forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 cze 2017, 7:12 
Obrazek

Jeszcze nie czytałem, ale uważam, że polecić warto.

Cytuj:
I wtedy właśnie [Józef Mitzenmacher] napisał pod pseudonimem Jan Alfred Reguła najlepszą i jedyną prawdziwą historię KPP. Książka ta wywołała sensację i jej pierwsze wydanie zostało wyczerpane w ciągu paru tygodni. Dziś książka ta jest oczywiście wyklęta i nikt nie ma do niej dostępu, bo autor jej był ideowym komunistą, który przestał wierzyć w komunizm i zaczął z nim walczyć


O samym autorze
Cytuj:
Działalność Mitzenmachera w okresie okupacji 1939-1945 jest znana jedynie fragmentarycznie. Wiadomo, że na polecenie Niemców 16 stycznia 1941 r. został przyjęty do pracy w Bibliotece Publicznej w Warszawie, niejaki Jan Berdych, którego dyrektor Biblioteki Ryszard Przelaskowski, w 1958 r., zidentyfikował jako Mieczysława Mitzenmachera na podstawie fotografii, (...). Berdych kontaktował się z Gestapo, gdyż jeden z pracowników Biblioteki widział go wychodzącego z gmachu Gestapo.(...) Większość nie darzyła go zaufaniem i prawdopodobnie, aby wejść głębiej w środowisko zawarł związek małżeński z bibliotekarką Danielą Stopczańską (ur. 1903). Jedna z koleżanek Stopczańskiej, bibliotekarka Elżbieta Skierkowska również ocenia małżeństwo Berdycha, jako zwykły kamuflaż mający mu ułatwić wejście w środowisko. W niecały rok po ślubie, na jesieni 1943 r. Daniela Stopczańska zmarła, rzekomo po zjedzeniu pomidorów. Została prawdopodobnie otruta.


Ideowi komuniści intelektualiści. Kurwa.


Na górę
  
 
Post: 11 cze 2017, 9:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Obrazek
Wczoraj dostałem od kolegi tą knigę , jak ją przeczytam mogę ją komuś wysłać .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2017, 10:01 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
O cholera, das Boot Lothara Buchleima, na ktorym to (U-96) odbyl rejs jako korespondent wojenny...a jak tak to 08/15 Hansa Helmuta Kirsta I The Raise and Fall of The III Reich WWilliama Shirer I do kompletu Szosa Wolokowyska I W okopach Stalingradu Wiktora Niekrasowa...

Polscy autorzy to raczej si fi wojenne pisali takie jak Dziekuje ci kapitanie albo Wielki dzien Dywizjonu 303 oczywiscie poza Grzesiukiem I jego" 5 lat kacetu".

A pani MMM koniecznie The first and the last pana Adolfa Gallanda, ktory naprawde robil co mogl aby odrzutowego Me262 upupic ale w ksiazce jest jak najbardziej za...Albo Dam Busters nalogowego biografisty paul Brickhilla (autora Stalagu III czyli obozu w Zaganiu slawnego z Wielkiej Ucieczki. Aaaaa a bym zapomnial o Borysie Polewoju? i jego Opowiesci o prawdziwym czlowieku.

No i niesmiertelne klasyki Dobry wojak Szwejk i Paragraf 22.

jako dziecie zaczytywalem sie w tych wojennych ksiegach ale nawet wtedy jakos mnie dziwilo ze durni Niemcy bili inteligentnych Polakow Anglikow I Farncuzow.

Dopiero pozniej zassalem, ze ksiazki sa ku okrzepieniu serc i nic z rzeczywistoscia nie maja wspolnego.

Ale papierowe ksiazki to nalog, nawet w epoce Kindla.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2017, 13:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
.... intelektualiści. Kurwa.


icek myc to zdaje się agent policji politycznej a później gestapo jaki tam z niego komunista? "kurwa" się zgadza.
Książki pisał? musisz Pan jeszcze jakie czarne chmury przeczytać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2017, 14:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
MMM pisze:
oddam



Siem? 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2017, 15:09 
No, to jak, Pani Emem, da Pani w końcu dupy Panu Ksioncu, czy dalej będziemy musieli tu znosić Jego infantylizm?

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 11 cze 2017, 15:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Ty to jedynie możesz się starać o pyknięcie w dupę, przez jakiegoś kloszarda, bo żaden gej się nie tyknie. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2017, 16:54 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
MMM pisze:
czytelniknie pisze:
Obrazek
Wczoraj dostałem od kolegi tą knigę , jak ją przeczytam mogę ją komuś wysłać .


Chętnie przeczytam i oddam dalej.


Jak by co. to jestem następny w kolejce.
Adres na priva..........!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2017, 17:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Dziewulski to może sobie opowiadać. Dla mnie przestał być wiarygodny od kiedy zaczął gwiazdorzyć w polityce, a już całkiem się podłożył jak palnął gdy poznańscy policjanci rozstrzelali dwóch niewinnych chłopaków, "że policja łapie przestępców i wypadki się zdarzają". Miał zresztą kilka podobnych "wejść smoka". Zawsze w kontekście bandytyzmu policji.

Kanakk, chyba byłeś nawalony jak to powyżej pisałeś. Lothar-Gunter Buchheim autor "Das boot" ("Okręt") nie był korespondentem wojennym, ale oficerem, członkiem załogi u-bota. Był lekarzem okrętowym. Jest to autentyczna historia rejsu, zresztą udokumentowana.
Dowódca okrętu nie zginął w czasie bombardowania. Przeżył wojnę, pracował w marynarce handlowej. Był kapitanem niemieckiego statku z napędem jądrowym.
Książka zresztą bardzo dobra, lepsza od filmu. Pozostałe książki które wymieniłeś też pierwsza klasa. Hans Helmut Kirst był oficerem Wermachtu i w swoich książkach opisywał rzeczywistość w armii niemieckiej w czasie wojny. Zresztą nie tylko, bo nieźle dokładał też powojennym, za Adenauera. Oj nie przepadali za nim w RFN, nie przepadali.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2017, 19:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
starykizior pisze:
Dziewulski to może sobie opowiadać. Dla mnie przestał być wiarygodny od kiedy zaczął gwiazdorzyć w polityce, a już całkiem się podłożył jak palnął gdy poznańscy policjanci rozstrzelali dwóch niewinnych chłopaków, "że policja łapie przestępców i wypadki się zdarzają". Miał zresztą kilka podobnych "wejść smoka". Zawsze w kontekście bandytyzmu policji.

....


A odzywał się może gdy w 2004 roku policja zastrzeliła dwoje uczestników juwenaliów? a innego raniła? tłumaczono później że policjanci nie wiedzą co robią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group