forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 mar 2017, 19:40 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Tak też podejrzewałem......!
Ale to nie Twoja wina..... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 mar 2017, 19:42 
Offline

Rejestracja: 19 lut 2017, 15:40
Posty: 79
Z miasta Ibadan w Nigerii. Warto dodać, że od królów plemiennych. Piotrek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 mar 2017, 20:44 
Offline

Rejestracja: 19 lut 2017, 15:40
Posty: 79
Niger, uparta pamięć (tekst z 1990 roku).

Na obszarze obecnego Nigru powstawały i stopniowo rozpadały różne państwa afrykańskie: Songhaj, Gao, Burnu, Sokoto. Kolonizatorzy europejscy, pojawili się w tym regionie Afryki, dopiero pod koniec XIX wieku. W latach 90. XIX wieku, przedstawiciele Francji i Wielkiej Brytanii, porozumieli się co do podziału stref swoich wpływów w Afryce Równikowej. Wytyczyli granicę między dzisiejszymi państwami Nigerią i Nigrem. Na południe od tej linii rozciągały się posiadłości imperium brytyjskiego. Na północ od niej powstała kolonia francuska Niger. W 1898 roku została włączona do Francuskiej Afryki Zachodniej. Pod wpływem ruchu narodowowyzwoleńczego, który przybrał na sile po II wojnie światowej, Paryż zmuszony został do proklamowania w 1958 roku autonomicznej Republiki Nigru w ramach Wspólnoty Francuskiej. 3 sierpnia 1960 roku Niger uzyskał niepodległość. Rząd młodego państwa afrykańskiego nie potrafił zlikwidować smutnej spuścizny kolonialnej. Zacofania gospodarczego, ani też rozwiązać podstawowych problemów kraju. W kwietniu 1974 roku doszło do wojskowego zamachu stanu. Całą władzę w kraju przejęła Najwyższa Rada Wojskowa. Jej przewodniczący jest zarazem szefem państwa i rządu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 mar 2017, 21:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Piotrek1978 pisze:
....pochodzi z Nigerii i Gwinei Równikowej......


A to nic nie szkodzi, konto mailowe mam fałszywe a z telefonu zwykle wyjmuję baterię wiec nie wiem jak do mnie zadzwonić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2017, 0:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Kurwa, mamy też tutaj murzyńskiego króla. Jest może ktoś z Burbonów? Ostatnio widziałem Jima Beama Black Label, więc by pasował.
Poza tym łacinniku od siedmiu boleści przysięgi danej nie ojcu, a ojczyźnie. Zresztą tłumaczenie motta do "Bema pamięci żałobny rapsod" Norwida powinno brzmieć; "Prawom mej ojczyzny do dziś jestem im podległy". Tak to jest jak się tłumaczy na żywca ze słownika.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2017, 10:17 
starykizior pisze:
Jest może ktoś z Burbonów?


A skąd, kurwa, ja mam wiedzieć, czy nie jestem? Ale kiedy tak sobie stoję przed lustrem i wzajemnie z zachwytem wpatrujemy się w siebie, to jak nic, kurwa, Burbony.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 12 mar 2017, 10:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Panie Adamie, nie spieszyłabym się tak z tym wpatrywaniem, bo Bourbonowie -jak powiadają mądrzy tego świata- tylko dzięki tzw. królewskiemu trygonowi Słońca z Jowiszem w chwili narodzin byli, kim byli, bo charakteru inaczej byliby zwykłymi rzezimieszkami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2017, 10:37 
Ja, niestety, przez reżim stalinowski urodziłem się w więzieniu i dlatego nie zdążyłem na właściwy moment, planety się przesunęły i szlag trafił królewski trygon, dlatego nie pozostało mi już nic innego, jak tylko pozostać rzezimieszkiem.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 12 mar 2017, 11:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Za to skutecznie....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2017, 13:48 
No i sama Pani widzi, jak to wszystko jest popierdolone, żeby tak wybitna osobowość, śmiało można powiedzieć, boska, tytan intelektu, no, geniusz, a do tego tak uroczy człowiek, senne marzenie wszystkich pań, musiał być drobnym rzezimieszkiem, zamiast królem, a właściwie, to cesarzem.

Adam Barycki

PS. A jak Pani myśli, można by rozważyć, czy nawet nie, bogiem? Nie ukrywam, iż bardzo mi zależy na Pani opinii.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group