forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 gru 2014, 12:05 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2014, 12:02
Posty: 14
Kiedy pojawiały się pierwsze informacje o tajnych więzieniach CIA w Polsce nasi politycy, a zwłaszcza główni zainteresowani, panowie Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller zapewniali że takich więzień nie było, oni nic nie wiedzą itp. Tyle że prawda zaczęła wypływać na wierzch. Pierwszy o sprawie napisał Washington Post i wskazał palcem na Polskę. Kwaśniewski zaczął coś bredzić że współpraca wywiadów oczywiście była ale żadnych więzień nie było. (Brzmiało to mniej więcej tak: ale gdzie tam panie, ale jakie tam więzienia, a no skund, nawet malutkiego). Światowe media podchwyciły temat a Kwaśniewskiemu zmiękła rura, w końcu przyznał że "polskie władze wyraziły zgodę na stworzenie w Polsce więzienia CIA" i oddał się do dyspozycji prokuratury. Chyba każdy przyzna że to stanowisko było nieco odmienne od jego poprzednich deklaracji. Powiedziałbym nawet że były prezydent bezczelnie łgał jak bura suka Dorna.

Natomiast pan Leszek Miller dostał silnego ataku Alzheimera i stwierdził że absolutnie nic nie wie o żadnych tam więzieniach. (Gdzie tam panie jakie więzienia, a no skund, a w ogóle co ja tam mogłem wiedzieć o służbach przeca byłem tylko premierem więc nikt mnie o zdanie nie pytał). Taktyka trzech małpek jest doskonała pod warunkiem że nie zapomnimy zamknąć buzi. Tymczasem pan Miller powiedział coś zastanawiającego "Wszyscy pochylają się nad losem terrorystów, nikt nie mówi o prawach ich ofiar". Ta wypowiedź sugeruje chęć odwetu na rzekomych terrorystach za ich rzekome ofiary. Trochę słabo pasuje do lidera lewicowej partii, jak również do człowieka który o więzieniach nic nie wiedział (swoją drogą nie wydaje się wam to dziwne że ten z władzą pozorną wiedział o więzieniach, a ten z władza realną nie miał o sprawie bladego pojęcia? Sprawa zaiste tajemnicza). O ile mi wiadomo to pan Leszek swoje stanowisko w tej sprawie podtrzymuje do dziś. Jednak może ono trochę stracić na wiarygodności po kolejnych doniesieniach z za oceanu.

Właśnie przeglądam Wyborczą, a tam o raporcie Senatu USA, w którym opisano jak CIA torturowało swoich więźniów, także w Polsce. Można się wiele dowiedzieć. Swego czasu przeczytałem w NIE (nie pamiętam nazwy artykułu i autora tekstu) coś o tym że w sprawie więzień można się spierać ale nikt nie ma wątpliwości że osoby przetrzymywane przez CIA to terroryści. Naprawdę??? To ciekawe bo szefowa senackiej komisji ds. wywiadu Dianne Feinstein powiedziała że sama CIA przyznaje że 26 z 119 swoich więźniów zatrzymała przez pomyłkę... Czyli według CIA prawie co 4 torturowany przez nich więzień jest niewinny, zajebście! Oczywiście jeśli chcemy wierzyć w to że CIA mówi nam prawdę... O tym że są mało wiarygodni pisałem w każdej dyskusji na ten temat już dwa lata temu temu. Dzisiaj czytam że CIA zniszczyła taśmy z nagraniami z przesłuchań w tajnych więzieniach. Nie wiem czy u nich to jest przestępstwo ale na pewno jest to niszczenie dowodów i mataczenie świadczące o tym że ma się coś do ukrycia i wiele na sumieniu.

