forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 75  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 sty 2018, 1:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
Pantryglodytes pisze:
AGAFIA pisze:
Poniekąd masz rację...
Ale tylko poniekąd.


Ma rację? a w którym miejscu? Władza jest zblatowana od zawsze i na zblatowaniu polega, to tyle, reszta to szczegół.


Ja Pana podejście odbieram w ten sposób, że wszystko to chuj zatem może Pan robić co zechce, bo w tym świecie nie ma żadnej odpowiedzialności.

Nie zgadzam się z takim podejściem. Wg mnie nie różni się wiele od podejścia tych, którzy wierzą, że wyrażają wolę Bożka.


Tu nie chodzi o podejście czy poglądy, moje czy pana.
Tak sprawa obiektywnie patrząc wygląda, od zawsze i na zawsze, albowiem niczego na ten świat nie przynosimy i niczego zabrać nie możemy.
Pisałem o tym, już starożytni zdawali sobie doskonale sprawę z tego faktu.
Jesteśmy, ludzie, wciśnięci, wbudowani w fatalne koło życia i śmierci takie same jak wszystkich istot żyjących i nieżyjącej materii, wszystko co możemy to przystosować się do danego momentu, czasu, w którym uzyskaliśmy świadomość.
Jeżeli przyszedłeś pan na świat w rodzinie Irokezów 300 lat temu, to pana kultura, etos, "indywidualne preferencje", język którym się pan porozumiewasz, wykształcenie, poglądy (pańskie, nieprawdaż?)
Okażą się pochodzić z epoki kamiennej, będziesz pan ludożercą napadającym na sąsiadów, gwałcącym ich kobiety a duma z tego iż zabijasz kamiennym toporkiem wrogów i zjadłeś ich wątrobę będzie pana rozpierać.

PS

Co gorsza nie bardzo potrafię sobie wyobrazić co oznacza bycie człowiekiem przyzwoitym w przypadku gdy jest się ludojadem z plemienia Irokezów.
Bo i tak zapewne będzie pan próbował usprawiedliwić/wskazać ludzką rolę do spełnienia na ziemi.
Dobranoc, i miłych snów o potędze i czekającym ludzkość lepszym świecie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2018, 7:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Załóżmy, jak ja zakładam, że istoty żywe to skomplikowane osobliwości, które kształcą się w czasie i przestrzeni takie jak planety czy galaktyki, które oddziałują ze swoim środowiskiem i zmieniają je ale każda zmiana środowiska kosztuje osobliwosc wewnętrzną przemianę.

Jaki może być cel istnienia skoro już szukamy sensu?

Żadnej perspektywy ponad naszymi umysłami nie znamy a to co mi przychodzi na myśl to nadanie rzeczywistości własny porządek.

Wie Pan kiedyś moje myślenie o poprawie życia koncentrowalo się tylko na mnie i pewnie nadal koncentruje się na mnie tylko mój umysł napełnia się różnymi projekcjami, żebym uwierzył, że mam misję do spełnienia.
Nawet jeśli ta wiara i ta misja z perspektywy innego umysłu wydadzą się fałszywe to z mojej perspektywy są prawdziwe. Moim umysłem podobnie jak u innych rządzą imperatywy i ja nie mam żadnego wyboru bo one to ja.

Coś Panu wyjaśnię.
Nie oferuje nic więcej ponad dążenie do dobrobytu. Olejmy wszelką przyzwoitośc i wszelkie sumienia tak jak Pan to olewasz i skupmy się tylko na poprawie warunków życia.
Wszystko co mam do zaproponowania to wyższa forma stosunków społecznych i wynikający z niej powszechny dobrobyt. Pan jako osoba inteligenta zawsze powinieneś podążać za dobrobytem.
Jeśli Pan sądzisz, ze zyskasz Pan wiecej na nieswiadomosci, niskim rozwoju, bezsilności, przywiązaniu do głupich idei itd. to się Pan zwyczajnie mylisz. Ciągnąć innych do góry stwarza się nowy potencjał dla siebie samego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2018, 11:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
Załóżmy, jak ja zakładam, że istoty żywe to skomplikowane osobliwości, które kształcą się w czasie i przestrzeni takie jak planety czy galaktyki, które oddziałują ze swoim środowiskiem i zmieniają je ale każda zmiana środowiska kosztuje osobliwosc wewnętrzną przemianę.

Jaki może być cel istnienia skoro już szukamy sensu?

