja pomiędzy czasem i przestrzenią. Siła przekształca się w opór a opór w siłę. Działanie przekształca się w wiązanie a wiązanie w działanie. Prędkość przekształca się w masę a masa w prędkość. Promieniowanie przekształca się w grawitację a grawitacja przekształca się w promieniowanie.

Wreszcie abstrakcja przekształca się w fizyczność a fizyczność w abstrakcję.
Umysł przekształca się w ciało a ciało w umysł.

Kto tego nie widzi, kto tego nie rozumie?
Kto nie dostrzega, że każda zmiana to przekształcenie ruchu w materię i materii w ruch, opóźnienia w odległość i odległości w opóźnienie?
Alternatywa przekształca się w koniunkcję i koniunkcja w alternatywę, czynnik przekształca się w element i element w czynnik, całka w pochodną i pochodna w całkę, nadzbiór w podzbiór i podzbiór w nadzbiór, cecha w część i część w cechę i mógłbym tak bez końca wymieniać sprzeczność, bo to właśnie są wzajemnie przekształcające się sprzeczności jak argument i działanie.

Inni jakoś kompletnie nie czają tego przekształcenia, niby dostrzegają zmianę, ale nie mogą pojąć czym ona jest.


Koniecznie chce pan budować na siłę jakieś analogie tymczasem miesza pan i plącze, bez sensu.

Już panu wyjaśniłem że procesor to prosta maszyna zbudowana z prostych elementów, według tego co konstruktor chał osiągnąć, nie jest bardziej skomplikowany niż przełącznik elektryczny.

Gen tymczasem jet receptą, zapisem pewnego schematu budowy który jeśli zajdą sprzyjające okoliczności może samo spowodować wzrost całego organizmu według zapisanego w genie algorytmu, tym samym dojdzie do powielenia genu, owego zapisu. Kopie, wbudowane w każdą komórkę zostaną powielone tworząc organizm.
To wszystko, gdzie tu masz pan analogie komputerowe?
Chyba tylko algorytm, tak, może on być zapisany w dowolny sposób tyle że wtedy nie będzie zdolny do działania, by działać powielać się, budować komórki i kompletny organizm musi być zapisany w jako sekwencja organicznych związków chemicznych.
Mózg to tylko jeden z organów który może powstać w efekcie tego całego bałaganu biologicznego.
Ten mózg będzie jednak pusty, proszę pana, zbudowany według przepisu i kompletnie pusty.
Gdzie? w którym miejscu? masz pan tu przepływ jakichkolwiek idei?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2018, 18:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Oooooo, kurrrwaaa :shock:


Obrazek

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2018, 18:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pan nie rozumiesz, że ludzkie ciało i procesor Intel mają tę samą budowę elementarna a proces życiowy jest transferem czynności rodziciela tym samym co transfer systemu operacyjnego pomiędzy maszynami?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2018, 18:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
stanax pisze:
Oooooo, kurrrwaaa :shock:
Obrazek


Zakryles dobrze oczy?
Zatkales dobrze uszy?
To jeszcze nic nie mów!
Udawaj, że nas nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2018, 21:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
Pan nie rozumiesz, że ludzkie ciało i procesor Intel mają tę samą budowę elementarna a proces życiowy jest transferem czynności rodziciela tym samym co transfer systemu operacyjnego pomiędzy maszynami?


Gen niestety nie, na razie, znaku równości nie można postawić, procesor jest materialny jak i gen, algorytm również, są jednak martwe i nie potrafią się powielić (samo-wykonać) Gen potrafi się powielić, ale poza schematem i możliwością budowy niczego nie przenosi.
Taki układ.
To do czego pan dążysz na razie nie istnieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2018, 22:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Jak Intel nie potrafi się powielic?
Liczyć Pan nie potrafisz?
To, że Pan sobie budujesz projekcję, że to Ty kontrolujesz Intel a nie on Pana. Dla Intel jesteś Pan tylko środowiskiem, w którym on się rozwija jak pierwotniak w prazupie.

Algorytm proszę Pana w żadnym sensie nie jest materią bo to czysta abstrakcja - czytaj Pan czynność. Podaj mi Pan masę Windowsa!
Możesz mi podać tylko prędkość Windowsa bowiem Windows występuje wyłącznie w czasie i nie występuje w przestrzeni.
Podobnie nie podasz mi Pan za nic prędkości Intela a jedynie masę, rozmiar, objętość, bowiem Intel w odróżnieniu od Windowsa występuje wyłącznie w przestrzeni i nie występuje w czasie.

Panu może się przez chwilkę zdawać, że Pan możesz mi podać prędkość Intela ale zapewniam, ze będziesz mi Pan podawał tylko prędkości jego czynności ale nie prędkość Intela bowiem materia nie ma prędkości materia ma masę co można przedstawic jako opór w przestrzeni. Prędkość mają wyłącznie czynności co można przedstawić jako siłę w czasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2018, 23:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
....

Algorytm proszę Pana w żadnym sensie nie jest materią bo to czysta abstrakcja - czytaj Pan czynność. Podaj mi Pan masę Windowsa!
....


Nie istnieje nic co nie jest materią no chyba ze wierzysz pan w brodatego boga który tym wszystkim rządzi, powodzenia

A abstrakcja jest pomysłem wylęgłym w ludzkim mózgu, protezą, która ma dopomóc w poznaniu niepoznawalnego ludzkimi zmysłami świata. Ten fakt wiedzie na manowce niejednego.
Algorytm taki jak w Windowsie jest tylko przepisem, sposobem przełączania bramek i zbudowanych z nich rejestrów logicznych, może on być wykonany tylko na konkretnego rodzaju maszynie.
Zapisany może być jako abstrakcyjny wzór, ułożony z kamyków albo jako sekwencja dziurek na taśmie papierowej czy tam liczby i litery napisane odręcznie na kartce papieru, wreszcie jako ładunki elektryczne wprowadzone w strukturę półprzewodnikową, krótkie sekwencje programu da się spamiętać w mózgu delikwenta piszącego program, zawsze chodzi o materię.

PS

Gdybyś pan miał wątpliwości czy prąd elektryczny który przecież "nic nie waży" i go "nie widać" jest materialny, to możesz pan, kupując wcześniej trumnę i żegnając się z rodziną, wsadzić dwa palce w otwory gniazdka elektrycznego, nic się nie stanie, pozostaniesz pan wśród żywych, ale tylko wtedy gdy wcześniej odłączysz pan zasilanie chałupy, wykręcając CAŁKOWICIE! bezpieczniki.

Zabraniam panu wykonywać ten eksperyment!
Ostrzegam! w przeciwnym razie to forum straci kolejnego nieodżałowanego użytkownika!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group