forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 16:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 sty 2017, 19:37 
Ja też płacę za większość lekarstw, jakie będę przyjmował do końca żywota 100%.

I nie płaczę.
A przede wszystkim nie oskarżam całego świata o mojego ,,pecha''.


Na górę
  
 
Post: 31 sty 2017, 19:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Skorpion13 pisze:
Ja też płacę za większość lekarstw, jakie będę przyjmował do końca żywota 100%.

I nie płaczę.
A przede wszystkim nie oskarżam całego świata o mojego ,,pecha''.


No coś podobnego!
Nie dali za darmo???

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2017, 19:58 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
a to huje sknerusy :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 16:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1500
polar pisze:
Wydaje mi się, że ta produkcja istnieje dalej. Niewiele państw opiera swoje PKB na usługach.

Nie ma produkcji bez uslug. Obecnie produkcja jest tak zorganizowana, ze zaden zaklad nie wytwarza produktu od A do Z w obrebie jednej strefy gospodarczej. Zdziwilbys sie, w DE uslugi to 70% PKB.

polar pisze:
Skąd pomysł, że żeby funkcjonować potrzebna jest praca? Przecież sami napisaliście, że automatyzacja zabiera miejsca pracy powodując jej brak wśród homanoidalnych. A co będzie jak ostatni człowiek straci miejsce pracy? Co wtedy z pieniędzmi i wartością samej pracy?
Jak właściciele robotów będą mogli wycenić wartość swoich majątków, bo rozumiem, że tam skumuluje się kapitał?
Skoro nie będzie pracy nie będzie popytu, bo nie będzie pieniędzy. Głód i choroby wyeliminują 90% populacji.
Czyli co? 10% zostanie z górą szmalu? Po co?
Nie widzisz że tu nie ma logiki?


Wystarczy jesli te 10 % bedzie utrzymywac totalitarne rezimy aby poprzez niewolnicza prace produkowac dobra dla reszty ogolu. Wszelkie smartfony, elektronika skladane sa w obozach pracy lub w quasi-niewolniczych zakladach pracy w Chinach czy Korei Polnocnej zwanych dla niepoznaki strefami ekonomicznymi. Nie wszyscy tak zbiednieja jak piszesz, ale nie beda tak bajonsko bogaci, zeby kontrolowac reszte swiata.

polar pisze:
A może wystarczy tę górę sprawiedliwie podzielić i nie będzie trzeba:


Nie da sie. Juz sama zasada Pareto mowi: 80% dobr nalezy do 20 % ludzi na ziemi. To nie spisek, a statystyka, scislej entropia.

polar pisze:
Przeraża mnie wasza logika, Logiku.
Myślicie, że nie będzie was w tych 50-100 milionach?
Osobiście uważam to za wierutna bzdurę powielaną przez kapitał celem zmuszenia biedaków do intensywniejszej pracy.
Nie wojnę. Tę "potrzebę".

[/quote]

Nie dbam o to. Bo co ma byc, to bedzie.

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 17:53 
logik pisze:
Nie ma produkcji bez uslug.

Trochę naciągane. Jeżeli jestem głodny wyprodukuję sobie chleb bez usługi transportowej i reklamy tegoż.

logik pisze:
Zdziwilbys sie, w DE uslugi to 70% PKB.

A dziwię się. Nie chce mi się szukać w googlu ale coś mi się wydaje, że dalej naciągasz. ;)
Luksemburg i Szwajcaria mają PKB oparte na usługach, ale szkopki? Z tymi stoczniami i motoryzacją? Eeee... ;)

logik pisze:
Wszelkie smartfony, elektronika skladane sa w obozach pracy lub w quasi-niewolniczych zakladach pracy w Chinach czy Korei Polnocnej zwanych dla niepoznaki strefami ekonomicznymi.

Naprawdę? Niemożliwe...
Logik...burzysz mój spokój i światopogląd.
Zawsze myslałem że mój Pan ze stoczni, to dobry Pan. Nie bije. Płaci. Musi mnie szanować.

logik pisze:
Nie da sie. Juz sama zasada Pareto mowi: 80% dobr nalezy do 20 % ludzi na ziemi. To nie spisek, a statystyka, scislej entropia.

