forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 14:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 414 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 mar 2017, 17:05 
A kto, Panowie humaniści, przyglądał się przez ćwierć wieku, nawet nie tyle bezczynnie, a z aprobatą na wyrzucanie na śmietnik 80-ciu % populacji, którą przyjmował pod swoje anielskie skrzydła, kościół? Puszkin? Czy, to nie wy, szlachetni humaniści, przez ćwierć wieku, tych na śmietniku niemających czym nakarmić sowich dzieci, zajmowaliście ważką humanistyczną wartością, iż adoptowanie dziecka nie tylko należy się pederaście w garniturze, ale również temu chodzącemu po ulicy z pawim piórem w gołej dupie? Czy kiedykolwiek, poza waszą socjalistyczną ustawą o eksmisji na bruk matek z dziećmi, zajęliście się w inny sposób matkami z dziećmi? A kościół się zajął, obiecał im i ich dzieciom wieczne szczęście na tamtym świecie. I teraz mace o to, do mądrzejszego pretensje?

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 13 mar 2017, 15:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Ordo Iuris chce pozywać polskie uczelnie za brak zgody na wystąpienie antyaborcyjnej agitatorki.

Cytuj:
TL;DR: Spotkania z panią Rebeccą Kiessling organizowane w Polsce to element szerszej kampanii Instytutu Ordo Iuris na rzecz zmiany polskiego prawa przez delegalizację przerywania ciąży spowodowanej czynem zabronionym. Już to stawia co najmniej pod olbrzymim znakiem zapytania akademicki charakter tych spotkań. Odwołanie ich przez co najmniej dwie uczelnie (UW, UWr) tylko potwierdza tezę, że jest to próba wykorzystania publicznych uczelni do lobbingu. Tymczasem Ordo Iuris grozi przeciwnikom spotkań procesem cywilnym oraz odpowiedzialnością karną, a Koło Naukowe Prawa Kanonicznego TBSP UJ ochoczo te groźby podchwyciło. Ktoś tu lekce sobie waży Akademię i nie są to protestujący.

----

W środowiskach akademickich i okołoakademickich głośno o wystąpieniach pani Rebekki Kiessling na kilku polskich uczelniach. Uczestniczyłem w kilku dyskusjach na temat tych spotkań, ale wszystkie odbywały się pod prywatnymi profilami znajomych doktorantów i doktorantek. Chciałbym jednak wypowiedzieć się też publicznie, nie tylko na temat samego spotkania.

Podsumujmy najpierw to, co wiadomo:

1) Pani Rebecca Kiessling jest amerykańską prawniczką, mówczynią pro-life oraz prezeską organizacji Save the 1[1].

2) Spotkania będą obywały się w całej Polsce. Pani Kiessling planuje odwiedzić kolejno: Warszawę (m.in. Sejm, UW - spotkanie na razie odwołane), Lublin (m.in. KUL), Kraków (UJ), Wrocław (UWr - choć tu podobno spotkanie odwołano), Toruń (UMK)[2].

3) Pani Kiessling przemawia zawodowo[3]. Na swojej stronie prowadzi też inną działalność komercyjną, między innymi sprzedaje płyty DVD, np. z filmem "Conceived in Rape: From Worthless to Priceless" ("Poczęta w wyniku gwałtu: od bezwartościowego do bezcennego") za 14,99 USD za sztukę[4]

4) Pani Kiessling jest autorką eseju "The right of the unborn child not to be unjustly killed — a philosophy of rights approach" ("Prawo nienarodzonego dziecka do nie bycia niesłusznie zabitym - perspektywa filozofii praw")[5]. Mimo wielu prób, nie udało mi się znaleźć miejsca publikacji tego eseju innego niż jej własna strona internetowa. Sama autorka nie podaje takiego publikatora ani na swojej stronie internetowej, ani na profilu LinkedIn[5][6]

5) Pani Kiessling nie ma żadnego tytułu ani stopnia naukowego (amerykańskie J.D. to nie doktorat), nie pełni też funkcji akademickich i nigdy takich funkcji nie pełniła[6].