Żadnej perspektywy ponad naszymi umysłami nie znamy a to co mi przychodzi na myśl to nadanie rzeczywistości własny porządek.

Wie Pan kiedyś moje myślenie o poprawie życia koncentrowalo się tylko na mnie i pewnie nadal koncentruje się na mnie tylko mój umysł napełnia się różnymi projekcjami, żebym uwierzył, że mam misję do spełnienia.
Nawet jeśli ta wiara i ta misja z perspektywy innego umysłu wydadzą się fałszywe to z mojej perspektywy są prawdziwe. Moim umysłem podobnie jak u innych rządzą imperatywy i ja nie mam żadnego wyboru bo one to ja.

Coś Panu wyjaśnię.
Nie oferuje nic więcej ponad dążenie do dobrobytu. Olejmy wszelką przyzwoitośc i wszelkie sumienia tak jak Pan to olewasz i skupmy się tylko na poprawie warunków życia.
Wszystko co mam do zaproponowania to wyższa forma stosunków społecznych i wynikający z niej powszechny dobrobyt. Pan jako osoba inteligenta zawsze powinieneś podążać za dobrobytem.
Jeśli Pan sądzisz, ze zyskasz Pan wiecej na nieswiadomosci, niskim rozwoju, bezsilności, przywiązaniu do głupich idei itd. to się Pan zwyczajnie mylisz. Ciągnąć innych do góry stwarza się nowy potencjał dla siebie samego.


Wskazałem już że nie wiem (nie wiadomo czym jest, ogólnie) czym jest dobrobyt dla innych istot ludzkich, stąd brak zgody na takie kryterium, to samo dotyczy warunków życia itd itp.
Ogólnie nie zgadzam się na szkodzenie innym osobnikom rodzaju ludzkiego (dobrobyt ludożercy nie jest i nie może być akceptowany, bo jest przymusem, takim samym jak każdy inny)
Natomiast zgadzam się gdy ktoś nie szkodząc innym, bez przymusu, dobrowolnie, proponuje jakieś rozwiązania, niech tam sobie proponuje, na zdrowie.
Znowu, coś takiego jak sens życia nie istnieje, powodem tego nieistnienia jest śmierć.

ps

Cytuj:
ze zyskasz Pan wiecej
Nic i nikt nie zyska powód jak wyżej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2018, 14:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Mamy pewne wspólne kryteria do oceny zysku i straty. To przyjemne i nieprzyjemne odczucia.
Strzelam, że potrafi Pan określić, które poczucie jest przyjemne i które nieprzyjemne, nawet bez świadomości jak dokonuje Pan tego rozróżnienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2018, 17:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Doigrałeś się Rafał. Od teraz herbatnikujesz pedale w jednej celi z Kryśką.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sty 2018, 2:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Polska lefica odnalazła sie w TVP Info

Załącznik:
Ogórkowa  w  TVP Info.png
Ogórkowa w TVP Info.png [ 240.75 KiB | Przeglądany 3090 razy ]


Jakoś wujaszek Lesio M. nie komentuje z oburzeniem tego co robi ta jego kandydatka na prezia, dzieki której min. LSD je w czarnej dupie.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sty 2018, 7:34 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Tak się zastanawiam, czy aby Lesio nie ma tego w dupie, co wywija jego była protegowana.Odcięła się od swoich, przeszła do przeciwnika więc Lesio ma ( w swoim mniemaniu ) - czyste sumienie. Osobiście stara się lansować w TV by wdzięczny narut o nim nie zapomniał.........(ciekawe, na co liczy ?)
Bo ode mnie już kreski nie dostanie. Nawet jego byłe ugrupowanie spier......ło sobie opinię swoim postępowaniem więc dopóty, dopóki nie powstanie nowa lewica, - ani myślę na nich głosować.
A Ogórek....?! No cóż; blondynka więc się nie dziwię. Na ogół poczynania takiego Ogórka są nieprzewidywalne więc jak by co, - zaskoczyć mnie nie jest w stanie.
Howgh!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sty 2018, 8:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Na moje to Lesio M. już zakończył swoją czynną działalność w polityce. Przeszedł do skansenu dinozaurów i bedzie tera robił jako ta, no, autoryteta. Wywiady, show w TVN, takie sprawy. Może książkę napisze - mu ktoś :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sty 2018, 8:44 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Aaa! - to może być. Może być........no i spuszczamy zasłonę na tego pana........!
Fin!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sty 2018, 11:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
A ludzie (elektorat) o przekonaniach lewicowych W CZORNEJ DUPIE !

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group