Da się. Jeżeli okazałoby się, że np. taki Putin do spóły z Chinami będzie chciał stworzyć równowagę dla zachodniego świata finansów, ba, zrobi to dla dobra swojego ludu, Pareto będzie tylko teorią nie mającą przełożenia w rzeczywistości.
Wy, Logiku, bardziej teoretyk jesteście niż logik.


P.S.
Sprawdziłem. Rzeczywiście podają, że 69% PKB to usługi. Ale to i tak naciągane. ;)


Na górę
  
 
Post: 01 lut 2017, 18:22 
Dobra Logik.
Tak sobie infantylnie popiarduję, ale...
To, że PKB Niemiec w większości oparte jest na usługach, a i cały świat zmierzu ku takiemu rozwiązaniu, nie świadczy wcale o wyższości usług nad produkcją. Bo bez produkcji nie ma usługi. Nie sprzedasz, nie przewieziesz czegoś, czego najpierw nie wyprodukujesz.I taki powinien być porządek rzeczy. A próby nobilitowania usług nazywają się spekulacją i prowadzą do kryzysów. Zresztą mówiąc "usługi" mamy na myśli tak naprawdę jedną gałąź usług. Finanse. I to te usługi robią gnój na świecie. Usługi nie poparte realną, fizyczną produkcją.
Więcej - to człowiek na produkcji utrzymuje swoja pracą dwa, trzy etaty usługowe, tylko dlatego, że praca wytwórcza została sprowadzona praktycznie do rangi niewolnictwa. Dlatego wszyscy chcą pracować w usługach, stąd te z dupy wzięte dane. Ale to musi runąć. Podwalin nie da się bezkarnie ruszać. A taką podwaliną jest produkcja.


Na górę
  
 
Post: 02 lut 2017, 14:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1500
polar pisze:
Dobra Logik.
Tak sobie infantylnie popiarduję, ale...
To, że PKB Niemiec w większości oparte jest na usługach, a i cały świat zmierzu ku takiemu rozwiązaniu, nie świadczy wcale o wyższości usług nad produkcją. Bo bez produkcji nie ma usługi. Nie sprzedasz, nie przewieziesz czegoś, czego najpierw nie wyprodukujesz.I taki powinien być porządek rzeczy.
A próby nobilitowania usług nazywają się spekulacją i prowadzą do kryzysów. Zresztą mówiąc "usługi" mamy na myśli tak naprawdę jedną gałąź usług. Finanse. I to te usługi robią gnój na świecie. Usługi nie poparte realną, fizyczną produkcją.


Gdybyś popatrzył do ISO 9001, to byś stwierdził, że nie ma rozdziału miedzy produkcją a usługami. Mówi się tam o procesach tworzących wartość. Wszystko jedno czy wypiekasz sobie chleb, strzyże cie fryzjer, jeździsz taksówką, dostarczasz fabryce śrubki czy budujesz statki. Jedyne rozgraniczenie jest takie, że są procesy główne, pomocnicze i te potrzebne do zarządzania. Inaczej mówiąc, w naszym rozumieniu usługi to procesy pomocnicze zaś tradycyjna produkcja to procesy główne. A te nie muszą być nawet materialne.

polar pisze:
Więcej - to człowiek na produkcji utrzymuje swoja pracą dwa, trzy etaty usługowe, tylko dlatego, że praca wytwórcza została sprowadzona praktycznie do rangi niewolnictwa. Dlatego wszyscy chcą pracować w usługach, stąd te z dupy wzięte dane. Ale to musi runąć. Podwalin nie da się bezkarnie ruszać. A taką podwaliną jest produkcja.