6) Chyba najważniejsze: w swojej działalności pani Kiessling odwołuje się przede wszystkim do tego, że jej matka zaszła w ciążę w wyniku brutalnego zgwałcenia i zrezygnowała z aborcji, o czym sama pani Kiessling dowiedziała się dopiero jako nastolatka[7]. Nic mi nie wiadomo o tym, żeby powoływała się na badania socjologiczne i psychologiczne; jej główną działalnością jest dawanie świadectwa w ramach jednostkowej, osobistej perspektywy. Wyjaśnię od razu, że nie czynię z tego zarzutu - to kontekst działalności, eksponowany przez samą mówczynię.

I tu zaczynają się schody.

Spotkania z panią Kiessling oficjalnie organizowane są przez koła naukowe. W przypadku Krakowa jest to Koło Naukowe Prawa Kanonicznego TBSP UJ[8]. W przypadku Warszawy jest to Koło Nauk o Państwie i Prawie „Pro Patria”[9]. W Toruniu: Studenckie Koło Naukowe Prawa Porównawczego "Ius et Lex" UMK[10]. Zarówno to, kto organizuje wydarzenie, jak i to, że poszczególne przemowy będą odbywały się na uczelniach, może sugerować akademicki charakter wystąpienia.

Sądzę, że to marny kamuflaż.

Za każdym razem jako "współorganizator" wydarzenia występuje Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris[8][9][10], czyli organizacja znana z radykalnych poglądów i dążenia do zmiany prawa w Polsce przez niemal całkowity zakaz przerywania ciąży[11]. Cykl wystąpień pani Kiessling to element kampanii OI, aby zmienić polskie prawo, a konkretnie zlikwidować dopuszczalność przerywania ciąży, która powstała wskutek czynu zabronionego. Pisze o tym sama pani Kiessling: "Leaving for #Poland today, to speak on behalf of #OrdoIuris efforts to remove #RapeException from the 1993 law"[2]. Także na swojej stronie internetowej pani Kiessling deklaruje, żę jej przemówienia mają charakter agitacyjny ("since I am a professional speaker — my speech is both persuasive and inspirational")[3], a protestującym przeciwko spotkaniom na uczelniach zarzuca obawy przed "skutecznością" jej wystąpienia ("Opposition is so afraid of how effective my speech will be, they will try to silence my voice, not wanting anyone to have the choice to hear me"[2]).

O nienaukowym charakterze wystąpienia mogą świadczyć także akademickie referencje pani Kiessling, których...cóż, których nie ma. Organizatorzy spotkań wspominają o "punktowanym eseju"[8], ale nigdzie nie podano, co to znaczy. Przez kogo punktowanym? Gdzie opublikowanym poza stroną internetową samej autorki? Wiem, że pytania o publikacje pani Kiessling były zadawane na profilu Koła Naukowego Prawa Kanonicznego TBSP UJ - wiem też, że zostały usunięte przez administratorów strony.

Choć to moje prywatne zdanie, o nienaukowym charakterze wystąpienia świadczy także jego prawdopodobna treść. Wysłuchałem właśnie wystąpienia pani Kiessling w Sejmie. Dowiedziałem się wiele o historii jej życia, historii jej matki i jej decyzji, ale nic ponadto. Zero wywodu akademickiego[16], sto procent wywodu aktywistycznego. Pierwszy argument o charakterze quasi-prawnym padł w 40 minucie wystąpienia i brzmi: "czemu gwałciciel nie zasługuje na karę śmierci, a dziecko tak". Jeśli tak ma wyglądać także wykład na UJ, to ja bardzo dziękuję.

