forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 396 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 gru 2014, 13:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2014, 8:09
Posty: 52
Reaktywujemy wątek?

Beskid Niski

Obrazek

Granica województw małopolskiego i podkarpackiego. Przełęcz Długie. Tak samo nazywała się wieś, która tu kiedyś była. Opustoszała w 1945 roku, kiedy wszyscy mieszkańcy wyjechali do ZSRR. Został cmentarze łemkowski i wojskowy z czasów I wojny światowej i trochę kamiennych krzyży i kapliczek wzdłuż drogi ciągnącej się między Czarnem a Wyszowadką.

Obrazek

Z Czarnego też niewiele zostało. Cmentarze (łemkowski i wojenny), cerkwisko (samą świątynię, która tu stała, można podziwiać w skansenie w Nowym Sączu) i dwa domy. Dziś zamieszkiwana jest przez jednego mieszkańca.

Obrazek

Wieczorami można słuchać wycia wilków, które łączą się w watahy. Nieopodal kręci się niedźwiedź, który swoją gawrę umościł sobie całkiem blisko.

Obrazek

Grudniowe dni w dolinie są wyjątkowo krótkie. Słońce później tu wstaje a i wcześniej zachodzi. Jest cisza i spokój.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2014, 14:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
Cudne okolice. A Ty uważaj tylko na wadery, bo ten zew krwi, sam rozumiesz...! ;) :P
Podobno widziano je wew Wilkowie:
Obrazek

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2014, 14:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Wklejaj, Kopytek, wklejaj i opowiadaj.
Fajnie, że jesteś.(dwa kufle z piwem)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2014, 19:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 19:40
Posty: 517
Teraz moje obrazki z Polski.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2014, 20:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2014, 8:09
Posty: 52
Beskid Niski

Obrazek

Kilkanaście dni temu minęło 96 lat od utworzenia Ruskiej Rady w Gładyszowie.

Obrazek

Zwana również Republiką Gładyszowską, 5 XII 1918 zgłosiła akces do Ruskiej Narodowej Republiki Łemków utworzonej tego dnia we Florynce.

Na zdjęciu pola i dawna cerkiew grekokatolicka w Gładyszowie.


Ostatnio zmieniony 05 gru 2014, 22:43 przez parzystokopytny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2014, 22:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Parzystek, serdecznie Ci dziękuję za te foty. Wieki temu włóczyłem się po Beskidzie Niskim, akurat po tych miejscach których fotki zamieściłeś. Było to latem więc wilki nie wyły. Liczbę osób spotkanych prawie w ciągu miesiąca można było policzyć na palcach jednej ręki. Wówczas były to naprawdę Dzikie Góry. Modne były i zadeptywane Bieszczady. Natomiast w Beskidzie Niskim to był prawdziwy survival. Zdjęcia które wówczas robiłem przepadły w pomroce jednej z przeprowadzek.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2014, 22:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2014, 8:09
Posty: 52
Cieszę się, że sprawiłem Ci przyjemność, starykiziorze. Rzeczywiście, Beskid Niski to wciąż jeden z najdzikszych zakątków w naszym kraju.

Obrazek

Tak się składa, że za kilka dni znów tam będę.

Obrazek

Posiedzę sobie z konikami i może znów przywiozę trochę zdjęć.

Jutro może wkleję coś z innej części Polski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2014, 1:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Pozazdrościć tego włóczęgostwa. Nałazilem się kiedyś po górach, oj nałaziłem. Teraz zatłuczony jestem czasowo (finansowo trochę też), a moja Przemoc Domowa z którą łaziłem ledwo wchodzi na III piętro. Pamiętam taki wypad po Beskidzie Żywieckim górami szlakiem piwa Żywiec. Były to czasy gdy w schroniskach w tym rejonie był Żywiec eksportowy, u nas prawie niedostępny. Efektem był wybór na końcu w Żywcu; albo nocujemy na kwaterze (i wracamy na piechotę do Krakowa), albo przesiedzimy całą noc na dworcu i rano pierwszym autobusem wracamy. Wybraliśmy nocleg na dworcu. Do dzisiaj pamiętam te cholerne małe, plastikowe krzesełka. Musial je wymyśleć jakiś psychopata.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2014, 7:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2014, 8:09
Posty: 52
Obrazek

Beskid Żywiecki. Widok z Babiej Gory.

Obrazek

Tutaj, lata temu, zaczynałem swoją przygodę z górami.

Obrazek

Ostatnio byłem tam w lipcu. Podejście Percią Akademików.

Obrazek

I zejście Percią Przyrodników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2014, 19:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Pamiętasz trawers szlakiem Taterników (ew. Taternickim - trochę zapomnialem)? Okresowo bywał zamknięty bo leciały osuwiska.
Albo schronisko na Markowych Szczawinach. Lata temu był tam kierownik który zawsze znalazł nocleg i coś do jedzenia dla prawdziwych łazigórów.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 396 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group