Produkcja, która coraz bardziej będzie zastępowana przez roboty i komputery. Człowiek będzie tylko nadzorcą. Trochę retrospekcji: Bezludne fabryki - SONDA z 1987 roku. Jak na razie roboty nie mogą nas zastąpić, kiedy potrzebny jest kontakt człowieka z człowiekiem.

http://pl.blastingnews.com/ekonomia/201 ... 40031.html
Cytuj:

Amerykański Sen (American Dream) George Carlin

Dajcie sobie spokój z politykami. Umieszcza się ich na widoku byście mieli wrażenie, że macie wolność wyboru...ale nie macie. NIE macie wyboru. Macie WŁAŚCICIELI. Jesteście ich własnością. Oni są posiadaczami WSZYSTKIEGO! Posiadają wszystkie znaczące obszary ziemi. Posiadają i kontrolują korporacje. Od dawna opłacają Senat, Kongres, urzędy stanowe, korytarze rad miejskich, mają sędziów w kieszeni i są właścicielami wszystkich dużych koncernów medialnych, a więc kontrolują praktycznie wszystkie wiadomości i informacje, które są wam przekazywane. Trzymają was ZA JAJA! Płacą co roku miliardy dolarów na lobbying ... lobbying by dostać to czego chcą...

Cóż, wiemy czego chcą. Chcą więcej dla siebie i mniej dla wszystkich innych, ale powiem wam czego NIE chcą... NIE chcą społeczeństwa obywateli zdolnych do krytycznego myślenia. Nie chcą dobrze poinformowanych, dobrze wykształconych ludzi zdolnych do krytycznego myślenia. Nie są tym zainteresowani ... to nie jest dla nich pomocne. To szkodzi ich interesom. Tak jest. Oni nie chcą ludzi wystarczająco inteligentnych by siedząc przy kuchennym stole zastanawiali się jak bardzo są dymani przez system, który wyrzucił ich za burtę pieprzone 30 lat temu. Oni tego nie chcą.

Wiecie czego chcą ? Oni chcą posłusznych robotników ... Posłusznych robotników, ludzi na tyle bystrych by obsługiwać maszyny i zajmować się robotą papierkową. I wystarczająco głupich by biernie godzić się na coraz bardziej gówniane stanowiska za niższą płacę, dłuższe godziny, obniżone świadczenia, koniec nadgodzin i emerytury znikające w momencie gdy chcecie z nich skorzystać, a teraz nadchodzą by zabrać wasze ubezpieczenia społeczne. Oni chcą waszych pieprzonych emerytur! Chcą ich z powrotem by dać je swoim przyjaciołom przestępcom z Wall Street, i wiecie co? Zabiorą je ... Zabiorą wam wszystko wcześniej czy później ponieważ są właścicielami tego pieprzonego miejsca! To klub dla grubych ryb i wy do niego nie należycie. Ani ja ani wy nie należymy do tego klubu!

Przy okazji, ci sami klubowicze używają przez cały dzień pałki by walić was po łbie, kiedy mówią wam w co macie wierzyć. Przez cały dzień wala was po głowie mediami mówiącymi wam w co wierzyć, o czym myśleć i co kupować.

Stół do gry jest skrzywiony, ludziska. Gra jest ustawiona i wydaje się, że nikt tego nie widzi Wydaje się, że nikogo to nie obchodzi. Dobrzy, uczciwi, ciężko pracujący ludzie... pracownicy biurowi, fizyczni, nie ważne jaki macie strój. Dobrzy, uczciwi, ciężko pracujący ludzie, ludzie o skromnych zasobach, wciąż wybierają tych bogatych lachociągów, których gówno obchodzicie. GÓWNO ICH OBCHODZICIE ! GÓWNO ICH OBCHODZICIE ! Wcale o was nie dbają! WCALE! I wydaje się, że nikt tego nie zauważa, nikt się tym nie martwi.

Na to właśnie liczą właściciele. Na to, że Amerykanie najprawdopodobniej będą z własnej woli lekceważyć wielkiego czerwono-niebieskiego kutasa, który wali ich codziennie w dupę, ponieważ właściciele tej krainy znają prawdę.

Nazywamy to Amerykańskim Snem bo trzeba spać by w niego uwierzyć!