Najlepsze w raporcie senatu są wnioski że tortury nie pomogły w zdobyciu żadnych istotnych informacji o terrorystach. Pomimo tego że "stosowane tam metody przesłuchań były wyjątkowo brutalne, nawet jak na standardy CIA"

A wracając do pana Millera i jego niewiedzy, na stronie 67 raportu Senatu USA można przeczytać że pod koniec 2002 roku "Przywódcy zgodzili się na usytuowanie na swoim terenie miejsca odosobnienia zarządzanego przez CIA. W grudniu zostali tam przeniesieni Abu Zubajda i An-Nasziri", Dalej można przeczytać o tym jak polskie władze chciały podpisania umowy która rozgraniczałaby odpowiedzialność polskich służb i służb amerykańskich za to co się działo w ośrodku. Skoro polscy politycy tak się chcieli umawiać to najwidoczniej doskonale zdawali sobie sprawę że służby CIA w tych pomieszczeniach nie suszą grzybów.

No i na koniec wisienka na torcie czyli przekupstwo. Kiedy strona polska zaczęła protestować co do liczby więźniów u naszych władz interweniował ambasador USA "W następnym miesiącu CIA dostarczyła (15mln dolarów) do tego kraju, po czym jego przywódcy obiecali, że będą bardziej elastyczni w kwestii liczby więźniów".

Mamy tu przekupstwo, tortury na niewinnych ludziach, łamanie konstytucji, łamanie praw człowieka i zwykłe ohydne kłamstwa.W tym miejscu chciałbym zapytać czy takie atrybuty pasują do polityka o lewicowym światopoglądzie, przeciwnika kary śmierci, który pochyla się z troską nad losem zwykłych obywateli?

Słyszałem gdzieś że prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. Jak pan skończył panie Miller?


Ostatnio zmieniony 11 gru 2014, 13:21 przez komarrek, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2014, 12:33 
Przeczytaj polską wersję umowy SOFA.
LM mógł oficjalnie nie wiedzieć nic!
Zgodnie z powyżej wspomnianym dokumentem CAŁKOWITĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za to co działo się w udostępnionych obiektach (a umowa nadaje im status eksterytorialności) ponoszą najemcy - czyli w tym wypadku RZĄD USA I JEGO SŁUŻBY!.
Nie ma tu najmniejszego znaczenia czy obiekty udostępniono za free czy też pobrano czynsz dzierżawny.
Umowa tego nie precyzuje.
Jedyne co można wystawić negatywne - to ocena moralna.
Jednak kodeks karny nie przewiduje odpowiedzialności za działania wątpliwe moralnie.


Na górę
  
 
Post: 11 gru 2014, 13:09 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2014, 12:02
Posty: 14
Skorpion13 pisze:
Przeczytaj polską wersję umowy SOFA.
LM mógł oficjalnie nie wiedzieć nic!
Zgodnie z powyżej wspomnianym dokumentem CAŁKOWITĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za to co działo się w udostępnionych obiektach (a umowa nadaje im status eksterytorialności) ponoszą najemcy - czyli w tym wypadku RZĄD USA I JEGO SŁUŻBY!.
Nie ma tu najmniejszego znaczenia czy obiekty udostępniono za free czy też pobrano czynsz dzierżawny.
Umowa tego nie precyzuje.
Jedyne co można wystawić negatywne - to ocena moralna.
Jednak kodeks karny nie przewiduje odpowiedzialności za działania wątpliwe moralnie.