Należy też sądzić, że to Ordo Iuris jako podmiot zapraszający panią Kiessling finansuje jej przyjazd, pobyt i honoraria. W tej sytuacji ukrywanie się za kołami naukowymi trudno odczytywać inaczej, niż jako pretekst do uzyskania sal i infrastruktury na spotkania. W istocie: to sytuacja, w której środki publiczne subsydiują działalność prywatnej organizacji lobbystycznej.

Uważam, że nie ma na uczelniach miejsca na tego typu spotkania. Bardzo nie podoba mi się sytuacja, w której koła naukowe stają się "przybudówkami" organizacji o charakterze lobbystycznym i "fasadą" dla organizacji na uczelniach publicznych wydarzeń, które z nauką nie mają nic wspólnego.

Ponieważ nie jestem jedyną osobą sprzeciwiającą się organizacji tych wydarzeń, chciałbym odnieść się też do kilku argumentów pojawiających się tu w dyskusjach:

a) "Blokowanie takich wydarzeń to cenzura"

Jestem głęboko przekonany, że uczelnie publiczne są miejscem debaty. Ale debaty, a nie wieców. Nie mówimy o konferencji, nie mówimy o spotkaniu z akademikiem czy akademiczką, mówimy o organizacji przemowy profesjonalnej mówczyni antyaborcyjnej. O tym, co pani Kiessling mówi i jak to robi, pisałem już wyżej - nie ma to nic wspólnego z wykładem akademickim.

Nie mam nic przeciwko organizacji spotkania tego typu w Sejmie (takie też się odbywa[2][16]) albo na konferencji zorganizowanej samodzielnie przez Ordo Iuris, do czego ta organizacja jest zresztą organizacyjnie i finansowo zdolna. Kilka miesięcy temu z takich samych powodów, jak tutaj, protestowałem przeciwko organizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim spotkania z "coachem". Tym razem sprawa jest jednak poważniejsza, co widać przy kolejnym argumencie.

Nota bene, w rolę cenzorów póki co weszli współorganizatorzy spotkania na Uniwersytecie Jagiellońskim, kasując nienapastliwe pytania o publikacje naukowe pani Kiessling. Co więcej, już okazuje się, że na innych uczelniach zatajano charakter spotkania przy dopełnianiu formalności[13].

b) "Protestują anarchiści, oni są tak samo źli", ew. "nienawidzę Twoich poglądów, ale oddam życie, żebyś mógł je głosić"

Faktycznie, fejsbukowym "wydarzeniem" pt. "NIE dla Ordo Iuris na Uniwersytecie Jagiellońskim" administruje także Federacja Anarchistyczna Kraków. Mam nieśmiałe pytanie: no to co? Może skupimy się na argumentach, które są tam poruszane i jaką wywołało reakcję? Mamy (zdecydowanie mocniejszy w tonie) opis wydarzenia fejsbukowego[12] i petycję, która jest łagodniejsza, choć wspomina o "wysoce nienaukowym i fundamentalistycznym w swym przekazie temacie spotkania"[13]. Od razu mówię, że nie podpisałbym się pod wszystkim, co tam napisano. Zgadzam się co do konkluzji na temat zasadności organizacji wydarzenia na uczelni, niekoniecznie co do formy argumentacji (swoją wyłuszczyłem wyżej).

Natomiast sądzę, że organizatorzy zdecydowanie nie potrzebują pomocy liberalnych obrońców wolności słowa. Już widać, że radzą sobie znakomicie, bo mają do pomocy Starszego Brata.