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lut 2017, 16:39 
logik pisze:
Gdybyś popatrzył do ISO 9001,


Skoro jesteś wyznawcą teorii, że wszystko jest ustawione i kontrolowane przez ponadnarodowych lobbystów argument z ISO jest raczej marny. To przecież też może być manipulacja żeby wmówić nam pewne "standardy". ;)

Generalnie Twoje czarnowidztwo ma mocne podstawy, ale ja bym aż tak nie panikował.
Owszem, również wyznaje teorię, że jesteśmy dymani między poliki przez ponadnarodowe elity, ale jest jeszcze szansa odwrócić ten proces. Mam przynajmniej taką nadzieję.

Co do automatyzacji produkcji...hmmm...Nie wszystko da się zautomatyzować. Chociażby taki remont statku. Nie wszędzie wpuścisz robota spawalniczego. Człowiek jest bardziej plastyczny, chociażby. Wejść w zęzę pomiędzy rury i okablowanie to problem którego robotyka nie rozwiąże przynajmniej jeszcze przez kilka dziesięcioleci.
No chyba, że elita przeznaczą szmal na badania i nowoczesne technologie, a nie na...zbrojenia. Ale mimo to, to i tak trochę wody upłynie w Wiśle zanim mnie wyeliminują. ;)
A nawet jak już to się stanie, powinienem w sposób sprawiedliwy partycypować w zyskach wypracowywanych przez automaty. Nawet nie pracując.
Tak, Logik, jestem za Bezwarunkowym Dochodem Gwarantowanym.
Ba, i wiem, że są na świecie pieniądze zdolne sfinansować ten program.


Na górę
  
 
Post: 02 lut 2017, 23:16 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
Jak by nie bylo bogatych, to kto by te jachty, ktore buduje pan Polar w stoczni kupowal?
PS
Ja sie tylko pytam, bo gloszone tu teorie wprawiaja mnie w stan oszolomienia moim prywatnym nieuctwem ekonomicznym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2017, 7:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1500
polar pisze:
Skoro jesteś wyznawcą teorii, że wszystko jest ustawione i kontrolowane przez ponadnarodowych lobbystów argument z ISO jest raczej marny. To przecież też może być manipulacja żeby wmówić nam pewne "standardy". ;)

To nie teoria. To czysta praktyka zarządzania jakością. Zna ja każdy poważny przedsiębiorca, inżynier czy menadżer. Pewne procedury ułatwiają orientacje w biznesie, bo obie strony wiedza co maja robić. I co ważne, nie zależy to od tego czym się firmy zajmują.

polar pisze:
Generalnie Twoje czarnowidztwo ma mocne podstawy, ale ja bym aż tak nie panikował.
Owszem, również wyznaje teorię, że jesteśmy dymani między poliki przez ponadnarodowe elity, ale jest jeszcze szansa odwrócić ten proces. Mam przynajmniej taką nadzieję.

Twoja nadzieja jest mniej więcej taka jak przekonanie, że kiedyś w Polsce będzie normalnie a kler nie będzie rządził. :lol:

polar pisze:
Co do automatyzacji produkcji...hmmm...Nie wszystko da się zautomatyzować. Chociażby taki remont statku. Nie wszędzie wpuścisz robota spawalniczego. Człowiek jest bardziej plastyczny, chociażby. Wejść w zęzę pomiędzy rury i okablowanie to problem którego robotyka nie rozwiąże przynajmniej jeszcze przez kilka dziesięcioleci. No chyba, że elita przeznaczą szmal na badania i nowoczesne technologie, a nie na...zbrojenia. Ale mimo to, to i tak trochę wody upłynie w Wiśle zanim mnie wyeliminują. ;)

Nasze smartfony składają pracowite ronsie azjatyckich niewolników. Bo pewnych czynności robot nie wykona.

polar pisze:
A nawet jak już to się stanie, powinienem w sposób sprawiedliwy partycypować w zyskach wypracowywanych przez automaty. Nawet nie pracując.
Tak, Logik, jestem za Bezwarunkowym Dochodem Gwarantowanym.
Ba, i wiem, że są na świecie pieniądze zdolne sfinansować ten program.

Forsę to będą dostawać właściciele robotów. Kupcie sobie robota i zarabiajcie na nim. W czym problem?

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group