forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 7:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2703, 2704, 2705, 2706, 2707, 2708, 2709 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 wrz 2017, 12:57 
tymczasem Syryjczycy zaczęli rozmawiać z Izraelem...
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 22 wrz 2017, 14:43 
Niestety ale ta rozmowa jest jednostronna, i to niestety w przeciwną stronę niż to co sugeruje Twój wpis. Jak długo to będzie trwało.... nie mnie to prognozować. Jednak wiem że z uwagi na małe odległości między Tel Awiwem i Damaszkiem skuteczna obrona przeciwlotnicza jest problematyczna nawet w przypadku najnowocześniejszych systemów. Rozwiązaniem jest dogadanie się z sąsiadem albo po prostu wojna z wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami.


Na górę
  
 
Post: 22 wrz 2017, 15:03 
wszystko to prawda Panie Kowalew, ale chodzi o to, że przyszedł czas na dialog, a nie gadanie tylko jednej strony. Syryjczycy powiedzieli coś w języku dla bandytów zrozumiałym.


Na górę
  
 
Post: 22 wrz 2017, 15:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Niektórzy sądzą, że Rosjanie (to fakt, na zdjęciach ich park pontonowy) będą również budować przeprawę pontonową...

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2017, 21:07 
Niestety początek rozgrywki o ropę i gaz we wschodniej części prowincji Deir ez-Zor wygrywa USA.

Obrazek

Armia Syryjska i wspomagający ją Rosjanie buksują na zdobytym przyczółku na wschodnim brzegu Eufratu. Muszą odpierać zaciekle ich atakujących bojowników ISIS, a i obkładani są również przez proxiUSA. Rosjanie jako mózg tej ofensywy protestują. Nie wiadomo jakie są ofiary, ale są, i nie chcę być Kasandrą, ale jak się to tylko ograniczy do protestów w stosunku do tzw. partnerów, to ja bym na miejscu tych żołnierzy stamtąd zdezerterował. Obserwując to ze swojej kanapy twierdzę, że chyba nadszedł koniec rundy przepychania się brzuszkami i trzeba przeciwnikowi, pardon partnerowi złamać szczękę. Potem można przeprosić, a to niby przez pomyłkę, w stanie ..itp.
Pisał już wyżej Bronto że

Bronto pisze:
Każda próba ostrzału z syryjskich rejonów zajętych przez opozycję zostanie odparta wszystkimi środkami rażenia - oświadczył przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

ale do tej pory pozostaje to tylko groźbą. A to się musi zmienić jeśli Damaszek nie chce przegrać tej rozgrywki. Tak to wygląda z mojej kanapy. :evil:
Tymczasem druga strona tzn. proxiUSA bez większego oporu ze strony ISIS zajęli pierwsze obiekty i pola ropo-gazonośne. ISIS jest najwyraźniej zdalnie sterowane w Waszyngtonu.
Już kilka dni temu krążyły plotki, że amerykanie ( nie proxi) dokonali desantu sił specjalnych na Conoco (wielki zakład gazowniczy zbudowany i eksploatowany - mimo wojny przez amerykański koncern Conoco - 20-30km na wschód od De-Z).
A jednocześnie bandy ISIS które po deblokadzie Deir ez-Zor przez SAA zostały w półokrążeniu na pn. od De-Z na zachodnim brzegu Eufratu przeprawiły się na drugą stronę i blokują skutecznie próby SAA rozwinięcia ofensywy z przyczółka. Tym można tłumaczyć że Tyfrysy bez rozgłosu i szybko likwidują tą czarną plamę na mapie między De-Z i Rakką. Tam po prostu nie ma już ISIS - są po drugiej stronie.


Ostatnio zmieniony 22 wrz 2017, 21:20 przez kowalew, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
  
 
Post: 22 wrz 2017, 21:16 
Panie Kowalew, wszystko ma swój czas i miejsce. Cała ta heca trwa już jakiś czas i zaobserwowałem, że niemożliwe jest realizowane. Na dzień dzisiejszy wykańcza się bandytów nie w świetle reflektorów, to po akcji.