Oto Starszy Brat, czyli Ordo Iuris reprezentowany przez pana mecenasa Jerzego Kwaśniewskiego, wystosował wezwanie do "zaniechania naruszania dóbr osobistych oraz usunięcia skutków naruszenia"[14][18]. Wezwanie kierowane jest do osób (co ciekawe, chyba niewłaściwych) reprezentujących według OI trzy koła naukowe: Studentów Filozofii UJ, Sekcji Filozofii i Literatury KNSF UJ oraz Sekcji Krytyki Marksistowskiej UJ. W skrócie: koła mają przestać protestować i przeprosić (co zaskakujące, pismo w tej sprawie mieliby skierować także do Dziekana WPiA UJ!), a jeśli się nie ugną, mają liczyć się z konsekwencjami cywilnymi w postaci zadośćuczynienia w kwocie co najmniej 100 000 zł oraz odpowiedzialnością karną. Autorom wezwania przeszkadzają między innymi określenia takie, jak "fundamentaliści knujący pokątnie", czy określenie spotkania z panią Kiessling jako "wysoce nienaukowego".

Organizator spotkania w Krakowie podchwycił tę inicjatywę i napisał tak: "Najwyraźniej nasi studenccy oponenci (...) zapomnieli, że w dorosłym życiu nasze czyny mają swoje konsekwencje. Na przyszłość życzymy kierowania się w swoim postępowaniu roztropnością". Wpis chyba już nie jest publicznie dostępny, ale w internecie nic nie ginie.

Byłem przez kilka lat zaangażowany w studencki ruch naukowy. Mieliśmy swoje afery i aferki, dramaty i dramaciki, ale nie przypominam sobie i nie mieści mi się w głowie odpowiadanie na petycję za pomocą wezwania przedprocesowego z zapowiedzią żądania zadośćuczynienia w kwocie 100 000 zł, a już tym bardziej groźbą odpowiedzialności karnej. Tym bardziej nie mieści mi się w głowie publiczne demonstrowanie satysfakcji z takiego wezwania przez koło naukowe.

Ciekawi mnie za to kilka kwestii:
- Czy gdyby spotkanie było organizowane bez udziału kół naukowych, przez samą organizację Ordo Iuris, stanowisko obrońców byłoby takie samo?
- Czy gdyby spotkanie było organizowane przez - skoro już od tego zaczęliśmy - Federację Anarchistyczną, a głównym gościem byłby Hipotetyczny Znany Anarchista, to czy zasługiwałoby na taką samą ochronę?
- Co na temat całej sprawy sądzi Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa UJ (obecnie "federacja" kół naukowych, do której należą także organizatorzy spotkania) oraz władze dziekańskie WPiA UJ, które - czym jestem dość zaskoczony - zostały wywołane do tablicy przez Ordo Iuris w treści wezwania przedprocesowego. Czy naprawdę tak powinna wyglądać działalność kół naukowych?

Wszystkim obrońcom i obrończyniom spotkania, którzy pisali, że przeciwko dalekim nam poglądom trzeba występować według maksymy "plus ratio quam vis", a poza tym to "dałbym się zabić za to, żeby mogli głosić poglądy, których nienawidzę", chciałbym napisać trzy rzeczy.

Po pierwsze, jeśli ktoś tu używa siły, to póki co są to Ordo Iuris i ich współpracownicy. Po drugie, parafrazując drugą cytowaną maksymę: wygląda na to, że ci, których bronicie, chętnie zobaczą, jak umieracie, broniąc ich praw do radykalnego zmieniania polskich regulacji. To woda na młyn ich działalności. Po trzecie, warto pamiętać o tym, jak ci, których bronicie, zachowywali się wcześniej, kiedy to im przeszkadzały spotkania na uczelniach, gdy gościem był profesor[17].

Chciałbym też zadedykować Wam fragment komunikatu opublikowanego przez Uniwersytet Warszawski po odwołaniu analogicznego spotkania: "Organizatorzy spotkań odbywających się na Uniwersytecie powinni mieć świadomość, że wszelkie wydarzenia odbywające się w murach uczelni wpływają na jej wizerunek. Każdy członek społeczności akademickiej musi wykazywać się odpowiedzialnością za instytucję, której jest częścią"[13].