Panie Skorpion czy pan czytał tekst, który napisałem? Czytał pan może o tym raporcie senatu? Tam pisze wyraźnie że umowa dotyczyła obu stron, z resztą Wyborcza wyraźnie napisała że jedną ze stron umowy były polskie WŁADZE. To samo przyznał Kwaśniewski co może pan sobie spokojnie wygoglować. Cytat jest w moim 1 poście. Jest tez mowa że ambasador USA interweniował w tej sprawie, no więc pytam u kogo interweniował u służb? Czy u polityków? Kwaśniewski się przyznał a Miller nie wiedział, tak??? Ani SOFA ani inny fotel nie zmienia rzeczywistości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2014, 13:22 
A ty Wiarek to czytasz coś czasami ze zrozumieniem?
Czy tylko kurwa udajesz takiego ,,erudytę"?
Przeczytaj jeszcze raz fragment który zacytowałeś.
A jak nie pomoże to kolejny i kolejny... aż pojmiesz różnicę pomiędzy domniemaniem (czy jak kto woli materiałem operacyjnym) a wiedzą oficjalną, opartą o dokumenty, które można przedstawić w sądzie.
Oficjalnie LM mógł nie wiedzieć nic!
Zgodnie z ustaleniami SOFA do ośrodków wywiadowczych mógł przybywać kto chciał, kiedy chciał, z czym chciał i nie mógł być przez nasze służby sprawdzany, legitymowany, ewidencjonowany w żaden sposób.
Jedyne co mogliśmy to wystąpić do administracji USA o informacje, do jakich celów wykorzystywane są te obiekty i zapewne uzyskalibyśmy odpowiedź ,,standardowe działania CIA w zakresie operacji antyterrorystycznej w Iraku, Afganistanie" etc...
Czyli tłumacząc na Polski - ,,spierdalaj cepie na drzewo".
I Amerykanie byli by w porządku, a polskiemu rządowi pozostało by jedynie grzecznie podziękować za współpracę....
---------------
Nie moja wina że nie ogarniasz takich niuansów - jak bowiem wnoszę z końcowej części Twojego wpisu - wszystko (w twoim mniemaniu) sprowadza się do dupy i jebania... Gratuluję prostoty pomyślunku. Tak łatwiej się żyje... :lol:



------------
bzykacz pisze:
Panie Skorpion czy pan czytał tekst, który napisałem? Czytał pan może o tym raporcie senatu? Tam pisze wyraźnie że umowa dotyczyła obu stron, z resztą Wyborcza wyraźnie napisała że jedną ze stron umowy były polskie WŁADZE.

Może najpierw przeczytaj dokument na jaki się powoływałem. I może - o ile to nie za trudne - spróbuj zrozumieć.
;)
I nie ma nic do tego ów mityczny i traktowany z powagą godną lepszej sprawy raport senacki.
Można sobie nim dupę wytrzeć, nie stoi bowiem wyżej od prawa międzynarodowego (a takim aktem jest umowa SOFA i polskie aneksy do niej)


Na górę
  
 
Post: 11 gru 2014, 13:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ja spałem spokojnie. Politycy o więzieniach CIA

Kwaśniewski, Miller, Sikorski, Siemoniak, Szmajdziński, Biernacki, Gowin, Kalisz, Kaczyński i inni.



„Zaprzeczam, jakoby w Polsce były jakiekolwiek tajne więzienia CIA i żebym coś w tej sprawie aprobował czy rozmawiał na ten temat”.

Aleksander Kwaśniewski, 8 czerwca 2007

http://www.krytykapolityczna.pl/artykul ... eniach-cia


Ostatnio zmieniony 11 gru 2014, 13:33 przez Wielki Wezyr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2014, 13:30 
Cytuj:
Aleksander Kwaśniewski, 8 czerwca 2007

http://www.krytykapolityczna.pl/artykul ... eniach-cia

Fajny jest komunikat po kliknięciu na link
,,Żądana strona nie została odnaleziona"... No mniodzio po prostu... :lol:


Na górę
  
 
Post: 11 gru 2014, 13:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
teraz będzie dobrze.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykul ... eniach-cia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2014, 13:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Cześć lemingi.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2014, 13:41 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Cytuj:
- Być może polskie władze zgrzeszyły naiwnością i nadgorliwością. Nie widzę jednak powodów, by nie wierzyć zapewnieniom prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, że nie wiedział o torturach - mówiła Janina Paradowska w Poranku Radia TOK FM, komentując raport ws. więzień CIA w Europie. Publicystka narzekała na pojawiający się jej zdaniem w mediach ton "dokopać Polsce".


Dziwne, że nie narzeka, że z Polski zrobiono tanią kurew.
I nie tylko w tej sprawie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2014, 14:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
SLD. Sztandar czas wyprowadzić

Niektóre gmachy nie nadają się już do remontu; trzeba przeprowadzić kontrolowane wyburzenie i zacząć budować na nowo, od fundamentów. To dziś czeka w Polsce centrolewicę. Sztandar Sojuszu czas wyprowadzić.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykul ... yprowadzic


Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group