forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 75  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 mar 2017, 18:27 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
Tak naprawde to mam nadzieje że toto działa
https://www.youtube.com/watch?v=omUSfYuVT1c

Paliwem jest... woda :-) Zero radioaktywności. Zabawa ma polegać na tym, że impulsy prądu elektrycznego uruchamiają dziwne rozbłyski światła (większość w ultrafiolecie) tak potężne że aż dziw bierze. Ta kula ma moc ok 1 MW.
Najpierw próbowali robić elektrody ze stopów wolframu ale mimo że były grube na 1 cm wyparowywały w kilkanaście sekund. Więc teraz używają strumieni ciekłego srebra(widoczne na filmie).

A co do porównań ogrzewania gazem i klimatyzatorem z odzyskiem ciepła to sam miałem wątpliwości. Ale znajomy, który robił te badania z udziałem naukowców z Warszawy twierdzi że wszystko zostało zrobione dobrze. Nieprawidłowości mogące wynikac z wad liczników zużycia prądu i gazu zostały wykluczone. Badany piec gazowy to nowoczesna konstrukcja niemiecka u nas reklamowana jako mająca 105% sprawności, a w USA jako mająca 85% sprawności(oni mają inne normy o czym przekonał się niedawno VW).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 18:36 
ile energii potrzeba, żeby komponenty do tego ustrojstwa wyprodukować?


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 19:02 
Och, Ty planetarny pasożycie, niszczycielu wszechświata, my z Panem Świnią jesteśmy ekologami i utrzymujemy równowagę w przyrodzie planety i wszechświata, Pan Świnia w ogóle nie stawia przecinków, bo ja stawiam tyle, że jakby postawił, choć jeden, to zachwiałby równowagą Uniwersum, a z kolei ja stawiam tyle, bo Pan Świnia nie stawia i gdybym nie postawił, to Uniwersum runęłoby niezrównoważone w otchłań nicości. Tylko dzięki nam, jeszcze ten świat istnieje, a w zamian żadnej wdzięczności znikąd.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 19:14 
No i widzi Pan, nie każden może opychać się rabarbarem, ktoś musi przecinki stawiać, a inny ktoś nie stawiać, aby rabarbarem opychać mógł się ktoś.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 19:40 
Ba, Panu się wydawało, że wszechświat, to takie fiubździu, a teraz sam Pan widzi, jak to wszystko jest równiutko poukładane, że ani szpilki wetknąć. Dopiero by było, jakby szpilkę wetknął. Wie Pan ile jest diabłów na końcu szpilki?

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 19:48 
no i jeszcze poczeba dawać odpór skurwięsynom oczadziałym, co by równowagi universum nie naruszały.


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 19:52 
Tych jest jeszcze więcej od diabłów na szpilce i nie da się odeprzeć, wszędzie mikroby wlezą.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 20:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
barycki pisze:
Panie Bronto, skutki społeczne może mieć w dupie zapis księgowy bieżących zysków firm, ale nigdy nie realna ekonomia, bo to jest bilans wszystkich skutków społeczno-gospodarczych, a jeszcze póki co, nie występuje w przyrodzie ekonomia niezależna od społeczeństwa, a więc i bilans ekonomiczny państwa nie może być niezależny od bilansu społecznego.

Adam Barycki

Cóż, Co prawda WB to nie jest dla mnie idealny przykład (z różnych merytorycznych względów), ale nie sposób tu nie przytoczyć historii realnych działań ekonomicznych wobec angielskich nierentownych kopalni, gdzie ekonomia olała skutki społeczne i zamknięto nierentowne kopalnie z zyskiem dla rynku.
Anglicy również ładowali pieniądze w górnictwo, co przysporzyło im kłopotów.
Według mnie jest to jeden z nielicznych przypadków gdzie ekonomia, mało, że okazała się bezstronna wobec nierentownej gałęzi przemysłu, to olała skutki społeczne i zadziałała z korzyścią dla społeczeństwa i państwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 20:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
barycki pisze:
Tych jest jeszcze więcej od diabłów na szpilce i nie da się odeprzeć, wszędzie mikroby wlezą.

Adam Barycki


Pons i Fleischmann mieli na nich metodę jądrową ale im elektroliza nie wyszła to tera briliantowe łby podnoszą.

Hura!! ani jednego przecinka :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 22:46 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 17:26
Posty: 191
ladaco pisze:
ile energii potrzeba, żeby komponenty do tego ustrojstwa wyprodukować?


W porównaniu do energii uzyskanej to pikuś. Oczywiście pod warunkiem, że to w ogóle działa :shock: But .... I want to believe (sometimes) :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group