forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 76  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 paź 2017, 20:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Ależ jesteś w stanie stwierdzić doskonałą pustkę i doskonałą pełnię jednak w określonym wymiarze. Kiedy zaczniesz zmieniać wymiar pustka z pierwotnego wymiaru zacznie wypełniać się a pełnia pustoszyć.

Rozważmy to na przykładzie obserwacji pewnego pola. W pewnej skali obserwacji nie będziesz potrafił stwierdzić w polu żadnego obiektu. Dopiero zmiana skali obserwacji pozwoli ci dostrzec obiekty w tym polu ale twoja obserwacja będzie dokonywać się już w innym wymiarze.

Pojęcie pustki i pełni są ściśle związane z pojęciem wymiaru i w każdej skali pustka i pełnia będą co innego oznaczać.
To nie zmienia faktu, że NIC i WSZYSTKO stanowią podstawę liczebności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 paź 2017, 20:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
.


Ostatnio zmieniony 28 paź 2017, 17:29 przez Pantryglodytes, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 paź 2017, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
krystkon pisze:
.... NIC i WSZYSTKO ....


Nic i wszystko, to pojęcia abstrakcyjne, nie warto o nich rozmawiać, internet jest pełen abstrakcji, po co jeszcze więcej?


Od dawna przekonuję już do przywiązania szczególnej uwagi do podziału na sprzeczne fizyczność i abstrakcję ale spotykam się z potężnym wyparciem, nie do pokonania.

Dlaczego nie chcesz myśleć i mówić o abstrakcji? Uważasz, że jest nieważna, nieprawdziwa?

Czy wiesz, że nie tylko umysł, tzw. psyche jest abstrakcyjna lecz abstrakcyjny jest w ogóle czas?

Nie możesz odebrać pojęciom znaczenia, które nie tylko rozumiesz, lecz którymi z sensem posługujesz się?
Posługiwałeś się z sensem pojęciami niczego i wszystkiego? Uzależniałeś swoje działania od znaczenia tych pojęć?

Mylisz się, warto rozmawiać o abstrakcji. Jestem przekonany, że fizyczność wywodzi się z abstrakcji i do abstrakcji zmierza, jestem przekonany, że czas i przestrzeń przekształcają się wzajemnie co określamy mianem zmiany. Jednym z lepszych przykładów przekształcenia abstrakcyjnego czasu w fizyczną przestrzeń jest wyrażenie upływu czas na przestrzennym wykresie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 paź 2017, 22:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
.


Ostatnio zmieniony 28 paź 2017, 17:29 przez Pantryglodytes, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2017, 8:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Abstraktow nie tworzy mózg, abstrakty wywołują bodźce, to świat fizyczny jest źródłem naszych koncepcji. Koncepcje nie zawsze odpowiadają fizycznosci ale to też wynika z ograniczonych oddziaływań mózgu że środowiskiem jak i z ograniczeń samego mózgu. Jeśli rogówka Twojego oka oddziałuje ze ścianą to ta ściana izoluje rogowke od dalszych oddziaływań i nie możesz dowiedzieć się co jeat za ścianą, dowiesz się jeśli zmienisz pozycję a ściana przestanie być izolacją.

Mózg w skutek oddziaływań fizycznych, ze swoim środowiskiem odtwarza w swojej czynności związku otoczenia. Co fizycznie na zewnątrz mózgu to i w procesach mózgu co stanowi właśnie abstrakcje. Abstrakcja, inaczej umysł, psyche, dusza to też inaczej czynność ciała.

Spróbuj spojrzeć na piłkę i nie zrozumieć tego, że jest okrągła, spróbuj tego nie pojąć i nie wiedzieć.
Nie dasz rady. Bo źródłem tego pojęcia nie jest twój mózg lecz oddziaływanie Twojego ciała z ciałem piłki.

Mówisz człowiek potrzebuje trochę z pretensja, że człowiek nie pojmuje wszystkiego i nie ma wpływu na wszystko. Tak człowiek potrzebuje nie tylko rozumieć otaczającą go rzeczywistość ale jeszcze potrzebuje budować o niej przypuszczenia na bazie własnych doświadczeń ale także i na bazie doświadczeń innych.

Ludzka świadomość jest wyrazem czynności ludzkiego ciała i potrafi być tak złożona jak złożone jest ciało.

Wg mnie.kazdy materialny obiekt jest świadomy a wyrazem jego świadomości jest jego czynność. To po czynnosci materii mozemy domyslac się świata jej pojęć. Im bardziej złożone czynności tym bardziej złożone pojęcia.
Wg mnie każda materia jest świadoma jako zbiór elementów i jako element zbioru. Świadomość ludzka stanowi zbiór świadomości komórek własnego ciała i jest elementem zbiorowej świadomości społecznej.

Ludzkie ciało to tylko skomplikowany element skorupy ziemskiej. Istnienie ludzi na ziemi jest tym samym ci istnienie na ziemi wirow rzecznych. Jesteśmy zjawiskiem w przyrodzie i nic nas nie dzieli od pozostałej materii.

Weź naprawdę pod rozwagę taka koncepcję, wg której źródłem materii jest ruch i ruch jest wynikiem materii a przy tym źródłem ruchu jest materia a także wynikiem ruchu.

Można to jeszcze tak przedstawiać, że źródłem przestrzeni jest czas ale także jej wynikiem, podobnie jak źródłem czasu jest przestrzeń i jego wynikiem.

Wreszcie źródłem fizycznosci jest abstrakcja i także wynikiem fizycznosci, podobnie jak źródłem abstrakcji jest fizycznosc i jej wynikiem.

To może wydawać Ci się bez sensu ale ustal źródło swoich myśli, czyż nie jest nim twoje fizyczne otoczenie? Poznaj konsekwencje swoich myśli, czyż nie są nimi zmiany w fizycznym otoczeniu?

Materia przekształca się w proces, żeby proces na nowo przekształcił się w materię.


Ostatnio zmieniony 29 paź 2017, 11:52 przez krystkon, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2017, 16:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
tez se lubie popierdolic kocopoly...ale tu mi szczena opadla, przy was panowie tom pelna pustka jestem...........ide se lepiej popykac.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: To jest...
Post: 28 paź 2017, 23:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
O kurwaaaaaa!!!

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: To jest...
Post: 29 paź 2017, 7:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Zbyt tu abstrakcyjnie dla mnie, idę stąd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: To jest...
Post: 29 paź 2017, 8:59 
A mnie się tu podoba- to jest idealny wątek dla pokrętnej filozofii Krystkona, pełnej meandrów i ślepych zaułków, cisza tu panuje i spokój, nikt tu niczego nie rozumie tylko przed zorzy świtem różowym, Ireneusz znienacka zabełkocze otrząsając się z rosy, cały w dupę wypykany, chciałby się zerwać z łopotem skrzydeł do lotu ale dowcipem ciężkim brzemienny, podrepce jedynie w miejscu zakłopotany.

Piszcież , na Boga, by poczytność wątku podnieść, by tę krainę głupoty Rozumem skazić.
Niezwłocznie kurważ, piszcież.

PS. Kizior, Ty se odpuść, chłopie :lol:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: To jest...
Post: 29 paź 2017, 10:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Po tym wpisie muszę rozerwać tę ciszę i spokój rechotę. ObrazekObrazekObrazek

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 76  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group