Na górę
  
 
Post: 22 wrz 2017, 21:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Kowalew, Rosjanie właśnie to wprowadzają w życie.
Od trzech dni walą w prowincję Idlib jak w bęben, a z drugiej strony zapowiadają się Turcy.
Kilka najbliższych dni będzie dość ciekawe bo dano wyraźnie do zrozumienia, że całość Dajr az-Zaur będzie wyzwolone.
Wyzwolone czyli ci teoretyczni malowani Kurdowie będą musieli się wycofywać.
Potem pozostanie przyglądać się co zrobią Syryjczycy w kierunku szybów naftowych.
Przypomnę raz jeszcze, że Ławrow wyraźnie powiedział kilka dni temu w aluzji do bankruta i jego podopiecznych, ze strefy deeskalacji nie sa i nie będą wieczne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2017, 22:06 
Ladaco, to jest forum a nie salon, skończ z tym panem. Ten przywilej :lol: jest zarezerwowany tylko dla ozdoby tego forum pana Baryckiego.
A wracając do mojego ostatniego wpisu i wielu wcześniejszych. Przecież nie można poważnie traktować projekcji osobnika, amatora, piszącego z jego osobliwego, o małym zasięgu widoczności punktu widzenia. Czyli z kanapy :lol: . . Rosja to potęga, to sztaby gromadzące tęgie głowy, wspomagane armią ludzi obserwujących, zbierających informacje, je analizujących, przetwarzających itd. A ponieważ Rosja bardzo poważnie angażuje się w pomoc dla Damaszku, to można mieć pewność że podejmowane przez nią działania są absolutnie optymalne.
A ja ot tak sobie piszę, bo mogę, mam nawet chwilami autentyczną potrzebę. Przecież to tylko forum.

Bronto, a ja bym wolał :lol: :lol: , mam takie wręcz pragnienie :lol: :lol: , żeby choć raz walnęli w SDF, albo najlepiej wprost w tych doradców, a może strącili jakiś samolocik - po prostu zrealizowali groźbę którą cytowałeś. Oczywiście żartuję z kanapy + emocjonalna potrzeba. Wiem że nie mam racji, że to byłby błąd. Patrz wyjaśnienie dla Ladaco.


Na górę
  
 
Post: 22 wrz 2017, 22:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Wieść gminna niesie, ze bankrut nie może doliczyć się kilku doradców/podżegaczy/prowokatorów. Ot, tak tylko gdzieś mi mignęło albo słyszałem....

I kolejne...
Kod:
Strona rosyjska doniosła do Stanów Zjednoczonych, że próby przeszkodzenia w kontr-terrorystycznej operacji w Syrii nie pozostaną bez reakcji, powiedział w piątek minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow na spotkaniu z szefem MSZ Syrii Walidem Muallemem w czasie 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2017, 23:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lut 2016, 20:08
Posty: 1194
Lokalizacja: Szczecin
Wschód to nie tylko bliski wschód
Jest też bliższy, trochę zapomniany w temacie wątku, a są tam nasi, Polacy.

Wywiedziane z netu:

Parlament Rumuński jednogłośnie skrytykował ukraińską ustawę oświatową, ograniczającą
mniejszością prawo do nauki ojczystego języka.
Prezydent Rumuni odwołał swoją wizytę na ukrainie w związku z tą ustawą.

Rząd Węgier w tej sprawie oświadczył, że nigdy nie poprze już ukrainy w jakiej jakielkowiek
międzynarodowej sprawie jej dotyczącej. Mocne.

A polski rząd?
Jest OK, z sympatią przyglądamy się, gili gili.
Ba, Duda się ponownie wybiera na ukrainę.
Ile tym razem miliardów euro im przywiezie, jeszcze nie wiadomo.

Jebać PiS i jego czułą mutację PO und N!
SLD pod nowym kierownictwem czarzastego też.

A jak w Polsce? No tak:
70% wrocławskich studentów obawia się, że w związku z napływem Ukraińców w przyszłości młodzi
mieszkańcy Dolnego Śląska będą mieć problem ze znalezieniem pracy
https://kresy.pl/wydarzenia/wiekszosc-w ... ukraincow/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2703, 2704, 2705, 2706, 2707, 2708, 2709 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 75 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group