forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 17:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 sie 2017, 19:42 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Dokładnie tak.
Kiedyś chciało się po centrum miasta łazić.
Co kawałek a to kawiarnia, a to księgarnia a to bar lub restauracja.
Dziś, - jak wspomniałeś;
Albo bank albo apteka.
Fakt: - jest jedna księgarnia w której połowa tytułów zawiera imię JP2.
Są ( nawet ) ze trzy ogródki piwne.........ale ponieważ całe aleje są zradiofonizowane przez radio z klasztoru, cały dzień musisz słuchać mszy zwanej śnięta......! :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sie 2017, 20:03 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Szczerze współczuję.
Ja szczęśliwie nie mam w zasięgu słuchu żadnego kościoła, więc nie mam niedzielnej pobudki
przy pomocy dzwonów kościelnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sie 2017, 20:16 
Trzy kościoły mam. I dzwonią. Sprzedaję mieszkanie po 12 latach. Jadę na łono. Bez kościołów, gdzie trawa zielona.


Na górę
  
 
Post: 12 sie 2017, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
1,5 m pod ziemią?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sie 2017, 21:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Księgarzy i antykwarystów miałem zaprzyjaźnionych kilku, w tym mój szkolny kolega z liceum. Zaopatrzenie miałem więc super. Ponadto w Komendzie Wojewódzkiej I sekr. Zakł. POP PZPR regularnie organizował kiermasze książek i były tam naprawdę wartościowe pozycje. Potem była stała księgarenka. Gdy przyszła 1-sza Dobra Zmiana wszystko szlag trafił. Funkcjonariusz ma się modlić i prać tych których mu wskażą przełożeni, a nie czytać jakieś książki. Pewnie nieprawomyślne i jeszcze zacznie myśleć, że coś jest nie tak.
Ponadto od lat 80-tych mam zaprzyjaźnionego bukinistę. Prowadzili ten interes z siostrą. On raczej urody Zamachowskiego (nawet podobny), ale Ona mniam, mniam, nawet jeszcze dzisiaj. Córeczka wzięła urodę po mamusi, ale nie o tym bo niektórzy zaczną się ślinić.
Niestety w dzisiejszych czasach chłop ledwie wiązał koniec z końcem więc zlikwidował interes, ale to co potrzebuję podsyła mi przez siostrzyczkę, hmm. :D

PS. Zapomniałem dodać, że w Krakowie pod Halą Targową przy ul. Grzegórzeckiej co niedziela był "pchli targ", ale też świetna giełda książek. Był tam też tzw. "drugi obieg". Dzięki znakomitemu prof. Krawczukowi ówczesnemu min. chyba kultury esbeki ani gliny się nie dopieprzały, ba, sami się zaopatrywali. Zdobywałem tam pozycje SF i Fantasy, bywało świetnie wydane i tłumaczone, a także z dziedziny historii i polityki.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2017, 21:06 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Nabyłam jakieś trzy tygodnie temu Marię Pawlikowską Jasnorzewską
Wojnę szatan spłodził.
Wstrząsająca lektura, krótkie zapiski z jej emigracji i relacja przebiegu śmiertelnej choroby, z której skutków nie zdawała sobie sprawy.
To było takie tragiczne, że sama byłam chora kilka dni.
Obraz pięknej i genialnej Marii, jej dotychczasowe życie i zderzenie z chorobą, czytałam fragmentami przez kilka dni, bo nie mogłam inaczej.
O Marii przeczytałam wszystko, co dostępne, a zaczęłam kilkadziesiąt lat temu po lekturze Marii i Magdaleny i Zalotnicy niebieskiej.
Wtedy byłam zakochana w Magdalenie, ale im więcej wiedzy zdobywałam na temat sióstr, mój entuzjazm słabnął, a miłość przeniosłam na Marię.


Teraz natemat podaje, że
Cytuj:
dziś gdy w podręcznikach zabrakło wierszy Lilki, zachować pamięć o tej wyjątkowej artystce będzie prawdopodobnie o wiele trudniej.
(Wencel smoleński, to dopiero skarb narodowy)

Cytuj:
"Wstydzę się swojego plemienia. Schłopiałe, ogłupiałe, rozpustne prostaki. Możemy śmiało nie żałować, że to się nie rozpanoszyło na cały świat, ale że po łbie chamskim dostało. Polska profesorów krakowskich, Kossaków, Zamoyskich, Tarnowskich, tych typów kochanych Staffa i Boya, pięknych pań, cudownych aktorek to Polska – za to Polska rządowa to jakaś prowincja, to coś tak okropnego, że w gardle mi zasycha, gdy tylko myślę np. o takim Becku i jego żonie w Juracie (), o prywacie w wojsku, () o antysemityzmie brutalnym".
fragment książki

Polecam, ale myślę bezczelnie, że to lektura tylko dla wielbicieli, inaczej będzie tylko zwykłymi, pozbawionymi emocji zapiskami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2017, 22:46 
Jasnorzewska była grafomanką.


Na górę
  
 
Post: 15 paź 2017, 8:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
"Wstydzę się swojego plemienia. Schłopiałe, ogłupiałe, rozpustne prostaki. Możemy śmiało nie żałować, że to się nie rozpanoszyło na cały świat, ale że po łbie chamskim dostało. Polska profesorów krakowskich, Kossaków, Zamoyskich, Tarnowskich, tych typów kochanych Staffa i Boya, pięknych pań, cudownych aktorek to Polska – za to Polska rządowa to jakaś prowincja, to coś tak okropnego, że w gardle mi zasycha, gdy tylko myślę np. o takim Becku i jego żonie w Juracie (), o prywacie w wojsku, () o antysemityzmie brutalnym".




Krytyczne zdanie o Polakach - skąd my to znamy. I jak widać to nie jest wirus jak grypa, którego się wyleczy antybiotykiem i witaminką jaką. To choroba genetyczna, która w jednym pokoleniu tkwi w nas uśpiona a za kilka jak teraz się pojawia.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2017, 8:21 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
No i tu się z Wami Boruchu muszę zgodzić. Bywałem w sytuacjach, gdy zaczynałem gadać po niemiecku by się wstydu za rodaków nie najeść.........!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2017, 8:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Oj nie pan Polar się o tym dowie, niech on się dowie. A ciekawe co pan Polar powie na temat twórczości Pani Pawlikowskiej?

Dotychczas wiemy, że film is to infantylny filmik, który obraża Polaków. Jak jawi się w jego oczach Pani Poetka, osoba z polskich sfer - przecież nie z proletariatu?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group