forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 530  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 lut 2018, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
MMM pisze:
Tak? A świnie, krowy, cielęta, konie, kurczaki etc to boli mniej?
Ja znam jedną taką osobę, była kiedyś na tym forum.
Ona ma prawo!


Ajakózka koziny nie uznawała? :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2018, 18:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cieślański masz u mnie bana głupi chuju. Przegiąłeś. Proszę również Panią MMM aby rozpatrzyła wyjebanie postu Cieślańskiego w kosmos. Gdybym był na miejscu moda dał bym nawet temu Panu odpocząć od fo. :twisted:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 12 lut 2018, 18:09 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2018, 18:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Ona mię nie lubi. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2018, 18:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Obrazek

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2018, 19:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2014, 13:22
Posty: 458
Lokalizacja: tam gdzie się wpenetruję
Boruch pisze:
:lol:

Dziękuje za orydynarny wpis. Pańska opinia pomogła mi w wyrobieniu sobie własnego zdania w rozpatrywanym temacie. Na początku mojego postu jest link ( http://www.stopdogmeat.com/ ) do strony gdzie może Pan,dobrowolnie, dołączyć osobistą petycję w sprawie wstrzymania się od spożywania mięsa psiego.

Uważam, że w dzisiejszym zglobalizowanym świecie należy szanować tradycje kulinarne innych narodów.
Przykładowo. Jako, że posiadam dalszą rodzinę w Izraelu ubój rytualny nie jest mi obcy. Wielokrotnie od czasów przedszkola w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (starszaki) pomagałem dziadkowi (oficjalnie; katolikowi, nie wylewającemu za kołnierz) w nielegalnym handlu i uboju cielaków przez uprzednie upuszczenie krwi "na żywca". Stąd posiadam, nabytą przez wieloletnią praktykę, umiejętność przeprowadzania takowego. Choć wiem, że w hinduizmie krowy są święte i szanuję ludzi, którzy takie przekonania żywią.
Ten typ gospodarskiego uboju zwierząt jest podstawowy na wsi od zawsze, choć chłopi zapewne nie wiedzą o jego powiązaniach rytualno-kulturowych.

Osobiście mam przyjaciół, którzy w domu mają bardzo sympatyczną świnię sypiającą na dywanach razem z psami. Co nie przeszkadza im jeść kiełbasy i innych przetworów z nie swoich świnek. Dużo obopólnej radości sprawia mi drapanie owej zadomowionej świni za uszami.

Nie mam też nic przeciwko psom wszelkich znajomych (o ile nie urzędują w moim mieszkaniu) i lubię się z nimi bawić (a one ze mną) w rzucanie przedmiotów do aportowania. Moim zdaniem miejsce zwierza jest na dworze czy to pies czy kot. Zresztą nie posiadam żadnego albowiem uznaje takie hobby za niedorzeczne. Ale nie odmawiam takiego prawa innym.

Stąd nie miał bym nic przeciwko zjedzeniu smacznie przyprawionego psa czy kota hodowanego specjalnie( na odpowiedniej do tego celu karmie), w celach kulinarnych. Ale też nigdy nie nazwał bym Pana Stanisława Świnią czy Prosięciem sugerując się prostacko jego dowcipnym avatarem. To, że się z Panem różnimy podejściem nie doskwiera mi psychicznie :lol: Jaki kto jest każdy widzi. Co do reszty... Dziękuję. Bananów nie jadam.


Załączniki:
kot.jpg
kot.jpg [ 70.13 KiB | Przeglądany 2596 razy ]
owo.jpg
owo.jpg [ 192.88 KiB | Przeglądany 2596 razy ]
wierzcem.jpg
wierzcem.jpg [ 147.45 KiB | Przeglądany 2596 razy ]

_________________
link; A żeby ci nie stawał wytryskiem nazbyt szybki, któren wycinasz z postów soczyste jędrne cipki
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2018, 21:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ordynarny wpis? Panu chyba się coś pomyliło. To Pan jest ordynarny i na dodatek obsceniczny. Chodziło mi o zamieszczenie tych paskudnych zdjęć, a nie o spożywanie psiego mięsa, co też uważam za niemal kanibalizm. Niestety to kwestie kulturowe.

Aby poruszyć temat nie ma potrzeby zamieszczać makabry bo to niczego do sprawy nie wnosi.

Drugi Bronto się znalazł.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2018, 23:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
Dla odmiany młody szop pracz.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2018, 8:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Uroczy, ale przy okazji-zmora niemieckich towarzystw ubezpieczeniowych w kwestii szkód w domach......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2018, 8:28 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Właśnie czytałem: - jak sympatycznie wygląda to szkodnik niemożliwy......
Ponoć już można go spotkać u nas jako dziko żyjącego ........i nie jest to dobra wiadomość dla naszych rodzimych gatunków......!
Ale więcej chyba będzie w tym temacie wiedział Hornet.
Tyle, że on tera ma pielęgniarki z ośrodka rehabilitacyjnego we łbie a nie forum........ ;)
Trza by może delikatnie dać znać do jego lepszej połowy, że on się tam .........powiedzmy, - nie zachowuje jak należy....... ;)
Podejrzewam, że za dwie godziny będzie na forum.
No i przy okazji wyjaśni, jak to z tymi szopami jest...... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2018, 8:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Obrazek

Wicia wierzchem jedzie na naszym forumowym koledze z DG. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 530  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group