[1] - http://www.rebeccakiessling.com/
[2] - https://www.facebook.com/RebeccaKiessli ... nref=story
[3] - http://www.rebeccakiessling.com/univers ... fe-events/
[4] - http://www.rebeccakiessling.com/dvds/dvds/
[5] - http://www.rebeccakiessling.com/rebecca ... ion-essay/
[6] - https://www.linkedin.com/in/rebecca-kiessling-a6ba426
[7] - http://www.rebeccakiessling.com/rebeccas-story/
[8] - https://www.facebook.com/events/1731755 ... _tab=about
[9] - https://www.facebook.com/events/188454518314136/
[10] - https://www.facebook.com/events/273368339767482/
[11] - http://www.ordoiuris.pl/aborcja
[12] - https://www.facebook.com/events/1324833970918027/
[13] - https://www.petycjeonline.com/nie_dla_o ... gielloskim
[14] - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... uja-a.html
[15] - http://www.uw.edu.pl/informacja-w-sprawie-spotkania/
[16] - http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transm ... 700521F37#
[17] - http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
[18] - https://www.facebook.com/ordoiuris/post ... 4287535754

Edycje:
- brakujące orzeczenie w TL;DR,
- dodany przypis [18]

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 mar 2017, 15:52 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Już wszystkie salki katechetyczne wynajęli na pokoiki molestacyjne, że nie mają gdzie głosić słowa bożego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 mar 2017, 19:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Dziś w poradni chirurgicznej jakaś moherówka w wieku lat mniej więcej 120 protestowała przeciw przyjmowaniu pacjentów wg kolejności numerków. Ujadała, iż tylko Herod i obozy koncentracyjne numerowali ludzi, a "Bóg rzekł- imieniem twym cię wezwę"...Dopiero na moją uwagę,że tu ludzie do lekarza czekają, a nie na boską audiencję,zamilkła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2017, 17:01 
Ja dzisiaj też starą babinkę wypchnąłem z kolejki w sklepie na ziotą mordę, zawracała głowę ekspedientce, pytała, czy może kupić dwa jajka zamiast sześciu w paczce, wyglądał mi na religijną, a do tego, na pewno popierała PiS, stara kurwa.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 14 mar 2017, 17:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
barycki pisze:
Ja dzisiaj też starą babinkę wypchnąłem z kolejki w sklepie na ziotą mordę, zawracała głowę ekspedientce, pytała, czy może kupić dwa jajka zamiast sześciu w paczce, wyglądał mi na religijną, a do tego, na pewno popierała PiS, stara kurwa.

Adam Barycki



Pff,osiągnięcie.
Starej kurwy..

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2017, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
barycki pisze:
Ja dzisiaj też starą babinkę wypchnąłem z kolejki w sklepie na ziotą mordę, zawracała głowę ekspedientce, pytała, czy może kupić dwa jajka zamiast sześciu w paczce, wyglądał mi na religijną, a do tego, na pewno popierała PiS, stara kurwa.

Adam Barycki

Następnym razem zaczaj sie w tym sklepie i skop dupę starej rydzykowej PiS-kurwie co przychodzi po dwa jajka

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2017, 0:05 
A właśnie zapukał dziś do drzwi staruszek, prosił o jakieś resztki do jedzenia, dałem mu kopa w dupę i jeszcze oplułem, kazałem wypierdalać i postraszyłem, że zadzwonię po policję. Przez okno widziałem, jak biegiem spierdalał w siną dal.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 15 mar 2017, 9:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
barycki pisze:
A właśnie zapukał dziś do drzwi staruszek, prosił o jakieś resztki do jedzenia, dałem mu kopa w dupę i jeszcze oplułem, kazałem wypierdalać i postraszyłem, że zadzwonię po policję. Przez okno widziałem, jak biegiem spierdalał w siną dal.

Adam Barycki

Zgłoszę cie do MON będziesz u Mącirewicza robił za ochroniarza.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2017, 19:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Obrazek

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 414 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 42  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group